Racławice Parafia Narodzenia NMP

Ogłoszenia

24.03.2019.

Mamy trzecią niedzielę wielkiego postu.

Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Msze św będą jutro o 7.00 rano, o 11.00 , wieczorem o 17.00 i w Czubrowicach o 18.00. Na Mszy o 17.00 będzie poświęcenie książeczek dzieciom z klas III. Również na tej Mszy św będzie uroczyste podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje przystąpienia do tej adopcji można już dziś zabrać sobie z przedsionka kościoła, a wypełnioną deklarację złożymy uroczyście w poniedziałek na Mszy św. wieczornej.

Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne będą podczas każdej Mszy św, ale szczególnie dla dzieci na Mszy o 12.15, a dla młodzieży na Mszy popołudniowej po Gorzkich Żalach. Plan rekolekcji dostarczymy w tym tygodniu do każdego domu, natomiast już dziś jest dostępny na naszej stronie internetowej, oraz w goblocie.

Zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie w czwartek o 18.00, dlatego bierzmowani z Czubrowic przyjdą już na 17.00.

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 161-170 przy kościele i z Czubrowic 106-110 przy kaplicy.

Od dziś aż do niedzieli Palmowej można składać wypełnione deklaracje półrocznego wsparcia, określoną kwotą, Oratorium dla dzieci i młodzieży w zrujnowanym Aleppo, w Syrii, prowadzonego przez księży Salezjanów dla grupy 800 osób. Natomiast dziś będzie przed kościołem zbiórka do puszek na zakup piłek, gier planszowych i innych gadżetów, które wprost od naszej parafii zawiezie do Aleppo na początku maja nasz parafianin p. Andrzej Muszyński z Zaskala.

Ogłaszamy zapisy na nocne czuwanie przed wizerunkiem Matki Boskiej na Jasnej Górze, od Apelu o 21.00 do około 4.00 nad ranem. Szczególnie zaproszeni są kończący w tym roku szkołę podstawową czy gimnazjum. Mile widziani będą też maturzyści, oraz każdy chętny. Czuwanie będzie z poniedziałku na wtorek z 8 na 9 kwietnia. Wyjazd byłby o 19.00 z Racławic.  Zapisy w zakrystii.

Wójt informuje, że 31 marca 2019 r. czyli w następną niedzielę w budynku Szkoły w Czubrowicach odbędą się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Czubrowice. Lokal będzie otwarty dla wyborców w godzinach 8.00 – 16.00.

Przypominamy, że za tydzień będzie przejście na czas letni, więc wstaniemy godzinę wcześniej.

 

17.03.2019

 

Mamy drugą niedzielę wielkiego postu i wspomnienie św. Patryka. We wtorek uroczystość św. Józefa.

 

Jednym z elementów czasu jaki przeżywamy,  obok modlitwy i postu jest jałmużna. Dlatego chcielibyśmy ponownie zaproponować wam przystąpienie do programu pomocy dzieciom z Aleppo, tym razem przez wspieranie funkcjonowania Oratorium prowadzonego dla 800 dzieci przez Księży Salezjanów w samym Aleppo. Od kwietnia przez 6 miesięcy wspomagać będziemy materialnie obecnych tam Księży Salezjanów, którzy nie opuścili tego miejsca i dzieci im powierzonych, nawet w czasach straszliwej zawieruchy wojennej. Dziś przed kościołem będą rozdawane deklaracje przystąpienia do tego programu. Bardzo prosimy zabrać je do domu i w spokoju zastanowić się na ile stać nas materialnie i duchowo by przystąpić do tej akcji. Wypełnione deklaracje będzie można wrzucać aż do Niedzieli Palmowej do skarbony w przedsionku kościoła, lub do koszyczka na składkę. Chcielibyśmy, aby nasze nowe deklaracje wsparcia zawiózł bezpośrednio do Aleppo nasz parafianin pan Andrzej Muszyński, znany podróżnik i autor książek podróżniczych, który do Aleppo wybiera się w weekend majowy. Będzie chciał odnaleźć rodziny, które wspieraliśmy dotychczas przez program Rodzina-Rodzinie, nawiązać z nimi kontakt, zrobić zdjęcia i nakręcić reportaż z aktualnej sytuacji z miasta, które obecnie przypomina zburzoną po wojnie Warszawę. Oprócz nowych deklaracji wsparcia, dobrze byłoby aby od naszej społeczności mógł zawieźć osobiście prezenty i podarunki dla wszystkich dzieciaków w postaci piłek, gier planszowych, gum do skakania i innych gadżetów, które osłodzą trochę dzieciństwo wśród gruzów zrujnowanego miasta. Na ten cel będzie składka do puszek w przyszłą niedzielę.

 

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 151-160 przy kościele i z Czubrowic 101-105 przy kaplicy.

 

W czwartek na 18.00 zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego, dlatego dla bierzmowanych w Czubrowicach spotkanie będzie o 17.00.

 

Na wyjazd do Myślenic na misterium mamy już pełny skład 50 osobowy.

 

Pomimo licznych apeli ostrzegających przed oszustami. Policja nadal odnotowuje przypadki przekazywania przestępcom przez osoby starsze swoich oszczędności. Pamiętajcie: Policja nigdy nie prosi o zaangażowanie własnych pieniędzy w działanie policyjne, a tym bardziej przekazanie ich poprzez pośrednika np. w celu uniknięcia konsekwencji prawnych za popełnienie przestępstwa przez kogoś z rodziny. W przypadku, gdy ktoś podaje się za członka waszej rodziny, upewnijcie się czy jest to ta osoba, za którą się podaje, a jeśli nie macie pewności, kto do was dzwoni, nie podejmujcie rozmowy i nie przekazujcie żadnych informacji o sobie. W razie podejrzeń dzwonimy na numer alarmowy 112.

 

10.03.2019

Mamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach tradycyjnie przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w poniedziałki o 16.00, natomiast dla dorosłych w piątki o 16.30 w kościele oraz o 17.30 w kaplicy. Plenerowa Droga Krzyżowa na Czubrowickiej Kalwarii w każdy piątek o 19.00.

Parafialne rekolekcje wielkopostne będą u nas od 31 marca do 3 kwietnia. Wygłosi je do nas ks. Krzysztof Kozioł – proboszcz z parafii Balin.

Mamy 50 wejściówek na Misterium Męki Pańskiej, które wystawiane będzie na scenie Domu Katolickiego w Myślenicach w niedzielę 7 kwietnia o 18.15. Organizujemy wspólny przejazd autokarem. Wyjazd o 16.30 z ostatniego przystanku od strony Paczółtowic. Koszt za przejazd około 15-20 zł w zależności od ilości chętnych. Zapisy od dziś w zakrystii.

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to mieszkańców Czubrowic 141-150 przy kościele i Czubrowic 96-100 przy kaplicy.

Za tydzień będziemy mieć składkę inwestycyjną do kopert.  Z lutego ta składka wyniosła 6 925 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

We czwartek o 18.00 spotkanie grupy turystyczno-survivalowej. Młodzież bierzmowana przyjdzie w Czubrowicach na spotkanie godzinę wcześniej czyli na 17.00. W Racławicach w piątek bez zmian, a następnie wezmą udział w Drodze Krzyżowej na Skałach.

