Racławice Parafia Narodzenia NMP

Ogłoszenia

                                                                 

15.10.2017

Dziś mamy 28. Niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Teresy. Jutro św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę św. Łukasza – patrona służby zdrowia, w piątek św. Jana Kantego i w sobotę bł. Jakuba Strzemię. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Będzie to niedziela misyjna, z której składka przeznaczona będzie na cele misji. Tradycyjnie zapraszamy dzieci by na Mszę o 11.00 przyszły w przebraniach dzieci z krajów misyjnych.

Z okazji Dnia nauczyciela składamy wszystkim pracownikom oświaty a szczególnie naszym paniom, panom i katechetom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności. Niech Wam Pan Bóg da poczucie misji i spełnienia w swoich wysiłkach na rzecz dobrego wychowania i wykształcenia młodych Polaków i Polek. Szczęść Boże Wam w pracy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim gospodarzom, którzy otworzyli swoje domy dla młodzieży polskiej z Litwy i gościli ich w tym tygodniu pod swoim dachem. Dziękujemy młodzieży i opiekunom za wspólne spotkanie integracyjne w naszej szkole i za poszerzenie naszych horyzontów w rozumieniu patriotyzmu i za nawiązane znajomości i przyjaźnie. Życzymy szczęśliwego powrotu do swoich domów, a po drodze o zdrowaśkę za nami przed obrazem Czarnej Madonny w Częstochowie.

Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Za tydzień prosimy o tę posługę parafian z Racławic 321-328 i z Czubrowic 101-105.

Dziękujemy za wzięciu udziału w Dziele Trzeciego Tysiąclecia z poprzedniej niedzieli. Na stypendia dla zdolnej młodzieży zebraliśmy 1307 zł. Bóg zapłać.

Program Rodzina-Rodzinie wspiera już blisko 10 tys. Rodzin syryjskich i jest to obecnie największy program pomocowy Caritas Polska. Działa już równo rok, a 11.X.2017 r w Rzymie papież Franciszek poświęcił Ikonę, którą w ramach wdzięczności przekazali Polakom mieszkańcy Aleppo. Ikona ta rozpocznie podróż po Polsce motywując do modlitwy za umęczonych wojną Syryjczyków i darczyńców programu Rodzina-Rodzinie.

Za tydzień niepełnosprawni i ich opiekunowie zbierać będą datki na działalność fundacji „Agape”. Przedstawiciele tej fundacji goszczą u nas każdego roku. W pełni popieram ich działalność i mogę zapewnić, że datki pójdą na właściwe cele. W działalności tej Fundacji kształtowało się przez wiele lat moje podejście do duszpasterstwa i jestem im za to bardzo wdzięczny. Zachęcam dl wsparcia działań tej fundacji.

Polecamy Gościa Niedzielnego z bardzo ciekawym wywiadem z panem Prezydentem, oraz innymi artykułami o Kościele i świecie. 

08.10.2017

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Papieski. Możemy się dziś włączyć w akcję Dzieła Nowego Tysiąclecia jako żywy pomnik Jana Pawła II w formie stypendiów dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Zbiórka na ten cel dziś przed kościołem.

W piątek wspominać będziemy św. Honorata Koźmińskiego, w sobotę św. Małgorzatę Alacoque, w niedzielę św. Teresę od Jezusa.

W piątek 13 października będzie ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je już o 18.00 ponieważ na procesję światła udamy się podobnie jak w maju aż do Matki Bożej na skałach. Prosimy aby wszyscy przynieśli świece. Strażaków prosimy o zabezpieczenie nam drogi.

Od wtorku przez pięć dni gościć będziemy w naszej parafii młodych Polaków z Wileńszczyzny na Litwie. Niech u nas doświadczą prawdziwej polskiej gościnności, pobożności, życzliwości i uczciwości. Witać ich będziemy chlebem i solą we wtorek około 18.00 przed Domem Kultury. Rodziny, które ich podejmą w swoich domach niech pojawią się na tym uroczystym przywitaniu. Za tydzień w niedzielę młodzież ta będzie na Mszy św. o 11.00 a potem da występ tańców i śpiewów regionalnych na boisku obok kościoła.

Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Z września zebraliśmy 8 530 zł. Bóg zapłać również rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza w wysokości 6 700 zł. na nowe organy. Również na organy wpłacono 1 560 zł od sprzątających kościół w ostatnich miesiącach. Dziękujemy p. Stanisławowi i Dorocie Mirek z Czubrowic za ufundowanie relikwiarza do kaplicy. Od czwartku relikwie św. Jana Vianney’a wystawione są pod Jego obrazem na ścianie ołtarzowej w kaplicy.

Można sobie zabrać kartki na wypominki. Aby uniknąć błędów imiona i nazwiska zmarłych wypisujemy w mianowniku.  

Polecamy dzisiejszego Gościa Niedzielnego i artykuł „Gdy twoje dziecko traci wiarę”. Co mają zrobić rodzice, gdy ich dzieci omijają kościół szerokim łukiem? Walczyć? Dyskutować? Przeczekać? Warto poczytać.

Wójt Gminy ogłasza rozpoczęcie budżetu obywatelskiego na rok 2018. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na tablicach informacyjnych.

