Racławice Parafia Narodzenia NMP

Ogłoszenia

16.09.2018

Mamy 24 niedzielę zwykłą. We wtorek święto św. Stanisława Kostki –patrona młodzieży polskiej. Tego dnia całą młodzież naszej parafii zapraszamy na 18.00 do kościoła by uczcić swego patrona. Szczególnie zapraszamy młodzież szkolną i studentów, oraz przygotowujących się do bierzmowania z klas 7, 8 i III gim. Dla chcących się włączyć tego dnia w śpiew scholii próba będzie o 16.00 w salce na plebanii.

W najbliższą sobotę dla młodzieży będzie w Krakowie u św. Jana Pawła II „SMAK” - czyli Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Już od 14.00 rozpoczęcie, potem radosne i pobożne świętowanie aż do 21.00. Zapraszamy chętnych.

W poniedziałek o 19.00 będzie spotkanie Rady Parafialnej.

W środę po nabożeństwie spotkanie Koła Biblijnego.

W piątek, jako trzeci w miesiącu wrześniu, będzie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o 17.00, w ramach Nowenny przed setną rocznicą odzyskania niepodległości. Zapraszamy do wytrwałej i wdzięcznej modlitwy.

Za tydzień w niedzielę będzie spotkanie z rodzicami dzieci Pierwszokomunijnymi po Mszy św. o godz. 11.00. Poruszane będą ważne sprawy organizacyjne, dlatego prosimy o niezawodne przybycie.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 221-230 i z Czubrowic 181-185.

 

09.09.2018

 

 Jest XXIII niedziela zwykła u nas obchodzona jako uroczystość odpustowa ku czci narodzenia NMP. Suma odpustowa będzie o 11.30. Przewodniczyć jej będzie ks. dr Szymon Tracz - Diecezjalny Konserwator Zabytków i Sztuki Sakralnej Diecezji Bielsko-Żywieckiej, znany nam z rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii w bieżącym roku. Dziękujemy za uświetnienie uroczystości wszystkim przybyłym, a szczególnie władzom samorządowym z panem Wójtem, strażakom i górnikom w mundurach i ze sztandarami, członkom Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosącym feretrony, Jurajskiej Orkiestrze Dętej, dzieciom  sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych, ministrantom i lektorom, szafarzom Eucharystii, niosącym  światło i baldachim.

 

W czwartek będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Tego dnia nie będzie Mszy św. w Czubrowicach. Wszystkich zapraszamy do kościoła parafialnego na godz. 19.00. Na Mszę św. przynosimy świece oraz wypisane na karteczkach prośby i podziękowania do Matki Bożej. W tych intencjach będzie sprawowana zbiorowa Msza św. tego dnia. Do niesienia figurki M.B. zapraszamy Koło Gospodyń z Racławic.

 

W piątek 14 września w święto Podwyższenia Krzyża św. wyruszamy na pielgrzymkę pod krzyż na Giewoncie. Wyjazd o 5.30 spod kościoła a powrót około 20.00. Koszt 35 zł za przejazd i wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego prosimy wpłacać jako potwierdzenie swojego udziału w pielgrzymce. Jest jeszcze kila wolnych miejsc w drugim autokarze.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 211-220 oraz z Czubrowic 176-180.

 

Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Aktualnie trwa remont podziemia kaplicy w Czubrowicach, by je można było wykorzystywać do celów duszpasterskich. Z miesiąca sierpnia wyniosła ona 6120 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

Spotkanie organizacyjne wszystkich ministrantów i lektorów oraz starszych sympatyków Liturgicznej Służby Ołtarza - odbędzie się w czwartek w Racławicach o godz. 16.30, a w Czubrowicach w sobotę o 11.00 – zainteresowanych rodziców prosimy o przypomnieni,e bo ta obecność na rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest obowiązkowa.  

 

Wszystkich chłopców z klasy 4, 5, 6 - a może i starszych - którzy chcieliby zostać pomocnikami księdza to znaczy ministrantami, ks. wikariusz Ryszard zaprasza na spotkanie organizacyjne może być wraz z rodzicami, w tą sobotę o  godz. 930 w kościele w Racławicach.

 

Przypominamy o zebraniach wiejskich w następną niedzielę w Czubrowicach o 10.30 i w Racławicach o 12.00.

 

02.09.2018

Mamy XXII niedzielę zwykłą i pierwszą we wrześniu, dlatego zamiast kazania po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Jutro wspomnienie św. Grzegorza oraz rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży będzie o 8.00 w Racławicach oraz o 9.00 w Czubrowicach. Informacja dla uczniów gimnazjum: Autobus do Przegini odjeżdża z ostatniego w Racławicach przystanku o 7.25. Uczniom i nauczycielom życzymy ochoty i zdolności w zdobywaniu wiedzy i mądrości życiowej oraz obfitych darów Ducha Świętego.

Od poniedziałku Msze św. wieczorne w kościele parafialnym czyli w poniedziałki, środy i piątki będą nie o 19.00 jak dotychczas, lecz o 17.00. Środowa Nowenna będzie po Mszy św. czyli około 17.30. W sobotę 8 września wypada święto Narodzenia NMP czyli patronalne święto naszej parafii. Tego dnia Msze św. będą przed południem w układzie niedzielnym, a po południu o 15.00 i 16.00 będą Msze św. ślubne. Następnie spowiedź przed odpustem od 17.00 i Msza św. już z niedzieli o 18.00 ale wyjątkowo nie w kaplicy lecz w kościele.