W trzeci piątek miesiąca będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej zapraszamy na spotkanie Rodziców wraz z wszystkimi lektorami i ministrantami w bardzo ważnym celu omówienia przyszłości służby liturgicznej w naszej parafii. Bardzo prosimy o niezawodne przybycie.

Sołtys informuje i zaprasza mieszkańców Racławic na zebranie wiejskie, które odbędzie się 17 marca czyli w niedzielę za tydzień o godz. 13.15. w Wiejskim Domu Kultury. Proszę o liczne przybycie.

W poniedziałek 11 marca w Czubrowicach od 9.30 do 12.00 zapraszamy rodziców z dziećmi na Dzień Otwarty do Przedszkola, podczas którego będą mogli Państwo zapoznać się z naszą ofertą, obejrzeć placówkę, a dzieci będą mogły przekonać się jak wygląda dzień w przedszkolu.

03.03.2019

 

Mamy VIII niedzielę zwykłą. Dziś rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne dla uproszenia dobrych owoców Wielkiego Postu, który zaczniemy w środę.

Bezpośrednio po Mszy rannej do 10.00 prosimy róże św. Maksymiliana i św. Faustyny (p. Mariana Mitki i p. Marii Patyk), od 10.00 róże św. Bernadety i św. Franciszka (p. Heleny Mirek i p. Krystyny Moń), od 11.45 do 12.15  Róże św. Rity, św. brata Alberta i bł Chiary Luce, od 13.15 Róża MB Różańcowej (p. Zofii Skotnicznej), od 14.00  róża św. Dzieci z Fatimy i św. Jadwigi (p. Janiny Krzynówek i p.  Zofii Kudła) i od 15.00 do 16.00 bł. Anieli Salawy (p. Marianny Skotnicznej).

W Czubrowicach od 10.30 róża św. Jana Vianney’a (p. Floriana Babiucha), od 11.30 róża św. Jana Pawła II (p. Stanisławy Wadowskie)j i od 12.30 do 13.30 róże św. Rafała Kalinowskiego i św. Teresy (p. Jolanty Heleny Mirek i p. Ireny Chochół).

W poniedziałek od 17.30 do 18.00 zapraszamy na trwanie na modlitwie przed Panem Jezusem kobiety (w kaplicy od 18.30 do 19.00). We wtorek od 7.30 do 8.00 zapraszamy mężczyzn (w kaplicy od 8.00do 8.30).

Jutro św. Kazimierza – patrona naszej diecezji.

W środę Popielcem rozpoczynamy wielki post. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą o 8.00, potem w Czubrowicach o 9.30, następnie o 11.00 i po południu o 17.00 oraz dodatkowo o 18.00 w Czubrowicach.

W pierwszy czwartek miesiąca Msze św. będą wieczorem. Szczególnie zapraszamy do kaplicy na modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Marii Vianney’a. Kandydaci do bierzmowania w Czubrowicach przyjdą już na 18.00.

Drogi Krzyżowe będą w piątki o 16.30 w kościele, o 17.30 w kaplicy i o 19.00 na skałach w Czubrowicach. Dzieci szkolne będą miały Drogę Krzyżową w poniedziałki o 16.00 w kościele. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o 15.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic  131-140 przy kościele i z Czubrowic  91-95 przy kaplicy.

Za symboliczną złotówkę można sobie nabyć gazetę „Chit”. Cały numer poświęcony jest tematyce Wielkiego Postu. Jest też dobre przygotowanie do spowiedzi wielkanocnej.

 

24.02.2019

Jest 7. Niedziela zwykła. Jutro na 19.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

W tym tygodnie będzie pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni spowiadamy od 16.00. Zgłoszenia chorych na odwiedziny duszpasterskie przyjmujemy w zakrystii. W sobotę nabożeństwo będzie przed Mszą św, czyli o 16.15. Połączone będzie ze zmianką tajemnic różańcowych. Liczymy na obecność wszystkich członków Żywego Różańca. Potem Msza św. już z niedzieli.

W tym tygodniu na spotkania przyjdą uczniowie klas siódmych: w Czubrowicach na 18.00 w czwartek, w Racławicach w piątek na spowiedź, Mszę św. i spotkanie.

W niedzielę zaczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne w celu uproszenia dobrych owoców czekającego nas wielkiego postu. Bezpośrednio po Mszy rannej do 10.00 prosimy róże św. Maksymiliana i św. Faustyny (p. Mariana Mitki i p. Marii Patyk), od 10.00 róże św. Bernadety i św. Franciszka (p. Heleny Mirek i p. Krystyny Moń), od 11.45 do 12.15  Róże św. Rity, św. brata Alberta i bł Chiary Luce, od 13.15 Róża MB Różańcowej (p. Zofii Skotnicznej), od 14.00  róża św. Dzieci z Fatimy i św. Jadwigi (p. Janiny Krzynówek i p.  Zofii Kudła) i od 15.00 do 16.00 bł. Anieli Salawy (p. Marianny Skotnicznej).

W Czubrowicach od 10.30 róża św. Jana Vianney’a (p. Floriana Babiucha), od 11.30 róża św. Jana Pawła II (p. Stanisławy Wadowskie)j i od 12.30 do 13.30 róże św. Rafała Kalinowskiego i św. Teresy (p. Jolanty Heleny Mirek i p. Ireny Chochół).

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o tę troskę parafian z Czubrowic  121-130 przy kościele i z Czubrowic 86-90 przy kaplicy.

Dziś przed kościołem młodzież rozprowadza kolejny numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Sołtys Racławic informuje, że podatek rolny i opłaty za śmieci będą przyjmowane w sołtysówce codziennie od 4 marca do 15 marca w godz. 9.00-13.00 oraz po południu w czwartek 7 marca i w piątek 15 marca od 15.00 do 17.00.

17.02.2019

 

Mamy 6 niedzielę zwykłą. W piątek będzie święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w sobotę św. Polikarpa.

 

Mamy dziś niedzielę składki inwestycyjnej. Z miesiąca stycznia zostało zebrane na ten cel 5 120 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

Radę Parafialną zapraszam na spotkanie za tydzień w poniedziałek 25 lutego na 19.00.

 

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 111-120 przy kościele i z Czubrowic 81-85 przy kaplicy.

 

W środę po nabożeństwie będzie spotkanie Koła Biblijnego, w czwartek o 18.00 spotkanie grupy survivalowo- turystycznej z podróżnikiem p. Andrzejem Muszyńskim. Zapraszamy chętnych.

 

W sobotę o 6.30 wyjeżdżamy spod kościoła na spartakiadę zimową organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Kasinie Wielkiej na stokach Śnieżnicy. Opłata za przejazd 25 zł. Zapisy jeszcze trwają w zakrystii.

 

Wójt zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące programu „Czyste powietrze” , które odbędą się 20.02. o 17.00 w OSP Jerzmanowice, oraz 01.03. o 17.00 w OSP Przeginia. Program dotyczy możliwości uzyskania dotacji na termomodernizację i wymianę starych pieców.

