Racławice Parafia Narodzenia NMP

Ogłoszenia

                                                                 

10.12.2017

Jest druga niedziela Adwentu, jutro św. Damazego, we wtorek NMP z Guadelupe. Przypominamy, że najlepszym sposobem przygotowania się na Boże Narodzenie jest udział w roratach i to wcale nie dotyczy tylko dzieci. Zachęcamy również dorosłych.  Wyjątkowo we środę w Czubrowicach roraty będą o 15.30 z racji na zajęcia w szkole, ale normalnie będzie też Msza św. o 18.00 jak zwykle.

Od szeregu tygodni 11. ministrantów z naszej parafii uczestniczy w Bolechowicach w kursie przygotowującym do posługi lektora. W najbliższą sobotę  wraz z kandydatami z innych parafii naszego dekanatu będą oni uroczyście pobłogosławieni przez księdza Dziekana do pełnienia tej posługi w swoich parafiach. Cieszymy się z ich decyzji, liczymy na owocną posługę i dziękujemy księdzu wikaremu i rodzicom, którzy pomagali chłopakom dotrzeć na kurs i bezpiecznie wrócić. Bóg zapłać.

Następnego dnia, czyli w niedzielę za tydzień na Mszy o 9.30 w Czubrowicach oraz na Mszy o 12.15 w Racławicach grupa innych 9 nowych aspirantów do bycia ministrantami zostanie oficjalnie kandydatami na ministrantów naszej parafii i od tego czasu będą mogli uczestniczyć w liturgii przebywając w prezbiterium.

Społeczność miejscowości Jerzmanowice oraz Wójt Gminy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców całymi rodzinami, osoby samotne oraz Gminne Organizacje Społeczne na Opłatek Gminny, który w tym roku odbędzie się na dziedzińcu Zespołu Szkół w Jerzmanowicach w najbliższy piątek 15 grudnia o godz. 18.00.

Dziękujemy za opiekę i troskę o nasze świątynie. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 41-50 przy kościele oraz z Czubrowic 151-155 przy kaplicy.

Są już świece wigilijne Caritas. Ofiary w wysokości co najmniej 6 zł prosimy wrzucać do skarbony.

Za tydzień młodzież z Grupy Apostolskiej urządza kiermasz własnoręcznie zrobionych ozdób świątecznych. Będzie je można nabyć obok kościoła. Cieszymy się, że w tym roku rozpoczęło w Krakowie całoroczny kurs przygotowawczy do posługi animatora Grup Apostolskich aż 5 osób z naszej grupy parafialnej. Przy okazji polecamy wyjazdowe rekolekcje dla młodzieży w czasie ferii zimowych i podczas wakacji.

Otworzona została nowa linia busowa z Paczółtowic do Krakowa przez Racławice i Przeginię. Busy będą też kursować w sobotę, co jest szczególnie ważne, bo do tej pory nie mieliśmy w soboty i niedziele żadnego połączenia ze światem środkami komunikacji zbiorowej. Prosimy zabrać sobie rozkłady jazdy ze stolika w przedsionku kościoła.

03.12.2017

Dziś rozpoczynamy adwent. Na Mszy św. O 12.15 poświęcamy wasze domowe wieńce adwentowe i nasz parafialny w kościele. Od jutra rozpoczynamy roraty. Będą one  w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o 17.00 a we wtorki, czwartki i soboty rano o 6.30. W kaplicy roraty będą wieczorem o 18.00 (poniedziałek, środa, piątek, sobota) a rano o 7.15 (wtorek, czwartek). Na roratach odkrywać będziemy na nowo św. Józefa – mężczyznę silnej wiary, człowieka pracy i modlitwy, wzór ojca. O nim też wiele mamy w dzisiejszym Gościu Niedzielnym, jak również o pokoleniu smartfona – lektura obowiązkowa dla rodziców. W Małym Gościu znajdziecie dodatek w postaci papierowego lampionu na roraty.

W poniedziałek św. Barbary. O 10.00 będzie uroczysta Msza św w intencji wszystkich górników i emerytów górniczych ku czci ich Patronki i o Bożą opiekę w pracy i w rodzinach.

W środę 6 grudnia św. Mikołaja – w Racławicach wyjątkowo roraty będą o 16.00 a po nich dzieci pójdą na spotkanie ze Świętym do szkoły. Natomiast Msza św. z Nowenną będzie normalnie o 17.00. Na tę Mszę zapraszamy młodzież z Racławic przygotowującą się do bierzmowania.

W czwartek wspomnienie św. Ambrożego. Będzie to pierwszy czwartek miesiąca, dlatego Msze roratnie będą wieczorem o 17.00 w kościele i o 18.00 w kaplicy. Spowiadamy od 16.00. W kaplicy będziemy wtedy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Vianney’a i poznawać będziemy jego życie i posługę. Młodzież bierzmowana z Czubrowic przyjdzie na tą Mszę św. o 18.00.

W piątek uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o 8.00, o 9.30 w kaplicy, o 11.00 oraz o 17.00. Dzieci z Racławic przyjdą na Mszę św. o 8.00 a później dopiero pójdą do szkoły, dzieci z Czubrowic przyjdą na 9.30 wraz z całą szkołą, natomiast wyjątkiem są dzieci z klas III zarówno z Racławic jak z Czubrowic. One normalnie idą do szkoły a do kościoła przyjdą na 17.00 razem z rodzicami na poświęcenie medalików w ramach przygotowań do I Komunii św.

W sobotę wspomnienie św. Juana Diego.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 31-40 przy kościele oraz z Czubrowic 146-150. Sprzątanie kościoła w Racławicach odbywa się w piątki od godz. 15.30. Wszystkie zmiany dotyczące sprzątania proszę wcześniej uzgodnić z kościelnym telefonicznie lub osobiście – prosi p. Bronisław. 

                                                                

26.11.2017

 

Mamy Uroczystość Chrystusa Króla. W czwartek św. Andrzeja Apostoła a w sobotę kończymy rok liturgiczny. W pierwszy piątek i sobotę spowiadamy od 16.00 w kościele i od 17.30 w kaplicy. Do chorych udamy się w piątek od 8.00. Prosimy zgłaszać chętnych w zakrystii. Na sobotę zapraszamy wszystkich członków Róż różańcowych na zmiankę tajemnic nabożeństwo Pierwszej Soboty.

 

Spotkania z młodzieżą do bierzmowania będą nie teraz, lecz dopiero w następnym tygodniu, na początku adwentu w środę w Racławicach i w czwartek w Czubrowicach.

