Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Query has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/mwolarek/raclawiceparafia.pl/public_html/include/sql.class.php on line 3

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; GetPage has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/mwolarek/raclawiceparafia.pl/public_html/include/getpage.class.php on line 3
 Ogłoszenia - Racławice Parafia Narodzenia NMP 

Racławice Parafia Narodzenia NMP

Ogłoszenia

                                                             

25.02.2024 

Jest II niedziela wielkiego postu. Dziś o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W tym tygodniu będzie pierwszy piątek i sobota marca. Spowiadać będziemy od 16.00.

Na nabożeństwo I soboty na godz. 16.15 zapraszamy, jak co miesiąc, szczególnie członków i członkinie Róż Różańcowych. Po nabożeństwie będzie Msza św. niedzielna.

Do chorych udamy się w marcu dopiero podczas rekolekcji parafialnych.

Bardzo proszę aby zabrać do poczytania w domu nowy numer Dobrych Nowin a w nim o ks. Michale Rapaczu, proboszczu z Płok, który ma być beatyfikowany w tym roku, oraz o wchodzącym na ekrany kin od 1 marca filmie „Powołany 2”. To całkowicie polska produkcja, której pierwszą odsłonę obejrzało w Internecie 4 miliony osób. Film godny polecenia.

Za tydzień w niedzielę wyjeżdżamy autokarem do Myślenic na Misterium Męki Pańskiej. Jest jeszcze parę wolnych miejsc. Koszt przejazdu  autokarem 35 zł płatne przy zapisie.

Sołtys Racławic będzie przyjmował opłaty podatku i za wywóz śmieci od 1 marca (piątek) do 15 marca w godz. 9.00 – 13.00 włącznie z sobotami, a dodatkowo po południu w piątek 15 marca w godz. 15.00 – 17.00

 

Zapraszamy na parafialną 9-dniową, autokarową pielgrzymkę do Rumunii – perły Karpat. TERMIN: 14.08 - 22.08.2024 r. CENA: 3590 zł.

 

ORADEA - KLUŻ -  NAPOKA -  ALBA JULIA -  SYBIN -  BUKARESZT -  KONSTANCA -  SINAIA

 BRASZOW -  BRAN RASNOV -  SIGHISOARA -  TOKAJ

 

 TERMIN: 14 .08 - 22 08.2024

 CENA: 3 590 PLN/os. (grupa 46 os.)  3 850 PLN/os. (grupa 36 osób)

 

 PROGRAM

 

 Dzień 1: WYJAZD Z POLSKI - ORADEA

 W godzinach porannych spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd wyjedziemy autokarem w kierunku Węgier. Całodzienny przejazd. Po południu przyjedziemy do Oradei – krótki spacer po mieście – zobaczymy (z zewnątrz) Teatr Miejski, Pałac Vulturul Negru oraz przejdziemy tętniącą ulicą Republicii. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu w Oradea. 

 Dzień 2: KLUŻ-NAPOKA – ALBA JULIA

 Po śniadaniu przejedziemy do Kluż Napoka centrum życia Siedmiogrodu krótki postój podczas którego zobaczymy kościół św. Michała i pomnik króla Macieja Korwina Hunyadiego. Następnie udamy się do Alba Julia , historycznej stolicy Królestwa Rumunii oraz ważnej nekropolii monarszej . Zobaczymy imponującą cytadelę Alba Carolina (z zewnątrz). Nawiedzimy X III wieczną katedrę św. Michała oraz wzniesiony na początku XX wieku Sobór Koronacyjny. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację. Nocleg w hotelu w okolicy miasta Sybin.

 Dzień 3: SYBIN

 Po śniadaniu przejedziemy do Sybina miasta , którego znaczenie dla Transylwanii jest tak duże jak Krakowa dla Polski. Sybin jest jednym z największych rumuńskich średniowiecznych kompleksów miejskich, który w 2007 roku został wybrany na Europejską Stolicę Kultury. Miasto to leży na skrzyżowaniu kul tur, zachwyca kolorowymi, bajkowymi domami zobaczymy m.in.: starówkę, Magistrat z XV wieku, wieżę ratuszową oraz Most Kłamców. Wieczorem przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 4: BUKARESZT

 Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Rumunii. Bukareszt to metropolia która posiada wiele zabytków, choć nie ma zwartego starego miasta. Eklektyczna architektura, która stanowi mieszankę zabudowy historycznej, socrealistycznej i nowoczesnej, odzwierciedla historię miasta. Megalomańskie socrealistyczne budowle z epoki Ceausescu sąsiadują z bardzo eleganckimi, reprezentacyjnymi gmachami z drugiej połowy XIX wieku naśladującymi architekturę Paryża. z bardzo eleganckimi, reprezentacyjnymi gmachami z drugiej połowy XIX wieku naśladującymi architekturę Paryża. W programie (z zewnW programie (z zewnątrz) m.in.: Pałac Parlamentu,ątrz) m.in.: Pałac Parlamentu, Łuk Triumfalny, rumuńskie Ateneum (sala koncertowa), Ratusz, Łuk Triumfalny, rumuńskie Ateneum (sala koncertowa), Ratusz, OgrodOgrody Cișmigiu. Następnie przejedziemy autokarem reprezentacyjną ulicą Calea Victoriei wzdłuż znajduje się wiele y Cișmigiu. Następnie przejedziemy autokarem reprezentacyjną ulicą Calea Victoriei wzdłuż znajduje się wiele secesyjnych budowli, cerkwi, teatrów, sklepów i restauracji. Wieczorem przejedziemy do hotelu w okolicach secesyjnych budowli, cerkwi, teatrów, sklepów i restauracji. Wieczorem przejedziemy do hotelu w okolicach Konstanca, obiadokolacja, noclegKonstanca, obiadokolacja, nocleg..