 

Wójt zaprasza również rolników na szkolenie w zakresie „Zasad wypełniania wniosku o przyznanie płatności  w ramach wsparcia bezpośredniego w formie elektronicznej (eWniosekPlus) oraz „Rolniczy handel detaliczny”, które odbędzie się 20 lutego o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

 

10.02.2019

Mamy 5. Niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Scholastyki. Jutro NMP z Lourdes, w czwartek św. Cyryla i Metodego.

W piątek, jako trzeci w miesiącu lutym, będzie po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką przed Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 101-110 przy kościele i z Czubrowic 76-80 przy kaplicy.

Jak co roku, organizujemy wspólny wyjazd na spartakiadę zimową organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, tym razem w Kasinie Wielkiej, w sobotę 23 lutego 2019 r. Można wystąpić w slalomie na nartach, na snowboardzie, w zjeździe na byle czym oraz w konkurencjach dla rodzin, albo po prostu pojeździć sobie dla przyjemności.  Przy zapisach podajemy PESEL, miejsce zamieszkania i kategorię zawodów. Zapisy w zakrystii.

Wójt i Radni Czubrowic zapraszają rodziców i wszystkich, którym leży na sercu przyszłość szkoły w Czubrowicach na spotkanie dziś  na 16.00 do remizy OSP. Sprawa dotyczy realizacji obietnic przedwyborczych w sprawie powrotu szkoły pod jurysdykcję Gminy. Ważne jest, aby przybyć licznie na to spotkanie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Bardzo ciekawy jest numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży. Jest też Źródło i duży Gość. Wszystko to znajduje się w wieszaku pod schodami na chór. Na najniższej półce zawsze znajdują się czasopisma, które można zabrać sobie za darmo, a za pozostałe proszę składać pieniążki do skarbonki, która znajduje się obok, na oknie.

 

03.02.2019

 

Mamy 4. Niedzielę zwykłą i pierwszą w lutym dlatego dziś zamiast kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. 

We wtorek św. Agaty, w środę  św. Pawła Miki i Towarzyszy, w niedzielę św. Scholastyki. 

W tym tygodniu przyjdą na spotkania uczniowie klas VIII i I Gim. W czwartek w Czubrowicach na 18.00 oraz w piątek w Racławicach. 

Dzisiaj po Mszy św popołudniowej czyli około 17.00 będzie w naszym kościele przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z teatrzyku „Ale heca” ze szkoły w Racławicach. Serdecznie zapraszamy. 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 91-100 przy kościele i z Czubrowic 71-75 przy kaplicy. 

Pielgrzymów wybierających się w czerwcu do Medjugorie i Chorwacji zapraszamy na spotkanie w środę po Nowennie czyli około 18.00 na plebanię. Proszę przynieść dowody osobiste lub paszporty. 

Jak co roku , organizujemy wspólny wyjazd na spartakiadę zimową organizowaną przez KSM, tym razem w Kasinie Wielkiej w sobotę 23 lutego 2019 r. Można wystąpić w slalomie na nartach, na snowboardzie, w zjeździe na byle czym oraz w konkurencjach dla rodzin. Przy zapisach podajemy PESEL, miejsce zamieszkania i kategorię zawodów. Zapisy w zakrystii.

 

Wczoraj poświęciliśmy nowe szaty liturgiczne do naszego kościoła. Pewna rodzina z Racławic ufundowała ornat i kapę z wizerunkiem naszej MB Racławickiej, jako podziękowanie za opiekę przez wszystkie lata pracy, natomiast z ofiar od sprzątających kościół zakupiono ornat ślubny i maryjny do koncelebry oraz komplet obrusów na święta. Bóg zapłać. 

Wójt i Radni Czubrowic zapraszają rodziców i wszystkich, którym leży na sercu przyszłość szkoły w Czubrowicach na spotkanie za tydzień w niedzielę 10 lutego na 16.00 do remizy OSP. Sprawa dotyczy realizacji obietnic przedwyborczych w sprawie powrotu szkoły pod jurysdykcję Gminy. Ważne jest, aby przybyć licznie na to spotkanie. 

Urząd Gminy zawiadamia o akcji odbioru wyrobów zawierających azbest. Odbierany będzie eternit zdjęty z dachów oraz inne materiały zawierające azbest zmagazynowane na terenie nieruchomości na paletach, w miejscu umożliwiającym dojazd samochodu ciężarowego. Należy złożyć stosowne wnioski na dzienniku podawczym w Gminie. Formularze są dostępne w pokoju 124 i na stronie internetowej Gminy.

 

27.01.2019

Jest trzecia niedziela zwykła. Jutro wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w czwartek św. Jana Bosko, w sobotę święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej.

W pierwszy piątek spowiadamy od 16.00. Do chorych udamy się od 8.00 rano. Proszę zgłaszać chętnych w zakrystii. W sobotę Msze św. będą o 8.00, 9.30 w kaplicy, 11.00 oraz wieczorna o 18.00 ale w kościele parafialnym a nie w kaplicy. Zapraszamy na  Mszę św. o 11.00 szczególnie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Prosimy aby gromnice osłonięte były okapkami, żeby nie polać woskiem kościoła. Nabożeństwo pierwszej soboty będzie już o 17.15. Szczególnie zaproszeni są członkowie Róż Różańcowych.

W przyszłą niedzielę po Mszy św popołudniowej czyli około 17.00 będzie w naszym kościele przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z teatrzyku „Ale heca” ze szkoły w Racławicach. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 81-90 przy kościele i z Czubrowic 66-70 przy kaplicy. Rozbieranie choinek w kościele już w piątek po wieczornej Mszy św.

Młodzież z klas VII zarówno z Racławic jak i z Czubrowic przyjdzie w tym tygodniu z indeksami na spotkanie w piątek do kościoła na spowiedź, Mszę św. o 17.00 i spotkanie po Mszy św.

Aktywną młodzież zapraszamy do grupy survivalowej, którą zgodził się poprowadzić nasz parafianin „spod skały” p. Andrzej Muszyński – podróżnik, poeta, laureat wielu nagród literackich z dziedziny opowiadań podróżniczych, reportaży, powieści przyrodniczych będących owocem jego podróżniczych osiągnięć w poznawaniu geografii i kultury ludów Birmy, Gabonu, Chile, Boliwii, Peru i wielu innych. Samotnie pokonał pustynię Atacama i odkrył nową drogą na szczyt Chaupi Orco na granicy Peru i Boliwii. Spotkanie zapoznawcze będzie w salce pod plebanią w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy młodych, ciekawych świata  ludzi na to spotkanie i do włączenia się w grupę, która przez aktywność życia w dziedzinie turystyki, sportu, sztuki przetrwania będzie się spotykać z przygodą i bliżej poznawać dany nam przez Boga świat, a przez to uczyć się siebie.

Ogłoszenie Wójta: Uprzejmie proszę pary małżeńskie, które w 2019 r. będą obchodzić jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego o składanie do Urzędu Stanu Cywilnego w Jerzmanowicach stosownych wniosków ( o nadani9e medalu) w terminie do 11 lutego 2019 r. Wnioski można pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy bądź w siedzibie USC.