 

Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Bardzo prosimy o przygotowanie wieńców adwentowych z czterema świecami. Uroczyście będziemy je błogosławić na Mszy św. o 12.15. Warto przygotować lampiony, chociaż gotowe do sklejenia są w dzisiejszym Małym Gościu. Dla starszych polecamy dzisiejszego Gościa Niedzielnego a w nim wiele o naturalnej wstydliwości, której nie ma się co wstydzić, oraz wywiad z czarnoskórym i niepełnosprawnym polskim patriotą.

 

Przypominamy o możliwości otrzymania po każdej Mszy świętej okolicznościowego kalendarza na 2018 rok wydanego przez Stowarzyszenie „Mazureczek”. Członkowie zespołów są obecni przed naszym kościołem - gotowi przedstawić efekt prac Stowarzyszenia. Serdecznie zapraszamy na dzisiejszą Cecyliankę na 16.00.

 

W najbliższym tygodniu nasz organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków na stół wigilijny:

 

-  w poniedziałek (27 listopada): Czubrowice od 1-50, 

 

 -  w środę (29 listopada): Czubrowice od nr 51 - 100,

 

-  w czwartek (30 listopada): Czubrowice od nr 101-160,

 

-  w piątek (1 grudnia): Czubrowice od nr 161 - 214.

 

Dziękujemy za troskę o nasze świątynie. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 21-30 przy kościele i z Czubrowic 141-145.

 

Młodzież rozdaje dziś przed kościołem kolejny numer Dobrych Nowin. Życzymy przyjemnej lektury.

 

W zakrystii są do odebrania programy planowanej pielgrzymki do Grecji w czerwcu.

 

Jest też trochę wejściówek na dodatkowy spektakl teatru Misterium w kinie Sokół w Trzebini. Będzie on jutro wieczorem o 19.15.

 

 

 

19.11.2017

Mamy 33. Niedzielę zwykłą i wspomnienie bł. Salomei, jutro św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylii, w sobotę św. Katarzyny. Za tydzień ostatnia niedzielą roku liturgicznego obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla.

W najbliższym tygodniu nasz organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków na stół wigilijny:   -  we wtorek (21 listopada): Racławice od nr 201 – 250,                                                                         -  w środę (22 listopada): Racławice od nr 251 – 300,                                                                  -  w czwartek (23 listopada): Racławice od nr 301-328 oraz Racławice "Pod Skałą" oraz okolice szkoły i cmentarza,                                                                                                          -  w piątek (24 listopada): Czubrowice-Polesie i Czubrowice-Nowa Wieś.

Wójt naszej gminy uprzejmie zawiadamia, że w sobotę 25 listopada 2017 r. o godz. 12.00  w naszym kościele odbędzie się Msza św. żałobna, po której nastąpi przeniesienia i złożenie do grobu sprowadzonej do Ojczyzny urny z prochami śp. por. Bolesława Kozuba, kombatanta walki o wolność Polski oraz honorowego  obywatela naszej Gminy. Ze względu na zasługi Zmarłego uroczystości pogrzebowe będą miały charakter ceremoniału wojskowego.  Podczas przejazdu konduktu żałobnego droga powiatowa na odcinku od kościoła w kierunku cmentarza będzie czasowo zamknięta. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do wskazań przedstawicieli jednostek OSP i Policji, które będą kierować ruchem drogowym. Zaleca się parkowanie na boisku.

Tegoroczne obchody święta św. Cecylii, które przypadną w następną niedzielę tj. 26 listopada 2017 roku, organizowane są po raz XIII przez Stowarzyszenie „Mazureczek”. Rozpoczniemy je od wspólnej modlitwy na Mszy świętej o godz. 16:00, której oprawę wokalno - instrumentalną zapewni Młodzieżowy Zespół „MAZURECZEK”. Jak co roku nasze stowarzyszenie wydało na tę uroczystość okolicznościowy Kalendarz na 2018 rok, lecz w nowej formie, który będzie można otrzymać po każdej Mszy świętej przy kościele parafialnym w Racławicach oraz przy kaplicy w Czubrowicach. Już teraz dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas w tym pomyśle i przyczyniły się do zorganizowania obchodów w tej formie. Ewentualne środki finansowe pozyskane z kolportażu Kalendarza zostaną przeznaczone na dalszy rozwój naszych Młodych Talentów. Dziękujemy za życzliwość, z którą spotykamy się od początku istnienia. Prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy chętnych do pomocy w rozwoju Zespołów.  Zarząd Stowarzyszenia Mazureczek

W dniach 20 do 24 listopada będą czyszczone i sprawdzane przez kominiarzy przewody kominowe obiektów budowlanych.

Dziękujemy za troskę o nasze świątynie. Dziś prosimy o to parafian z Czubrowic 10-20 przy kościele, oraz z Czubrowic 126-140 przy kaplicy.

Polecamy za stałą cenę 5 zł dzisiejszego Gościa Niedzielnego z kalendarzem na nowy rok.

Pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji organizujemy w dniach 23.06-01.07.2018. Dziewięć dni, bez nocnych przejazdów z 2 dniami wypoczynku nad morzem. Cena ok.2 tys.

Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19.00.

Przypominamy, że dziś grana jest dla nas w Trzebini o 15.00 sztuka „Zmiana”. Będzie on jutro wieczorem o 19.15.

12.11.2017

Mamy 32 niedzielę zwykłą obchodzoną jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zwłaszcza dziś należą się szczególne podziękowania dla tych 105 rodzin naszej parafii, którzy przez pół roku wspierają materialnie aż osiem syryjskich, chrześcijańskich rodzin w ramach projektu Caritas „Rodzina-rodzinie”. Przypomnę, że co miesiąc jest to kwota 4080 zł. Dzięki naszej wrażliwości osiem konkretnych rodzin próbuje na nowo zorganizować swoje życie w zniszczonym Aleppo. Do końca programu, czyli do stycznia suma naszej pomocy urośnie do kwoty 24 480 zł.

Jutro  wspominać będziemy św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich, w czwartek MB. Miłosierdzia czyli Ostrobramskiej, w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę bł. Karoliny Kózkówny patronki młodzieży KSM i Ruchu Czystych Serc. W niedziele wspomnienie bł. Salomei. Warto wybrać się do jej pustelni w Skale na Grodzisku.

W ubiegłą niedzielę, oraz w ciągu tygodnia zebraliśmy ok. 150 podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o obronie życia także dzieci chorych przed urodzeniem. Dziękujemy za poparcie i zaangażowanie w tę ideę, a szczególnie pani Grażynie, która sama chodząc po domach zebrała około 70 podpisów. Sama jest matką niepełnosprawnego dziecka. Bóg zapłać wszystkim.