Natomiast w niedzielę świętować będziemy odpust parafialny i święto plonów. Suma będzie pół godziny później czyli o 11.30. Odprawi ją i wygłosi kazanie ks. dr Szymon Tracz z Krakowa. Zapraszamy wszystkich chcących uzyskać odpust a szczególnie strażaków i górników w mundurach i ze sztandarami, członków Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosących feretrony, Jurajską Orkiestrę Dętą, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, ministrantów i lektorów, szafarzy Eucharystii, niosących światło.  Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w pierwszy czwartek i piątek od 16.00 oraz w sobotę od 17.00.

Sołtys Racławic informuje mieszkańców, że podatek rolny oraz opłaty za wywóz śmieci będą przyjmowane w sołtysówce codziennie od 10 do 14 września w godz. 9.00-13.00 oraz po południu w piątek 14 września od 15.00 do 17.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 201-210 oraz z Czubrowic 171-175.

Polecamy do poczytania Gościa Niedzielnego oraz Źródło. Jest też nowy numer Małego Gościa dla dzieci z kalendarzem szkolnym na cały rok w środku. Polecamy tę wartościową lekturę.

Organizujemy autokar dla chętnych, by wziąć udział w pielgrzymce z kościoła Krzyża św. w Zakopanem na Giewont w sam dzień Podwyższenia Krzyża św. czyli 14 września w piątek. Prosimy o zapisy w zakrystii.

Od września rusza ponownie linia busowa Paczółtowice – Kraków przez Racławice i Czubrowice. Ulotki z rozkładem jazdy można zabrać sobie z przedsionka kościoła.

Dziś dożynki powiatowo-gminne w Sąspowie. Rozpocznie je Msza św. przy kościele o 12.00. O godz. 18.00 wystąpi zespół Trebunie Tutki, od godz. 20.00 zaplanowana jest zabawa.

 

26.08.2018 

Mamy XXI niedzielę obchodzoną jako Uroczystość MB. Częstochowskiej. W poniedziałek św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, w środę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek Narodowy Dzień Solidarności i Wolności, w sobotę bł. Bronisławy. Będzie to pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego od 17.00 zarówno w Czubrowicach jak i w Racławicach. Nabożeństwo różańcowe z pierwszej soboty o 18.30 i Msza św. z niedzieli ok. 19.00. 

W środę jak zwykle Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.30. Potem spotkanie Koła Biblijnego. Zapraszamy chętnych. 

Dziś przed kościołem młodzież rozprowadza kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Tam też można poczytać o ciekawej inicjatywie postawienia stumetrowego krzyża na stulecie odzyskania niepodległości. Tymczasem będziemy mogli zdobyć Giewont i stanąć u stóp krzyża mierzącego tylko 17,5 metra wysokości. Organizujemy autokar dla chętnych, by wziąć udział w pielgrzymce z kościoła Krzyża św. w Zakopanem na Giewont w sam dzień Podwyższenia Krzyża św. czyli 14 września w piątek. Prosimy o zapisy w zakrystii. 

Od września rusza ponownie linia busowa Paczółtowice – Kraków przez Racławice i Czubrowice. Ulotki z rozkładem jazdy można zabrać sobie z przedsionka kościoła. 

Starosta Powiatu Krakowskiego oraz Wójt naszej gminy zapraszają na Dożynki powiatowo-gminne, które odbędą się 2 września w Sąspowie. Rozpocznie je Msza św. przy kościele o 12.00, następnie przemarsz na boisko sportowe, gdzie będzie tradycyjny obrzęd dożynkowy. O godz. 18.00 wystąpi zespół Trebunie Tutki, od godz. 20.00 zaplanowana jest zabawa. Będą też atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Podczas dożynek będzie jeszcze możliwość wsparcia Amelki Szymczyk, która czeka na operację rekonstrukcji rączki. 

Wesprzyjmy modlitwą trwające w Dublinie w Irlandii Światowe Spotkanie Rodzin z Papieżem Franciszkiem. Módlmy się za nasze rodziny, by były Bogiem silne i nie dały się zlaicyzować. 

Wszystkim życzymy szczęśliwych powrotów z wakacji.

 

19.08.2018

 Mamy XX niedzielę zwykłą. Jutro św. bernarda, we wtorek św. Piusa X, w środę NMP Królowej, w piątek św. Bartłomieja Apostoła, a za tydzień w niedzielę NMP Częstochowskiej.

Dziś mamy składkę inwestycyjną do kopert. Z poprzedniego miesiąca zostało zebrane 7730 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy a nowożeńcom za dekorację kwiatami. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 181-190 i z Czubrowic 161-165.

Jak zwykle zapraszamy we środę na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Przynosimy swoje prośby i podziękowania do odczytania podczas nabożeństwa.

Wspierajmy modlitwą wszystkich, którzy na serio wzięli apel biskupów o 100 dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości. Oby nasz naród był wolny od zniewoleń nałogami.