Młodzież rozdaje dziś przed kościołem bezpłatną gazetę ewangelizacyjną "Dobre Nowiny". 

 

20.01.2019

 

Mamy drugą niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Sebastiana i Fabiana. Trwa tydzień ekumeniczny czyli tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Jutro Dzień Babci a we wtorek Dzień Dziadka, o czym wszystkie wnuczęta na pewno pamiętają. Za naszych dziadków modlimy się za wstawiennictwem św. Joachima i Anny – dziadków Pana Jezusa.

 

W poniedziałek św. Agnieszki, wtorek św. Wincentego, czwartek św. Franciszka Salezego. W piątek będzie święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła a w sobotę św. Tymoteusza i Tytusa.

 

W tym tygodniu śledźmy z uwagą reportaże z Panamy, gdzie trwają Światowe Dni Młodzieży. Kulminacyjne spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem będzie w sobotę i w niedzielę. Wspierajmy modlitwą tę wielką akcję ewangelizacyjną Młodego Kościoła.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 71-80 przy kościele oraz z Czubrowic 61-65 przy kaplicy.

 

W środę po Nowennie zapraszamy do Zagrody na plebanii na Dyskusyjny Klub Filmowy.

 

Chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji prosimy o potwierdzenie udziału przez wpłatę 500 zł i podanie numeru pesel, dowodu osobistego i miejsca zamieszkania. Są jeszcze miejsca. Termin od 29.06. do 06.07. Koszt 1950 zł i 90 euro.

 

Jest również propozycja z parafii Szklary. Można dołączyć do nich w pielgrzymce autokarowej do Włoch w dniach 17-24 marca 2019. Informacje na plakacie w gablotce.

 

Msze św. za naszych zmarłych składane przy pogrzebach jako zbiorowe zaczniemy odprawiać od środy 30 stycznia, natomiast intencje złożone do odprawienia poza naszą parafią będą odprawiane w Szklarach w dniach od 23 stycznia do 30 kwietnia według rozpiski podanej w gablocie i na naszej stronie internetowej. To Msze św. za śp. Romana Zmysło, Cecylię Pączek, Józefa Żupnika, Bogdana Zmysło, Stefana Zmysło i Piotra Rogóża. Proszę zapoznać się z terminami, gdyż nie będziemy już więcej ogłaszać ich na niedzielnych ogłoszeniach parafialnych.

 

13.01.2019

Mamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziś o 13.30 w Wiejskim Domu Kultury obok kościoła będzie doroczny koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Mazureczek i Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic. Zapraszamy.

Piękne podziękowania dla strażaków za opiekę nad nami podczas drogi na Orszaku Trzech Króli i ugoszczenie nas w swojej nowej remizie, paniom z Koła Gospodyń za ciepłą strawę i rozgrzewającą herbatę, wszystkim, którzy czynnie wzięli udział w tym ogłaszaniu światu, że Chrystus narodził się dla każdego człowieka, każdej narodowości i rasy, zawodu i stanu. Dziękujemy za trud przygotowania strojów z całego świata i wszystkim za uczestnictwo. Szczególnie występującym, śpiewającym i grającym. Bóg zapłać za piękne świętowanie. Dzieci z Kolędników Misyjnych podczas rozdawania kadzideł Trzech Króli zebrały na dzieci na misjach kwotę 944 zł.

W środę po Nowennie zapraszamy na Koło Biblijne. W czwartek będzie wspomnienie św. Antoniego, w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara.

Od piątku zacznie się w Kościele Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Będzie to trzeci piątek miesiąca, więc po Mszy św. będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego ze śpiewaną przed Najśw. Sakramentem Koronką.

Od tego tygodnia wracamy do normalnych godzin Mszy św. w ciągu tygodnia, czyli poniedziałki, środy i piątki wieczorami, a we wtorki, czwartki i soboty rano.

Za tydzień będzie niedziela składki inwestycyjnej do kopert. Z miesiąca grudnia składka wyniosła aż 15 650 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 61-70 przy kościele oraz z Czubrowic 56-60 przy kaplicy.

Chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji prosimy o potwierdzenie udziału przez wpłatę 500 zł i podanie numeru pesel i dowodu osobistego. Są jeszcze miejsca. Termin 29.06. do 06.07. Koszt 1950 zł i 90 euro.

Odwiedziny duszpasterskie:     Pon.   14.I.:  od 9.00 Racławice 282-307

Wt.    15.I.: od 9.00 Racławice 308-328

Środa 16.I.: od 9.00 Racławice koło szkoły i Podskale.

Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

 

06.01.2019 

Mamy Uroczystość Trzech Króli czyli Objawienia Pańskiego. Błogosławimy dziś kredę i kadzidło, które można sobie zabrać do domu, aby poczuć zapach święta nawet w naszych domach. Drobne ofiary pójdą na kolędników misyjnych. Składka z dzisiejszego dnia przeznaczona jest na misje. Dziś zamiast kazania mamy adorację Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Wyjątek będzie na Mszy o 11.00. Bezpośrednio po niej wyruszymy na Orszak Trzech Króli. Podążając za mędrcami, przebrani za przedstawicieli wszystkich narodów, ras i zawodów pójdziemy szukać stajenki z Jezusem, aby oddać Mu pokłon. Po dotarciu na miejsce w remizie OSP w Czubrowicach dalsze świętowanie, na które zapraszamy nawet tych, którzy nie mogli wziąć udziału w orszaku. Ciepłą strawę serwować będą panie z Koła Gospodyń. 

Ciąg dalszy odwiedzin kolędowych: 

Pon.: 7.I.:  od 14.30 Racławice 161-179a oraz od 15.00 Czubrowice 151-170 

Wt.    8.I.:  od 9.00 Racławice 182-210 oraz      od 15.00 Czubrowice 171-198 dołem 

Śr.     9.I.:  od 14.30 Racławice 211-230 oraz    od 15.00 Czubrowice 185 górą do 214

Czw. 10.I.: od 14.30 Racławice 231-250 oraz    od 15.00 Czubrowice Pol. 216-243 

Pt.   11.I.:   od 14.30 Racławice 251-264a oraz  od 15.00 Racł. 370-390 i Czubr. 246-298 

Sob. 12. I.: od 9.00 Racławice 265-280a  

Pon. 14.I.:  od 9.00 Racławice 282-307 

Wt.    15.I.: od 9.00 Racławice 308-328 

Środa 16.I.: od 9.00 Racławice koło szkoły i Podskale

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na XV KONCERT KOLĘD w wykonaniu JURAJSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ z Racławic i Czubrowic oraz Młodzieżowego Zespołu „MAZURECZEK”, który odbędzie się 13 stycznia 2019 r. (tj. niedziela - za tydzień) w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach o godz. 13.30. 

Msze św. w tym tygodniu wszystkie będą odprawiane rano ze względu na odwiedziny kolędowe. Nie ma w tym tygodniu spotkań z bierzmowanymi. 

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. 

Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 51-60 przy kościele. Sprzątanie kaplicy sobie odpuścimy w tym tygodniu.

