Racławice Parafia Narodzenia NMP

Ogłoszenia

                                                     

18.02.2018 

Mamy Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to niedziela składki inwestycyjnej do kopert. Pozostała składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II ‘Nie lękajcie się”. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Msza św. wieczorna będzie bezpośrednio po zakończonym nabożeństwie Gorzkich Żali.

Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie dopiero za tydzień w poniedziałek na 19.00.

Dzieci przyjdą na swoją Drogę Krzyżową we środę o 16.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzbierać bardzo ładny dyptyk ze św. Jose Sanchezem del Rio – meksykańskim chłopcem, który w wieku 15 lat oddał życie za wiarę z okrzykiem na ustach: „Niech żyje Chrystus Król”. Pozostałe drogi krzyżowe w piątek o 16.30 w kościele, o 17.30 w kaplicy oraz o 19.00 na Kalwarii Czubrowickiej.

Rekolekcje parafialne będą u nas za dwa tygodnie czyli od trzeciej niedzieli wielkiego postu. Wygłosi je ks. dr Szymon Tracz z UP JP II z Krakowa. Już teraz polecajmy go Bożej opiece.

Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to Parafian z Czubrowic 151-160 przy kościele i z Czubrowic 201-205 przy kaplicy.

Wolontariusze fundacji „Alma Spei” dziękują za dar serca dla swych podopiecznych. Tydzień temu zebrali u nas kwotę 2280 zł.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć na Mszach o 11.00 oraz o 12.15 chór  „Gaudium” ze Skomielnej Białej. Pięknym śpiewem chcą nam pomóc w modlitwie pasyjnej. Będziemy mogli również przypomnieć sobie liturgię w języku łacińskim i docenić piękno śpiewów gregoriańskich. Zapraszamy. Może im pozazdrościmy i sami też spróbujemy.

 

W sobotę 3 marca 2018 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje, jak co roku w Koninkach, Zimową Spartakiadę dla zawodników w wieku od 8 do 30 lat w zjeździe na nartach, na snowboardzie i w zjeździe na byle czym, oraz grupowe zmagania i zabawy dla całych rodzin. Propozycja skierowana jest do wszystkich, niezależnie od umiejętności. Trzeba poczuć tę atmosferę zmagań i zabawy, żeby złapać bakcyla na aktywne życie. Zapisy trwają w zakrystii do przyszłej niedzieli. Potrzebny pesel i adres zamieszkania. Opłata za przejazd 25 zł.

 

Organizujemy wspólny wyjazd autokarem do Myślenic na spektakl oparty na Misterium Męki Pańskiej. Mówi on o Miłości Najpiękniejszej, bo Boga do Człowieka, ale także o zagubionej miłości małżeństwa z Kany Galilejskiej. Mamy bilety na 17 marca o 18.30. Chętnych do wspólnego wyjazdu prosimy o zapisy w zakrystii i wpłatę 20 zł.

Polecamy Gościa Niedzielnego z tematem przewodnim – wielki post ze św. ojcem PIO. Jest już do nabycia nowy numer Małego Gościa pod hasłem: „Od brudu do cudu”. Cena 5 zł.

11.02.2018

Mamy szóstą niedzielę zwykłą oraz wspomnienie NMP z Lourdes obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Dobrze się składa, że właśnie dziś będziemy mogli wesprzeć swoją ofiarą do puszek przed kościołem hospicjum dla dzieci  chorych „Alma Spei”.

Rozpoczynamy dziś Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed wielkim postem. Przed Najświętszym Sakramentem prosić będziemy o dobre przeżycie czasu wielkiego postu dla wszystkich naszych parafian. Bezpośrednio po Mszy rannej do 10.00 prosimy róże św. Maksymiliana i św. Faustyny (p. Mariana Mitki i p. Marii Patyk), od 10.00 róże św. Bernadety i św. Franciszka (p. Heleny Mirek i p. Krystyny Moń), od 11.45 do 12.15 róże św. Rity, św. Alberta i bł Chiary Luce, od 13.15 róża MB Różańcowej (p. Zofii Skotnicznej), od 14.00  róża bł. Dzieci z Fatimy i św. Jadwigi (p. Janiny Krzynówek i p.  Zofii Kudła) i od 15.00 do 16.00 bł. Anieli Salawy (p. Marianny Skotnicznej).

W Czubrowicach od 10.30 róża św. Jana Vianney’a (p. Floriana Babiucha), od 11.30 róża św. Jana Pawła II (p. Stanisławy Wadowskie)j i od 12.30 do 13.30 róże św. Rafała Kalinowskiego i św. Teresy (p. Jolanty Heleny Mirek i p. Ireny Chochół).

W poniedziałek od 17.30 do 18.00 zapraszamy na trwanie na modlitwie przed Panem Jezusem kobiety (w kaplicy od 18.30 do 19.00). We wtorek od 7.30 do 8.00 zapraszamy mężczyzn (w kaplicy od 8.00do 8.30).

W środę Popielcem rozpoczynamy wielki post. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą o 8.00, potem w Czubrowicach o 9.30, następnie o 11.00 i po południu o 17.00 oraz o 18.00 w Czubrowicach.

Drogi krzyżowe będą w piątki o 16.30 w kościele, o 17.30 w kaplicy i o 19.00 na skałach w Czubrowicach. Dzieci szkolne będą miały Drogę Krzyżową w środy o 16.00 w kościele. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o 15.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

W piątek Mszą św. o godz. 17.00 w intencji Ojczyzny rozpoczniemy dziewięciomiesięczną nowennę przed jubileuszem setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Po Mszy św. modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem koronką do Bożego Miłosierdzia o pomyślność naszej wolnej Ojczyzny. Takie nabożeństwa będziemy mieć zawsze w trzecie piątki miesiąca aż do listopada.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 141-150 przy kościele i z Czubrowic 196-200 dołem przy kaplicy.

W gablocie wywieszone są listy rodzin naszej parafii wraz z nazwiskami rodzin syryjskich, które wspierać będziemy przez najbliższe sześć miesięcy. Zadeklarowane kwoty wsparcia możemy dołączyć do koperty składki inwestycyjnej już za tydzień. Składka ze stycznia wyniosła 6810 zł. Wpłaty można też dokonywać zleceniem stałym z konta na konto parafialne. Numer konta podany jest w zakładce kontakt na naszej stronie internetowej. 