 Dzień 5: KONSTANCA – ODPOCZYNEK

 Śniadanie. Tego dnia zobaczymy największy port Rumunii – Konstanca, nazywanej dawnej Tomi. Przejdziemy do Piata Ovidiu, gdzie zobaczymy pomnik Publiusza Owidiusza Nazo oraz prawosławną katedra św. Piotra i Pawła. Po południu czas wolny – odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 6: SINAIA – BRASZÓW

 Po śniadaniu udamy się do miejscowości Sinaia, która nazywana jest perłą Karpat. Zobaczymy pałac Peleş Zobaczymy pałac Peleş –– bajkową bajkową letnią rezydencję rodziny królewskiej. Po południu udamy się doletnią rezydencję rodziny królewskiej. Po południu udamy się do Braszowowa, miejscowości położonej w środkowej Rumunii, gdzie zobaczymy słynny Czarny Kościół. Jest to największy kościół w Rumunii i południowo-wschodniej Europie, a jednocześnie największy późnogotycki kościół na wschód od Wiednia, jeden z najcenniejszych zabytków gotyckich Rumunii. Może pomieścić 5 tysięcy wiernych, a na jego wieży wisi największy w Rumunii dzwon, który waży aż 6 ton.. Wieczorem dotrzemy na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 Dzień 7: BRAN – RASNOV – SIGHISOARA

 Śniadanie, po którym zobaczymy zamek w Bran, czyli legendarną siedzibę Vlada Drakuli. Zwiedzanie malowniczego, znanego na całym świecie zamku, położonego na wysokiej skale. Następnie przejedziemy do Rasnova – spacer malowniczymi uliczkami miasteczka z piękną panoramą na jeden z największych tzw. zamków chłopskich. Po południu dotrzemy do Sighişoary, uznawanej za najpiękniejsze miasto Rumunii, w całości wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z licznymi fortyfikacjami i basztami. Spacer po historycznym centrum, gdzie zobaczymy gmach cytadeli z XII wieku(z zewnątrz), wieżę zegarową i kościół górny. Wieczorem dotrzemy na obiadokolację i nocleg.

 Dzień 8: TOKAJ

 Śniadanie, po którym przejedziemy na Węgry. Krótkie zwiedzanie miejscowości Tokaj – to niekłamana stolica najsłynniejszego węgierskiego wina, a zarazem piękne barokowe miasteczko. Degustacja lokalnych produktów winiarskich. Obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 9: POWRÓT DO POLSKI

 Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalsza podróż przez Węgry i Słowację, w kierunku Polski. Do kraju przyjedziemy w godzinach wieczornych. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

 

CENA ZAWIERA:

  przejazd komfortowym autokarem 

  8 noclegów w hotelach 3* lub 4* (pokoje 2 lub 3  osobowe z łazienkam)

  wyżywienie 2 wyżywienie 2 x dziennie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji (w hotelach lub restauracjach na mieście)

  ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sarschorób przewlekłych oraz Sars--CovCov--1, Sars1, Sars--CovCov--2 z ich mutacjami2 z ich mutacjami

  opiekęopiekę doświadczonego pilota 

  składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 PLN)

  przedstawiony program zwiedzania 

  podatek VATpodatek VAT

 

  CENA NIE ZAWIERA:

  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów dbiletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast i innych opłat o miast i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, taks klimatyczwiązanych, obligatoryjnych napiwków –– łącznie około łącznie około 140 -150 EUR/os. (w zależności od wielkości grupy) - kwota płatna u pilota w autokarze; podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie  ––  w trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się dynamicznie, niezależnie od Orlando

  napojów do obiadokolacjinapojów do obiadokolacji

  dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zazachorowaniem wskutek Sars--Cov1  i Sars--Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego Cov2)  (260 PLN/os.. –– płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)

 wydatków własnychwydatków własnych

  dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)

  świadczeń niewymieświadczeń niewymienionych w ofercienionych w ofercie

 

18.02.2024

Jest I niedziela wielkiego postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 15.00. Tradycyjnie składka z Gorzkich Żali pójdzie na kwiaty do Bożego Grobu.

Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w środy o 16.00, dla dorosłych w piątki o 16.30 w kościele, o 17.30 w kaplicy oraz o 19.00 „na Skałach” w terenie. Rekolekcje wielkopostne będą u nas od IV niedzieli wielkiego postu czyli od 10 do 13 marca. Wygłosi je ks. Piotr Wieczorek ze Szklar.

W czwartek 22 lutego będzie Msza św o 17.00 i nabożeństwo za wstawiennictwem św. RITY, z poświęceniem róż. Msza św. będzie odprawiana w intencjach, jakie przyniesiecie wypisane na kartkach, oraz za wszystkich Parafian.

Dziś mamy składkę inwestycyjną do kopert. W miesiącu styczniu wyniosła ona 21 847 zł. Składka jest tak wysoka gdyż wielu Parafian składa ofiarę raz na rok, przy okazji kolędy. To właśnie z tego powodu nasze podziękowania za ofiary wysyłamy do Was dopiero przed Wielkanocą.

Kilka razy pytano mnie jaka będzie składka w tym roku na kwiaty i sprzątanie. Przede wszystkim dziękujemy tym rodzinom, które takie składki złożyły w ubiegłym roku. Od paru lat były one w wysokości 50 zł. na rok od rodziny. Trudno nam z góry narzucać jakieś zmiany w tym względzie. Jeśli ktoś uważa, że była inflacja w ostatnich dwóch latach i zmieniły się zarówno ceny jak i pensje oraz emerytury, niech sam zadecyduje ile złoży w tym roku w kopercie. Bardzo proszę, aby te ofiary składać w osobnych kopertach, opisanych na zewnątrz, wyraźnie, że chodzi o kwiaty i sprzątanie, od konkretnej rodziny.

Dzieciom przebywającym na feriach polecamy do poczytania Małego Gościa. W numerze lutowym jest świetny dodatek z grami i śmiesznymi zadaniami na wolny czas, natomiast w numerze na marzec wiele ciekawostek o rozpoczętym w tym tygodniu wielkim poście. Życzymy mądrego wypoczynku przed powrotem do szkoły.