 

30.12.2018 

Mamy święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego i wspomnienie św. Sylwestra. Nieszpory o 15.00 i Msza dziękczynna za miniony rok o 16.00. We wtorek w Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w układzie niedzielnym. Składka pójdzie na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. We środę św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. W środę i czwartek Msze św. będą tylko rano z racji na kolędę. W I. piątek spowiadamy od 16.00. Do chorych będziemy chodzić dopiero w lutym. Nie będzie w tym miesiącu również spotkań przed bierzm. Nabożeństwo Pierwszej soboty będzie po Mszy o 17.00.

W niedzielę Trzech Króli czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego. Składka z tego dnia jest przeznaczona na misje. Msze św. jak w niedzielę ale już bez 12.15 gdyż po Mszy o 11.00 wyruszymy orszakiem Trzech Króli w stronę Czubrowic. Jest to dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Przebrani za ludzi z całego świata i wszystkich nacji, stanów i zawodów będziemy po drodze szukać stajenki z Dzieciątkiem. Po dotarciu do remizy OSP pokłonimy się Dziecięciu i pozostaniemy tam na radosne świętowanie i ciepły poczęstunek. Dajmy gospodyniom odpocząć tego dnia od gotowania obiadu. Niech nam wystarczy ten poczęstunek w drodze, który przygotują panie z Koła Gospodyń. Zostańmy w remizie na całe popołudnie. W programie będą krótkie jasełka,  koncert kolęd, wizyta kolędników misyjnych z możliwością wparcia datkiem ich akcji pomocy dzieciom na misjach, konkurs z nagrodami na najlepsze przebranie orszakowe, oraz wręczenie nagród za udział w roratach. Wyklejone plansze proszę oddać w zakrystii najpóźniej do dziś wieczora. Każde muzykujące dziecko będzie mogło wystąpić na scenie ze swoim instrumentem, by zagrać Jezuskowi swoją kolędę. Dla odważnych będą skromne nagrody uznania. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten  rozśpiewany orszak. 

Bóg zapłać za posprzątanie naszego kościoła i kaplicy. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 41-50 przy kościele i z Czubrowic 51-55  przy kaplicy.

Sołtys Racławic informuje, że składki PZU za ubezpieczenie obowiązkowe budynków w gospodarstwie rolnym będą przyjmowane w każdą sobotę stycznia w sołtysówce w godz. od 9.00 do 13.00. W pozostałe dni po godz. 16.00 w Przegini nr domu 180b.

Odwiedziny kolędowe w tym tygodniu będą wyglądać następująco:

Poniedz. 31 grudnia        od 9.00        Racławice 82-95

środa 2 stycznia             od 9.00 Racławice: 96-120    i od 15.00 Czubrowice: 81 - 100 

Czwartek  3 stycznia   od 14.30 Racławice: 122 –130a  i od 15.00  Czubrowice: 101-120

Sobota 5 stycznia           od 9.00 Racławice 131-160B    i  od 9.00  Czubrowice 121-150

23.12.2018

Dziś mamy ostatnią niedzielę Adwentu. Jutro ostatnie roraty o 6.30 rano w kościele i o 7.15 w kaplicy. Jutro o godzinie 6:15 w kościele parafialnym zostanie odśpiewana tradycyjna pieśń „Z raju pięknego miasta” przewidziana na ten dzień. Natomiast w kaplicy w Czubrowicach odśpiewamy po mszy świętej roratniej.

Wieczorem wszyscy w swoich rodzinach zasiądziemy do wieczerzy pielęgnując tradycyjne zwyczaje wigilijne jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i wspólne kolędowanie.

Radość Bożego Narodzenia zaczniemy świętować od Pasterki. W kaplicy odprawimy ją o 22.00 a w kościele o 24.00. Składka z Pasterki jest na Fundusz Obrony Życia SOS. W pierwszy dzień świąt Msze św. będą w układzie niedzielnym a składka pójdzie  na świętopietrze. W drugi dzień świąt poświęcać będziemy owies, a składka z całego dnia pójdzie na UP JPII w Krakowie. Nie będzie już tego dnia Mszy o 16.00.

Od czwartku  do soboty wszystkie Msze św. będą tylko rano o 7.00 w kościele i o 7.30 w kaplicy, z racji na odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. W czwartek św. Jana Ewangelisty – poświęcenie wina. W piątek św. Młodzianków. Za tydzień w niedzielę będzie Uroczystość Świętej Rodziny

Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i kaplicy. Bóg zapłać za dekorację świąteczną. Za sponsorowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin dziękujemy naszemu parafianinowi mieszkającemu obecnie w Krakowie. Już kolejny rok rzekazał na ten cel 1000 zł.  Bóg zapłać wszystkim. Strażacy dziękują za miłe przyjęcie przy roznoszeniu kalendarzy.

Za tydzień prosimy o posprzątanie kościoła parafian z Czubrowic 31-40  i z Czubrowic 46-50  o posprzątanie kaplicy.

Polecamy do poczytania prasę katolicką. Gość Niedzielny jest w podwojonej objętości i dlatego wyjątkowo kosztuje 8 zł.

Parafia Szklary organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 17-24 marca 2019 roku, oraz dwudniową do Lichenia, Niepokalanowa i Częstochowy w dniach 21-22 czerwca. Programy wywieszone są w gablocie.

Otrzymaliśmy pięć biletów na koncert „Betlejem w Polsce”. Nabywając je staniemy się Ambasadorami Miłosierdzia, bo dochód idzie w całości na potrzebujących w naszej diecezji. Będą tam utwory bożonarodzeniowe  z Polski, Armenii, krajów arabskich, hebrajskie a nawet indiańskie. Inicjatywie patronuje ks. abp Marek Jędraszewski. Koncert będzie w Centrum Kongresowym obok Ronda Grunwaldzkiego w Krakowie w niedzielę 30 grudnia o 18.00. Ceny biletów to  60, bądź 80 zł. Odbiór w zakrystii.

 

                       Odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą w tym tygodniu.

 

 W czwartek 27 XII         od  9.00 Racławice 1-30

 

                            od 15.00 Czubrowice 1-20

 

W piątek 28 XII              od 900 Racławice 31-50a

 

                            od 9.00 Czubrowice 21-50

 

W sobotę 29 XII            od 9.00 Racławice 51-80

 

                            od 9.00 Czubrowice 51-80

 

 

 

W Miłości, która samego Boga zmusiła, by stał się człowiekiem, aby człowieka ponownie usynowić, jest jedyna nasza nadzieja, drogowskaz i cel. Radosnych i pełnych tej Miłości Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

16.12.2018 

 

Mamy dziś różową, czyli trzecią niedzielę Adwentu (Gaudete). Modlimy się szczególnie o chrześcijańskie życie rodzin.

 

Dziś opłatek Gminny o 16.00 w remizie OSP w Czubrowicach.

 

Rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Codziennie po roratach dzieci będą mogły wylosować do zabrania na jeden dzień do domu figurkę Matki Bożej lub św. Józefa. Trzeba tylko przenieść do kościoła własnoręcznie zrobioną ozdobę choinkową podpisaną imieniem i nazwiskiem. Figurka Dzieciątka codziennie będzie bliżej nas schodzić po schodkach poszczególnych adwentowych dni.