Centrum rehabilitacji Vital-Med. w Jerzmanowicach zaprasza na Dni Otwarte od 9 do 13 października. W tych dniach można skorzystać z darmowych konsultacji fizjoterapeutycznych dla dzieci i dorosłych, porad dietetycznych oraz masaży, a także 10% zniżek na wykupione pakiety. Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszy kontakt z centrum rehabilitacji

01.10.2017

Mamy 26. Niedzielę zwykłą i pierwszą w październiku. Dlatego dziś po każdej Mszy św. modlimy się przed Najświętszym Sakramentem dziesiątką różańca, natomiast pierwsze nabożeństwo różańcowe będzie dziś o 15.30. W ciągu tygodnia będą one o 16.30 w kościele oraz o 18.30 w kaplicy. Dziś po Mszy o 11.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

Dziś wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w poniedziałek św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka, w czwartek św. Faustyny. W pierwszy czwartek i piątek spowiadamy od 16.00 w kościele oraz od 17.30 w kaplicy. Do chorych udamy się w piątek od 8.00 rano. Prosimy zgłaszać chętnych w zakrystii.

Nabożeństwa do św. Jana Vianney’a będą odtąd zawsze w pierwsze czwartki. Wtedy czytać będziemy życiorys świętego Patrona, oraz za pośrednictwem św. Jana modlić się będziemy o dobre powołania do kapłaństwa i zakonu. W ten czwartek uroczyście umieścimy w naszej kaplicy relikwie św. Jana Vianney’a, które otrzymaliśmy z Ars. Jest to mały fragmencik z szaty św. Jana. Tego dnia chętni mogą otrzymać inną relikwię świętego dla siebie. Będą to obrazki Patrona, które spoczywały na jego grobie podczas Mszy św, którą odprawialiśmy tam pod koniec sierpnia tego roku.

Młodzież klas II gim. oraz VII podstawowej zapraszamy na nabożeństwa i spotkania w czwartek w Czubrowicach na 18.00 oraz w piątek w Racławicach na 16.30

W sobotę będzie NMP Różańcowej i jednocześnie pierwsza sobota października. Dzieci Pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy już na 16.15 na poświęcenie różańców oraz nabożeństwo pierwszosobotnie i Mszę św. Tego dnia dwa autokary z naszej parafii udadzą się do Niedzicy w Pieninach by wziąć udział w ogólnopolskiej krucjacie modlitewnej „Różaniec do granic”. Program tej krucjaty podany jest na ulotkach, które można zabrać z przedsionka kościoła. Przewiduje on miedzy innymi odmówienie wszystkich czterech części różańca o godz. 14.00. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w drugim autokarze. Można się zapisać. Koszt 30 zł. Modlitwa transmitowana będzie na bieżąco przez Radio Maryja dlatego bardzo prosimy o zabranie ze sobą na granicę przenośnych radioodbiorników lub telefonów z aplikacjami radiowymi, dzięki którym będziemy mogli włączyć się we wspólną modlitwę. Wyjazd autokarów do Niedzicy będzie w sobotę o 6.30 rano.

Dla wszystkich, którzy nie pojadą nad nasze granice proponujemy udział duchowy w tej akcji przez to, że o godz. 14.00 przed kapliczkami w naszych miejscowościach chętni zgromadzą się by na głos wspólnie odmawiać tę modlitwę, która ma moc ocalić nasz kraj i cały świat.

W następną niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski połączony tradycyjnie ze zbiórką na Fundusz Dzieła Trzeciego Tysiąclecia na stypendia dla młodzieży. Ten fundusz jest żywym pomnikiem, jaki stawiamy Janowi Pawłowi II.

Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 301-310, oraz z Czubrowic 91-95.

W dzisiejszym Gościu jest artykuł o przepięknej monstrancji w kształcie Maryi obleczonej w słońce z księżycem pod stopami ponadmetrowej wysokości, która właśnie została zawieziona do Fatimy jako dar polskich górali wprost z zakopiańskich Krzeptówek. Jest też nowy numer Małego Gościa z drugą częścią audiobooka „Quo vadis”.

24.09.2017

Mamy 25. Niedzielę zwykłą. Dziś po sąsiedzku odpust w Przeginii. W poniedziałek będzie bł. Władysława, w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, w sobotę św. Hieronima. W niedzielę o 15.30 rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia będą one o 16.30 w kościele, oraz o 18.30 w kaplicy.

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci klas III (przygotowujące się do I Komunii św.) na Mszę o godz. 11.00, a po niej na wspólne  spotkanie  z Rodzicami i Księdzem katechetą.

W ten wtorek o 17.00 zostanie udzielony naszej młodzieży sakrament bierzmowania. W zastępstwie za ks. Biskupa Grzegorza Rysia, który odchodzi od nas do Archidiecezji Łódzkiej, bierzmować będzie ks. Infułat Bronisław Fidelus.

We czwartek jedziemy do kina Kijów w Krakowie na 17.00 na rewelacyjny w treści film: „Fatima- ostatnia tajemnica”. Cena 12 zł. Dojazd indywidualny bądź autokarem za 15 zł. Zapisanych już mamy 170 osób. Zapisy trwają nadal. Wspólny wyjazd autokarami o 16.00. Zbiórka ze wszystkich przystanków w Racławicach i Czubrowicach.

Trwają też zapisy na wyjazd do Niedzicy 7.X. na tzw. „Różaniec do granic”. Koszt przejazdu to 30 zł. Na miejscu można modlić się podczas spływu Dunajcem, bądź na szlaku na Trzy Korony, albo pozostając na granicy. Mamy już około 60 chętnych i dalej przyjmujemy zapisy z podaniem numeru PESEL. (Przeczytać komunikat Episkopatu Polski w tej sprawie)

O samej akcji Różaniec-do-granic można sobie poczytać w dzisiejszym numerze Dobrych Nowin, które młodzież rozdaje za darmo dziś przed kościołem. Natomiast wszystkim, którym trudno jest w swoim małżeństwie, polecamy Gościa Niedzielnego z artykułem o „Sychar-Wspólnocie trudnych małżeństw”.

Dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 291-300  oraz z Czubrowic 86-90. 

17.09.2017

Mamy 24 niedzielę zwykłą obchodzoną jako Dzień środków społecznego przekazu. Dziś w Czubrowicach Gminne Dożynki. Korowód wyruszy spod kaplicy o 14.10, potem o 14.30  Msza św. dziękczynna za plony ziemi i dalsze punkty świętowania.

W poniedziałek św. Stanisława Kostki patrona młodzieży. Na uczczenie patrona zapraszamy na Mszę św. o 17.00 młodzież z klas II gimnzjum oraz VII podstawówki. Będzie to oficjalne rozpoczęcie przez nich kolejnego roku przygotowania do bierzmowania. Bardzo proszę aby młodzież z tych klas porozmawiała wcześniej z rodzicami o możliwości ugoszczenia u siebie w domu (po dwie osoby) młodych Polaków z Wileńszczyzny na Litwie w dniach od 10 do15 października. Może to być szansa na poszerzenie horyzontów, ale i na nowe spojrzenie na patriotyzm. Gorąco zachęcamy.

W środę będzie wspomnienie męczenników koreańskich, w czwartek św. Mateusza, w piątek bł. Bernardyny Jabłońskiej, w sobotę św. ojca Pio.

Młodzież z klasy III gimnazjum i I ponadgimnazjalnej, która przystąpi 26 września do bierzmowania rozpocznie Triduum przygotowawcze w sobotę o 9.00. Potem od 9.30 będzie spowiedź dla nich i ich rodzin oraz świadków a następnie sprzątanie kościoła. W niedzielę przyjdą na Mszę św. o 16.00 i później spotkanie, a w poniedziałek na Mszę o 17.00. Bierzmowanie będzie we wtorek o 17.00.

Udało się załatwić seans filmu „Fatima – ostatnia tajemnica” na dużej sali kina Kijów we czwartek 28 września o 17.00. Cena biletów dla nas będzie w promocji po 12 zł. Prosimy o zapisy i wpłaty w zakrystii. Chętni na przejazd autokarem dodatkowo płacą 15 zł. Film jest rewelacyjny i pokazuje dobitnie jak słowa Maryi z Fatimy spełniały się i realizowały przez minione 100 lat. Film jest absolutnie godzien oglądnięcia. Zapraszamy.

W pierwszą sobotę, czyli 7 października, w święto MB Różańcowej ustanowione na pamiątkę zwycięstwa chrześcijaństwa nad muzułmańskimi Turkami w bitwie pod Lepanto, które dokonało się mocą modlitwy różańcowej i uchroniło Europę przed islamizacją,  staną wzdłuż całej granicy Polski setki tysięcy ludzi z różańcami w dłoniach by modlić się w intencji Polski i całego świata. Siostra Łucja z Fatimy powiedziała: „Nie ma w życiu problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca”. Organizatorzy wzywają: „Chodźmy z Maryją ratować świat”. Bo świat potrzebuje ratunku. My proponujemy sposób: różaniec. Proponujemy udać się autokarową pielgrzymką na tę modlitwę do Niedzicy w Pieninach. Koszt wyjazdu:   30 zł.   Dodatkowo jeśli ktoś chciałby modlić się podczas spływu na granicznym Dunajcu cena 52 zł od osoby. Zapisy w zakrystii od dziś.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Teraz prosimy o to bierzmowanych oraz mieszkańców Czubrowic 80-85.

Szczegółów o tej akcji ratunkowej można dowiedzieć z dzisiejszego Gościa Niedzielnego. Tam też znajdziesz formularze do podpisów do projektu zmieniającego dopuszczalność aborcji. Podpisz się by pozwolić dzieciom z zespołem Downa przychodzić na świat. Zachęć do tego swoich sąsiadów.

10.09.2017

Dziś w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP. Suma będzie odprawiana o 11.30 a kazanie wygłosi ks. Dariusz Nowak. We wtorek Najświętszego Imienia Maryi, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża św., w piątek NMP Bolesnej, w sobotę św. Korneliusza i Cypriana.

W środę 13 września nie będzie Mszy w kaplicy. Zapraszamy do kościoła na nabożeństwo Fatimskie. O 18.30 będzie Nowenna, o 19.00 Msza św. a potem procesją różańcowa ze światłem. Młodzież bierzmowana przyjdzie obowiązkowo już na godz. 18.00. Rodzice młodzieży bierzmowanej będą mieć spotkanie po zakończonym nabożeństwie. Wszyscy obowiązkowo przynoszą świece. Z pielgrzymki z Fatimy przywieźliśmy 100 oryginalnych fatimskich osłonek na świece. Można je sobie zabrać dziś z przedsionka i w domu przygotować się do procesji światła. Można też przynieść wypisane na kartkach intencje Mszy św. zbiorowej tego dnia.