Mamy zakupione na płytkach trzy sezony filmu o Jezusie i jego uczniach  „The Chosen” z prawem pokazywania go w parafii. Chętnych o obejrzenia zapraszam w każdy poniedziałek na 17.30 do kina na plebani. Uważam, że warto go obejrzeć. Dostępnych jest na razie około 20 odcinków, które będziemy wyświetlać w kolejne poniedziałki.

Dziś w Domu Kultury w Racławicach po każdej Mszy św. będą spotkania informacyjne z oficjalnym operatorem programu „Czyste powietrze”. W godzinach 9.00 – 17.30 czynny będzie też punkt informacyjny dotyczący dotacji do docieplenia domu i wymiany pieca. Warto  się zainteresować, bo w tym roku będą musiały już być wymienione wszystkie kopciuchy w naszych miejscowościach.

11.02.2024

Jest VI niedziela zwykła. Rozpoczynamy dziś Nabożeństwo Czterdziestogodzinne i Tydzień Modlitw o  Trzeźwość Narodu . Bezpośrednio po Mszy rannej do 10.00 prosimy na adorację Róże św. Maksymiliana i św. Faustyny, od 10.00 Róże św. Bernadety i św. Franciszka, od 12.00  Róże św. Rity, św. brata Alberta i bł Chiary Luce, od 13.00 Róża MB Różańcowej, od 14.00  Róża św. Hiacynty i Franciszka-Dzieci z Fatimy i św. Jadwigi, oraz od 15.00 do 16.00 bł. Anieli Salawy.  W Czubrowicach od 10.30 Róża św. Jana Vianney’a, od 11.30 Róża św. Jana Pawła II i od 12.30 do 13.30 Róże św. Rafała Kalinowskiego i św. Teresy.  W poniedziałek szczególnie zapraszamy na modlitwę mężczyzn od 17.30 do 18.30 w  kościele i od 18.30 do 19.30 w kaplicy, a we wtorek kobiety od 7.30 do 8.30 w kościele i od 8.00 do 9.00 w kaplicy. Jest o co się modlić. Modlitwa, jałmużna i post to skuteczne metody walki ze złym duchem panoszącym się po świecie.

W środę popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o 8.00 i 17.00 w kościele, natomiast w kaplicy o 9.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły czyli co do jakości i co do ilości pożywienia. Tego dnia po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz pomocy ofiarowanej przez Caritas dla ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata. 

 Przez cały okres wielkiego postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe w piątki o 16.30 w kościele, o 17.30 w kaplicy, oraz o 19.00 na Skałach na Czubrowickiej Kalwarii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o 15.00.

Dziękujemy druhom strażakom za oczyszczenie z powalonych drzew i krzaków drogi na Kalwarię Czubrowicką. Bóg zapłać. Wszystko już gotowe na pierwszą w tym roku Drogę Krzyżową na Skałach w piątek o 19.00. Zapraszamy.

W trzeci piątek lutego Msza św. zbiorowa i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będzie w kaplicy w Czubrowicach o 18.00. Potem adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy aż do 21.00. Zapraszamy do tego by pobyć przed naszym Panem w ciszy swego serca. Zwłaszcza tych, którzy nie mogą być w tym czasie „na Skałach”.

Można się zapisywać na wyjazd do Myślenic na Misterium Męki Pańskiej. Pojedziemy wspólnie autokarem w niedzielę 3 marca. Wyjazd o 16.00. Powrót przed 22.00. Opłatę za przejazd 35 zł proszę uiścić przy zapisach.

04.02.2024

Jest V niedziela zwykła. Jutro św. Agaty, we wtorek  św. Pawła Miki i Towarzyszy, w czwartek św. Hieronima i Józefiny Bakhity, w piątek bł. Katarzyny Emmerich, w sobotę św. Scholastyki. W niedzielę, w rocznicę objawień MB w Lourdes będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego.

W tym tygodniu będzie tzw. tłusty czwartek. Zamiast obżarstwa proponujemy udział w akcji  „Wyślij pączka do Afryki” organizowanej każdego roku przez ojców Kapucynów.

W niedzielę 11 lutego rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne by uprosić dobre owoce czasu wielkiego postu w naszej parafii. Bezpośrednio po Mszy rannej do 10.00 prosimy na adorację Róże św. Maksymiliana i św. Faustyny, od 10.00 Róże św. Bernadety i św. Franciszka, od 12.00  Róże św. Rity, św. brata Alberta i bł Chiary Luce, od 13.00 Róża MB Różańcowej, od 14.00  Róża św. Hiacynty i Franciszka-Dzieci z Fatimy i św. Jadwigi, oraz od 15.00 do 16.00 bł. Anieli Salawy.  W Czubrowicach od 10.30 Róża św. Jana Vianney’a, od 11.30 Róża św. Jana Pawła II i od 12.30 do 13.30 Róże św. Rafała Kalinowskiego i św. Teresy.  W poniedziałek szczególnie zapraszamy na modlitwę mężczyzn od 17.30 do 18.30 w  kościele i od 18.30 do 19.30 w kaplicy, a we wtorek kobiety od 7.30 do 8.30 w kościele i od 8.00 do 9.00 w kaplicy. Jest o co się modlić. Modlitwa, jałmużna i post to skuteczne metody walki ze złym duchem panoszącym się po świecie.

Dziś zapraszam młodzież bierzmowaną na Mszę św. o 16.00 i spotkanie po Mszy św.

Nasza parafialna 9 dniowa pielgrzymka autokarowa  do Rumunii zaplanowana jest  w terminie 14.08 do 22.08. 2024 r. Informacje podane są stronie internetowej naszej parafii. Wszystkich zastanawiających się bardzo proszę o szybką decyzję, dostarczenie mi podpisanej umowy uczestnictwa i wpłacenie na konto biura podróży Orlando zaliczki w wysokości 1 tys. zł.