04.02.2018

Mamy 5. Niedzielę zwykłą i pierwszą w miesiącu lutym, dlatego dziś po Mszach św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Jutro wspominamy św. Agatę, we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy, w sobotę św. Scholastyki. W niedzielę zaczniemy celebrować nabożeństwo czterdziestogodzinne w celu uproszenia dobrych owoców czekającego nas wielkiego postu. Bezpośrednio po Mszy rannej do 10.00 prosimy róże św. Maksymiliana i św. Faustyny (p. Mariana Mitki i p. Marii Patyk), od 10.00 róże św. Bernadety i św. Franciszka (p. Heleny Mirek i p. Krystyny Moń), od 11.45 do 12.15 nowe Róże św. Rity, św. brata Alberta i bł Chiary Luce, od 13.15 Róża MB Różańcowej (p. Zofii Skotnicznej), od 14.00  róża św. Dzieci z Fatimy i św. Jadwigi (p. Janiny Krzynówek i p.  Zofii Kudła) i od 15.00 do 16.00 bł. Anieli Salawy (p. Marianny Skotnicznej).

W Czubrowicach od 10.30 róża św. Jana Vianney’a (p. Floriana Babiucha), od 11.30 róża św. Jana Pawła II (p. Stanisławy Wadowskie)j i od 12.30 do 13.30 róże św. Rafała Kalinowskiego i św. Teresy (p. Jolanty Heleny Mirek i p. Ireny Chochół).

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o tę troskę parafian z Czubrowic 131-140 przy kościele i z Czubrowic 196-200 przy kaplicy.

Informujemy, że do drugiej edycji naszego parafialnego programu, jako udział w akcji Caritas „Rodzina-rodzinie” zgłosiło się 73 rodziny, co daje nam możliwość objęcia comiesięczną opieką finansową sześć syryjskich chrześcijańskich rodzin. Do pełnej kwoty brakuje nam jeszcze około 150 zł, dlatego jeśli są jeszcze chętne rodziny to prosimy się zgłosić dzisiaj w zakrystii.

Za tydzień przed kościołem, jak co roku,  będziemy mieć zbiórkę do puszek na  hospicjum dla dzieci „Alma Spei”.

Fundacja Gość Niedzielny prosi o ofiarowanie im jednego procenta podatku. Odpowiednie ulotki można zabrać sobie z przedsionka.

Są również do zabrania ulotki Radia eM – kto słucha nie błądzi – katolickiego radia z Katowic na falach 107,6 FM. Polecamy, zwłaszcza do słuchania w samochodzie.

28.01.2018

Mamy czwartą niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. W środę św. Jana Bosko – patrona wychowawców. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lutego. Spowiadamy w te dni od 16.00. Do chorych udamy się w sobotę. Prosimy o zapisywanie chętnych w zakrystii. W piątek będzie Matki Bożej Gromnicznej czyli święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jako Dzień Życia Konsekrowanego. Przynosimy do kościoła świece gromnice koniecznie wyposażone w osłonki, które zabezpieczą przed zakapaniem kościoła woskiem. Msze św. będą o 8.00, potem o 9.30 w kaplicy, następnie o 11.00 oraz o 17.00. Składka z tego dnia będzie na zakony kontemplacyjne. Na Mszę o 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św wraz z rodzicami i chrzestnymi. Tego dnia kończymy śpiew kolęd i likwidujemy oznaki Bożego Narodzenia.

W sobotę Msza św. o 17.00 będzie odprawiana jako niedzielna, a po niej nabożeństwo pierwszej soboty, do którego tak usilnie wzywała Matka Boża objawiając się w Fatimie. To nabożeństwo będzie traktowane symbolicznie jako comiesięczna zmianka tajemnic różańcowych, chociaż w rzeczywistości zmieniamy tajemnice zawsze pierwszego dnia miesiąca - według grafiku.  Szczególnie zapraszamy wszystkich należących do Róż Różańcowych.  

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 121-130  przy kościele i z Czubrowic 191-195 przy kaplicy.

Jeszcze tylko dziś przyjmujemy wasze deklaracje udziału w drugiej edycji parafialnej programu Caritas „Rodzina-Rodzinie”. Druczki można jeszcze dziś pobrać w zakrystii i od razu je wypełnić i pozostawić kościelnemu.

Dzisiaj młodzież z Grupy Apostolskiej rozdaje dziś przed kościołem darmowe egzemplarze gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Jeśli macie takie życzenie możecie wrzucić jakiś grosz do puszek na koszty kolportażu.

Polecamy także Gościa Niedzielnego oraz lutowy numer Małego Gościa z płytką z piosenkami dziecięcego zespołu „Małe TGD”.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania przyjdzie w tym tygodniu we środę w Racławicach a w czwartek w Czubrowicach na Mszę św. z nabożeństwem oraz spotkanie formacyjne.

 

21.01.2018 

Mamy trzecią niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Agnieszki. Trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Jutro św. Wincentego, w środę św. Franciszka Salezego, w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek św. Tymoteusza i Tytusa, w sobotę św. Anieli Merici, w niedzielę św. Tomasza z Akwinu.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o tę posługę parafian z Czubrowic 111-120 przy kościele i z Czubrowic 187-190 przy kaplicy.

Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie wyjątkowo we wtorek o 19.00.

W sobotę udamy się na Zjazd Kolędników Misyjnych do krakowskich Łagiewnik.

W każdą środę zapraszamy na 17.00 na Mszę św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Przynosimy swoje prośby i podziękowania wypisane na karteczkach do odczytania i wspólnej modlitwy. Podczas kazania w dalszym ciągu poznajemy tajniki objawień MB w Fatimie.

Jeszcze przez tydzień aż do następnej niedzieli będziemy przyjmować wasze deklaracje udziału w drugiej edycji parafialnej programu Caritas „Rodzina-Rodzinie”. Druczki można jeszcze dziś pobrać w zakrystii.

Wójt Gminy, sołtys z Radą Sołecką, oraz radni miejscowości Racławice serdecznie zapraszają wszystkich właścicieli posiadających grunty w miejscowości Racławice na spotkanie dotyczące scaleń w najbliższą środę 24.01. 2018 r. na godz. 17.30 do Wiejskiego Domu Kultury w Racławicach. Prosi się o przekazanie tej informacji rodzinom zamieszkałym poza granicami Racławic, aby w spotkaniu uczestniczyło jak najwięcej właścicieli.

Na Dzień Babci i Dzień Dziadka składamy wszystkim Parafianom i Parafiankom cieszącym się posiadaniem wnucząt piękne życzenia długich lat w zdrowiu, niegasnącej wdzięczności, cierpliwości i samych radości z dorastających, ale też i z dorosłych już wnuków. Niech Wasz siwy włos będzie zawsze w wielkim poważaniu w Waszych rodzinach, a następne pokolenia niech zawsze z poszanowaniem uczą się od Was mądrości życiowej, wiary, pobożności i poświęcenia. Niech Was Bóg błogosławi, a św. Anna i św. Joachim – dziadkowie Pana Jezusa – niech Was zawsze mają w swojej opiece.