Za tydzień będzie niedziela składki inwestycyjnej. W zeszłym miesiącu wyniosła ona 7850 zł. Bóg zapłać. Przypominam, że do kopert dołączamy również kolejną wpłatę na program „rodzina-rodzinie”. W zeszłym miesiącu niektórzy zapomnieli o zadeklarowanej wpłacie ale z kolei inni wpłacili na kilka miesięcy na przód więc jesteśmy na bieżąco. Przypominam, że nasza parafia objęła półroczną opieką finansową osiem syryjskich rodzin by umożliwić im powrót do normalności po zawierusze wojennej i pozostanie w miejscu swego zamieszkania.

Parafia w Modlnicy w ramach duszpasterstwa dorosłych zaprasza na cykliczne spotkania popularno naukowe. Rozpoczną się od spotkań biblijnych. Prowadzić je będzie ks. Dr Bogdan Zbroja wykładowca na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Pierwsze spotkanie będzie 16 września o godz. 18.00 w salce na plebanii.

Za tydzień w niedzielę odbędą się Dożynki Gminne w Czubrowicach. Rozpoczną się o godz. 14.10 sformowaniem Korowodu Dożynkowego przy kaplicy, następnie przejście pod remizę OSP w Czubrowicach. Na miejscu o godz. 14.30 Msza Święta. W programie występy artystyczne, zabawa taneczna. Szczegóły na plakatach.  Z okazji Dożynek organizowany jest konkurs na najładniejszą dekorację domu w Czubrowicach. Regulamin konkursu podany jest na stronie internetowej Gminy. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Czubrowic do włączenia się w organizację tej uroczystości poprzez pomoc w dekorowaniu ulic oraz placu przed remizą OSP.

 Sołtys Racławic informuje i zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 18.00 w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach. Proszę o liczne przybycie.

Dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości księżom z naszego dekanatu i z okolicznych parafii. Księdzu kaznodziei za dzisiejsze kazania i całe rekolekcje wielkopostne, które w tym roku przygotowały nas do świąt wielkanocnych. Strażakom i górnikom w mundurach i ze sztandarami, członkom Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosącym feretrony, Jurajską Orkiestrę Dętą, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych, niosącym światło.

03.09.2017

Mamy 22 niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Grzegorza, w piątek będzie święto patronalne naszej parafii -  Narodzenia NMP. Tego dnia święcić będziemy ziarno na zasiew. Msze św. będą o 8.00, w kaplicy o 9.30,    o 11.00 i o 17.00. Tego dnia będziemy ponawiać akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w każdej diecezji, parafii i rodzinie.

W sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy.

W niedzielę będziemy mieć odpust ku czci tajemnicy Narodzenia NMP. Suma odpustowa będzie pół godziny później niż zwykle czyli o 11.30. Odprawi ją i wygłosi kazanie ks. Dariusz Nowak z Sosnowca. Zapraszamy wszystkich chcących uzyskać odpust a szczególnie strażaków i górników w mundurach i ze sztandarami, członków Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosących feretrony, Jurajską Orkiestrę Dętą, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, niosących światło.  Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w pierwszy czwartek od 16.00 oraz w sobotę od 16.00.

Nowy rok szkolny rozpoczniemy Mszą św. w poniedziałek o 8.00 w kościele oraz o 12.00 w kaplicy. Uczniom i nauczycielom życzymy ochoty i zdolności w zdobywaniu wiedzy i mądrości życiowej oraz obfitych darów Ducha Świętego.

Młodzież, która 26 września przystąpi do bierzmowania zarówno z Racławic jak i z Czubrowic proszona jest o obecność na Mszy św. w środę o 17.00 a po niej na spotkaniu przygotowawczym.

Dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 271-280 i z Czubrowic 71-75.

Do puszek na pomoc poszkodowanym w wichurze zebraliśmy tydzień temu 2890 zł, dodatkowo strażacy z Czubrowic ofiarowali 490 zł. Razem 3380 zł. przekazaliśmy na Caritas.

Spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów na rozpoczynający się Nowy Rok szkolny po wieczornej mszy św. : w Racławicach w czwartek o godz. 17.45 ; w Czubrowicach w piątek o godz. 18.30, /sprzątających kaplicę jeżeli będą ją sprzątać w piątek ks. wikariusz bardzo prosi o przyjście później od godz. 19.15/

Młodzież rozdaje dziś przed kościołem nowy numer Dobrych Nowin – bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej. Raz za czas można wrzucić drobne datki na pokrycie kosztów kolportażu. Jest też nowy numer Małego Gościa a w środku płytka z czytanym tekstem „Quo vadis”. Są też inne czasopisma religijne. Warto poczytać.

Sołtysi informują, że do 15 września będą przyjmowane wpłaty na podatek i za wywóz nieczystości. W Racławicach będzie to w dniach 11-15 września w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo w czwartek po południu w godz. 15.00-17.00. Już dziś włodarze Czubrowic zapraszają na dożynki Gminne za dwa tygodnie. O 14.30 będzie uroczysta Msza dożynkowa na placu przed remizą a potem kolejne punkty programu dożynkowego.

27.08.2017

W kalendarzu liturgicznym dziś 21. Niedziela zwykła i wspomnienie św. Moniki, w poniedziałek św. Augustyna, we wtorek  wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek bł. Bronisławy i św. Idziego, w sobotę św. Stefana, w niedzielę św. Grzegorza.

Dziś wszyscy strażacy naszej gminy uroczyście świętują 90 rocznicę istnienia OSP w Czubrowicach. Msza św. dziękczynna z tej okazji będzie o 14.00 na placu przed remizą. Strażacy zapraszają wszystkich parafian do wspólnego świętowania.