28.01.2024

Jest IV niedziela zwykła i wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. W środę będzie św. Jana Bosko, w piątek MB Gromnicznej czyli święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. będą o 8.00 i 17.00 w kościele, natomiast w kaplicy o 9.30. Przynosimy świece tylko opatrzone ochronnymi kapturkami. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, kiedy modlimy się za tych, którzy na co dzień modlą za nami czyli zakonników i zakonnice klauzurowe. Składka tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Dzieci z klas III wraz z rodzicami przyjdą na 17.00 na poświęcenie modlitewników.

Odwiedziny duszpasterskie będę zaczynał od 14.30: poniedziałek Racł. 121-140,  wtorek Czubr. 81-100, środa Racł. 141-159, czwartek Czubr. 101-114.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lutego. Spowiedź będzie od 16.00. W sobotę nabożeństwo rozpoczniemy już od 16.15.

Jeśli chcecie jeszcze raz przeżyć Boże Narodzenie, zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny pt: „TAK, ON jest Królem!” według scenariusza Adama Szafrańca, w reżyserii Agaty Skotnicznej. Przedstawienie można będzie zobaczyć dziś o godz. 17.15 w Szkole Podst. w Racławicach. Serdecznie zapraszają: dyrekcja, uczniowie i nauczyciele szkoły.

Sołtys informuje, że szczepienie psów w Racławicach odbędzie się w sobotę 3 lutego od 9.00. Początek od numeru 1 do końca Racławic, a w drodze powrotnej Krupka. Prosi się mieszkańców o doprowadzenie psów do bramek wejściowych na swoją posesję. Cena szczepienia 40 zł.

Bardzo proszę zabrać do domów i poczytać nowy numer Dobrych Nowin, a w nim o rewelacyjnym serialu „The Chosen”, ukazującym w konwencji telenoweli całe życie Jezusa, oraz o pracach nad drugą częścią internetowego przeboju „Powołany 2”. Gorąco polecam lekturę.

21.01.2024

Jest Trzecia niedziela zwykła obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Dziś też jest wspomnienie św. Agnieszki.

Dziś na Mszy św. o 11.00 gościć będziemy w naszym kościele małych muzykantów z Zakopanego i całego Podhala. Śpiewać będą podczas Mszy św. a potem dadzą jeszcze krótki koncert. Zapraszam szczególnie dzieci z rodzicami i dziadkami.

Pan Wójt zaprasza na II Wielki Koncert Noworoczny „Piękno w dźwiękach zaklęte” dziś o 14.00 na Hali Sportowej w Jerzmanowicach. W programie będą lokalne zespoły i orkiestry dęte oraz Kasia Rosołek Trio. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Jutro o 17.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż. Prosimy przynieść swoje prośby i podziękowania wypisane na kartkach.

Trwa tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek św. Tymoteusza i Tytusa.

Odwiedziny duszpasterskie od poniedziałku do piątku będę zaczynał od 14.30:  poniedziałek Racł. 41-60,  wtorek Czubr. 41-60,   środa Racł. 61-80,    czwartek Czubr. 61-80,    piątek Racł. 81-100,   w sobotę od 10.00 do 15.00  Racł. 101-120.

Jeśli chcecie jeszcze raz przeżyć Boże Narodzenie, zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny pt: „TAK, ON jest Królem!” według scenariusza Adama Szafrańca, w reżyserii Agaty Skotnicznej. Przedstawienie można będzie zobaczyć w dniu 28 stycznia tj. w niedzielę o godz. 17.15 w Szkole Podst. w Racławicach. Serdecznie zapraszają: dyrekcja, uczniowie i nauczyciele szkoły. Po występie będzie zbiórka środków na leczenie dzieci po covidzie w ramach WOŚP.

Na zbliżające się już powoli ferie zimowe Mały Gość proponuje lutowy numer ze specjalnym dodatkiem dla dzieci „Guzik z pętelką” z całą masą fantastycznych łamigłówek i zagadek. Cena 7 zł.

 

PLAN KOLĘDY

 

Dzień

Domy

Godz.

27.XII.2023  śr.

Cz-ce 115-140

14.30

28.XII.2023  cz.

R-ce 160-180

14.30

29.XII.2023  pt.

Cz-ce 141-160

14.30

30.XII.2023 sb.

R-ce 181-200

10.00

 

 

 

2.I.2024  wt.

Cz-ce 161-184

14.30

3.I.2024  śr.

R-ce 201-220

14.30

4.I.2024  czw.

Cz-ce górą   185-210A

14.30

5.I.2024   pt.

Cz-ce dołem 194a-214

14.30

 

 

 

8.I.2024 pon.

R-ce 221-240

14.30

9.I.2024 wt.

R-ce 241-260

14.30

10.I.2024  śr.

Cz-ce N. Wieś

14.30

11.I.2024  czw.

R-ce 261-307 dołem

14.30

12.I.2024  pt.

R-ce 269-306 Krupka

14.30

13.I.2024  sob.

R-ce 308-328

10.00

 

 

 

15.I.2024  pon.

R-ce 329-410

14.30

16.I.2024  wt.

Cz-ce Polesie

14.30

17.I.2024 śr.

R-ce 1-20

14.30

18.I.2024 czw.

Cz-ce 1-20

14.30

19.I.2024 pt.

R-ce 21-40

14.30

20.I.2024 sob.

Cz-ce 21-40

10.00

 

 

 

22.I.2024 pon.

R-ce 41-60

14.30

23.I.2024 wt.

Cz-ce 41-60

14.30

24.I.2024  śr.

R-ce 61-80

14.30

25.I.2024 czw.

Cz-ce 61-80

14.30

26.I.2024 pt.

R-ce 81-100

14.30

27.I.2024 sob.

R-ce 101-120

10.00

 

 

 

29.I.2024 pon.

R-ce 121-140

14.30

30.I.2024 wt

Cz-ce 81-100

14.30

31.I.2024 śr.