14.01.2018

Mamy drugą niedzielę zwykłą. Od tego tygodnia wracamy do zwyczajnych godzin odprawiania Mszy św. w ciągu tygodnia.  Jutro wspominać będziemy św. Pawła pustelnika, w środę św. Antoniego opata, w piątek św. Józefa Pelczara a w sobotę św. Sebastiana i Fabiana. Od czwartku rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na XIV KONCERT KOLĘD w wykonaniu JURAJSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ z Racławic i Czubrowic i Młodzieżowego Zespołu „MAZURECZEK”, który odbędzie się  dzisiaj w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach o godz. 13.30.

Za tydzień zapraszamy na jasełka pt: „Książę Pokoju” w wykonaniu dzieci ze szkoły w Racławicach.  Po Mszy wieczornej czyli ok 16.45.

Składka inwestycyjna z grudnia wyniosła aż 16 055 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Za tydzień styczniowa niedziela składki inwestycyjnej oraz ostatniej wpłaty na fundusz Rodzina-Rodzinie.

Program Rodzina Rodzinie został uruchomiony w październiku 2016 r. i stał się największym programem pomocowym realizowanym przez Caritas Polska. Od chwili uruchomienia programu 6-miesięczną pomocą objętych zostało blisko 10 tysięcy rodzin dotkniętych skutkami wojny w Syrii. Zebrane środki za pośrednictwem partnerów lokalnych – lokalne kościoły i zgromadzenia zakonne – trafiają do konkretnych rodzin rozpaczliwie potrzebujących pomocy aby przeżyć. Za przekazane pieniądze rodziny syryjskie kupują wodę, opał do ogrzania mieszkań, żywność i leki.

Od lutego możemy kontynuować nasze wsparcie przez kolejne 6 miesięcy. Mogą też przystąpić do programu nowe rodziny, które przeoczyły taką możliwość w poprzedniej edycji. Wszystkich chętnych na nowo prosimy o wypełnienie deklaracji wsparcia i zadeklarowanie konkretnej kwoty, jaką chcielibyście składać przez kolejnych sześć miesięcy.

Dziękujemy wszystkim, którzy tydzień temu przyjęli w swoich domach małych kolędników misyjnych, którzy kolędując uzbierali na dzieci w Syrii kwotę 3859 zł.  Bóg zapłać dzieciom i ich opiekunom oraz wszystkim ofiarodawcom. Zjazd kolędników misyjnych z wszystkich parafii naszej diecezji będzie w tym roku w Łagiewnikach w sobotę 27 stycznia.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 101-110 przy kościele i z Czubrowic 181-186 przy kaplicy.

07.01.2018

Dziś jest niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Zwyczajowo kolędować jednak możemy aż do M.B. Gromnicznej. W środę będzie wspomnienie św. Grzegorza z Nysy, w sobotę św. Hilarego. W tym tygodniu Msze św. będziemy nadal odprawiać tylko rano z racji na trwające odwiedziny duszpasterskie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na XIV KONCERT KOLĘD w wykonaniu JURAJSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ z Racławic i Czubrowic i Młodzieżowego Zespołu „MAZURECZEK”, który odbędzie się 14 stycznia 2018 r. (tj. niedziela - za tydzień) w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach o godz. 13.30.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 91-100 przy kościele i z Czubrowic 176-180 przy kaplicy.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się we wczorajszy orszak Trzech Króli: strażakom za czujność i bezpieczeństwo, p. Górolce za ciepłą strawę, paniom z Koła Gospodyń za posługę stołu, p. organiście i naszemu tubowemu za kolędowanie podczas drogi, pani Dyrektor i dzieciom za piękne scenki z Herodem i stajenką, wszystkim Parafianom za liczny udział i za przepiękne przebrania wyrażające prawdę, że Jezusa muszą szukać i odnaleźć ludzie wszystkich narodów, zawodów, stanów i ras. Dziś kontynuacja wczorajszego świętowania przez odwiedziny po domach tzw. Kolędników Misyjnych. Dzieci kolędując będą zbierać datki na dzieci z Syrii.

Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu wyglądać będą następująco:

Poniedz.  8 stycz.   Czubrowice: 75 – 58 od 14.30    Racławice: 127 – 160B  od 9.00         

Wtorek  9 stycz.            Czubrowice: 55 – 39 od 14.30

Środa 10 stycz.               Czubrowice: 38 – 20  od 14.30         

Czwartek 11 stycz.         Czubrowice: 18 - 5 od 14.30

Piątek 12 stycz.     `     Czubrowice: Nowa Wieś, oraz 213 i 214 + 4-3-2-1-400 od 14.30

Sobota 13 stycz.             Czubrowice: POLESIE  od 9.00

31.12.2017

Mamy święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Składka jutrzejsza pójdzie na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. We wtorek św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. Od wtorku do czwartku Msze św. będą tylko rano z racji na kolędę. W I. piątek spowiadamy od 16.00. Do chorych będziemy chodzić dopiero w lutym. Nie będzie w tym miesiącu również spotkań przed bierzm.

W sobotę Trzech Króli czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę ale już bez 12.15 gdyż po Mszy o 11.00 wyruszymy orszakiem Trzech Króli w stronę Czubrowic. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Misje. Jest to dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Przebrani za ludzi z całego świata i wszystkich nacji, stanów i zawodów będziemy po drodze szukać stajenki z Dzieciątkiem. Po dotarciu na plac przed remizą OSP pokłonimy się Dziecięciu i pozostaniemy tam na radosne świętowanie i ciepły żurek ze świąteczną wkładką. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten barwny i rozśpiewany orszak.  Składka z tego dnia jest przeznaczona na misje. Po południu mali kolędnicy misyjni wyruszą,  by kolędować po domach i zbierać datki na cele misji. Nabożeństwo Pierwszej soboty będzie po Mszy o 8.00. Już dziś można zabrać sobie z przedsionka za 1 zł. gotowe korony na Orszak. Bardziej ambitnych serdecznie zapraszamy do tego, by barwnym przebraniem zaznaczyć, że Jezus narodził się dla wszystkich narodów i stanów społecznych.

Bóg zapłać za posprzątanie naszego kościoła i kaplicy. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 81-90 przy kościele i z Czubrowic 171-175  przy kaplicy.

W niedzielę będzie święto Chrztu Pańskiego.

Odwiedziny kolędowe w tym tygodniu będą wyglądać następująco:

Wtorek 2 stycznia  od 9.00 Racławice: 2 – 40       i od 9.00 Czubrowice: 132 - 106       

Środa  3 stycznia    od 9.00 Racławice: 41 - 85      i od 14.30  Czubrowice: 104 - 91       

Czwartek 4 stycz.  od 9.00 Racławice: 86 – 126     i od 14.30 Czubrowice: 90 - 77        

Piątek 5 stycz.        od 9.00 Racławice: Podskale i domy koło szkoły   

 

Podsumowanie roku 2017 w Parafii Narodzenia NMP w Racławicach.