W piątek rozpoczynamy miesiąc wrzesień. Od tego dnia przechodzimy na jesienno-zimowy układ Mszy św. w ciągu tygodniu, czyli w poniedziałki, środy i piątki wieczorne Msze św. będą o 17.00. Spowiedź w piątek i sobotę od 16.00 w kościele i od 17.30 w kaplicy. W sobotę wieczorem zmianka tajemnic różańcowych i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. To do praktykowania tego nabożeństwa wzywała Matka Boża w Fatimie. Ile razy było mnie dotąd stać by odpowiedzieć na to wezwanie?

Dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie kościoła i kaplicy do liturgii dzisiejszej niedzieli. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 261-271 i z Czubrowic 66-70.

Dziś przed kościołem możemy wesprzeć składką do puszek poszkodowanych  przez nawałnice z 11 sierpnia. Można to również uczynić sms-owo pod numer 72052 z hasłem WICHURA.

Dyrektor Przedszkola i Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Czubrowicach informuje, że dnia 30 sierpnia o godz. 17.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci, które będą uczęszczać do przedszkola, celem podpisania umów. Dlatego obecność jest obowiązkowa. Rozpoczęcie roku szkolonego będzie 4 września o 8.00 w kościele i o 12.00 w kaplicy.

Polecamy prasę katolicką. Dziś w Gościu Niedzielnych dodatek. Jest nim płytka z filmem „Misja”.

 

  20.08.2017

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę - Metropolita krakowski prosi także o odczytanie tegoż apelu w ogłoszeniach parafialnych: 

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic - proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska:

- aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas, bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl - dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię.

 My, nasza parafia włączy się także w tą akcję do puszek za tydzień wychodząc z kościoła po niedzielnych Mszach św. 

 Dziś składka inwestycyjna.

 W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia:

- w poniedziałek św. Piusa X, papieża;

- we wtorek NMP Królowej;

- w czwartek św. Bartłomieja;

- w sobotę 26 sierpnia Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej;

- a w następną niedzielę św. Moniki.

 Również w tym dniu 27 sierpnia Uroczystości Jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej przed Strażnicą w Czubrowicach i dodatkowa Msza św. o godz. 1400.

 Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy - za tydzień prosimy o to a parafian z Racławic o nowych kolejnych numerach od 251-260, a z Czubrowic od numeru 61 do 65.

 W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zenona Wadowskiego /l.82/ - niech Pan wszystkim zmarłym udzieli łaski wiecznego szczęścia w niebie.

 Polecamy jak co tydzień Gościa Niedzielnego.

 

 

 

Dziś 07.08.2017 roku nasi Parafianie przystąpili do akcji Caritas „Rodzina-Rodzinie” aby wspierać materialnie i duchowo konkretne rodziny w Syrii pozbawione środków do życia w wyniku przedłużającej się wojny. Przez pół roku comiesięcznie będziemy wspierać kwotą 510 zł osiem syryjskich, chrześcijańskich rodzin.

Oto nazwiska rodzin syryjskich oraz  racławickich i czubrowickich rodzin, które zadeklarowały im wsparcie:

 Rodzina I : Antraning Bekerian – Syria (ID 4655)  

 1.         Chochół                                   Racławice 11

 2.         Kudła                                       Racławice  12 

 3.         Pierz                                        Racławice 19

 4.         Krzysztofik                               Racławice 28A

 5.         Bobela Felicja, Eug.                Racławice 33

 6.         Kaleta Zofia, Eug.                    Racławice 35A

 7.         Skotniczni                                Racławice 37

 8.         Bobak                                      Racławice 51

 9.         Plebania                                  Racławice 54

 10.       Mirek H.S. Mirek E.R.              Racławice 58A

Rodzina II: Antraning Asadour – Syria (ID4654)

 1.         Jochymczyk                             Racławice 59

 2.         Izdebscy Janusz, Aneta          Racławice 63

 3.         Matluch Marianna                   Racławice 63

 4.         Baran D.A.                              Racławice 63

 5.         Babiuch Zofia                          Racławice 66

 6.         Pakuła                                     Racławice 77

 7.         Grzegorczyk Kryst, R.             Racławice 79

 8.         Pakuła                                     Racławice 88

 9.         Izdebski Marian, Maria            Racławice 89

 10.       Skotniczny Z.S.                       Racławice 91

 11.       Skotniczni                                Racławice 134

 12.       Kordaszewscy                         Racławice 134 

 13.       Sioła D.B.                                Racławice 152B

 14.       Patyk Maria, Marian                Racławice 156

 15.       Babiuch Henryk, Kryst.           Racławice 160A

 16.       Hrabia                                     Racławice 160B

Rodzina III: Antraning Ajemian – Syria (ID4653)

 1.         Tomczyk Bożena, Kazim.         Racławice 165

 2.         Pomierna M. Skotniczny J.       Racławice 190

 3.         Hrabia Joanna, Wojciech         Racławice 196

 4.         Izdebscy                                   Racławice 192

 5.         Hrabia Marianna                       Racławice 196

 6.         Sołtysik                                     Racławice 208

 7.         Karcz                                        Racławice 210

 8.         Redel                                        Racławice 211

 9.         Kaleta, Pudełek                        Racławice 216

 10.       Mosur E.K.                               Racławice 218

 11.       Widyna Wojciech                     Racławice 229

 12.       Gacal                                       Racławice 237

 13.       Hrabia Kryst. Kaz.                   Racławice 241

Rodzina IV: Said Youseph Audo – Syria (ID4644)