R-ce 141-159

14.30

1.II.2024 czw.

Cz-ce 101-114

14.30

 

   

                                                     14.01.2024

Jest II niedziela zwykła. We wtorek będzie wspomnienie św. Antoniego opata, w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w sobotę św. Sebastiana. Od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Salezjańscy wolontariusze misyjni dziękują za miłe przyjęcie u nas w zeszłym tygodniu. Dziękują również za wsparcie dzieła misyjnego. Do puszek zebrali 2197 zł a ze sklepiku 1545 zł.

Poprzebierani za dzieci z całego świata Kolędnicy Misyjni przeszli w zeszłą niedzielę po domach naszej parafii i zebrali na dzieci na misjach kwotę 5635 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy ich przyjęli.

Gościmy dziś o. Styburskiego - kapucyna z polskiej parafii w Krasiłowie na Ukrainie. Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na wsparcie jego parafii borykającej się z problemami związanymi z toczącą się na Ukrainie wojną.

Serdecznie zapraszamy na JUBILEUSZOWY XX KONCERT KOLĘD w wykonaniu Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic oraz Chóru i Orkiestry Młodzieżowego Zespołu „MAZURECZEK” pod dyrekcją Mariusza Mazura, który odbędzie się 14 stycznia 2024 roku (niedziela) w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach o godz. 13:30. Honorowy Patronat objął Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia Tomasz Gwizdała.

W tym  tygodniu będzie trzeci piątek miesiąca. Msza św. o miłosierdzie dla zmarłych będzie o 18.00 w kaplicy w Czubrowicach. Potem wystawienie Najśw. Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia i adoracja w ciszy aż do 21.00. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi.

Odwiedziny duszp. w tym tygodniu codziennie od 14.30:  Pon. 15.I. Racł. 329-410,          wtorek 16.I. Czubr. Polesie,           środa 17.I. Racł. 1-20,          czwartek 18.I. Czubr. 1-20,          piątek 19.I. Racł. 21-40,              sobota od 10.00 Czubr. 21-40

Za tydzień na Mszy św. o 11.00 gościć będziemy w naszym kościele małych muzykantów z Zakopanego i całego Podhala. Śpiewać będą podczas Mszy św. a potem dadzą jeszcze krótki koncert. Zapraszam szczególnie dzieci z rodzicami i dziadkami. Proszę przynieść do losowania kupony z ziarenek.

W przyszłym tygodniu będzie składka inwestycyjna do kopert.  W miesiącu grudniu, jak zawsze przy końcu roku, była ona rekordowa i wyniosła 22 420 zł. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół i parafię.

Pan Wójt zaprasza na II Wielki Koncert Noworoczny „Piękno w dźwiękach zaklęte” w niedzielę 21 stycznia o 14.00 na Hali Sportowej w Jerzmanowicach. W programie będą lokalne zespoły i orkiestry dęte oraz Kasia Rosołek Trio. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Sołtys Czubrowic informuje, że w sobotę 20.I. będzie szczepienie psów od 9.00 od numeru 1. Cena szczepienia 40 zł.

07.01.2023

 

Mamy dziś niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Pozostajemy jednak przy tradycji kolędowania i obecności symboli świątecznych aż do MB Gromnicznej czyli do 2 lutego.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się wczoraj z organizację Orszaku Trzech Króli, zwłaszcza całej społeczności Czubrowic z sołtysem i paniami z KGW, którzy nas ugościli ciepłą strawą, rodzinie Zmysłów z dzieciątkiem, która odegrała rolę św. Rodziny, wszystkim przebranym za ludzi z całego świata i wszystkich profesji, naszej orkiestrze i Herodowi z żoną. Wszystkim przygotowującym stroje, strażakom zabezpieczającym drogę i właścicielom zwierzątek, które brały dzielnie udział w naszym orszaku. Niosącym nagłośnienie i nasze symbole. Wszystkim z serca Bóg zapłać.

 Gościmy dziś w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na modernizację gospodarstwa przy salezjańskiej szkole na Sri Lance. Więcej na temat tego projektu można przeczytać na stronie wolontariatu: Wsparcie szkoły na Sri Lance - Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu (swm.pl).  Dziś na Mszę o 16.00 zapraszamy młodzież bierzmowaną a później na spotkanie w kościele.

Również dzisiaj od 14.00 kilka grup kolędników misyjnych dzieci uda się z kolędą na ustach do naszych Parafian, by zbierać ofiary na dzieci na misjach. Poprzednie kolędowanie pokrzyżowała zła pogoda. Może dziś się uda.

Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w dni powszednie od 14.30:

-w poniedziałek Racławice 220-240,   -we wtorek Racławice 241-260,     - w środę Czubrowice Nowa Wieś,     w czwartek Racławice 261-307 dołem,  w piątek Racławice 269-306 Krupka, w sobotę od 10.00 Racławice 308-328

         Za tydzień będziemy gościć o. Styburskiego - kapucyna z polskiej parafii w Krasiłowie na Ukrainie. Będzie głosił kazania i opowie o pracy duszpasterskiej za wschodnią granicą. Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na wsparcie jego parafii borykającej się z problemami związanymi z toczącą się na Ukrainie wojną.

Serdecznie zapraszamy na JUBILEUSZOWY XX KONCERT KOLĘD w wykonaniu Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic oraz Chóru i Orkiestry Młodzieżowego Zespołu „MAZURECZEK” pod dyrekcją Mariusza Mazura, który odbędzie się 14 stycznia 2024 roku (niedziela) w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach o godz. 13:30. Honorowy Patronat objął Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia Tomasz Gwizdała.

Sołtys Racławic informuje, że przedstawiciel PZU będzie przyjmował ubezpieczenia przez kolejne soboty stycznia czyli 13, 20 i 27 w godzinach od 9.00 do 13.00 w sołtysówce. 