 

Przychodzi chwila, aby Bogu podziękować za dar czasu, za wszystko, co udało się nam zrobić dobrego, ale też przeprosić, że ciągle nie dość dobrze Mu służyliśmy, nie dość dobrze Go uwielbialiśmy, nie wystarczająco dostrzegaliśmy Go w drugim człowieku. Wdzięczność, ale i poczucie niedosytu niech nas wszystkich mobilizuje do jeszcze bardziej intensywnej służby Bogu i ludziom.

Był to rok 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Tę rocznicę uczciliśmy przez:

- zwiększenie frekwencji na Nabożeństwach Pierwszych Sobót miesiąca organizując je od tego roku wieczorem i łącząc z comiesięczną zmianką tajemnic Różańca św.

- cotygodniowe poznawanie historii objawień wplecionych w historię świata dzięki lekturze książki „Tajemnice Fatimy – największy sekret XX wieku”. Kolejne fragmenty tej fascynującej książki czytaliśmy podczas środowych Nowenn do MB. Nieustającej Pomocy.

- Nabożeństwa Fatimskie od maja do października z procesją różańcową. Na rozpoczęcie i zakończenie szliśmy z procesją aż do groty Matki Bożej na Skałach. Podczas wrześniowej procesji poświęciliśmy przywiezione z Fatimy i przyklejone na ścianie plebanii płytki ajulejos z namalowanym wizerunkiem MB Fatimskiej objawiającej się dzieciom.

- Przedstawienie „Światła Fatimy”, które w maju zaprezentowali w naszym kościele członkowie Instytutu św. Jadwigi z Krakowa według scenariusza naszego rodaka ks. prof. Józefa Pyrka.

- Obecność prawie stuosobową grupą Parafian 6 czerwca w Zakopanem na Krzeptówkach podczas odnowienia aktu poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi w obecności całego Episkopatu, pana Prezydenta i wielu członków Rządu. We wszystkich parafiach ten akt został ponowiony 8 września.

- Dwutygodniową pielgrzymkę parafialną w sierpniu do Portugali, do miejsca objawień, nawiedzając po drodze Lourdes, Santiago de Compostella, La Salette i Ars. Nasi Parafianie dostąpili zaszczytu niesienia figurki MB podczas procesji różańcowej po placu przed bazyliką w Fatimie.

- Wyjazd do kina Kijów w Krakowie grupą 170 osób na film „ Fatima – ostatnia tajemnica”.

- Wzięcie udziału 7. X.  w modlitewnej akcji „Różaniec do granic” odpowiadając na apel „Chodźmy z Maryją ratować świat”. Prawie sto osób z naszej Parafii udało się do Niedzicy na Mszę św. w tej intencji a potem część na szlaku na Trzy Korony, część na tratwach spływu Dunajcem, część na brzegach granicznej rzeki odmawialiśmy wszystkie cztery części różańca modląc się o ratunek dla naszej Ojczyzny a potem dla całego świata. Również w naszej parafii wiele osób modliło się tego dnia na różańcu gromadząc się przed kapliczkami a zwłaszcza na granicy Racławic i Czubrowic.

- Przez większą część roku wisiał w naszym kościele plakat z dziećmi z Fatimy wzywający nas do pokuty.

Oprócz tego nasi parafianie chętnie zgłaszali się i brali udział w wyjazdach organizowanych przez Parafię:

- W styczniu i lutym do Łagiewnik na rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata”

- Podczas ferii zimowych i wakacji w tygodniowych rekolekcjach Grup Apostolskich.

- W lutym w spartakiadzie narciarskiej KSM-u w Koninkach

- W marcu w ekstremalnej drodze krzyżowej do Imbramowic

- w maju w rowerowych majówkach w terenie w Krzeszowicach, Zimnodole i Szklarach

- w czerwcu na gminnych obchodach rocznicy ŚDM na boisku w Jerzmanowicach

- w lipcu w pieszej pielgrzymce do MB Szkaplerznej w Czernej

- w sierpniu w pieszej pielgrzymce z Olkusza na Jasną Górę

- we wrześniu dzieci Pierwszokomunijne odwiedziły Czarną Madonnę w Częstochowie.

- w listopadzie znów byliśmy na Jasnej Górze oraz w katedrze częstochowskiej na modlitwach wstawienniczych o uzdrowienie i uwolnienie organizowanych przez wspólnotę MAMRE (120 osób)

- również w listopadzie około 110 osób swoimi środkami transportu udało się całymi rodzinami do Trzebini na spektakl teatru Misterium pt: „Zmiana”.

Nie wyjeżdżając z parafii również mieliśmy okazję uczestniczyć:

- w orszaku Trzech Króli z Czubrowic do Racławic

- wesprzeć kolędników misyjnych zbierających po domach na biedne dzieci z krajów misyjnych

- pośpiewać na koncercie kolęd Zespołu Mazureczek i Jurajskiej Orkiestry Dętej w Racławicach oraz na wyjeździe w parafii Pogorzyce.

- obejrzeć jasełka „Blask nad Judeą” w wykonaniu dzieci ze szkoły w Racławicach

- w każdy piątek wielkiego postu przemierzać po zmroku dróżki Kalwarii Czubrowickiej uczestnicząc w drogach krzyżowych w terenie

- razem z 850 osobami przeżywać w Wielki Piątek Misterium Drogi Krzyżowej odgrywane w terenie przez naszych parafian

- w rekolekcjach parafialnych przed Wielkanocą prowadzonych przez ks. Dariusza Nowaka

- w konkursie palm i procesji Niedzieli Palmowej oraz adoracjach Triduum Paschalnego

- w przedstawieniu Baśniowej Kapeli w ramach festiwalu „Muzyka zaklęta w drewnie”

- w świętowaniu 90 lecia OSP w Czubrowicach

- w dożynkach Gminnych w Czubrowicach biorąc udział w konkursie na  najoryginalniejszą dekorację domów.

- uczcić patronkę śpiewu kościelnego biorąc udział w Cecyliance

- wykazać się wrażliwością społeczną składając podpisy popierające akcje „Mama, Tata i Dzieci” do Komisji Europejskiej

- uratować życie chorych dzieci podpisując się pod obywatelskim projektem ustawy o obronie życia także dzieci chorych przed urodzeniem

Hasłem tego roku duszpasterskiego było: „Idźcie i głoście”. Młodzież z Grupy Apostolskiej realizowała to hasło rozdając każdego miesiąca po 350 egzemplarzy gazety ewangelizacyjnej „Dore Nowiny”.