 1.         Skotniczna Maria                     Racławice 253A          

 2.         Czarnul M. L.                           Racławice 257        

 3.         Noga Sylwia, Bart.                   Racławice 286             

 4.         Noga                                        Racławice 286             

 5.         Całus                                       Racławice 299  

 6.         Łuszczek Iwona, Sylw.            Racławice 302  

 7.         Łuszczek Zofia, Ryszard         Racławice 302  

 8.         Mirek                                       Racławice 303  

 9.         Smagacz Gen. Wiol.               Racławice 309  

 10.       Furman                                    Racławice 311  

 11.       Mirek J. J.                               Racławice 316  

 12.       Kudła Zofia, Andrzej               Racławice 327  

 13.       Zmysło Krystyna, Piotr            Racławice 334  

 14.       Sarota                                     Racławice 370A          

Rodzina V: Antraning Melkonian – Syria (ID4658)

 1.         Stach Aneta i Grzegorz             Czubrowice 5

 2.         Hrabia Andrzej i Bożena           Czubrowice 10

 3.         Hrabia Marianna                       Czubrowice 10

 4.         Całus Aneta i Dariusz               Czubrowice 12

 5.         Dziwak Krystyna i Edward        Czubrowice 24

 6.         Żak Maria, Józef                        Czubrowice 27

 7.         Pomierny Stanisław, St-wa        Czubrowice 39

 8.         Chochół Janina i Władysław      Czubrowice 34

 9.         Sroka Józef                                Czubrowice 35

 10.       Sroka Małgorzata, Grzegorz      Czubrowice 35A

 11.       Hrabia A. A.                                Czubrowice 39

 12.       Babiuch Sabina, Andrzej           Czubrowice 43

 13.       Mirek D. S. Kozioł M.                 Czubrowice 45

 Rodzina VI: Antraning Kalaijian – Syria (ID4656)

 1.         Pyrek Adam                               Czubrowice 49

 2.         Sarota Olga, Bogdan                 Czubrowice 50

 3.         Kwarta Ilona, Dariusz                Czubrowice 50

 4.         Noga                                          Czubrowice 54

 5.         Kozioł Maria, Józef                    Czubrowice 55

 6.         Klich Lucyna, Grzegorz             Czubrowice 55

 7.         Redel Krystyna, Kazimierz        Czubrowice 58

 8.         Babiuch Jolanta, Krzysztof        Czubrowice 60

 9.         Stach Wiesława, Tadeusz         Czubrowice 69

 10.       Klich Barbara, Andrzej               Czubrowice 82

 11.       Mazur Marianna, Edward           Czubrowice 89

 12.       Kozub K. E.                                Czubrowice 97

 13.       Pomierny Krystyna, Andrzej      Czubrowice 112

 14.       Skotniczni Krzysztof, Janina      Czubrowice 120

 15.       Kozioł                                         Czubrowice 125A

 16.       Gala Z.K.                                   Czubrowice 135

 

Rodzina VII: Antraning Aroushigian – Syria (ID4657)

 1.         Jarosiński S. W.                          Czubrowice 135

 2.          Skotniczny Stanisław                 Czubrowice 153

 3.          Skotniczna Dorota, Janusz        Czubrowice 160

 4.         Mirek, Babiuch                            Czubrowice 164

 5.         Baran                                          Czubrowice 171

 6.         Stachowicz Marianna                 Czubrowice 190

 7.         Kozioł Anna, Andrzej                 Czubrowice 193

 8.         Sroka Alina                                Czubrowice 208

 9.         Redel Pelagia, Piotr                   Czubrowice 213

 10.       Kluczewski Br. Jeleń St-wa        Czubrowice 223

 11.       Sarota Teresa, Józef                  Czubrowice 225

 12.       Łuszczek                                    Czubrowice 226

 13.       Radko Beata, Krzysztof             Czubrowice 228

 14.       Zmysło                                       Czubrowice 231

Rodzina VIII: Artin Avedis – Syria (ID4672) 

 1.         Pyrek Mariola, Przem.               Racławice 315A         

 2.         Stachowicz Jerzy, Renata         Racławice 29   

 3.         Wadowscy Anna, Mariusz         Racławice 128A         

 4.         Karcz Iwona, Marian                 Racławice 128A         

 5.         Karcz Kamila, Tomasz              Sosnowiec                  

 6.         Chochół Jerzy                           Czubrowice 187           

 7.         Babiuch Józef                           Czubrowice 178A

 

13.08.2017

Mamy 19. Niedzielę zwykłą. Dziś jest odpust w Szklarach ku czci św. Maksymiliana, którego liturgiczne wspomnienie przypada w poniedziałek. We wtorek będzie uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli MB Zielnej. Msze św. będą w układzie niedzielnym. Na każdej Mszy poświęcenie ziół. We środę św. Stefana, w czwartek św. Jacka, w niedzielę  św. Bernarda.

Dzisiaj nie będzie Mszy św. o 16.00. Zamiast niej będzie Msza św. o 19.00 z nabożeństwem Fatimskim i procesją dookoła kościoła. Proszę przynieść świece oraz wypisane na karteczkach prośby i podziękowania do MB Fatimskiej, w których sprawowana będzie ta wieczorna Msza św. Będzie to szczególne nabożeństwo, bo łączyć się z nami będą nasi parafianie odbywający wraz z Proboszczem pielgrzymkę[i] do Fatimy. Tego dnia będą akurat na wieczornej procesji  w Lourdes, gdzie MB objawiła się św. Bernadecie.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 56-60 oraz z Racławic 241-250.