Dziś do puszek można składać ofiary na zorganizowanie w Krakowie Centralnych Dni Ubogich, o których czytaliśmy list ks. Arcybiskupa Marka w zeszłym tygodniu.

Dziś na Mszy św. o 12.15 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, a w najbliższym tygodniu nasz organista rozpocznie ich roznoszenie:

-  we wtorek (14 listopada): Racławice od nr 2 – 50a,

-  w środę (15 listopada): Racławice od nr 51 – 100a,

-  w czwartek (16 listopada): Racławice od nr 101 – 150,

-  w piątek (17 listopada): Racławice od nr 151 - 200.

W przyszłą niedzielę jedziemy na spektakl pt.:”Zmiana” do Trzebini. Wszystkie 110 biletów wstępu rozeszły się w ciągu trzech pierwszych Mszy św. w ubiegłą niedzielę.

Za tydzień będzie niedziela składki inwestycyjnej do kopert. Z miesiąca października zebraliśmy 11.050 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Informujemy, że projekt partnerski kilkunastu parafii posiadających drewniane kościoły, o dotację unijną POiŚ tak został oceniony przez komisję, że zakwalifikował się tylko na listę rezerwową z nikłą szansą na realizację. Szukać więc musimy innych źródeł dofinansowania. W przyszłym roku startować będziemy z funduszy norweskich, a na razie radzić musimy sobie sami. Na pewno w przyszłym roku musimy już wykonać renowację posadzki w prezbiterium i wymianę podłogi. Prosimy również parafian o wsparcie modlitewne wszystkich naszych projektów prac gospodarczych.

05.11.2017

Mamy pierwszą niedzielę listopada, w czwartek będzie Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek św. Leona Wielkiego w sobotę św. Marcina.

W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny będzie o 7.00 rano w kościele, natomiast dzień wcześniej czyli w piątek 10 listopada w Chochołowym Dworze od godz. 18.00 odbędzie się organizowany przez  gminę „Wieczór Naszej Niepodległości” w 99 rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości. 

W środę, jak co tydzień zapraszamy na Mszę św. o 17.00 i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przynosimy wypisane na kartkach prośby i podziękowania, które będą odczytane podczas nabożeństwa. Młodzież z klas VII oraz II gim. z Racławic zapraszamy na 17.00 na te nabożeństwa i potem na spotkanie.

W sobotę 11 listopada wyjeżdżamy do Częstochowy by wziąć udział w wieczornych modlitwach o uzdrowienie i uwolnienie w Częstochowskiej katedrze, animowanych przez wspólnotę MAMRE. Wcześniej nawiedzimy Jasną Górę, by pokłonić się Czarnej Madonnie. Wyjazd z Racławic będzie o 13.30 z pierwszego przystanku od strony Paczółtowic. Wsiadać można na wszystkich przystankach. Powrót po zakończonych modlitwach w katedrze czyli po północy. Szczególnie zaproszona jest na to spotkanie młodzież. Ci, którzy przyjęli bierzmowanie we wrześniu mają już opłacony przejazd do Częstochowy, proszę tylko aby ich rodzice potwierdzili chęć wyjazdu syna lub córki na to spotkanie i podpisali w zakrystii zgodę na ten wyjazd. Dorosłych również serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwach wstawienniczych, bo wiele mamy do wymodlenia dla siebie i bliskich. Zapisy i wpłaty po 25 zł. w zakrystii.  Zgłoszenia młodzieży tylko do dziś.

Aktorzy grupy „Misterium” z Trzebini również w tym roku zapraszają nas na spektakl pt.: „ZMIANA”. Zaproszeni jesteśmy do Domu Kultury „Sokół” w Trzebini w niedzielę 19 listopada na godz. 15.00. Sztukę wyreżyserował Marcin Kobierski, którego Misteria Męki Pańskiej przez ostatnie dwa lata odgrywaliśmy w Wielki Piątek na dróżkach Kalwarii Czubrowickiej. Bezpłatne wejściówki na spektakl w Trzebini są do odebrania w zakrystii. Dojazd indywidualny.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Polesia i Nowej Wsi (Czubrowice 226-298), oraz z Czubrowic 116-120.

W dzisiejszym Gościu niedzielnym o cichej i niepozornej kobiecie, która wprawiła w zakłopotanie kanadyjski sąd i prokuratora – Mary Vagner, nieustannie skazywana na więzienie za próby odwodzenia kobiet od decyzji o aborcji swoich dzieci. Jakże wiele dzieci urodziło się dzięki niej, lecz sądy bardziej chronią zysków klinik aborcyjnych niż życie poszczególnych dzieci.

Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Dziś odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, by zatrzymać ten proceder. Potrzebny będzie numer PESEL.

29.10.2017

Mamy niedzielę obchodzoną jako Rocznica Poświęcenia Kościoła własnego. Składka z tej niedzieli idzie na budownictwo sakralne. Po sumie zaśpiewamy przed Najśw. Sakr. uroczyste Te Deum.

W środę będzie uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze św. będą w układzie niedzielnym. Nie będzie natomiast w kościele Mszy o 16.00. Zamiast niej odprawiać będziemy Mszę św. na cmentarzu o godz. 14.00. Tę Mszę będzie celebrował i kazanie wygłosi nasz rodak ks. Józef Pyrek.  Spowiedź przed tym dniem będzie  w poniedziałek i wtorek od 16.00 w kościele, oraz od 17.30 w kaplicy. Warunkiem uzyskania w tych dniach odpustu za zmarłych jest stan łaski uświęcającej. Odpust za zmarłych można uzyskać od 1.XI. do 8 XI. każdego dnia za nawiedzenie cmentarza i przynajmniej myślną modlitwę za zmarłych. Wójt prosi o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń Policji i strażaków kierujących ruchem przy cmentarzu. Proponuje się parkowanie samochodów na boisku przy kościele. Dodatkowo informuje, że przy cmentarzu zostaną postawione przenośne toalety ToiToi.

W czwartek będzie dzień zaduszny. Msze św. będziemy tego dnia odprawiać o 7.00 i 17.00 w kościele, oraz o 18.00 w kaplicy. Z racji pierwszego czwartku miesiąca w kaplicy modlić się będziemy przez przyczynę św. Jana Vianney’a, poznawać będziemy dalsze etapy jego życia i posługi, oraz będziemy mieć możliwość ucałować jego relikwie, które już od miesiąca znajdują się w kaplicy, a które otrzymaliśmy wprost z Ars. Spowiedź w czwartek, piątek i sobotę od 16.00 w kościele oraz od 17.30 w kaplicy. W piątek udamy się do chorych z Komunią św. Prosimy zgłaszać chętnych w zakrystii. W sobotę nabożeństwo Pierwszej soboty miesiąca, na którym tak zależy Matce Bożej objawiającej się w Fatimie, będzie przed wieczorną Mszą św. czyli o 16.30.  Właśnie w tę sobotę ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś będzie miał ingres do katedry w Łodzi. Otoczmy Go naszą modlitwą.