 

05.08.2018

 

 Mamy XVIII niedzielę zwykłą i pierwszą w sierpniu,  po Mszach św. będzie adoracja Najśw. Sakr.

 

W Czubrowicach odpust ku czci św. Jana Vianney’a - suma  o 11.00 połączona z uroczystością dziękczynienia za plony czyli dożynkami. Sumie przewodniczyć będzie ks. dr Szymon Tracz,  Diecezjalny Konserwator Zabytków i Sztuki Sakralnej Diecezji Bielsko-Żywieckiej, znany nam z rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii w bieżącym roku. Po uroczystościach kościelnych świętować będziemy na placu przed remizą. W godz. od 13.00 do 16.00 włodarz naszej Gminy zapewnia wszystkim dzieciom  darmowe lody dla ochłody i zabawne malowanie twarzy. Zapraszamy.

 

Jutro święto Przemienienia Pańskiego, w środę św. Dominika, w czwartek św. Teresy Benedykty od Krzyża, w piątek św. Wawrzyńca, w sobotę św. Klary.

 

Za tydzień w niedzielę odpust w Szklarach na św. Maksymiliana. Suma będzie o 12.00.

 

Rodzice małej Amelki z Olkusza serdecznie dziękują za pomoc finansową na rzecz operacji rekonstrukcji rączki jej córeczki. Tydzień temu zebraliśmy na ten cel  2827 zł. Rodzina Amelki urządza jeszcze dziś kwestę w Czubrowicach po sumie odpustowej.

 

Na organizację MIVA Polska przekazaliśmy z kwesty przy poświęceniu pojazdów na św. Krzysztofa kwotę 1504 zł. To fundusze na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 161-170 i z Czubrowic 151-155.

 

Na najbliższe Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy do niesienia figurki Matki Bożej panów z Róży św. Jana Vianney’a z Czubrowic. 

 

Zapisy na pielgrzymkę pieszą z Olkusza do Częstochowy będą w parafii w Przegini na Organistówce we wtorek 7.08.2018 w godz. 18.00-20.00 oraz w środę 8.08.2018 z zostawianiem bagażu w godz. 18.00-21.00. Bardzo prosimy by przestrzegać tych godzin. Koszt 70 zł. od osoby + 20 zł. na autokar powrotny. Wyjście  pielgrzymki rozpocznie Msza św. w kolegiacie św. Andrzeja w Olkuszu 9.08 2018 o godz. 8.00 rano. Zachęcamy tych wszystkich, którzy nie mogą z różnych względów iść na pielgrzymkę o duchowe wsparcie.

 

Co roku prosimy o przeżycie sierpnia bez alkoholu. Jednak w tym jubileuszowym roku chcemy zaprosić Polaków do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji. Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wolność kosztowała życie tak wielu Polaków. My dzisiaj nie musimy za Polskę umierać. Ale by chronić wolność i wspierać rozwój Polski i Polaków, musimy sobie wyznaczać ambitne cele. Jednym z nich jest właśnie ochrona trzeźwości. Św. Jan Paweł II mówił nam, że „prawdziwy egzamin z wolności jest dopiero przed nami". To prawda. Nie możemy zawieść w tej tak ważnej sprawie. Dlatego podejmijmy to wezwanie: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. To jest naprawdę egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny! Musimy zrozumieć, że dla nas wybiła godzina zmagań o wolność. Że znajdujemy się w szczególnym czasie, że od krzewienia trzeźwości zależeć będzie przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny. Przez bezinteresowny dar abstynencji wielu do trzeźwości wszystkich!  Prośmy Maryję, Królową Polski, aby wspierała nas w naszych szlachetnych postanowieniach dobrowolnej abstynencji, podejmowanej z miłości do bliźnich i do naszej Ojczyzny. Niech Polska będzie narodem ludzi trzeźwych, prawdziwie wolnych, dla których hasło: „Bóg. Honor. Ojczyzna" będzie wielkim wyzwaniem w codziennej pracy dla dobra polskich rodzin, Kościoła i całej umiłowanej Ojczyzny.

 

 

29.07.2018

 Mamy 17 Niedzielę Zwykłą i wspomnienie św. Marty. We wtorek św. Ignacego Loyoli, w środę św. Alfonsa Liguori, w czwartek odpust Porcjunkuli, w sobotę św. Jana Vianney’a – patrona kaplicy w Czubrowicach.

 Wójt naszej gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Fundacja INCANTO i Fundacja KOLEGIUM WIGIERSKIE zapraszają dziś na koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu PERFUGIUM. Na Mszy św. o 11.00 będą mieć oprawę muzyczną, po niej dadzą koncert.

 Z racji św. Krzysztofa na specjalną Mszę św. w intencji kierowców zawodowych zapraszamy dziś na godz. 16.00 a później będziemy poświęcać autobusy, tiry, wywrotki, ciągniki i inne samochody dostawcze oraz pracujących na nich kierowców. Mszę św. odprawimy przy bocznym ołtarzu u podnóża wielkiej postaci św. Krzysztofa namalowanej na ścianie naszego kościoła.