 

W tym tygodniu spowiadać będziemy codziennie pół godziny przed Mszami św, a spowiedź parafialna przewidziana jest na piątek od 14.00 do 17.00.

 

W środę spotkanie Koła Biblijnego w piwnicy pod plebanią, oraz, jak zwykle Dyskusyjny Klub Filmowy w Zagrodzie.

 

Dziękujemy za opiekę i troskę o nasze świątynie. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Czubrowic 11-30 przy kościele oraz z Czubrowic 31-45 przy kaplicy. Przygotowanie kościoła do Świąt będzie w sobotę od 9.00. Zapraszamy młodzież do ubierania choinek.

 

Dziś mamy składkę inwestycyjną do kopert. Z listopada zebraliśmy 13 190zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w poniedziałek o 19.00

 

W przedsionku kościoła można nabyć wigilijne świece Caritas w cenie co najmniej 6 zł. Pieniążki wrzucamy do skarbony. Podobnie do skarbony można wrzucać ofiarę za gazetę Chit. W środku dodatek w formie zakładki z tekstami  modlitw do Ducha Św. które odmawiał św. Jan Paweł II.

 

Dziś można nabyć pamiątkowe kubki ze zdjęciem naszego kościoła z lotu  ptaka. Cena 30 zł.

 

09.12.2018

 Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie  i wspomnienie św. Juana Diego. We środę wspomnienie NMP z Guadelupe, w czwartek św. Łucji, w piątek św. Jana od Krzyża.

Gorąco i usilnie zapraszamy do udziału w codziennych roratach. Żal tych dzieci, którym rodzice nie pokażą klimatu oczekiwania adwentowego i wysiłku uczestnictwa w tych nabożeństwach. Warto dodać, że i dorosłym przydałby się ten sposób oczekiwania i przygotowania. Na dziś jest on w wysokim stopniu niezadowalący. Na przestrzeni pięciu lat spoganieliśmy pod tym względem o połowę.

W tym roku opłatek Gminny będzie w Czubrowicach w niedzielę 16 grudnia o 16.00 w remizie OSP. Włodarze Gminy zapraszają na ten moment refleksji i zadumy wokół Wcielonego Słowa, by spojrzeć z właściwej perspektywy na relacje międzyludzkie i sprawy zarówno publiczne, jak i prywatne.

W przedsionku kościoła można nabyć wigilijne świece Caritas w cenie co najmniej 6 zł. Pieniążki wrzucamy do skarbony.

Dziś można nabyć pamiątkowe kubki ze zdjęciem naszego kościoła z lotu  ptaka. Cena 30 zł.

Proszę zabrać sobie do poczytania w domu nowy numer Dobrych Nowin, które rozprowadza młodzież. Gazeta jest darmowa. Ewentualne ofiary pójdą na kolportaż.

Przypominamy, że można się zapisywać na parafialną pielgrzymkę do Madjugorie i wielu miejsc w Chorwacji. Program wywieszony jest w gablotce. Termin 29.06. do 06.07.2019 roku. Cena 1950 zł.

W najbliższym tygodniu nasz organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków na stół wigilijny:

-  we wtorek (11 grudnia): Czubrowice od nr 151 - 180,

-  w środę (12 grudnia): Czubrowice od nr 181 do końca.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to przy kościele parafian z Czubrowic 1-10 , oraz przy kaplicy z Czubrowic 21-25.

W gablocie wywieszony jest grafik tygodniowych turnusów Grup Apostolskich podczas ferii zimowych w Bukowinie, Poroninie, Kasince, Zawadce bądź Spytkowicach. Propozycja dla młodzieży już od 5 klasy szkoły podstawowej. Cena 400 zł za tydzień pobytu.

02.12.2018

Jest początek Adwentu. Dziś po Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Na Mszy o 12.15 poświęcimy wieńce adwentowe i przyjmiemy kandydatów na ministrantów.

Roraty będą w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o 17.00 w kościele i o 18.00 w kaplicy, natomiast we wtorki, czwartki i soboty rano o 6.30 w kościele i o 7.15 w kaplicy ( w kaplicy w sobotę będzie Msza św. tylko o 18.00). Na roraty przychodzimy z zapalonymi lampionami. Kazania roratnie jak zwykle przygotowali redaktorzy Małego Gościa i w tym roku dotyczyć będą Ducha Świętego. Zapraszamy do licznego udziału, nie tylko dzieci.

We wtorek św. Barbary. Msza św. dla górników i ich rodzin będzie o 10.00.

W czwartek św. Mikołaja i pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji Msza św. będzie wyjątkowo wieczorem, a spowiadać będziemy już od 16.00. Podobnie we wspomnienie św. Ambrożego i pierwszy piątek spowiedź od 16.00 oraz po Mszy św. spowiadać będziemy wszystkich chętnych przygotowując się do odpustu na Niepokalane Poczęcie NMP.

W sobotę uroczystość odpustowa. Msze św. będą o 8.00, 9.30 w kaplicy, 11.00 suma odpustowa, oraz wieczorem o 18.00 ale nie w kaplicy tylko w kościele. Na Mszy św. o 11.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci z klas III w ramach przygotowań do I Komunii św. Sumę odprawi i powie kazanie nowy proboszcz ze Szklar ks. Krzysztof Główka.

W tym tygodniu na spotkania przyjdą uczniowie klas VII w Czubrowicach w czwartek i Racławicach w piątek. W programie spowiedź, Msza św i spotkanie.

Za tydzień w niedzielę wspomnienie św. Juana Diego oraz dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Dzisiaj studenci z Politechniki Krakowskiej zbierają pieniądze na prezenty mikołajowe dla dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Zwieńczeniem akcji będzie wizyta Świętego Mikołaja u dzieci i wręczenie im prezentów. Wszystko w ramach akcji „Studenci Dzieciom – MIKOŁAJKI.

Szkoła w Czubrowicach startuje w akcji internetowej o wyposażenie w sprzęt do tenisa ziemnego. Trzeba tylko na nich głosować codziennie aż do połowy grudnia. Głosy oddajemy na stronie: www.dzieciakidorakiet.pl

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Zaskala oraz obok szkoły i z Czubrowic 16-20.

W najbliższym tygodniu nasz organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków na stół wigilijny:

-  we wtorek (4 grudnia): Czubrowice - Polesie oraz Czubrowice - Nowa Wieś,

-  w środę (5 grudnia): Czubrowice od nr 1 – 50,

-  w czwartek (6 grudnia): Czubrowice od nr 51 – 100,

-  w piątek (7 grudnia): Czubrowice od nr 101 - 150.

 

18.11.2018

 

Jest 33 niedziela zwykła i wspomnienie bł. Karoliny Kózka. Dziś  obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich. Do puszek przed kościołem można złożyć datki na organizację centralnych uroczystości w Krakowie. W poniedziałek bł. Salomei, we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, w środę Ofiarowanie NMP, w czwartek św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, w sobotę św. męczenników wietnamskich a w niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 

Przypominamy, że dziś o 15.30 w Trzebini w kinie Sokół będzie przedstawienie pt: „Pogodynka”, na które rozprowadziliśmy 120 wejściówek w naszej parafii. Dojazd we własnym zakresie.