W sobotę 11 listopada wyjeżdżamy do Częstochowy by wziąć udział w wieczornych modlitwach o uzdrowienie i uwolnienie w Częstochowskiej katedrze, animowanych przez wspólnotę MAMRE. Wcześniej nawiedzimy Jasną Górę, by pokłonić się Czarnej Madonnie. Wyjazd z Racławic będzie o 13.30. Powrót po zakończonych modlitwach w katedrze czyli po północy. Szczególnie zaproszona jest na to spotkanie młodzież. Ci, którzy przyjęli bierzmowanie we wrześniu mają już opłacony przejazd do Częstochowy, proszę tylko aby ich rodzice potwierdzili chęć wyjazdu syna lub córki na to spotkanie i podpisali w zakrystii zgodę na ten wyjazd. Dorosłych również serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwach wstawienniczych, bo wiele mamy do wymodlenia dla siebie i bliskich. Zapisy i wpłaty po 25 zł. w zakrystii.  Zgłoszenia młodzieży tylko do przyszłej niedzieli.

Nowi kandydaci do bierzmowania będą mieć spotkanie w Czubrowicach w czwartek o 18.00 a w Racławicach w przyszłym tygodniu w środę o 17.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Polesia (czyli Racławice 370-374 i Czubrowice 216-225), oraz z Czubrowic 111-115.

W dzisiejszym Gościu niedzielnym oprócz programu telewizyjnego na cały tydzień jest obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące, oraz poruszający artykuł o tym, co czują lekarze zabijający nienarodzone dzieci.

Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, by zatrzymać ten proceder. Potrzebny będzie numer PESEL.

Młodzież rozdaje dziś przed kościołem kolejny numer Dobrych Nowin - gazety ewangelizacyjnej.

22.10.2017

Dziś przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, dlatego  dziś o 17.00 w Łagiewnikach będzie Procesja Światła. W sobotę będzie święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W niedzielę obchodzić będziemy Rocznicę Poświęcenia Kościoła własnego. Składka z tej niedzieli pójdzie na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy tydzień misyjny. Na nabożeństwach różańcowych codziennie będziemy rozważać temat misji i modlić się o to aby Ewangelia mogła docierać do najdalszych zakątków ziemi.

Dziś gościmy wolontariuszy Fundacji Agape działającej na rzecz osób niepełnosprawnych. Z całego serca rekomendujemy ich działalność i prosimy o wsparcie dla nich ofiarą do puszek dziś przed kościołem.

Przypominamy, że w dzień Wszystkich Świętych Msza św. na cmentarzu będzie o 14.00, natomiast spowiedź przed tym dniem będzie  za tydzień w poniedziałek i wtorek od 16.00 w kościele, oraz od 17.30 w kaplicy. Warunkiem uzyskania w tych dniach odpustu za zmarłych jest stan łaski uświęcającej. Źle byłoby zaniedbać tak wielką okazję przyjścia z pomocą naszym zmarłym w tych dniach.

W sobotę 11 listopada wyjeżdżamy do Częstochowy by wziąć udział w wieczornych modlitwach o uzdrowienie i uwolnienie w Częstochowskiej katedrze, animowanych przez wspólnotę MAMRE. Wcześniej nawiedzimy Jasną Górę, by pokłonić się Czarnej Madonnie. Wyjazd z Racławic będzie o 13.30. Powrót po zakończonych modlitwach w katedrze czyli po północy. Szczególnie zaproszona jest na to spotkanie młodzież. Ci, którzy przyjęli bierzmowanie we wrześniu mają już opłacony przejazd do Częstochowy, proszę tylko aby ich rodzice potwierdzili chęć wyjazdu syna lub córki na to spotkanie i podpisali w zakrystii zgodę na ten wyjazd. Dorosłych również serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwach wstawienniczych, bo wiele mamy do wymodlenia dla siebie i bliskich. Zapisy i wpłaty po 25 zł. w zakrystii. 

Wszystkich chłopców z klas 3, 4, 5 a może i starszych, którzy chcieliby zostać pomocnikami księdza, to znaczy ministrantami ks. Wikariusz Ryszard zaprasza na spotkanie, może być z rodzicami, w tę sobotę o godz. 10.00 w kościele w Racławicach.

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych spotkają się w sobotę po różańcu czyli ok. 17.00 w salce pod plebanią.

Nauczyciele przedszkola w Czubrowicach organizują zbiórkę używanych (ale w dobrym stanie) zabawek dla dzieci, z których wasze dzieci już wyrosły. Najbardziej zależy im na: puzzlach klockach, książkach, samochodach, lalkach. Zbiórka w przedszkolu.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic przy szkole i za Skałą, oraz  z Czubrowic 106-110.

W dzisiejszym Gościu niedzielnym oprócz programu telewizyjnego na cały tydzień jest bardzo ciekawy wywiad z twórcą naprotechnologii- metody leczenia niepłodności - prof. Hilgersem z USA, nazywanym ojcem tysięcy dzieci. Gazety są pod schodami na chór.

15.10.2017

Dziś mamy 28. Niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Teresy. Jutro św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę św. Łukasza – patrona służby zdrowia, w piątek św. Jana Kantego i w sobotę bł. Jakuba Strzemię. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Będzie to niedziela misyjna, z której składka przeznaczona będzie na cele misji. Tradycyjnie zapraszamy dzieci by na Mszę o 11.00 przyszły w przebraniach dzieci z krajów misyjnych.

Z okazji Dnia nauczyciela składamy wszystkim pracownikom oświaty a szczególnie naszym paniom, panom i katechetom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności. Niech Wam Pan Bóg da poczucie misji i spełnienia w swoich wysiłkach na rzecz dobrego wychowania i wykształcenia młodych Polaków i Polek. Szczęść Boże Wam w pracy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim gospodarzom, którzy otworzyli swoje domy dla młodzieży polskiej z Litwy i gościli ich w tym tygodniu pod swoim dachem. Dziękujemy młodzieży i opiekunom za wspólne spotkanie integracyjne w naszej szkole i za poszerzenie naszych horyzontów w rozumieniu patriotyzmu i za nawiązane znajomości i przyjaźnie. Życzymy szczęśliwego powrotu do swoich domów, a po drodze o zdrowaśkę za nami przed obrazem Czarnej Madonny w Częstochowie.

Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Za tydzień prosimy o tę posługę parafian z Racławic 321-328 i z Czubrowic 101-105.

Dziękujemy za wzięciu udziału w Dziele Trzeciego Tysiąclecia z poprzedniej niedzieli. Na stypendia dla zdolnej młodzieży zebraliśmy 1307 zł. Bóg zapłać.

Program Rodzina-Rodzinie wspiera już blisko 10 tys. Rodzin syryjskich i jest to obecnie największy program pomocowy Caritas Polska. Działa już równo rok, a 11.X.2017 r w Rzymie papież Franciszek poświęcił Ikonę, którą w ramach wdzięczności przekazali Polakom mieszkańcy Aleppo. Ikona ta rozpocznie podróż po Polsce motywując do modlitwy za umęczonych wojną Syryjczyków i darczyńców programu Rodzina-Rodzinie.

Za tydzień niepełnosprawni i ich opiekunowie zbierać będą datki na działalność fundacji „Agape”. Przedstawiciele tej fundacji goszczą u nas każdego roku. W pełni popieram ich działalność i mogę zapewnić, że datki pójdą na właściwe cele. W działalności tej Fundacji kształtowało się przez wiele lat moje podejście do duszpasterstwa i jestem im za to bardzo wdzięczny. Zachęcam dl wsparcia działań tej fundacji.

Polecamy Gościa Niedzielnego z bardzo ciekawym wywiadem z panem Prezydentem, oraz innymi artykułami o Kościele i świecie. 

08.10.2017

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Papieski. Możemy się dziś włączyć w akcję Dzieła Nowego Tysiąclecia jako żywy pomnik Jana Pawła II w formie stypendiów dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Zbiórka na ten cel dziś przed kościołem.

W piątek wspominać będziemy św. Honorata Koźmińskiego, w sobotę św. Małgorzatę Alacoque, w niedzielę św. Teresę od Jezusa.

W piątek 13 października będzie ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je już o 18.00 ponieważ na procesję światła udamy się podobnie jak w maju aż do Matki Bożej na skałach. Prosimy aby wszyscy przynieśli świece. Strażaków prosimy o zabezpieczenie nam drogi.

Od wtorku przez pięć dni gościć będziemy w naszej parafii młodych Polaków z Wileńszczyzny na Litwie. Niech u nas doświadczą prawdziwej polskiej gościnności, pobożności, życzliwości i uczciwości. Witać ich będziemy chlebem i solą we wtorek około 18.00 przed Domem Kultury. Rodziny, które ich podejmą w swoich domach niech pojawią się na tym uroczystym przywitaniu. Za tydzień w niedzielę młodzież ta będzie na Mszy św. o 11.00 a potem da występ tańców i śpiewów regionalnych na boisku obok kościoła.

Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Z września zebraliśmy 8 530 zł. Bóg zapłać również rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza w wysokości 6 700 zł. na nowe organy. Również na organy wpłacono 1 560 zł od sprzątających kościół w ostatnich miesiącach. Dziękujemy p. Stanisławowi i Dorocie Mirek z Czubrowic za ufundowanie relikwiarza do kaplicy. Od czwartku relikwie św. Jana Vianney’a wystawione są pod Jego obrazem na ścianie ołtarzowej w kaplicy.

Można sobie zabrać kartki na wypominki. Aby uniknąć błędów imiona i nazwiska zmarłych wypisujemy w mianowniku.  

Polecamy dzisiejszego Gościa Niedzielnego i artykuł „Gdy twoje dziecko traci wiarę”. Co mają zrobić rodzice, gdy ich dzieci omijają kościół szerokim łukiem? Walczyć? Dyskutować? Przeczekać? Warto poczytać.

Wójt Gminy ogłasza rozpoczęcie budżetu obywatelskiego na rok 2018. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na tablicach informacyjnych.

Centrum rehabilitacji Vital-Med. w Jerzmanowicach zaprasza na Dni Otwarte od 9 do 13 października. W tych dniach można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych dla dzieci i dorosłych, porad dietetycznych oraz masaży, a także 10% zniżek na wykupione pakiety. Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszy kontakt z centrum rehabilitacji

01.10.2017

Mamy 26. Niedzielę zwykłą i pierwszą w październiku. Dlatego dziś po każdej Mszy św. modlimy się przed Najświętszym Sakramentem dziesiątką różańca, natomiast pierwsze nabożeństwo różańcowe będzie dziś o 15.30. W ciągu tygodnia będą one o 16.30 w kościele oraz o 18.30 w kaplicy. Dziś po Mszy o 11.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

Dziś wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w poniedziałek św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka, w czwartek św. Faustyny. W pierwszy czwartek i piątek spowiadamy od 16.00 w kościele oraz od 17.30 w kaplicy. Do chorych udamy się w piątek od 8.00 rano. Prosimy zgłaszać chętnych w zakrystii.

Nabożeństwa do św. Jana Vianney’a będą odtąd zawsze w pierwsze czwartki. Wtedy czytać będziemy życiorys świętego Patrona, oraz za pośrednictwem św. Jana modlić się będziemy o dobre powołania do kapłaństwa i zakonu. W ten czwartek uroczyście umieścimy w naszej kaplicy relikwie św. Jana Vianney’a, które otrzymaliśmy z Ars. Jest to mały fragmencik z szaty św. Jana. Tego dnia chętni mogą otrzymać inną relikwię świętego dla siebie. Będą to obrazki Patrona, które spoczywały na jego grobie podczas Mszy św, którą odprawialiśmy tam pod koniec sierpnia tego roku.

Młodzież klas II gim. oraz VII podstawowej zapraszamy na nabożeństwa i spotkania w czwartek w Czubrowicach na 18.00 oraz w piątek w Racławicach na 16.30

W sobotę będzie NMP Różańcowej i jednocześnie pierwsza sobota października. Dzieci Pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy już na 16.15 na poświęcenie różańców oraz nabożeństwo pierwszosobotnie i Mszę św. Tego dnia dwa autokary z naszej parafii udadzą się do Niedzicy w Pieninach by wziąć udział w ogólnopolskiej krucjacie modlitewnej „Różaniec do granic”. Program tej krucjaty podany jest na ulotkach, które można zabrać z przedsionka kościoła. Przewiduje on miedzy innymi odmówienie wszystkich czterech części różańca o godz. 14.00. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w drugim autokarze. Można się zapisać. Koszt 30 zł. Modlitwa transmitowana będzie na bieżąco przez Radio Maryja dlatego bardzo prosimy o zabranie ze sobą na granicę przenośnych radioodbiorników lub telefonów z aplikacjami radiowymi, dzięki którym będziemy mogli włączyć się we wspólną modlitwę. Wyjazd autokarów do Niedzicy będzie w sobotę o 6.30 rano.