 Dziś po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć rodziców malutkiej Amelki Szymczyk z Olkusza, którzy rozpaczliwie proszą o pomoc w sfinansowaniu operacji i rekonstrukcji dłoni swojej 11 miesięcznej córeczki. Koszt takiej operacji, która może być wykonana tylko w USA to 380 tys. zł. Bliższe informacje można znaleźć na www.siepomaga.pl/amelia-szymczyk. To na konto tej organizacji z imiennym wskazaniem ich przeznaczenia będziemy wpłacać nasze ofiary. Rodzice z góry dziękują za okazaną pomoc.

 W pierwszy czwartek, piątek i sobotę spowiedź będzie od 17.00 w kaplicy i od 18.30 w kościele. W czwartek w kaplicy kolejne modlitwy o powołania za wstawiennictwem św. Jana Vianney’a oraz kolejna dawka informacji o życiu świętego Patrona. W sobotę o 18.30 nabożeństwo, do którego wzywała MB w Fatimie, a potem Msza św. o 19.00  rozpoczynająca już obchód Niedzieli.

 A w niedzielę odpust ku czci św. Jana Marii Vianney’a w kaplicy, dlatego suma będzie w Czubrowicach o 11.00, a Msza św. o 9.30 będzie w kościele.  Sumę odprawi i wygłosi kazanie ks. Szymon Tracz. Który prowadził u nas rekolekcje wielkopostne w tym roku. Zapraszamy wszystkich chcących uzyskać odpust i uczcić św. Jana Vianney’a a szczególnie strażaków i górników w mundurach i ze sztandarami, członków Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosących feretrony, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, niosących światło.

 Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niezielą prosimy o to parafian z Racławic 151-160 i z Czubrowic 133-145. 

 Zakończyliśmy drugą edycję programu Caritas pt: „Rodzina-rodzinie” w którym przychodziliśmy z pomocą konkretnym rodzinom w Syrii, umożliwiając im przeżycie ciężkich dni bez uciekania za granicę. Ustaloną kwotą 510 zł. miesięcznie wspieraliśmy 8 rodzin przez pierwsze pół roku oraz 7 rodzin przez następne pół roku. W I edycji brało udział 105 rodzin naszej parafii, a w drugiej 95 rodzin. Rodziny składały się co miesiąc po ile kto zadeklarował (od 10 zł. do 150 zł.). Razem jako parafia przekazaliśmy w ciągu 12 miesięcy niebagatelną kwotę 45 900 zł. Dziękujemy wszystkim członkom tego programu. Kto jeszcze nie wpłacił wszystkich zadeklarowanych rat na pewno uczyni to w najbliższym czasie. Bóg zapłać.

 

22.07.2018

Mamy XVI niedzielę zwykłą.  i wspomnienie św. Marii Magdaleny. Jutro św. Brygidy, we wtorek św. Kingi, w środę św. Jakuba Apostoła, w czwartek św. Joachima i Anny rodziców NMP, w niedzielę św. Marty.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki pieszej do Czernej, by uczcić MB. Szkaplerzną. Szło nas bez mała 200 osób. Niech Matka Najświętsza wynagrodzi wam opieką i wsparciem wasz trud i poświęcenie. Szczególne podziękowania dla naszych strażaków z Racławic i Czubrowic, panu organiście i niosącym krzyż i tubę. Bóg zapłać.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 14-159 i z Czubrowic 126-130.

Dzisiaj z racji rozpoczętego tygodnia modlitw o bezpieczeństwo na naszych drogach będziemy poświęcać samochody i inne środki transportu, polecając podróżujących opiece św. Krzysztofa. Natomiast za tydzień na specjalną Mszę św. w intencji kierowców zawodowych zapraszamy na godz. 16.00 a później będziemy poświęcać autobusy, tiry, wywrotki, ciągniki i inne samochody dostawcze oraz pracujących na nich kierowców. Mszę św. odprawimy przy bocznym ołtarzu u podnóża wielkiej postaci św. Krzysztofa namalowanej na ścianie naszego kościoła.

Za tydzień po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć rodziców malutkiej Amelki Szymczyk z Olkusza, którzy rozpaczliwie proszą o pomoc w sfinansowaniu operacji i rekonstrukcji dłoni swojej 11 miesięcznej córeczki. Koszt takiej operacji, która może być wykonana tylko w USA to 380 tys. zł. Bliższe informacje można znaleźć na www.siepomaga.pl/amelia-szymczyk. To na konto tej organizacji z imiennym wskazaniem ich przeznaczenia będziemy wpłacać nasze ofiary. Rodzice z góry dziękują za okazaną pomoc.

Wójt naszej gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Fundacja INCANTO i Fundacja KOLEGIUM WIGIERSKIE zapraszają na koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu PERFUGIUM za tydzień w niedzielę 29 lipca. Na Mszy św. o 11.00 będą mieć oprawę muzyczną, po niej dadzą koncert a na zakończenie będzie zwiedzanie naszego kościoła.