 

Tegoroczne obchody święta św. Cecylii, które przypadną w następną niedzielę tj. 25 listopada 2018 roku, organizowane są po raz XIV przez Stowarzyszenie „Mazureczek”. Rozpoczniemy je od wspólnej modlitwy na Mszy świętej o godz. 16:00, której oprawę wokalno - instrumentalną zapewni Młodzieżowy Zespół „MAZURECZEK”. Jak co roku nasze stowarzyszenie wydało na tę uroczystość okolicznościowy Kalendarz na 2019 rok, który będzie można otrzymać po każdej Mszy świętej przy kościele parafialnym w Racławicach oraz przy kaplicy w Czubrowicach. Już teraz dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas w tym pomyśle i przyczyniły się do zorganizowania obchodów w tej formie. Ewentualne środki finansowe pozyskane z kolportażu Kalendarza zostaną przeznaczone na dalszy rozwój naszych Młodych Talentów. Dziękujemy za życzliwość, z którą spotykamy się od początku istnienia. Prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy chętnych do pomocy w rozwoju Zespołów.  Zarząd Stowarzyszenia Mazureczek.

 

Dziś na Mszy św. o 12.15 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. W najbliższym tygodniu nasz organista rozpocznie roznoszenie opłatków:

 

-  we wtorek (20 listopada): Racławice od nr 2 – 50a,

 

-  w środę (21 listopada): Racławice od nr 51 – 100a,

 

-  w czwartek (22 listopada): Racławice od nr 101 – 150,

 

-  w piątek (23 listopada): Racławice od nr 151 - 201.

 

Zakład Kominiarski informuje, że w Racławicach i Czubrowicach będą czyszczone kominy w dniach 19 do 23 listopada.

 

Zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży z klas VIII i III gimnazjum w następną niedzielę po Mszy o 9.30 w Czubrowicach oraz po Mszy o 12.15 w Racławicach. Najlepiej żeby mogli być oboje rodzice.

 

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Za tydzień prosimy o te posługę parafian z Racławic 311-320  i z Czubrowic 6-10.

 

Mamy dziś składkę inwestycyjną.  Z poprzedniego miesiąca składka wyniosła 8430 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

11.11.2018 

Mamy 32. Niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Marcina z Tours, a w Polsce Narodowe Święto Niepodległości w 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości politycznej. Dziś o 12.00 wszyscy w całej Polsce odśpiewamy Hymn narodowy, podobne jak uczyły to dzieci i młodzież szkolna w piątek o godz. 11.11. Towarzyszyć nam będzie bicie dzwonów.

Na nasze parafialne obchody Święta Niepodległości zapraszamy wszystkich jutro na 17.00 do kościoła na Mszę za Ojczyznę a potem do Domu Kultury na prelekcję p. Kazimierza Tomczyka i przepiękne przedstawienie patriotyczne w wykonaniu dziecięcego zespołu teatralnego „Ale Heca”. Potem wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zapraszamy wszystkich. Wspólnie zamanifestujmy miłość do Niepodległej i troskę o jej los.

W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, we wtorek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna- pierwszych męczenników Polski, a w sobotę św. Elżbiety. Za tydzień w niedzielę bł. Karoliny Kózkówny oraz II Światowy Dzień Ubogich.

W każdą środę po Nowennie do MB Nieustającej Pomocy zapraszamy chętnych do Zagrody na plebanii na tzw. Dyskusyjny Klub Filmowy czyli na obejrzenie jakiegoś filmu religijnego i krótką dyskusję na jego temat. Zaczynamy już w tym tygodniu. Długie wieczory są najbardziej odpowiednią porą żeby tak spędzić środowe wieczory.

W piątek jako trzeci w miesiącu listopadzie będzie po Mszy św. Nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych wypominanych. Dlatego też spotkanie z młodzieżą klas III gimnazjum rozpoczniemy dopiero o 18.00.

Dziękujemy za troskę o nasz  kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o tę posługę parafian z Racławic 301-310 i z Czubrowic 216-220.

Piękne podziękowania dla wszystkich rodzin, które w minionych dniach gościły u siebie młodzież polską z dawnych kresów Rzeczpospolitej a obecnie na Białorusi. To konkretny przejaw patriotyzmu wobec tych, którzy z wolnej ojczyzny nie mogą się cieszyć u siebie.

Sołtys Racławic informuje, że IV rata podatku rolnego i za wywóz śmieci będą przyjmowane w sołtysówce w dniach 13-16 listopada w godz. 9.00-13.00 oraz po południu 16 listopada od 15.00 do 17.00.

Polecamy do poczytania Gościa Niedzielnego i Źródło oraz Małego Gościa dla dzieci. Można je sobie nabyć  w przedsionku naszego kościoła.

 

Jutro przed Mszą św. za Ojczyznę o 17.00 zostaną uroczyście wniesione flagi polskie jakie sołtysi Racławic i Czubrowic otrzymali od Prezydenta RP wraz z życzeniami: „Niech flaga Rzeczpospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości i państwowości oraz znak naszego przywiązania do Ojczyzny, którą współtworzą lokalne wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Niech w roku wielkiego jubileuszu biało-czerwona flaga ozdobi nasze domy i połączy nas wokół wspólnego celu, jakim jest pomyślność i dobro Polski”. Prezydent RP Andrzej Duda.

 

 

04.11.2018 

 

Mamy 31. niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Karola Boromeusza. W piątek będzie rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę św. Leona Wielkiego, w niedzielę św. Marcina z Tours, oraz Narodowe Święto Niepodległości.

 

Wójt naszej gminy zaprasza na Wieczór Niepodległości w 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w piątek 9 listopada 2018 roku w Chochołowym Dworze od godz. 18.00. Podczas uroczystości uczcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej. Dzięki temu, że pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. W programie koncerty oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 

Natomiast nasze parafialne obchody Święta Niepodległości świętować będziemy uroczyście w poniedziałek 12 listopada. Najpierw Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, a później w Domu Kultury krótka prelekcja pana Kazimierza Tomczyka i przedstawienie patriotyczne, które wykonają dzieci z teatrzyku „Ale heca”, oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Serdecznie zapraszamy na obchody. Rozpoczynamy w kościele o 17.00.

 

Od dziś wprowadzamy na okres jesienno-zimowy, aż do Wielkanocy, dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 12.15. Szczególnie zapraszamy na tę Mszę św. młodzież i dzieci szkolne z rodzicami.

 

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian Z Racławic 291-300     i z Czubrowic 210-215.

 

Od wtorku gościć będziemy grupę polskich dzieci z Białorusi. Poszukujemy jeszcze chętnych rodzin na przyjęcie 12 osób na noclegi od wtorku do soboty. Prosimy chętnych o zgłoszenie się w zakrystii.