Dla wszystkich, którzy nie pojadą nad nasze granice proponujemy udział duchowy w tej akcji przez to, że o godz. 14.00 przed kapliczkami w naszych miejscowościach chętni zgromadzą się by na głos wspólnie odmawiać tę modlitwę, która ma moc ocalić nasz kraj i cały świat.

W następną niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski połączony tradycyjnie ze zbiórką na Fundusz Dzieła Trzeciego Tysiąclecia na stypendia dla młodzieży. Ten fundusz jest żywym pomnikiem, jaki stawiamy Janowi Pawłowi II.

Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 301-310, oraz z Czubrowic 91-95.

W dzisiejszym Gościu jest artykuł o przepięknej monstrancji w kształcie Maryi obleczonej w słońce z księżycem pod stopami ponadmetrowej wysokości, która właśnie została zawieziona do Fatimy jako dar polskich górali wprost z zakopiańskich Krzeptówek. Jest też nowy numer Małego Gościa z drugą częścią audiobooka „Quo vadis”.

24.09.2017

Mamy 25. Niedzielę zwykłą. Dziś po sąsiedzku odpust w Przeginii. W poniedziałek będzie bł. Władysława, w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, w sobotę św. Hieronima. W niedzielę o 15.30 rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia będą one o 16.30 w kościele, oraz o 18.30 w kaplicy.

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci klas III (przygotowujące się do I Komunii św.) na Mszę o godz. 11.00, a po niej na wspólne  spotkanie  z Rodzicami i Księdzem katechetą.

W ten wtorek o 17.00 zostanie udzielony naszej młodzieży sakrament bierzmowania. W zastępstwie za ks. Biskupa Grzegorza Rysia, który odchodzi od nas do Archidiecezji Łódzkiej, bierzmować będzie ks. Infułat Bronisław Fidelus.

We czwartek jedziemy do kina Kijów w Krakowie na 17.00 na rewelacyjny w treści film: „Fatima- ostatnia tajemnica”. Cena 12 zł. Dojazd indywidualny bądź autokarem za 15 zł. Zapisanych już mamy 170 osób. Zapisy trwają nadal. Wspólny wyjazd autokarami o 16.00. Zbiórka ze wszystkich przystanków w Racławicach i Czubrowicach.

Trwają też zapisy na wyjazd do Niedzicy 7.X. na tzw. „Różaniec do granic”. Koszt przejazdu to 30 zł. Na miejscu można modlić się podczas spływu Dunajcem, bądź na szlaku na Trzy Korony, albo pozostając na granicy. Mamy już około 60 chętnych i dalej przyjmujemy zapisy z podaniem numeru PESEL. (Przeczytać komunikat Episkopatu Polski w tej sprawie)

O samej akcji Różaniec-do-granic można sobie poczytać w dzisiejszym numerze Dobrych Nowin, które młodzież rozdaje za darmo dziś przed kościołem. Natomiast wszystkim, którym trudno jest w swoim małżeństwie, polecamy Gościa Niedzielnego z artykułem o „Sychar-Wspólnocie trudnych małżeństw”.

Dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 291-300  oraz z Czubrowic 86-90. 

17.09.2017

Mamy 24 niedzielę zwykłą obchodzoną jako Dzień środków społecznego przekazu. Dziś w Czubrowicach Gminne Dożynki. Korowód wyruszy spod kaplicy o 14.10, potem o 14.30  Msza św. dziękczynna za plony ziemi i dalsze punkty świętowania.

W poniedziałek św. Stanisława Kostki patrona młodzieży. Na uczczenie patrona zapraszamy na Mszę św. o 17.00 młodzież z klas II gimnzjum oraz VII podstawówki. Będzie to oficjalne rozpoczęcie przez nich kolejnego roku przygotowania do bierzmowania. Bardzo proszę aby młodzież z tych klas porozmawiała wcześniej z rodzicami o możliwości ugoszczenia u siebie w domu (po dwie osoby) młodych Polaków z Wileńszczyzny na Litwie w dniach od 10 do15 października. Może to być szansa na poszerzenie horyzontów, ale i na nowe spojrzenie na patriotyzm. Gorąco zachęcamy.

W środę będzie wspomnienie męczenników koreańskich, w czwartek św. Mateusza, w piątek bł. Bernardyny Jabłońskiej, w sobotę św. ojca Pio.

Młodzież z klasy III gimnazjum i I ponadgimnazjalnej, która przystąpi 26 września do bierzmowania rozpocznie Triduum przygotowawcze w sobotę o 9.00. Potem od 9.30 będzie spowiedź dla nich i ich rodzin oraz świadków a następnie sprzątanie kościoła. W niedzielę przyjdą na Mszę św. o 16.00 i później spotkanie, a w poniedziałek na Mszę o 17.00. Bierzmowanie będzie we wtorek o 17.00.

Udało się załatwić seans filmu „Fatima – ostatnia tajemnica” na dużej sali kina Kijów we czwartek 28 września o 17.00. Cena biletów dla nas będzie w promocji po 12 zł. Prosimy o zapisy i wpłaty w zakrystii. Chętni na przejazd autokarem dodatkowo płacą 15 zł. Film jest rewelacyjny i pokazuje dobitnie jak słowa Maryi z Fatimy spełniały się i realizowały przez minione 100 lat. Film jest absolutnie godzien oglądnięcia. Zapraszamy.

W pierwszą sobotę, czyli 7 października, w święto MB Różańcowej ustanowione na pamiątkę zwycięstwa chrześcijaństwa nad muzułmańskimi Turkami w bitwie pod Lepanto, które dokonało się mocą modlitwy różańcowej i uchroniło Europę przed islamizacją,  staną wzdłuż całej granicy Polski setki tysięcy ludzi z różańcami w dłoniach by modlić się w intencji Polski i całego świata. Siostra Łucja z Fatimy powiedziała: „Nie ma w życiu problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca”. Organizatorzy wzywają: „Chodźmy z Maryją ratować świat”. Bo świat potrzebuje ratunku. My proponujemy sposób: różaniec. Proponujemy udać się autokarową pielgrzymką na tę modlitwę do Niedzicy w Pieninach. Koszt wyjazdu:   30 zł.   Dodatkowo jeśli ktoś chciałby modlić się podczas spływu na granicznym Dunajcu cena 52 zł od osoby. Zapisy w zakrystii od dziś.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Teraz prosimy o to bierzmowanych oraz mieszkańców Czubrowic 80-85.