Do godnego głoszenia Słowa Bożego w posłudze lektora zostało przygotowanych nowych 11 chłopców naszej parafii. Uroczyście zostali pobłogosławieni do tej posługi w grudniu tego roku. Przyjęliśmy także 9 młodych aspirantów do posługi ministranta. Na kursie przygotowawczym w Krakowie do posługi animatora Grup Apostolskich jest kolejnych 5 osób spośród naszej młodzieży. Kurs i praktyka na rekolekcjach potrwa do końca wakacji.

Nasza wrażliwość:

We wszelkiego rodzaju zbiórkach do puszek nasi parafianie złożyli w tym roku prawie 26 000 zł miedzy innymi na: hospicjum Alma Spei, Centrum „Nie lękajcie się”, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, z poświęcenia pojazdów na św. Krzysztofa, na pomoc poszkodowanym w wichurze, Dzieło III Tysiąclecia, Fundację AGAPE, za świece Caritas.

Oprócz tego 105 rodzin naszej parafii zadeklarowało chęć pomocy rodzinom w Syrii by mogły powrócić po zawierusze wojennej do normalnego życia we własnej ojczyźnie. Pomocą zostało objętych 8 rodzin syryjskich za pomocą programu  Caritas „Rodzina -rodzinie”. Każda z nich była przez pół roku co miesiąc wspierana kwotą 510 zł. W styczniu zapłacimy ostatnią transzę a suma naszych wpłat wyniesie 24 480 zł. Bóg zapłać wam za tę systematyczną i bardzo konkretną pomoc syryjskim chrześcijanom.

Pięknym przejawem gościnności i solidarności było przyjęcie do swoich domów grupy 45 osób polskiego pochodzenia z Litwy. Dziękujemy gospodarzom za wikt i kwaterunek, a szkole w Racławicach, zespołowi Mazureczek i paniom z Koła Gospodyń za godne ich powitanie i zagospodarowanie im wolnego czasu.

Owocem naszej sierpniowej pielgrzymki do Fatimy i Ars było otrzymanie relikwii w postaci fragmentu szaty św. Jana Vianney’a. Wśród pielgrzymów znaleźli się także sponsorzy relikwiarza. Umieściliśmy je w kaplicy w Czubrowicach pod obrazem Patrona. Jeszcze niżej został ustawiony nasz stary konfesjonał specjalnie wystylizowany na wzór oryginalnego konfesjonału św. Jana w Ars. W kaplicy w każdy pierwszy czwartek miesiąca mamy specjalne modlitwy do św. Jana Vianney’a i poznajemy jego życiorys z lektury książki pt: „Święty i diabeł”. Zapraszamy.

W tym roku nasi parafianie ofiarowali także:

- różaniec procesyjny do kaplicy

-obraz „Jezu ufam Tobie” na bocznym ołtarzu w kościele

- Mszał i nowe obrusy do kaplicy

- 3 nowe ornaty do kaplicy

- szopkę do kościoła

- odnowienie krzyża przy drodze na Szklary

Na składki inwestycyjne zebraliśmy w tym roku 103 475 zł. Z tych pieniążków spłacaliśmy zadłużenie za zeszłoroczne prace przy salkach, kancelarii i plebanii oraz:

- za wykarczowanie pni po wyciętych drzewach, wyrównanie skarpy, naprawę płotka i nasadzenie nowych drzew  12 470 zł.

- na koszty projektu dofinansowania unijnego czyli: projekty budowlane, projekty konserwatorskie, wycenę działek, opłaty za promesę bankową i wkład partnerski na konto lidera 28 370 zł

- nowe organy elektroniczne wraz z nagłośnieniem do kaplicy 12 500 zł

- ryczałt do kurii na budownictwo sakralne 1 920 zł

- nowe meble i wyposażenie do kuchni na plebani 17 750 zł

- zakup krokwi na wymianę drugiej połowy stropu na plebanii 4 000

- koszty ratowania organów w kościele, wymiana mieszków, regeneracja piszczałek, czyszczenie i strojenie

Na koniec statystyka duszpasterska.

W tym roku ochrzciliśmy 27 dzieci, pochowaliśmy 41 zmarłych. Jesteśmy więc demograficznie aż 14 osób do tyłu. Do I Komunii przystąpiło 34 dzieci. Ogółem rozdzieliliśmy w ciągu roku 53 800 Komunii św.  Do bierzmowania przystąpiło 68 osób z klas III gimnazjum i I pogimnazjalnej. Na ślubnym kobiercu stanęło 17 naszych parafian w 16 parach małżeńskich.

Panu Bogu, który nas stworzył i powołał do świętości niech będą dzięki za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem w minionym roku. Niech nam Bóg błogosławi we wszystkich dobrych zamierzeniach i niech dodaje sił do wiernego trwania przy Jego łasce. A Maryja niech czuwa nad nami w nowym roku i uprasza wszystko to, czego nam potrzeba, by życie nasze  okazywało się wdzięczną wonią dziękczynienia składaną swemu Stwórcy. Amen.

 

 

Plan kolędy 27 – 31 XII 2017      2 – 13 stycznia 2018

Dzień

Kto

Domy

Godz.

Środa

27 XII

 

Ks. Proboszcz

 

Racławice: 161 - 210

 

900

Czwartek

28 XII

Ks. Proboszcz

Racławice: 211 – 259A

 

900

Ks. Ryszard

  Czubrowice: 206 - 185

 

Piątek

29 XII

Ks. Proboszcz

Racławice: 260 - 299

 

 

900

Ks. Ryszard

  Czubrowice: 198a–196a–195–194

i od 183 - 158

Sobota

30 XII

Ks. Proboszcz

Racławice: 300 - 328

 

900

Ks. Ryszard

  Czubrowice: 157 - 135

 

Wtorek

2 stycz.

Ks. Proboszcz

Racławice: 2 - 40

       900

Ks. Ryszard

  Czubrowice: 132 - 106

9.00

 

Środa

3 stycz.

Ks. Proboszcz

Racławice: 41 - 85

      900

Ks. Ryszard

  Czubrowice: 104 - 91

1430

 

Czwartek

4 stycz.

Ks. Proboszcz

Racławice: 86 - 126

      900

Ks. Ryszard

  Czubrowice: 90 - 77

 1430

Piątek

5 stycz.

 

Ks. Proboszcz

Racławice: Podskale

    i domy koło szkoły

 

      900

 

Poniedz.

8 stycz.

Ks. Proboszcz

Racławice: 127 – 160B

      900

Ks. Ryszard

  Czubrowice: 75 - 58

1430

Wtorek

9 stycz.

 

Ks. Ryszard

 

Czubrowice: 55 - 39

1430

Środa

10 stycz.

 

Ks. Ryszard

 

Czubrowice: 38 - 20

 1430

Czwartek

11 stycz.

 

Ks. Ryszard

 

Czubrowice: 18 - 5

 1430

 

Piątek

12 stycz.