 

Grupa teatralna Misterium z Trzebini zaprasza, jak co roku, na nowy spektakl pt: „Pogodynka”. Mamy ok. 100 bezpłatnych wejściówek na niedzielę 18 listopada o godz. 15.30, które można odebrać dziś w zakrystii. Dojazd we własnym zakresie.

 

Pani Dyrektor serdecznie zaprasza na oficjalne otwarcie  Podwórka Talentów Nivea znajdującego się przy szkole podstawowej w Racławicach dziś o godz.14.00. Na dzieci czeka słodki upominek, gadżety firmy Nivea i wspaniała zabawa na placu zabaw. Każdy będzie mile widziany. Czekamy na Was!!!

 

 

 

28.10.2018

Jest XXX Niedziela Zwykła, którą obchodzimy jako Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziś też czcimy św. Szymona i Judę Tadeusza. W czwartek Wszystkich Świętych, w piątek Dzień Zaduszny, w niedzielę św. Karola. Szczególnie pamiętamy dziś o Kościele prześladowanym i wspieramy organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Codziennie w dniach od 1 do 8 listopada będzie można uzyskać odpust zupełny ofiarowany za konkretnego zmarłego, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej. Dlatego wcześniej będziemy spowiadać w poniedziałek, wtorek i środę na pół godziny przed nabożeństwami czyli w Racławicach od 16.00 a w Czubrowicach od 17.30. Dodatkowo w środę spowiadać będziemy po nabożeństwach aż do ostatniego chętnego. W czwartek Msza św. na cmentarzu będzie tradycyjnie o 14.00, natomiast nie będzie Mszy św. o 16.00 w kościele. W dzień zaduszny Msze św. będą o 7.00, 17.00 w kościele i o 18.00 w kaplicy.

Od przyszłej niedzieli będzie w okresie jesienno-zimowym dodatkowa Msza św. w niedzielę o 12.15. Zapraszamy na nią szczególnie dzieci i młodzież szkolną wraz z rodzicami.

Tydzień temu, podczas liczenia wiernych, okazało się, że na Mszach św. było nas 957 osób, a do Komunii przystąpiło 327 osób.

Proszę zabrać sobie do domów i poczytać darmową gazetę ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”, które rozdaje dziś młodzież przed kościołem. 

Ofiarą do puszek możemy dziś wspomóc chrześcijan w Pakistanie. Można ich także wspomóc sms-owo o treści RATUJE na 72405 (2,50 zł).

Najpóźniej do poniedziałku dzieci mogą przynosić wyklejone i podpisane plansze z nabożeństw różańcowych. Drobne nagrody za wytrwałą modlitwę różańcową będą rozdawane w niedzielę za  tydzień na Mszy św. o 12.15.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania młodzież z klas VII w Czubrowicach w poniedziałek po różańcu a w Racławicach we wtorek po Mszy św.

Organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Chorwacji i Bośni w dniach 29.06. do 06.07.2019 roku. Nawiedzimy takie miejsca: Marija Bistrica, Nin, Zadar, Split, Trogir, Medjugorie, Mostar, Wodospady Kravica, Dubrownik, Veprice, Jeziora Plitvickie, Zagrzeb. Koszt 1950 zł. Pielgrzymkę przygotuje i poprowadzi biuro „Orlando” ze Skawiny. Chętnych prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

W każdą niedzielę listopada przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach trwać będzie festiwal Filmów Chrześcijańskich „ARKA 2018”. Seanse o 15.30 i o 17.30.

Intencje pogrzebowe

Jest taki piękny zwyczaj, że przy okazji pogrzebu zamawia się od konkretnych osób czy rodzin intencje Mszy św. za tego zmarłego, w którego pogrzebie uczestniczymy. Tych intencji jest na tyle dużo, że nie możemy ich wszystkich odprawić u siebie, bo nie zezwala na to Prawo Kanoniczne. Dlatego w większości odsyłaliśmy je innym księżom do odprawienia poza naszą parafią. W  ciągu ostatnich 12 miesięcy odesłaliśmy 540 takich intencji wraz z waszymi ofiarami w kwocie 27 000 zł. Nam pozostało pilnowanie ich, wypisywanie i odczytywanie co tydzień, na każdej Mszy św. niedzielnej, kiedy te Msze św. poza parafią będą odprawiane, oraz wspominanie tych zmarłych tego dnia w modlitwie powszechnej. A wy w większości i tak nie byliście z tego zadowoleni.

Dlatego proponujemy przyjąć zasadę:

  1. Tylko najwyżej 5 intencji od najbliższej rodziny będziemy się starać odprawić u nas w parafii.
  2. Będzie jednak możliwość dołączenia do intencji zbiorowej, odprawianej za kilku zmarłych jednocześnie, u nas w kościele na wieczornych Mszach św. w środę lub w piątek. W takim wypadku ofiara jest dowolna, a pełną listę ofiarodawców odczytamy podczas pogrzebu, natomiast w niedzielę przy ogłoszeniach parafialnych wyczytywać będziemy tylko nazwiska rodzin, które zamówiły te intencje  (a więc bez imion wszystkich skoligaconych), czyli np.: „od Iksińskich”, a nie : „od Stanisława Iksińskiego z żona Kunegundą, córkami Barbarą i Natalią z mężami Stanisławem i Ludwikiem z dziećmi z Czubrowic i Szklar”. Przecież chodzi o modlitwę za zmarłego a nie o promocję swojej rodziny na forum całej parafii.
  3. Ci, którzy nie chcą dołączać do intencji zbiorowych mogą zamówił Mszę św. tylko od siebie. Wyczytamy ją podczas pogrzebu i odeślemy  do odprawienia przez innych księży poza parafią, a my rezygnujemy już z informowania o tym kiedy i od kogo będą odprawiane. Można się o tym dowiedzieć ze strony internetowej, oraz w kancelarii parafialnej, ale już na pewno nie z niedzielnych ogłoszeń.

Myślę, że nie powinno być większych obiekcji z waszej strony co do tych Mszy św. zbiorowych, bo jak patrzymy na intencje, które zamawiacie normalnie, poza pogrzebami, to z reguły są one za kilku a nawet kilkunastu zmarłych, tak, że czasami podawanie intencji na początku Mszy św. przypomina odczytywanie wypominków. Można więc powiedzieć, że to u nas norma.

Zasadę tę, po konsultacjach z Radą Parafialną, przyjmujemy od pierwszego pogrzebu po Wszystkich Świętych 2018 roku.

 

21.10.2018

  

Niedzielą Misyjną rozpoczynamy cały tydzień modlitw w intencji misyjnej

Msze św. w niedziele:


8.00,    11.00,   16.00

dodatkowo 12.15 od listopada do Wielkanocy


Kaplica w Czubrowicach:

sobota 18.00, niedziela 9.30

 

 

Dni powszednie:
             

W  Racławicach:

w poniedziałki, środy i piątki:
      17.00 (bądź 19.00)

(17.00 od września do Wielkanocy 

19.00 od Wielkanocy do sierpnia)

wtorki, czwartki i soboty:
       7.00 (przez cały rok)

 

KANCELARIA: czynna codziennie w dni powszednie, po Mszy św. w Racławicach

Wirtualny spacer