W poniedziałek 7 sierpnia rodziny naszej Parafii przystąpiły do akcji Caritas "Rodzina-rodzinie" przejmując troskę nad ośmioma konkretnymi rodzinami z Syrii, deklarując comiesięczne wsparcie w wysokości 510 zł na przetrwanie ciężkiego czasu wojny i powrót do normalności u siebie, bez konieczności ucieczki za granicę. Przez pół roku przesyłać będziemy na ten cel co miesiąc 4 080 zł. Na naszej stronie parafialnej w zakładce "Ogłoszenia" można zapoznać się z nazwiskami rodzin, które wspieramy w ramach tej akcji. Są to syryjskie, chrześcijańskie rodziny. Bóg zapłać wszystkim zadeklarowanym ofiarodawcom. Pamiętajmy o swym zobowiązaniu każdego miesiąca. Niech Pan nasz wynagrodzi waszą wrażliwość i chrześcijańskie miłosierdzie wyrażone czynem.

Za tydzień będzie niedziela składki inwestycyjnej. Zadeklarowani Parafianie niech dołączą do kopert również miesięczną składkę w ramach akcji Rodzina-rodzinie z adnotacją o tym na kopercie.

Dziś dociera na Jasną Górę piesza pielgrzymka diecezji sosnowieckiej, w której bierze udział wielu naszych parafian. Niech im Matka Boża wyprosi ogrom łask za trud pielgrzymowania i spełni ich intencje w jakich podjęli ten wysiłek.

Polecamy Gościa Niedzielnego a w nim o klasztorze w Armenii gdzie przechowują grot włóczni, która przebiła bok Chrystusa, o życiu na Lampeduzie, o perle, którą nie potrafimy wciąż docenić – Edycie Stein. Za dwa tygodnie dołączony będzie do Gościa film „Misja”.

 

06.08.2017

Mamy 18. Niedzielę zwykłą - święto Przemienienia Pańskiego. Jest pierwsza niedziela miesiąca więc zamiast kazania będzie adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwami o trzeźwość narodu i o dar abstynencji na zadośćuczynienie za grzechy w tej dziedzinie.  We wtorek św. Dominika, w środę św. Teresy benedykty od Krzyża, w czwartek św, Wawrzyńca, w piątek św. Klary, w niedzielę NMP Kalwaryjskiej.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 51-55 oraz z Racławic 231-240.

Dziś mamy w Czubrowicach odpust ku czci św. Jana Marii Vianney’a, dlatego suma o godz. 11.00 będzie w kaplicy, a Msza św. o godz. 9.30 będzie w kościele. Sumę odprawi i wygłosi kazanie ks. Michał Borda – wizytator katechetyczny w diecezji sosnowieckiej. Dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę ku czci św. Jana Vianney’a wszystkim, a szczególnie strażakom i górnikom,  Kołom Gospodyń i w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosącym feretrony, orkiestrze, dzieciom sypiącym  kwiaty i dzwoniącym, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych, niosącym światło. 

Caritas Polska uruchomiła wspaniały program pt: „Rodzina-rodzinie” umożliwiający przyjście z pomocą konkretnym, poznanym z nazwiska i ich potrzeb, rodzinom w Syrii, umożliwiający im przeżycie ciężkich dni bez uciekania za granicę. Ustalona jest stawka 510 zł. miesięcznie dla jednej rodziny na jedzenie i środki potrzebne do przeżycia przez okres pół roku. Każda rodzina może sama przystąpić do tej akcji na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl jeśli kogoś na to stać i ma taką dobrą wolę. Jako rodzina Parafialna proponujemy jednak wspólne otoczenie pomocą finansową i modlitewną jednej bądź kilku rodzin. Każdą rodzinę, która chciałaby się przyłączyć do tej wspólnej akcji naszej parafii prosimy o wypełnienie  najpóźniej do dzisiaj deklaracji przystąpienia do tej akcji, i złożenia jej w zakrystii bądź do skarbony w przedsionku kościoła. Za tydzień poinformujemy was o nazwiskach rodzin syryjskich, które będziemy wspierać przez pół roku.

Piesza pielgrzymka diecezji sosnowieckiej rozpocznie się w środę 9 sierpnia o godz. 8.00 Mszą św. w kolegiacie św. Andrzeja w Olkuszu. Zapisy w parafii w Przeginii tak jak zawsze na Organistówce w poniedziałek godz. 18.00-20.00 oraz we wtorek z zostawieniem bagażu w godz. 18.00-21.00. Bardzo prosimy przestrzegać godzin. Koszt 60 zł. od osoby + 20 zł za autokar powrotny.

W najbliższą sobotę wyruszamy na dwutygodniową pielgrzymkę do Lourdes, Santiago, Fatimy, Montserat, La Salette i Aars. Msza na rozpoczęcie o 5.15.

Za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy św. o 16.00. Zamiast niej będzie Msza św. o 19.00 z nabożeństwem Fatimskim i procesją dookoła kościoła.

30.07.2017

Mamy 17. Niedzielę zwykłą. Jutro wspomnienie św. Ignacego Loyoli, we wtorek św. Alfonsa, w piątek św. Jana Marii Vianney’a – patrona kaplicy w Czubrowicach, a w niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Spowiadamy od 17.00 w kaplicy i od 18.30 w kościele. W te dni będą tylko Msze św. wieczorem. W sobotę na 19.00 do kościoła zapraszamy szczególnie wszystkich członków żywego Różańca na Mszę św, nabożeństwo i zmiankę tajemnic różańcowych.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 41-50 oraz z Racławic 221-230.