 

Ks. Ryszard

  Czubrowice: Nowa Wieś,

oraz 213 i 214 + 4-3-2-1-400 

 1430

Sobota

13 stycz.

 

Ks. Ryszard

 

Czubrowice: POLESIE

 900

           

24.12.2017

Dziś mamy ostatnią niedzielę Adwentu, która jednocześnie jest wigilią Bożego Narodzenia. Dziś nie będzie już Mszy św. o 16.00. Wieczorem wszyscy w swoich rodzinach zasiądziemy do wieczerzy pielęgnując tradycyjne zwyczaje wigilijne jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i wspólne kolędowanie.

Radość Bożego Narodzenia zaczniemy świętować od Pasterki. W kaplicy odprawimy ją o 22.00 a w kościele o 24.00. Składka z Pasterki jest na Fundusz Obrony Życia SOS. W pierwszy dzień świąt Msze św. będą w układzie niedzielnym a składka pójdzie  na świętopietrze. W drugi dzień świąt poświęcać będziemy owies a składka z całego dnia pójdzie na UP JPII w Krakowie. Nie będzie już Mszy o 16.00 tego dnia.

O środy do soboty wszystkie Msze św. będą tylko rano o 7.00 w kościele i o 7.30 w kaplicy, z racji na odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. W środę św. Jana Ewangelisty –poświęcenie wina. W czwartek św. Młodzianków. Za tydzień w niedzielę będzie Uroczystość Świętej Rodziny oraz św. Sylwestra. Nieszpory na zakończenie roku śpiewać będziemy o 15.30.

Wczoraj poświęciliśmy nowe organy elektroniczne do kaplicy w Czubrowicach. Po dość długiej przerwie znów zabrzmią tam dźwięki organowe.

Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i kaplicy. Bóg zapłać za dekorację świąteczną. Za szopkę dziękujemy p. Adamowi Hrabia. Za wystylizowanie starego konfesjonału i upodobnienie go do konfesjonału św. Jana Vianney’a dziękujemy p. Stanisławowi Sarocie. Za sponsorowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin dziękujemy naszemu parafianinowi mieszkającemu obecnie w Krakowie. Przekazał na ten cel 1000 zł. Z ofiar od sprzątających kaplicę zakupione zostały dwa ornaty czerwone i jeden biały na Boże Narodzenie. Bóg zapłać wszystkim.

Za tydzień prosimy o posprzątanie kościoła parafian z Czubrowic 71-80  i z Czubrowic 166-170  o posprzątanie kaplicy.

Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu rozpoczynać będziemy o g. 9.00:

W środę nawiedzimy Parafian mieszkających w Racławicach 161-210 .

W czwartek Racławice 211-259A    oraz   Czubrowice 206-185 i później 211-207.

W piątek Racł. 260-299  i Czubr. 196,195,196A,198A oraz od 183 do 158 .

W sobotę Racł. 300-328  i Czubr.157-135 .

Polecamy do poczytania prasę katolicką. Gość Niedzielny jest w podwojonej objętości i dlatego wyjątkowo kosztuje 8 zł.

17.12.2017

Mamy dziś różową, czyli trzecią niedzielę Adwentu. Modlimy się szczególnie o chrześcijańskie życie rodzin.

Rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Codziennie po roratach dzieci będą mogły wylosować do zabrania na jeden dzień do domu figurkę Matki Bożej lub św. Józefa. Trzeba tylko przenieść do kościoła własnoręcznie zrobioną ozdobę choinkową podpisaną imieniem i nazwiskiem. Figurka Dzieciątka codziennie będzie bliżej nas schodzić po schodkach poszczególnych adwentowych dni.

We środę w naszym kościele z inicjatywy  naszej gminy będzie o 10.00 Msza św. w intencji małżonków obchodzących 50 lecie, 60 lecie i 65 lecie małżeństwa. Zapraszamy dostojnych jubilatów z terenu całej gminy.

W tym tygodniu spowiadać będziemy codziennie pół godziny przed Mszami św, a spowiedź parafialna przewidziana jest na środę od 14.00 do 17.00.

Dziękujemy za opiekę i troskę o nasze świątynie. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 51-70 przy kościele oraz z Czubrowic 156-165 przy kaplicy. Przygotowanie kościoła do Świąt będzie w czwartek od 15.00. Zapraszamy młodzież do ubierania choinek.

Dziś mamy składkę inwestycyjną do kopert. Z listopada zebraliśmy 10810 zł. W ostatnim czasie zakupiliśmy organy elektroniczne wraz z nagłośnieniem da kaplicy za 12 500 zł, oraz rozpoczęliśmy odnowę, czyszczenie i strojenie organów piszczałkowych w kościele. Musimy je podratować, aby przez kolejnych kilka lat mogło się na nich jeszcze grać. Nie zmienia to faktu, że są już bardzo kiepskie i nadają się tylko do wymiany, ale bez dotacji na zakup nowych organów będziemy musieli zbierać jeszcze kilka następnych lat. Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w poniedziałek o 19.00

Młodzież z Grupy Apostolskiej urządza kiermasz własnoręcznie zrobionych ozdób świątecznych. Będzie je można nabyć obok kościoła.

Polecamy Gościa Niedzielnego opowiadającego o fenomenie polskich rorat. Jest też nowy numer Małego Gościa z piękną dekoracją witrażową do okna.

W przyszłą niedzielę nie będzie już Mszy o 16.00. Natomiast Pasterka będzie w kaplicy o 22.00 a w kościele o 24.00.

Apel Policji: W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach apelujemy o włączenie się w akcję „Świeć przykładem” i noszenie odblasków. To naprawdę może uratować życie i zdrowie. Noszenie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Mały element odblaskowy na plecaku czy ubraniu sprawia, że kierowcy otrzymują ostrzeżenie, że po drodze ktoś się porusza.

10.12.2017

Jest druga niedziela Adwentu, jutro św. Damazego, we wtorek NMP z Guadelupe. Przypominamy, że najlepszym sposobem przygotowania się na Boże Narodzenie jest udział w roratach i to wcale nie dotyczy tylko dzieci. Zachęcamy również dorosłych.  Wyjątkowo we środę w Czubrowicach roraty będą o 15.30 z racji na zajęcia w szkole, ale normalnie będzie też Msza św. o 18.00 jak zwykle.

Od szeregu tygodni 11. ministrantów z naszej parafii uczestniczy w Bolechowicach w kursie przygotowującym do posługi lektora. W najbliższą sobotę  wraz z kandydatami z innych parafii naszego dekanatu będą oni uroczyście pobłogosławieni przez księdza Dziekana do pełnienia tej posługi w swoich parafiach. Cieszymy się z ich decyzji, liczymy na owocną posługę i dziękujemy księdzu wikaremu i rodzicom, którzy pomagali chłopakom dotrzeć na kurs i bezpiecznie wrócić. Bóg zapłać.