Podsumowanie roku duszpasterskiego 2023

Jak w każdej parafii obchodziliśmy uroczyście wszystkie święta kościelne. Dodatkowe wydarzenia duszpasterskie tego roku w naszej parafii to:

- Orszak Trzech Króli z Czubrowic do Racławic zakończony pokłonem w szopce a później kolędowaniem i poczęstunkiem dla wszystkich w Wiejskim Domu Kultury,

- Koncert Kolęd Mazureczka i Jurajskiej Orkiestry Dętej 15 stycznia

- Jasełka w szkole w Racławicach i kiermasz ciast – zbiórka dla Marysi

- 19 stycznia zespół Mazureczek w liczbie 70 osób kolędował w Ministerstwie Infrastruktury w Warszawie i został przyjęty przez ministra Andrzeja Adamczyka

- nawiedzenie naszej parafii przez relikwie bł. Carlo Acutisa 17 lutego

-udział w Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach 50 osób 26 marca i 45 osób młodzieży 19 marca

- w połowie marca przed Gorzkimi Żalami mieliśmy koncert pasyjny Janusza Saługi z Chrzanowa „Poetycka Droga Krzyżowa

- odpowiedzią na niespotykany dotąd medialny atak na św. Jana Pawła II było nasze modlitewne czuwanie w obronie dobrego imienia Papieża w dniu 2 kwietnia do godz. 21.37. Redakcja Dobrych Nowin wydrukowała aż 1 milion egzemplarzy numeru pod hasłem „Mówił do nas i za nas - dziś my musimy mówić za Niego”. Rozdawaliśmy je jak zwykle za darmo każdemu kto tylko chciał.

-w Wielki Piątek 5 kwietnia jak co roku uczestniczyliśmy w naszym misterium Męki Pańskiej na Skałach Czubrowickiej Kalwarii

- pod koniec kwietnia przeżywaliśmy Niedzielę Powołań – gościliśmy u nas kleryków i diakona z Seminarium Krakowskiego

- podczas tegorocznych majówek przypominaliśmy sobie życie i posługę św. Jan Vianney’a przez codzienne czytanie w odcinkach książki „Święty i diabeł”

- 7 maja 26 dzieci z klas III przystąpiło do I Komunii św.

- w niedzielę 21 maja przeżywaliśmy wizytację biskupią naszej parafii. Ks. bp Robert Chrząszcz poświęcił wtedy nową ścianę ołtarzową w kaplicy w Czubrowicach i nowy krzyż misyjny, udzielił bierzmowania 55 młodym ludziom, poświęcił plac pod nową część cmentarza i odnowiony krzyż przy drodze z kościoła na cmentarz

- 28 maja miało miejsce poświęcenie nowej remizy OSP w Racławicach

- 4 kwietnia cieszyliśmy się z 20 rocznicy kapłaństwa naszego rodaka ks. Norberta Saroty, obecnego wikarego parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie na Krowodrzy

- w tym roku w lipcu udało się wreszcie wyjechać na tygodniową, autokarową pielgrzymkę do Ostrej Bramy w Wilnie, przekładaną od trzech lat z powodu pandemii i wojny na Ukrainie

- w lipcu 110 osób wybrało się jak co roku na pieszą pielgrzymkę do Czernej by uczcić MB Szkaplerzną

- sierpień to tradycyjnie czas pielgrzymek pieszych na Jasną Górę. Wielu naszych Parafian uczestniczyło w grupach idących z Olkusza, bądź z Krakowa.

- W tym roku Dożynki Gminne wypadły w Racławicach. W niedzielę 3 września cała nasza wioska była przyozdobiona dożynkowymi dekoracjami. Ileż inwencji i pomysłowości wykazali mieszkańcy Racławic w tym względzie. Pięknie podziękowaliśmy Stwórcy za dar chleba i wszelkich owoców ziemi.

- 10 września, w dzień naszego odpustu parafialnego miała miejsce w Markowej na Podkarpaciu beatyfikacja rodziny Ulmów, która poniosła śmierć męczeńską za ukrywanie żydów podczas hitlerowskiej okupacji

- w środę 20 września wysłuchaliśmy koncertu akordeonowego w naszym kościele w ramach programu „Muzyka w Zabytkach”

- pod koniec września członkowie Róż Różańcowych uczestniczyli w XIV Pielgrzymce Żywego Różańca do Łagiewnik

- na początku października społeczność Czubrowic cieszyła się z poświęcenia nowo pozyskanego wozu strażackiego

- w ostatnią sobotę października 47 dzieci z naszej parafii wzięło udział w Krakowie w Synodzie Misyjnym Dzieci

- na pierwsza niedzielę listopada rozprowadziliśmy 160 wejściówek na spektakl „Prace społeczne” wystawiany przez grupę Misterium w Trzebińskim Sokole. Niezwykle budująca treść o ludzkich przemianach pod wpływem zetknięcia się z cierpieniem, chorobą i starością. Dziękujemy Grupie Misterium, że każdego roku prezentują nam ewangelię przełożona na życie codzienne.

- 105 rocznicę odzyskania niepodległości świętowaliśmy uroczyście dzięki Geo-His. Modliliśmy się nad grobami żołnierzy, uczestniczyliśmy w Mszy św. za Ojczyznę a potem w Wiejskim Domu Kultury był wykład historyczny, prezentacja grupy rekonstrukcyjnej, przedstawienie patriotyczne dzieci naszej parafii i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z poczęstunkiem

- po trzymiesięcznym kursie sześciu naszych ministrantów zostało pobłogosławionych w Modlnicy 25 listopada do posługi lektora Słowa Bożego

- święto muzyki kościelnej w dzień patronki św. Cecylii to u nas coroczna „Cecylianka” w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Mazureczek i Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic. W tym roku świętowaliśmy 26 listopada.

- roraty tegoroczne nawiązywały do 800 rocznicy zorganizowania przez św. Franciszka żywej szopki we włoskim Greccio, a nasza gminna żywa szopka z wielbłądem i innymi egzotycznymi i rodzimymi zwierzętami została zainaugurowana przez Wójta w niedzielę 17 grudnia. Można ją było nawiedzać w Jerzmanowicach aż do drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia.