Szczegółów o tej akcji ratunkowej można dowiedzieć z dzisiejszego Gościa Niedzielnego. Tam też znajdziesz formularze do podpisów do projektu zmieniającego dopuszczalność aborcji. Podpisz się by pozwolić dzieciom z zespołem Downa przychodzić na świat. Zachęć do tego swoich sąsiadów.

10.09.2017

Dziś w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP. Suma będzie odprawiana o 11.30 a kazanie wygłosi ks. Dariusz Nowak. We wtorek Najświętszego Imienia Maryi, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża św., w piątek NMP Bolesnej, w sobotę św. Korneliusza i Cypriana.

W środę 13 września nie będzie Mszy w kaplicy. Zapraszamy do kościoła na nabożeństwo Fatimskie. O 18.30 będzie Nowenna, o 19.00 Msza św. a potem procesją różańcowa ze światłem. Młodzież bierzmowana przyjdzie obowiązkowo już na godz. 18.00. Rodzice młodzieży bierzmowanej będą mieć spotkanie po zakończonym nabożeństwie. Wszyscy obowiązkowo przynoszą świece. Z pielgrzymki z Fatimy przywieźliśmy 100 oryginalnych fatimskich osłonek na świece. Można je sobie zabrać dziś z przedsionka i w domu przygotować się do procesji światła. Można też przynieść wypisane na kartkach intencje Mszy św. zbiorowej tego dnia.

Za tydzień będzie niedziela składki inwestycyjnej. W zeszłym miesiącu wyniosła ona 7850 zł. Bóg zapłać. Przypominam, że do kopert dołączamy również kolejną wpłatę na program „rodzina-rodzinie”. W zeszłym miesiącu niektórzy zapomnieli o zadeklarowanej wpłacie ale z kolei inni wpłacili na kilka miesięcy na przód więc jesteśmy na bieżąco. Przypominam, że nasza parafia objęła półroczną opieką finansową osiem syryjskich rodzin by umożliwić im powrót do normalności po zawierusze wojennej i pozostanie w miejscu swego zamieszkania.

Parafia w Modlnicy w ramach duszpasterstwa dorosłych zaprasza na cykliczne spotkania popularno naukowe. Rozpoczną się od spotkań biblijnych. Prowadzić je będzie ks. Dr Bogdan Zbroja wykładowca na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Pierwsze spotkanie będzie 16 września o godz. 18.00 w salce na plebanii.

Za tydzień w niedzielę odbędą się Dożynki Gminne w Czubrowicach. Rozpoczną się o godz. 14.10 sformowaniem Korowodu Dożynkowego przy kaplicy, następnie przejście pod remizę OSP w Czubrowicach. Na miejscu o godz. 14.30 Msza Święta. W programie występy artystyczne, zabawa taneczna. Szczegóły na plakatach.  Z okazji Dożynek organizowany jest konkurs na najładniejszą dekorację domu w Czubrowicach. Regulamin konkursu podany jest na stronie internetowej Gminy. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Czubrowic do włączenia się w organizację tej uroczystości poprzez pomoc w dekorowaniu ulic oraz placu przed remizą OSP.

 Sołtys Racławic informuje i zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 18.00 w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach. Proszę o liczne przybycie.

Dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości księżom z naszego dekanatu i z okolicznych parafii. Księdzu kaznodziei za dzisiejsze kazania i całe rekolekcje wielkopostne, które w tym roku przygotowały nas do świąt wielkanocnych. Strażakom i górnikom w mundurach i ze sztandarami, członkom Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosącym feretrony, Jurajską Orkiestrę Dętą, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych, niosącym światło.

03.09.2017

Mamy 22 niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Grzegorza, w piątek będzie święto patronalne naszej parafii -  Narodzenia NMP. Tego dnia święcić będziemy ziarno na zasiew. Msze św. będą o 8.00, w kaplicy o 9.30,    o 11.00 i o 17.00. Tego dnia będziemy ponawiać akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w każdej diecezji, parafii i rodzinie.

W sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy.

W niedzielę będziemy mieć odpust ku czci tajemnicy Narodzenia NMP. Suma odpustowa będzie pół godziny później niż zwykle czyli o 11.30. Odprawi ją i wygłosi kazanie ks. Dariusz Nowak z Sosnowca. Zapraszamy wszystkich chcących uzyskać odpust a szczególnie strażaków i górników w mundurach i ze sztandarami, członków Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosących feretrony, Jurajską Orkiestrę Dętą, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, niosących światło.  Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w pierwszy czwartek od 16.00 oraz w sobotę od 16.00.

Nowy rok szkolny rozpoczniemy Mszą św. w poniedziałek o 8.00 w kościele oraz o 12.00 w kaplicy. Uczniom i nauczycielom życzymy ochoty i zdolności w zdobywaniu wiedzy i mądrości życiowej oraz obfitych darów Ducha Świętego.

Młodzież, która 26 września przystąpi do bierzmowania zarówno z Racławic jak i z Czubrowic proszona jest o obecność na Mszy św. w środę o 17.00 a po niej na spotkaniu przygotowawczym.

Dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 271-280 i z Czubrowic 71-75.

Do puszek na pomoc poszkodowanym w wichurze zebraliśmy tydzień temu 2890 zł, dodatkowo strażacy z Czubrowic ofiarowali 490 zł. Razem 3380 zł. przekazaliśmy na Caritas.

Spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów na rozpoczynający się Nowy Rok szkolny po wieczornej mszy św. : w Racławicach w czwartek o godz. 17.45 ; w Czubrowicach w piątek o godz. 18.30, /sprzątających kaplicę jeżeli będą ją sprzątać w piątek ks. wikariusz bardzo prosi o przyjście później od godz. 19.15/

Młodzież rozdaje dziś przed kościołem nowy numer Dobrych Nowin – bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej. Raz za czas można wrzucić drobne datki na pokrycie kosztów kolportażu. Jest też nowy numer Małego Gościa a w środku płytka z czytanym tekstem „Quo vadis”. Są też inne czasopisma religijne. Warto poczytać.

Sołtysi informują, że do 15 września będą przyjmowane wpłaty na podatek i za wywóz nieczystości. W Racławicach będzie to w dniach 11-15 września w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo w czwartek po południu w godz. 15.00-17.00. Już dziś włodarze Czubrowic zapraszają na dożynki Gminne za dwa tygodnie. O 14.30 będzie uroczysta Msza dożynkowa na placu przed remizą a potem kolejne punkty programu dożynkowego.