W przyszłą niedzielę w Czubrowicach będziemy mieć odpust ku czci św. Jana Marii Vianney’a, dlatego suma o godz. 11.00 będzie w kaplicy, a Msza św. o godz. 9.30 będzie w kościele. Sumę odprawi i wygłosi kazanie ks. Michał Borda – wizytator katechetyczny w diecezji sosnowieckiej. Zapraszamy wszystkich chcących uzyskać odpust i uczcić św. Jana Vianney’a a szczególnie strażaków i górników w mundurach i ze sztandarami, członków Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosących feretrony, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, niosących światło.  Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie na pół godziny przed Mszą św. a we wtorek po Mszy św. porannej.

Caritas Polska uruchomiła wspaniały program pt: „Rodzina-rodzinie” umożliwiający przyjście z pomocą konkretnym, poznanym z nazwiska i ich potrzeb, rodzinom w Syrii, umożliwiający im przeżycie ciężkich dni bez uciekania za granicę. Ustalona jest stawka 510 zł. miesięcznie dla jednej rodziny na jedzenie i środki potrzebne do przeżycia przez okres pół roku. Każda rodzina może sama przystąpić do tej akcji na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl jeśli kogoś na to stać i ma taką dobrą wolę. Jako rodzina Parafialna proponujemy jednak wspólne otoczenie pomocą finansową i modlitewną jednej bądź kilku rodzin. Każdą rodzinę, która chciałaby się przyłączyć do tej wspólnej akcji naszej parafii prosimy o zabranie dziś deklaracji przystąpienie do tej akcji, wypełnienie jej w domu, zastanowienie się nad kwotą wsparcia co miesiąc przez pół roku i wpisanie jej na deklarację. Przez cały tydzień, aż do niedzieli będzie można składać te deklaracje bądź w zakrystii, bądź do skarbony w przedsionku.  Za dwa tygodnie poinformujemy was o nazwiskach rodzin syryjskich, które będziemy wspierać.

Polecamy do poczytania prasę katolicką, szczególnie Gościa Niedzielnego. Oprócz komentarzy bieżących wydarzeń znajdziesz tak ciekawe recenzje biblijne oraz program telewizyjny na cały tydzień.

23.07.2017

Mamy 16. Niedzielę zwykłą. W poniedziałek będzie św. Kingi, we wtorek św. Jakuba i św. Krzysztofa, w środę św. Anny i Joachima.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to Parafian z Racławic 211-220 i z Czubrowic 26-40.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pieszej pielgrzymce do Czernej w dniu wczorajszym w liczbie 313 osób. Szczególnie strażakom za ich posługę na trasie pielgrzymki.

Członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego GEO - HIS  serdecznie dziękują wszystkim, którzy licznie zwiedzili Izbę Historyczną, dając tym wyraz zainteresowania historią lokalną.

Dzisiaj zawita do naszej świątyni Festiwal „Muzyka zaklęta w drewnie”. Będzie to wydarzenie dedykowane dzieciom! Po Mszy o 11.00 Baśniowa Kapela zaprezentuje spektakl muzyczny "Płatki nieziemskiej róży" specjalnie dla najmłodszych.

Baśniowa Kapela to duet specjalizujący się w repertuarze dla dzieci. Najmłodszym proponuje piosenkę z elementami teatru, uzupełnioną grafiką, przez którą opowiada historie inspirowane rzeczywistością. Wszystkie one zostały oplecione wyobraźnią lub powstały w wyobraźni twórcy - Adama Szafrańca, który dzieciom przekazuje je wraz z żoną - Dorotą Szafraniec - wokalistką Kapeli. Duet potrafi słowem i muzyką tak zainteresować publiczność, że scenografia i stroje przestają być niezbędne. Artyści chcą w maksymalny sposób oddziaływać na wyobraźnię dziecka, zmusić je do wysiłku. Nagrodą są dla nich roześmiane dziecięce buzie, zapatrzone oczy, w których często widać łzy wzruszenia i radości, niesamowita wrażliwość i zasłuchanie małego człowieka.

Dziś poświęcać będziemy po Mszach św. pojazdy z okazji św. Krzysztofa. Ofiary wtedy składane będą przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.

Mamy nowy numer bezpłatnej gazety Dobre Nowiny. Rozdawać je będą członkowie Grupy Apostolskiej przed kościołem. Życzymy owocnej lektury.

16.07.2017

Mamy 15. Niedzielę zwykłą. We wtorek będzie św. Szymona z Lipnicy, w czwartek bł. Czesława, w piątek św. Wawrzyńca i św. Apolinarego, w sobotę św. Marii Magdaleny.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapł

Msze św. w niedziele:


8.00,    11.00,   16.00

dodatkowo 12.15 od listopada do Wielkanocy


Kaplica w Czubrowicach:

sobota 18.00, niedziela 9.30

 

 

Dni powszednie:
             

W  Racławicach:

w poniedziałki, środy i piątki:
      17.00 (bądź 19.00)

(17.00 od września do Wielkanocy 

19.00 od Wielkanocy do sierpnia)

wtorki, czwartki i soboty:
       7.00 (przez cały rok)

 

KANCELARIA: czynna codziennie w dni powszednie, po Mszy św. w Racławicach

Wirtualny spacer