 

W całym 2023 roku ochrzciliśmy u nas 27 dzieci (o 3 więcej niż rok temu), pobłogosławiliśmy 13 par małżeńskich (o 4 mniej niż przed rokiem), lecz u nas i w innych kościołach 18 naszych parafian zawarło sakramentalne małżeństwo (o 7 mniej niż w 2022 roku). Odprawiliśmy 26 pogrzebów (o 5 mniej niż przed rokiem). Przyrost naturalny w naszej parafii jest więc na plusie. Nasza parafia powiększyła się o jedną osobę.

Rozliczenie finansowe;

Rok zaczęliśmy z długiem inwestycyjnym wynoszącym 105 900 zł. Składki inwestycyjne z całego roku okazały się największe w historii i wyniosły 166 560 zł (razem ze składką na cmentarz) plus dodatkowo 11 000 zł na nowe figurki do szopki oraz 46 000 zł na witraże w kaplicy w Czubrowicach. W tym roku udało nam się pozyskać 114 tys zł dotacji od Ministra Kultury, od Marszałka  Województwa i z Lokalnej Grupy Działania. Te pieniążki pomogły nam sfinansować odnowienie polichromii na ścianie tęczowej z przedstawieniem Sądu Ostatecznego, renowację ołtarza bocznego św. Andrzeja, który powrócił na swoje miejsce po czterech latach nieobecności, oraz odnowienie chrzcielnicy z marmuru dębnickiego wraz z miedzianą pokrywą.

Inwestowaliśmy również w kaplicy w Czubrowicach: mamy nową ścianę ołtarzową w formie otwartych wrót do nieba, wyłożone kamienną posadzką i poszerzone prezbiterium oraz nowe, dębowe drzwi wejściowe. W listopadzie zamontowane zostały witraże w trzech oknach. Wszystkie nawiązują do patrona kaplicy św. Jana Vianney’a i pokazują post, modlitwę i miłosierdzie jako skuteczne metody walki z pożądliwościami.

Na cmentarzu udało się wylać fundamenty pod ogrodzenie nowo poświęconej części grzebalnej, wraz ze słupkami i bramą wjazdową, naprawić walący się fragment starego ogrodzenia i wysypać kamieniem główne alejki.

Rok kończymy z długiem 76  000 zł czyli o połowę mniejszym niż przed rokiem.

         Mimo takich poważnych wydatków inwestycyjnych nadal byliśmy wrażliwi na los potrzebujących. Do puszek na rehabilitację Kamila zebraliśmy 4 208 zł, kolędnicy misyjni przekazali na dzieci na misjach 3 413 zł, na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji 3 522 zł, na dzieło Caritas „Paczka dla Ukrainy” przygotowaliśmy i wysłaliśmy 80 paczek o łącznej wadze 1,5 tony żywności, ze św. Krzysztofa 1 224 zł.  na pojazdy dla misjonarzy, na leczenie Natalki z Olkusza 2 500 zł, na salwatorski wolontariat misyjny 2 720 zł, z dnia papieskiego na Dzieło Nowego Tysiąclecia 1 765 zł, dzieci I Komunijne na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci złożyły ze swych prezentów kwotę 1 240 zł.

         Bóg zapłać wszystkim Parafianom  zaangażowanym w życie naszej parafii. Wyrażam ogromną wdzięczność tym którzy się modlą, tym którzy poszcza i pokutują i tym, którzy okazują miłosierdzie. Bóg zapłać za to, że jesteśmy razem jako wspólnota parafialna przed Bogiem i dla ludzi potrzebujących.

31.12.2023

         Dziś mamy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Nabożeństwo nieszporów na zakończenie roku będzie dzisiaj o 15.00. W ramach kazania zostanie  przedstawione podsumowanie roku duszpasterskiego w naszej Parafii.

Jutro Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi obchodzony jako światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą jak w niedziele. We wtorek św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. W tym tygodniu będzie I  czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.30.

Orszak Trzech Króli w tym roku wyruszy z kościoła w Racławicach po Mszy o 11.00 w kierunku Czubrowic aż do remizy OSP. Składka z tego dnia jest przeznaczona na misje. Poświęcimy też kredę, kadzidło i mirrę, które będą do zabrania dla każdej rodziny. Jest to dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Przebrani więc za ludzi z całego świata i wszystkich nacji, stanów i zawodów będziemy po drodze szukać stajenki z Dzieciątkiem. Istota tego święta jest taka, by uświadomić sobie i całemu światu, że Chrystus został posłany na ziemię do wszystkich ludzi, bez względu na narodowość, zamieszkanie, status społeczny czy zawartość portfela. Ludzi  wszystkich czasów i pokoleń. To dlatego jest ważne, abyśmy zaznaczyli to naszymi strojami podczas Orszaku. Życzymy pomysłowości i odwagi w tej kwestii. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten  rozśpiewany orszak.   Druhów strażaków prosimy aby, jak co roku, zabezpieczyli nam drogę.

W Trzech Króli nabożeństwo I soboty rozpoczniemy już o 15.15 adoracją i różańcem a potem Msza św. o 16.00. Po Mszy św. czyli ok 17.00 udam się do chorych z posługą sakramentu pokuty. Chętnych zgłaszamy w zakrystii.

W niedzielę będzie święto Chrztu Pańskiego. gościć będziemy wtedy w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na modernizację gospodarstwa przy salezjańskiej szkole na Sri Lance. Więcej na temat tego projektu można przeczytać na stronie wolontariatu: Wsparcie szkoły na Sri Lance - Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu (swm.pl)

 

Na Mszę św. o 11.00 zapraszamy szczególnie dzieci z kuponami z ziarenek do losowania. Na Mszę o 16.00 zapraszamy młodzież bierzmowaną a później na spotkanie w kościele.

Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu: -we wtorek 2.I. od 14.30 Czubrowice 161-184,   - w środę 3.I. od 14.30 Racławice 201-220,     w czwartek 4.I. od 14.30 Czubrowice górą 185-210a,      w piątek 5.I. od 14.30 Czubrowice dołem 194a-214.

Znów nasiliły się oszustwa „na wnuczka”, „na wypadek”, „na zagrożone konto w banku”. Policja ostrzega i wzywa do czujności. Nie pozwólmy oszustom pozbawić nas oszczędności całego życia.

24.12.2023

Mamy czwartą niedzielę adwentu, jednocześnie wigilię Bożego Narodzenia. Dziś wieczorem pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy. Niech nie zabraknie modlitwy i  czytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Chwała Bogu na wysokościach a na ziemi pokój wam - ludzie dobrej woli. Odpuśćcie wszelkie animozje i niesnaski. Nie godzi się wzniecać kłótni w tę noc. Pan jest wśród nas.

Pasterka dziś o 22.00 w kaplicy a o 24.00 w kościele parafialnym. Jutro Msze św. będą w układzie niedzielnym. W św. Szczepana również, ale już bez Mszy św. o 16.00. We środę św. Jana apostoła, w czwartek św. Młodzianków, w sobotę od 14.00 możecie się spodziewać kolędników misyjnych. Kilka grup kolędniczych pod opieką dorosłych będą pukać do naszych drzwi uwrażliwiając nas na potrzeby misji. Zbierane datki przesłane zostaną do Wydziału Misyjnego w Krakowie. Wszyscy mali kolędnicy z całej diecezji są zaproszeni pod koniec stycznia na zjazd do Łagiewnik. Przyjmijcie ich życzliwie. W przyszłą niedzielę nieszpory na zakończenie roku będą o 15.00.

Od środy do soboty w tym tygodniu Msze św. będą tylko rano o 7.00 w kościele i o 7.30 w kaplicy ze względu na odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Chcemy was wszystkich odwiedzić w waszych domach, razem się pomodlić, pobłogosławić wasze domostwa i zamienić parę słów normalnej rozmowy o życiu i wierze. Chcemy aby budowało to nasze wzajemne relacje. Jeżeli macie życzenie możecie złożyć przy tej okazji ofiarę. W dużym procencie pójdzie ona na cele wyznaczone nam kapłanom przez Kurię, ale reszta będzie do dyspozycja księży w parafii. Ofiarę ministrantom składamy tylko do specjalnej puszki jaką będą mieli ze sobą. Corocznie składaliście też przy kolędzie ofiarę dla pana kościelnego i kaplicznego. Ponieważ nie uczestniczą oni już w naszych odwiedzinach, dlatego tradycyjne ofiary kolędowe dla nich prosimy składać w opisanych kopertach do skarbon w kościele lub w kaplicy. (Nie jest to ofiara za sprzątanie i kwiaty ale za posługę zakrystiana).

Program kolędy na ten tydzień:   środa od 14.30 Czub.115-140,     czwartek od 14.30 Racł.160-180,    piątek od 14.30 Czub.141-160,     sobota od 10.00 Rac.181-200.

Od poniedziałku cieszymy się ołtarzem św. Andrzeja, który powrócił z renowacji na swoje miejsce. Odnowiliśmy go dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury oraz Marszałka naszego województwa.

Polecamy podwójny, świąteczny numer Gościa Niedzielnego. Warto poczytać.

 

 

 

17.12.2023

Jest III niedziela adwentu. Rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

 Dziękujemy panu Adamowi Hrabia za nowe schodki, po których schodziło będzie do nas Dzieciątko. Bóg zapłać. Dzieci codziennie przynosić będą podpisane, ręczne robione ozdoby choinkowe, z których losowane będzie, do kogo pójdzie figurka MB lub św. Józefa na jeden dzień. Figurki przynosimy na następne roraty, by mogły je wylosować następne dzieci. Codziennie przybywać też będzie kolejny element budowanej przez nas szopki.

Nasz wójt p. Tomasz Gwizdała serdecznie zaprasza na Spotkanie Opłatkowe przy żywej szopce w dniu dzisiejszym o godz. 14.00 na placu przy remizie OSP w Jerzmanowicach. W programie wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem, kiermasz świąteczny, spotkanie ze św. Mikołajem i animacje dla dzieci.

Spowiedź parafialna będzie u nas w środę od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00.

Tego samego dnia w środę przed południem pan Marszałek zaprasza wszystkich seniorów i seniorki na film „Chłopi” w kinie Kijów w Krakowie. Mamy na naszą parafię 48 darmowych biletów na godz. 10.00. Organizujemy więc autokar. Płacić będziemy tylko za przejazd. Wyjazd o 8.00 z pierwszego przystanku od strony Paczółtowic. Zbieramy chętnych z każdego przystanku aż do końca Czubrowic a potem pospieszny pod Kijów. Powrót około godz. 13.00. Proszę chętnych o zapisy w zakrystii, najpóźniej do jutra.

W piątek przypada 22 dzień grudnia. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do św. Rity. Przynosimy swoje intencje na kartkach do odczytania podczas Mszy św. Róże do poświęcenia będzie można nabyć w przedsionku kościoła.

Cały czas można wesprzeć dzieła Caritas kupując świecę wigilijną w cenie co najmniej 10 zł. Ofiarę wrzucamy do drewnianej skarbony w przedsionku.

W niedzielę (24 grudnia) w kościele parafialnym po porannej Mszy świętej zostanie odśpiewana tradycyjna pieśń „Z raju pięknego miasta” przewidziana na ten dzień. Natomiast w kaplicy w Czubrowicach zaśpiewamy ją po Mszy świętej o godzinie 9:30.

W przyszłą niedzielę nie będzie już Mszy o 16.00. Proszę więc przyjść na Msze św. przedpołudniowe. Pasterka będzie o 22.00 w kaplicy i o 24.00 w kościele.