27.08.2017

W kalendarzu liturgicznym dziś 21. Niedziela zwykła i wspomnienie św. Moniki, w poniedziałek św. Augustyna, we wtorek  wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek bł. Bronisławy i św. Idziego, w sobotę św. Stefana, w niedzielę św. Grzegorza.

Dziś wszyscy strażacy naszej gminy uroczyście świętują 90 rocznicę istnienia OSP w Czubrowicach. Msza św. dziękczynna z tej okazji będzie o 14.00 na placu przed remizą. Strażacy zapraszają wszystkich parafian do wspólnego świętowania.

W piątek rozpoczynamy miesiąc wrzesień. Od tego dnia przechodzimy na jesienno-zimowy układ Mszy św. w ciągu tygodniu, czyli w poniedziałki, środy i piątki wieczorne Msze św. będą o 17.00. Spowiedź w piątek i sobotę od 16.00 w kościele i od 17.30 w kaplicy. W sobotę wieczorem zmianka tajemnic różańcowych i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. To do praktykowania tego nabożeństwa wzywała Matka Boża w Fatimie. Ile razy było mnie dotąd stać by odpowiedzieć na to wezwanie?

Dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie kościoła i kaplicy do liturgii dzisiejszej niedzieli. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 261-271 i z Czubrowic 66-70.

Dziś przed kościołem możemy wesprzeć składką do puszek poszkodowanych  przez nawałnice z 11 sierpnia. Można to również uczynić sms-owo pod numer 72052 z hasłem WICHURA.

Dyrektor Przedszkola i Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Czubrowicach informuje, że dnia 30 sierpnia o godz. 17.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci, które będą uczęszczać do przedszkola, celem podpisania umów. Dlatego obecność jest obowiązkowa. Rozpoczęcie roku szkolonego będzie 4 września o 8.00 w kościele i o 12.00 w kaplicy.

Polecamy prasę katolicką. Dziś w Gościu Niedzielnych dodatek. Jest nim płytka z filmem „Misja”.

 

  20.08.2017

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę - Metropolita krakowski prosi także o odczytanie tegoż apelu w ogłoszeniach parafialnych: 

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic - proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska:

- aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas, bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl - dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię.

 My, nasza parafia włączy się także w tą akcję do puszek za tydzień wychodząc z kościoła po niedzielnych Mszach św. 

 Dziś składka inwestycyjna.

 W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia:

- w poniedziałek św. Piusa X, papieża;

- we wtorek NMP Królowej;

- w czwartek św. Bartłomieja;

- w sobotę 26 sierpnia Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej;

- a w następną niedzielę św. Moniki.

 Również w tym dniu 27 sierpnia Uroczystości Jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej przed Strażnicą w Czubrowicach i dodatkowa Msza św. o godz. 1400.

 Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy - za tydzień prosimy o to a parafian z Racławic o nowych kolejnych numerach od 251-260, a z Czubrowic od numeru 61 do 65.

 W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zenona Wadowskiego /l.82/ - niech Pan wszystkim zmarłym udzieli łaski wiecznego szczęścia w niebie.

 Polecamy jak co tydzień Gościa Niedzielnego.

 

 

 

Dziś 07.08.2017 roku nasi Parafianie przystąpili do akcji Caritas „Rodzina-Rodzinie” aby wspierać materialnie i duchowo konkretne rodziny w Syrii pozbawione środków do życia w wyniku przedłużającej się wojny. Przez pół roku comiesięcznie będziemy wspierać kwotą 510 zł osiem syryjskich, chrześcijańskich rodzin.

Oto nazwiska rodzin syryjskich oraz  racławickich i czubrowickich rodzin, które zadeklarowały im wsparcie:

 Rodzina I : Antraning Bekerian – Syria (ID 4655)  

 1.         Chochół                                   Racławice 11

 2.         Kudła                                       Racławice  12 

 3.         Pierz                                        Racławice 19

 4.         Krzysztofik                               Racławice 28A

 5.         Bobela Felicja, Eug.                Racławice 33

 6.         Kaleta Zofia, Eug.                    Racławice 35A

 7.         Skotniczni                                Racławice 37

 8.         Bobak                                      Racławice 51

 9.         Plebania                                  Racławice 54

 10.       Mirek H.S. Mirek E.R.              Racławice 58A

Rodzina II: Antraning Asadour – Syria (ID4654)

 1.         Jochymczyk                             Racławice 59

 2.         Izdebscy Janusz, Aneta          Racławice 63

 3.         Matluch Marianna                   Racławice 63

 4.         Baran D.A.                              Racławice 63

 5.         Babiuch Zofia                          Racławice 66

 6.         Pakuła                                     Racławice 77

 7.         Grzegorczyk Kryst, R.             Racławice 79

 8.         Pakuła                                     Racławice 88

 9.         Izdebski Marian, Maria            Racławice 89

 10.       Skotniczny Z.S.                       Racławice 91

 11.       Skotniczni                                Racławice 134

 12.       Kordaszewscy                         Racławice 134 

 13.       Sioła D.B.                                Racławice 152B

 14.       Patyk Maria, Marian                Racławice 156

 15.       Babiuch Henryk, Kryst.           Racławice 160A

 16.       Hrabia                                     Racławice 160B

Rodzina III: Antraning Ajemian – Syria (ID4653)

 1.         Tomczyk Bożena, Kazim.         Racławice 165

 2.         Pomierna M. Skotniczny J.       Racławice 190

 3.         Hrabia Joanna, Wojciech         Racławice 196

 4.         Izdebscy                                   Racławice 192

 5.         Hrabia Marianna                       Racławice 196

 6.         Sołtysik                                     Racławice 208

 7.         Karcz                                        Racławice 210

 8.         Redel                                        Racławice 211

 9.         Kaleta, Pudełek                

Msze św. w niedziele:


8.00,    11.00,   16.00

dodatkowo 12.15 od listopada do Wielkanocy


Kaplica w Czubrowicach:

sobota 18.00, niedziela 9.30

 

 

Dni powszednie:
             

W  Racławicach:

w poniedziałki, środy i piątki:
      17.00 (bądź 19.00)

(17.00 od września do Wielkanocy 

19.00 od Wielkanocy do sierpnia)

wtorki, czwartki i soboty:
       7.00 (przez cały rok)

 

KANCELARIA: czynna codziennie w dni powszednie, po Mszy św. w Racławicach

Wirtualny spacer