Następnego dnia, czyli w niedzielę za tydzień na Mszy o 9.30 w Czubrowicach oraz na Mszy o 12.15 w Racławicach grupa innych 9 nowych aspirantów do bycia ministrantami zostanie oficjalnie kandydatami na ministrantów naszej parafii i od tego czasu będą mogli uczestniczyć w liturgii przebywając w prezbiterium.

Społeczność miejscowości Jerzmanowice oraz Wójt Gminy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców całymi rodzinami, osoby samotne oraz Gminne Organizacje Społeczne na Opłatek Gminny, który w tym roku odbędzie się na dziedzińcu Zespołu Szkół w Jerzmanowicach w najbliższy piątek 15 grudnia o godz. 18.00.

Dziękujemy za opiekę i troskę o nasze świątynie. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 41-50 przy kościele oraz z Czubrowic 151-155 przy kaplicy.

Są już świece wigilijne Caritas. Ofiary w wysokości co najmniej 6 zł prosimy wrzucać do skarbony.

Za tydzień młodzież z Grupy Apostolskiej urządza kiermasz własnoręcznie zrobionych ozdób świątecznych. Będzie je można nabyć obok kościoła. Cieszymy się, że w tym roku rozpoczęło w Krakowie całoroczny kurs przygotowawczy do posługi animatora Grup Apostolskich aż 5 osób z naszej grupy parafialnej. Przy okazji polecamy wyjazdowe rekolekcje dla młodzieży w czasie ferii zimowych i podczas wakacji.

Otworzona została nowa linia busowa z Paczółtowic do Krakowa przez Racławice i Przeginię. Busy będą też kursować w sobotę, co jest szczególnie ważne, bo do tej pory nie mieliśmy w soboty i niedziele żadnego połączenia ze światem środkami komunikacji zbiorowej. Prosimy zabrać sobie rozkłady jazdy ze stolika w przedsionku kościoła.

03.12.2017

Dziś rozpoczynamy adwent. Na Mszy św. O 12.15 poświęcamy wasze domowe wieńce adwentowe i nasz parafialny w kościele. Od jutra rozpoczynamy roraty. Będą one  w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o 17.00 a we wtorki, czwartki i soboty rano o 6.30. W kaplicy roraty będą wieczorem o 18.00 (poniedziałek, środa, piątek, sobota) a rano o 7.15 (wtorek, czwartek). Na roratach odkrywać będziemy na nowo św. Józefa – mężczyznę silnej wiary, człowieka pracy i modlitwy, wzór ojca. O nim też wiele mamy w dzisiejszym Gościu Niedzielnym, jak również o pokoleniu smartfona – lektura obowiązkowa dla rodziców. W Małym Gościu znajdziecie dodatek w postaci papierowego lampionu na roraty.

W poniedziałek św. Barbary. O 10.00 będzie uroczysta Msza św w intencji wszystkich górników i emerytów górniczych ku czci ich Patronki i o Bożą opiekę w pracy i w rodzinach.

W środę 6 grudnia św. Mikołaja – w Racławicach wyjątkowo roraty będą o 16.00 a po nich dzieci pójdą na spotkanie ze Świętym do szkoły. Natomiast Msza św. z Nowenną będzie normalnie o 17.00. Na tę Mszę zapraszamy młodzież z Racławic przygotowującą się do bierzmowania.

W czwartek wspomnienie św. Ambrożego. Będzie to pierwszy czwartek miesiąca, dlatego Msze roratnie będą wieczorem o 17.00 w kościele i o 18.00 w kaplicy. Spowiadamy od 16.00. W kaplicy będziemy wtedy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Vianney’a i poznawać będziemy jego życie i posługę. Młodzież bierzmowana z Czubrowic przyjdzie na tą Mszę św. o 18.00.

W piątek uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o 8.00, o 9.30 w kaplicy, o 11.00 oraz o 17.00. Dzieci z Racławic przyjdą na Mszę św. o 8.00 a później dopiero pójdą do szkoły, dzieci z Czubrowic przyjdą na 9.30 wraz z całą szkołą, natomiast wyjątkiem są dzieci z klas III zarówno z Racławic jak z Czubrowic. One normalnie idą do szkoły a do kościoła przyjdą na 17.00 razem z rodzicami na poświęcenie medalików w ramach przygotowań do I Komunii św.

W sobotę wspomnienie św. Juana Diego.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 31-40 przy kościele oraz z Czubrowic 146-150. Sprzątanie kościoła w Racławicach odbywa się w piątki od godz. 15.30. Wszystkie zmiany dotyczące sprzątania proszę wcześniej uzgodnić z kościelnym telefonicznie lub osobiście – prosi p. Bronisław. 

                                                                

26.11.2017

 

Mamy Uroczystość Chrystusa Króla. W czwartek św. Andrzeja Apostoła a w sobotę kończymy rok liturgiczny. W pierwszy piątek i sobotę spowiadamy od 16.00 w kościele i od 17.30 w kaplicy. Do chorych udamy się w piątek od 8.00. Prosimy zgłaszać chętnych w zakrystii. Na sobotę zapraszamy wszystkich członków Róż różańcowych na zmiankę tajemnic nabożeństwo Pierwszej Soboty.

 

Spotkania z młodzieżą do bierzmowania będą nie teraz, lecz dopiero w następnym tygodniu, na początku adwentu w środę w Racławicach i w czwartek w Czubrowicach.

 

Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Bardzo prosimy o przygotowanie wieńców adwentowych z czterema świecami. Uroczyście będziemy je błogosławić na Mszy św. o 12.15. Warto przygotować lampiony, chociaż gotowe do sklejenia są w dzisiejszym Małym Gościu. Dla starszych polecamy dzisiejszego Gościa Niedzielnego a w nim wiele o naturalnej wstydliwości, której nie ma się co wstydzić, oraz wywiad z czarnoskórym i niepełnosprawnym polskim patriotą.

 

Przypominamy o możliwości otrzymania po każdej Mszy świętej okolicznościowego kalendarza na 2018 rok wydanego przez Stowarzyszenie „Mazureczek”. Członkowie zespołów są obecni przed naszym kościołem - gotowi przedstawić efekt prac Stowarzyszenia. Serdecznie zapraszamy na dzisiejszą Cecyliankę na 16.00.

 

W najbliższym tygodniu nasz organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków na stół wigilijny:

 

-  w poniedziałek (27 listopada): Czubrowice od 1-50, 

 

 -  w środę (29 listopada): Czubrowice od nr 51 - 100,

 

-  w czwartek (30 listopada): Czubrowice od nr 101-160,

 

-  w piątek (1 grudnia): Czubrowice od nr 161 - 214.