Zapisy na pielgrzymkę pieszą z Olkusza do Częstochowy będą w parafii w Przegini na Organistówce we wtorek 7.08.2018 w godz. 18.00-20.00 oraz w środę 8.08.2018 z zostawianiem bagażu w godz. 18.00-21.00. Bardzo prosimy by przestrzegać tych godzin. Koszt 70 zł. od osoby + 20 zł. na autokar powrotny. Wyjście  pielgrzymki rozpocznie Msza św. w kolegiacie św. Andrzeja w Olkuszu 9.08 2018 o godz. 8.00 rano. Zachęcamy tych wszystkich, którzy nie mogą z różnych względów iść na pielgrzymkę o duchowe wsparcie. Istnieje możliwość zapisania się do duchowej pielgrzymki – podanie intencji w której będziemy się codziennie modlić podczas drogi na Jasną Górę – ofiara dobrowolna. Prosimy o modlitwę, aby tegoroczne pielgrzymowanie było jak najbardziej owocne i odbyło się bez przeszkód. Zachęca i informuje przewodnik Grupy Przegińskiej ks. Marcin Warta.

 

15.07.2018

Mamy XV niedzielę zwykłą.  Jutro NMP z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej – odpust w Czernej. My natomiast udamy się pieszo do Czernej na pielgrzymkę Rodziny Szkaplerza św. w sobotę. Wychodzimy o 7.30 spod kaplicy i ok. 8.00 spod kościoła. Powrót autokarem pół godziny po skończonej Mszy św, która będzie o 11.00. Zapraszamy na pielgrzymi szlak w intencjach dziękczynnych i pokutnych. Prosimy chętnych o zapisy w zakrystii. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziecie dużo wiadomości o szkaplerzu karmelitańskim.

         Za tydzień rozpoczynamy tydzień modlitw do św. Krzysztofa o opiekę i bezpieczeństwo na naszych drogach. Po wszystkich Mszach św. będziemy poświęcać pojazdy, kierowców i podróżujących. Przy tej okazji zbierane będą ofiary na MIVA Polska – organizację, która zaopatruje polskich misjonarzy w środki transportu. Natomiast na zakończenie tego tygodnia czyli w niedzielę za dwa tygodnie 29 lipca na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy do poświęcenia kierowców zawodowych ze swymi wielkimi pojazdami: tirami, autobusami, ciągnikami, wywrotkami itd. Ogromny św. Krzysztof z naszego kościoła jest chyba szczególnym patronem dla kierowców tych ogromnych maszyn. 

W środę po Mszy św. będzie spotkanie Koła Biblijnego.

 W piątek o 19.00 Msza św. za Ojczyznę w ramach Nowenny miesięcy przed stuleciem odzyskania niepodległości.

 Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 131-140 oraz z Czubrowic 117-125.

 

08.07.2018

 Mamy XIV niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Jana z Dukli, we środę św. Benedykta – patrona Europy, w czwartek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w piątek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę św. Henryka.

W piątek 13 lipca zapraszamy na 19.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Wspólnie modlić się będziemy w intencjach, które przyniesiecie wypisane na kartkach. Podczas procesji różańcowej zaopiekują się figurką MB panowie z Róży św. Maksymiliana. Zapraszamy do licznego udziału. Tego dnia nie będzie Mszy św. w Czubrowicach – wszystkich zapraszamy do kościoła parafialnego.

W sobotę 21 lipca udamy się na pieszo do Czernej, by wziąć udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkaplerza św. Wyjście o 7.30 spod kaplicy w Czubrowicach i o 8.00 spod kościoła parafialnego. Uroczysta Eucharystia o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym. Powrót autokarem zaraz po zakończeniu Eucharystii czyli około 13.00, lub indywidualnie. Zachęcam do pielgrzymki wszystkich, którzy mają w tym roku szczególne powody do dziękczynienia lub w intencjach pokuty: młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania wraz z rodzicami, rodziców i dzieci, które przyjęły w tym roku Pierwszą Komunię św., rodziny i przyjaciół zmarłych w tym roku, obchodzących jubileusze i rocznice, młodzież, która w tym roku wkracza w dorosłość, tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów, nowożeńców i ogólnie wszystkich, którzy pragną schować się pod płaszcz Maryi zwany szkaplerzem. Zapisy w zakrystii. Naszych strażaków z Racławic i Czubrowic bardzo prosimy o opiekę nad nami podczas drogi.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać również nowożeńcom za kwiaty. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 121-130 i z Czubrowic 108-115.

Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Z poprzedniego miesiąca zebraliśmy 6 850 zł. Trwają prace w kaplicy w Czubrowicach nad wymianą płytek na schodach zewnętrznych od strony wschodniej i przygotowujemy się do wykończenia podziemi kaplicy do celów duszpasterskich. Na plebanii rozpoczęliśmy pracę nad wymianą drugiej części stropu.

Mieszkańcy wsi Łazy , Rada Gminy, Sołtys z Radą Sołecką Łaz OSP i Koło Gospodyń w Łazach oraz Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia serdecznie zapraszają Parafian całymi Rodzinami do udziału w upamiętnieniu 75 rocznicy pacyfikacji wsi Łazy. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. przy pomniku w Łzach o godz. 15.00 w dniu 14 lipca 2018 r. czyli w najbliższą sobotę. Głównym przesłaniem uroczystości jest upamiętnienie wydarzeń jakie miały miejsce przed 75 laty w Łazach, a także oddanie hołdu i czci poległym i wszystkim mieszkańcom, którzy pamiętnego lipcowego dnia wykazali wyjątkowe męstwo i odwagę. Zapraszam wszystkich do udziału w uroczystościach.