 

Dziękujemy za troskę o nasze świątynie. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 21-30 przy kościele i z Czubrowic 141-145.

 

Młodzież rozdaje dziś przed kościołem kolejny numer Dobrych Nowin. Życzymy przyjemnej lektury.

 

W zakrystii są do odebrania programy planowanej pielgrzymki do Grecji w czerwcu.

 

Jest też trochę wejściówek na dodatkowy spektakl teatru Misterium w kinie Sokół w Trzebini. Będzie on jutro wieczorem o 19.15.

 

 

 

19.11.2017

Mamy 33. Niedzielę zwykłą i wspomnienie bł. Salomei, jutro św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylii, w sobotę św. Katarzyny. Za tydzień ostatnia niedzielą roku liturgicznego obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla.

W najbliższym tygodniu nasz organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków na stół wigilijny:   -  we wtorek (21 listopada): Racławice od nr 201 – 250,                                                                         -  w środę (22 listopada): Racławice od nr 251 – 300,                                                                  -  w czwartek (23 listopada): Racławice od nr 301-328 oraz Racławice "Pod Skałą" oraz okolice szkoły i cmentarza,                                                                                                          -  w piątek (24 listopada): Czubrowice-Polesie i Czubrowice-Nowa Wieś.

Wójt naszej gminy uprzejmie zawiadamia, że w sobotę 25 listopada 2017 r. o godz. 12.00  w naszym kościele odbędzie się Msza św. żałobna, po której nastąpi przeniesienia i złożenie do grobu sprowadzonej do Ojczyzny urny z prochami śp. por. Bolesława Kozuba, kombatanta walki o wolność Polski oraz honorowego  obywatela naszej Gminy. Ze względu na zasługi Zmarłego uroczystości pogrzebowe będą miały charakter ceremoniału wojskowego.  Podczas przejazdu konduktu żałobnego droga powiatowa na odcinku od kościoła w kierunku cmentarza będzie czasowo zamknięta. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do wskazań przedstawicieli jednostek OSP i Policji, które będą kierować ruchem drogowym. Zaleca się parkowanie na boisku.

Tegoroczne obchody święta św. Cecylii, które przypadną w następną niedzielę tj. 26 listopada 2017 roku, organizowane są po raz XIII przez Stowarzyszenie „Mazureczek”. Rozpoczniemy je od wspólnej modlitwy na Mszy świętej o godz. 16:00, której oprawę wokalno - instrumentalną zapewni Młodzieżowy Zespół „MAZURECZEK”. Jak co roku nasze stowarzyszenie wydało na tę uroczystość okolicznościowy Kalendarz na 2018 rok, lecz w nowej formie, który będzie można otrzymać po każdej Mszy świętej przy kościele parafialnym w Racławicach oraz przy kaplicy w Czubrowicach. Już teraz dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas w tym pomyśle i przyczyniły się do zorganizowania obchodów w tej formie. Ewentualne środki finansowe pozyskane z kolportażu Kalendarza zostaną przeznaczone na dalszy rozwój naszych Młodych Talentów. Dziękujemy za życzliwość, z którą spotykamy się od początku istnienia. Prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy chętnych do pomocy w rozwoju Zespołów.  Zarząd Stowarzyszenia Mazureczek

W dniach 20 do 24 listopada będą czyszczone i sprawdzane przez kominiarzy przewody kominowe obiektów budowlanych.

Dziękujemy za troskę o nasze świątynie. Dziś prosimy o to parafian z Czubrowic 10-20 przy kościele, oraz z Czubrowic 126-140 przy kaplicy.

Polecamy za stałą cenę 5 zł dzisiejszego Gościa Niedzielnego z kalendarzem na nowy rok.

Pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji organizujemy w dniach 23.06-01.07.2018. Dziewięć dni, bez nocnych przejazdów z 2 dniami wypoczynku nad morzem. Cena ok.2 tys.

Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19.00.

Przypominamy, że dziś grana jest dla nas w Trzebini o 15.00 sztuka „Zmiana”. Będzie on jutro wieczorem o 19.15.

12.11.2017

Mamy 32 niedzielę zwykłą obchodzoną jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zwłaszcza dziś należą się szczególne podziękowania dla tych 105 rodzin naszej parafii, którzy przez pół roku wspierają materialnie aż osiem syryjskich, chrześcijańskich rodzin w ramach projektu Caritas „Rodzina-rodzinie”. Przypomnę, że co miesiąc jest to kwota 4080 zł. Dzięki naszej wrażliwości osiem konkretnych rodzin próbuje na nowo zorganizować swoje życie w zniszczonym Aleppo. Do końca programu, czyli do stycznia suma naszej pomocy urośnie do kwoty 24 480 zł.

Jutro  wspominać będziemy św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich, w czwartek MB. Miłosierdzia czyli Ostrobramskiej, w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę bł. Karoliny Kózkówny patronki młodzieży KSM i Ruchu Czystych Serc. W niedziele wspomnienie bł. Salomei. Warto wybrać się do jej pustelni w Skale na Grodzisku.

W ubiegłą niedzielę, oraz w ciągu tygodnia zebraliśmy ok. 150 podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o obronie życia także dzieci chorych przed urodzeniem. Dziękujemy za poparcie i zaangażowanie w tę ideę, a szczególnie pani Grażynie, która sama chodząc po domach zebrała około 70 podpisów. Sama jest matką niepełnosprawnego dziecka. Bóg zapłać wszystkim.

Dziś do puszek można składać ofiary na zorganizowanie w Krakowie Centralnych Dni Ubogich, o których czytaliśmy list ks. Arcybiskupa Marka w zeszłym tygodniu.

Dziś na Mszy św. o 12.15 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, a w najbliższym tygodniu nasz organista rozpocznie ich roznoszenie:

-  we wtorek (14 listopada): Racławice od nr 2 – 50a,

-  w środę (15 listopada): Racławice od nr 51 – 100a,

-  w czwartek (16 listopada): Racławice od nr 101 – 150,

-  w piątek (17 listopada): Racławice od nr 151 - 200.

W przyszłą niedzielę jedziemy na spektakl pt.:”Zmiana” do Trzebini. Wszystkie 110 biletów wstępu r

Msze św. w niedziele:


8.00,    11.00,   16.00

dodatkowo 12.15 od listopada do Wielkanocy


Kaplica w Czubrowicach:

sobota 18.00, niedziela 9.30

 

 

Dni powszednie:
             

W  Racławicach:

w poniedziałki, środy i piątki:
      17.00 (bądź 19.00)

(17.00 od września do Wielkanocy 

19.00 od Wielkanocy do sierpnia)

wtorki, czwartki i soboty:
       7.00 (przez cały rok)

 

KANCELARIA: czynna codziennie w dni powszednie, po Mszy św. w Racławicach

Wirtualny spacer