Sołtys Racławic wraz z organizatorami zapraszają dziś już od 15.00 na Święto Baby.

 

24.06.2018 

Dziś jest uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek uroczystość św. Piotra i Pawła – Msze św. będą o 8.00, o 9.30 w kaplicy, oraz o 11.00 i wieczorna o 17.00. Składka z tego dnia idzie na świętopietrze.

 Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o tę posługę parafian z Racławic 101-110 i z Czubrowic 96-100.

 Dziś młodzież rozdaje przed kościołem wakacyjny numer „Dobrych Nowin” bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej. Do puszek można od czasu do czasu wrzucić jakiś grosz na kolportaż.

 Sołtys Racławic i Organizatorzy „Święta Baby” zapraszają do wzięcia udziału w Konkursie na najlepsze ciasto. Karty zgłoszeń dostępne będą u sołtysa w Racławicach. Każdy wypiek będzie nagrodzony. Termin zgłoszeń upływa 2 lipca. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu 8 lipca podczas „Święta Baby”.

 Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza w mury swojej uczelni, do samego serca Krakowa, proponując bogatą ofertę dydaktyczną i nowoczesne metody kształcenia. Rozpoczęła się rekrutacja na takie kierunki jak: teologia, turystyka religijna, filozofia, prawo kanoniczne,  historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, muzyka kościelna, archiwistyka, zarządzanie dokumentacją, dziennikarstwo, nauki o rodzinie i praca socjalna.

 Wójt naszej Gminy informuje, że w dniach 27 czerwca do 17 lipca 2018 r. w Urzędzie Gminy będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy. Dyskusja o projekcie odbędzie się 5 lipca o godz. 10.00.

 Kolenie letnie ze Związku Młodzieży Wiejskiej, z nauką żeglowania, dla dzieci od 8 do 17 roku życia  będą od 1 do 12 lipca w Janówce. Nie ma znaczenia gdzie ubezpieczeni są rodzice. Transport w cenie wypoczynku czyli 750 zł.. Informacje u p. Doroty Babiuch z Czubrowic.

 Życzymy wszystkim udanych wakacji i szczęśliwych powrotów do swoich domów.

 

17.06.2018 r.

Mamy XI niedzielę zwykłą. W czwartek będzie wspomnienie św. Alojzego Gonzagi a w niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W poniedziałek na 19.30 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, a więc wszystkich lektorów i ministrantów, młodszych i starszych -  jutro /w poniedziałek/ po wieczornej Mszy św. tak w Czubrowicach jak i w Racławicach – obecność obowiązkowa.

Już we środę  będzie spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego od 17.00 w kaplicy i od 18.00 w kościele. Msza św. na zakończenie roku będzie w piątek o 8.00 w kościele i o 9.00 w kaplicy.

Parafialna Pielgrzymka szlakiem św. Pawła do Grecji wyruszy w sobotę o 3.00 rano, dlatego Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki będzie już w piątek wieczorem o 19.00. Przypominamy o wyrobieniu sobie w NFZ karty EKUZ przed wyjazdem.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 91-100 i z Czubrowic 91-95.

Dzieci zachęcamy do nabycia wakacyjnego numeru Małego Gościa, z którym będziecie mogli poszukiwać i poznawać polskie NAJ… Dla starszych jest do poczytania świeży numer Gościa Niedzielnego. Polecamy. Jest do nabycia na wieszaku pod schodami na chór.

 

10.06.2018

 Jest X. niedziela zwykła. W poniedziałek wspomnienie św. Barnaby, we wtorek bł. męczenników Piotra Dańkowskiego i towarzyszy, w środę św. Antoniego z Padwy, w czwartek bł. Michała Kozala, w niedzielę św. Brata Alberta Chmielowskiego.

 We środę 13 czerwca będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową. Przynosimy wypisane na kartkach prośby i podziękowania do MB Fatimskiej. Nie będzie wtedy mszy św. w kaplicy. Wszystkich zapraszamy do kościoła na 19.00. Czekamy na zgłoszenie chętnej Róży do niesienia figurki.

 Krąg Biblijny w tym miesiącu wyjątkowo będzie w czwartek o 19.00.

 W piątek o 19.00 kolejna Msza św. w intencji Ojczyzny w ramach Nowenny miesięcy przed setną rocznicą odzyskania niepodległości. Po Mszy św. nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 81-90  i z Czubrowic 86-90.

 Wójt zaprasza na Noc Świętojańską w najbliższą sobotę na boisko w Jerzmanowicach. Imprezie towarzyszyć będą I Gminne Dni Odnawialnych Źródeł Energii z warsztatami ekologicznymi, na których można będzie otrzymać sadzonki roślin pochłaniających zanieczyszczenia, oraz III Gminny Dzień Seniora z bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi. Gościć też będziemy polską młodzież z Białorusi, Ukrainy oraz Litwy, która kultywuję polskie tradycje. Pokaz sztucznych ogni o godz. 22.00.

 Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Z poprzedniego miesiąca wyniosła ona 6 985 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 W niedzielę za tydzień w Krakowie odbędzie się VI Marsz dla życia i rodziny by zamanifestować przywiązanie do rodziny i poszanowania życia. Hasło: „Niepodległa za życiem”. Początek o 10.00 z Placu Matejki potem Brama i ulica Floriańska- Rynek- Franciszkańska- Piłsudskiego- Park Jordana. Na zakończenie piknik rodzinny w Parku Jordana z zabawami i koncertem Józefa Brody z dziećmi, muzyki szkockiej i pokaz musztry orkiestry Dragonów Gwardii z Kadetami ze Szkocji.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Męskie Oblężenie Jasnej Góry – mężczyźni u tronu Królowej w sobotę 23.06. od 14.00 do 21.00

03.06.2018

 Mamy niedzielę w oktawie Bożego Ciała. Dziś procesja w kaplicy po Mszy św, natomiast w kościele o 15.30. W poniedziałek, wtorek i środę procesje oktawy Bożego Ciała będą o 17.30 w kaplicy i o 18.30 w kościele. W czwartek  zakończenie oktawy będzie wspólne dla Czubrowic i Racławic w kościele. Najpierw będzie Msza św. o 18.00 i poświęcenie wianków, a o 18.30 ostatnia procesja dookoła kościoła. Po procesji zapraszamy wszystkich na boisko  by uwielbiać Pana tańcem i śpiewem, który animować będą Wodzireje z Krakowa. Rada Rodziców będzie sprzedawać kiełbaski z grilla wiec można przyjść bez kolacji. Wtedy też będą rozdane nagrody za uczestnictwo w nabożeństwach majowych, oraz słodycze dla dzieci. Ostatecznie do poniedziałku można przynosić plansze z majówek.

W piątek będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie będzie obowiązywał post od pokarmów mięsnych. W sobotę Niepokalanego Serca NMP.

Dziękujemy 19 dziewczynkom ze szkoły w Racławicach, które w tym tygodniu oddały swoje piękne warkocze na peruki dla dzieci chorujących na raka. Jesteśmy z was dumni i dlatego dla nas jesteście teraz jeszcze piękniejsze. Przypominamy również o codziennym oddawaniu głosów na podwórko NIVEA dla szkoły w Racławicach.  

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 71-80 i z Czubrowic 81-85

Od soboty wracamy do normalnych godzin Mszy św. ciągu tygodnia czyli we wtorki, czwartki i soboty o 7.00 rano a w pozostałe dni wieczorem.

W niedzielę na Mszy o 8.00 modlić się będziemy za naszego rodaka ks. Norberta Sarotę, który obchodzi 15 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Trzeba, żebyśmy zawsze pamiętali o wzajemnej modlitwie za siebie. Z tej okazji ks. Norbert ufundował dla parafii dwa ornaty: jeden eucharystyczny dla kaplicy i drugi z Matką Boską Fatimską na nabożeństwa Fatimskie do kościoła. Składamy Bóg zapłać. Życzymy dalszej ofiarnej  skutecznej posługi kapłańskiej i przeświadczenia o właściwej drodze życia, na którą powołał Cię nasz Pan.

Zmarła Mama ks. Jana Molandy. Pogrzeb będzie we wtorek w Barcicach koło Starego Sącza o godz. 10.00. Chętnych do wyjazdu prosimy o zapisy w zakrystii.

Spotkania bierzmowanych będą w poniedziałek o 17.00 w kaplicy i w środę o 18.00 w kościele.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na „Męskie oblężenie Jasnej Góry” – mężczyźni u tronu Królowej. Odbędzie się ono 23.06.2018 od 14.00 do Apelu o 21.00.

I Ogólnopolska  Pielgrzymka Rodzin dziecka Utraconego pod patronatem abpa Marka Jędraszewskiego będzie u Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w tę sobotę.

 

27.05.2018

 

Mamy uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

We czwartek będzie Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą w układzie niedzielnym. Procesja wyruszy tego roku po Mszy św. w kaplicy o 9.30 w stronę kościoła. Zamiast 11.00 Msza św. w kościele będzie dopiero po dotarciu procesji do kościoła. Ołtarze będą w tych samych miejscach co zwykle. Prosimy o ich przygotowanie. Pozostałe Msze św. w tym dniu będą o 8.00 i 16.00. Do udziału w procesji, która jest manifestacją naszej wiary zapraszamy wszystkich parafian i gości, szczególnie strażaków, górników, orkiestrę dętą, Koła Gospodyń, noszących feretrony i chorągwie, ministrantów i lektorów, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, dzieci w strojach I Komunii św. Krakowiaków i Górali w strojach regionalnych. Przez osiem dni po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa tego święta z codziennym nabożeństwem  i procesją dookoła kościoła w Racławicach o 18.30 i kaplicy w Czubrowicach o 17.30. W niedzielę procesja Oktawy Bożego Ciała będzie o 15.30, oraz w Czubrowicach po Mszy św.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy, Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 61-70 oraz z Czubrowic 76-80.

 

W tym tygodniu przypadnie też pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy już w środę przed Bożym Ciałem przed Mszami oraz wieczorem od 19.30 do 20.00. W piątek od 17.00 w kaplicy i od 18.00 w kościele. Do chorych udamy się w piątek rano. Prosimy zgłaszać chętnych w zakrystii. Nabożeństwo pierwszej soboty rozpoczniemy już o 18.00, potem dopiero procesja oktawy Bożego Ciała i Msza św. z niedzieli.

 

        Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 

Młodzież bierzmowana będzie miała spotkania dopiero w następnym tygodniu.

 

Prosimy zabrać sobie do domów kolejny numer darmowej gazety ewangeli- zacyjnej „Dobre Nowiny.” Można złożyć jakiś grosz do puszek na kolportaż, natomiast wydawcy zapraszają chętnych do współudziału w wydawaniu tej bezpłatnej gazety. Obecny numer ma aż 210 000 egzemplarzy. Jeśli będziesz chciał pomóc w dalszym wydawaniu tej gazety, znajdziesz sposób podany w obecnym numerze.

 

Dzieciom polecamy czerwcowy numer Małego Gościa dostępny na wieszaku pod schodami na chór.

 

20.05.2018

Mamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w liturgii. Dziś można uzyskać odpust za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt czyli święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o 8.00, w Czubrowicach o 9.30, potem o 11.00 oraz wieczorem o 17.00. Majówka jutro o 16.30.

We wtorek św. Rity, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Filipa Nereusza. W sobotę w katedrze na Wawelu odbędą się święcenia kapłańskie. W niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 51-60 przy kościele i z Czubrowic 71-75 przy kaplicy.

Pani Dyrektor szkoły w Racławicach przypomina, że nasza szkoła walczy o Podwórko Talentów Nivea. Jest to plac zabaw wyposażony w wiele urządzeń rozwijających dziecięce zainteresowania. Aby go zdobyć trzeba każdego dnia, aż do 21 czerwca, oddawać na naszą szkołę głosy. Wchodzimy na www.podworko.nivea.pl rejestrujemy się, wyszukujemy w przeglądarce Racławice w powiecie krakowskim i oddajemy głos. Można i trzeba głosować codziennie aby przelicytować konkurencję. Prosimy o mobilizację w tej sprawie.

 

13.05.2018

 

Dziś świętujemy Wniebowstąpienie Pańskie. O godz. 9.00 wyrusza z Wawelu na Skałkę procesją ku czci św. Stanisława. Dziś przypada również 101 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziś nie będzie Mszy popołudniowej o 16.00 ani majówki o 15.30. Za to wieczorem rozpoczniemy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie Mszą św. o godz. 19.00 i procesją różańcową wokół kościoła. Pół godziny wcześniej czyli już o 18.30 odśpiewamy majówkę.

 

Od poniedziałku zaczniemy modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W poniedziałek będzie  św. Macieja Apostoła, we wtorek św. Zofii, w środę św. Andrzeja Boboli. Za tydzień w niedzielę Zielone Święta, które zakończą okres wielkanocny.

 

We środę po Mszy św. spotkanie Koła Biblijnego. Zapraszamy chętnych.

 

W piątek, jako trzeci w miesiącu Msza św. za Ojczyznę będzie o 19.00, natomiast adoracja w intencji naszej niepodległej Ojczyzny będzie połączona z majówką pół godziny wcześniej.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 41-50 przy kościele i z Czubrowic 66-70 przy kaplicy. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w pomoc przy malowaniu  ścian kaplicy i wyposażenia, oraz wszystkim sprzątającym. Bóg zapłać.

 

Dzieci I Komunijne podzieliły się swymi prezentami z dziećmi na misjach i zebrały na ich cel kwotę 745 zł i 1 euro. Rodzice dzieci przekazali w darze ołtarza kwotę dwóch tysięcy zł na troskę o nasz kościół parafialny. Bóg zapłać wszystkim.

 

Zakład Kominiarski zawiadamia mieszkańców Racławic i Czubrowic, że w dniach 16-19 maja będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.

 

Pani Dyrektor informuje, że nasza szkoła walczy o Podwórko Talentów Nivea. Jest to plac zabaw wyposażony w wiele urządzeń rozwijających dziecięce zainteresowania. Aby go zdobyć trzeba każdego dnia, aż do 21 czerwca, oddawać na naszą szkołę głosy. Wchodzimy na www.powdworko.nivea.pl rejestrujemy się, wyszukujemy w przeglądarce Racławice w gminie Jerzmanowice-Przeginia i oddajemy głos. Można i trzeba głosować codziennie aby przelicytować konkurencję. Proszę zabrać sobie ulotki na ten temat

 

W sobotę i w niedzielę czeka nas wielkie wydarzenie kulturalne. Nasz kościół został włączony do programu XX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego organizowanych przez Małopolski Instytut Kultury z Krakowa. Będą profesjonalne oprowadzania po naszym kościele, na zewnątrz wystawa planszowa pt: „Na granicy zaborów”, stoisko Geo-His: „Na tropie lokalnej historii”, kiermasz lokalnych przysmaków, oraz dla dzieci w sobotę od 11.00 do 14.00 bardzo ciekawe warsztaty budowania drewnianych samolotów z ŻyWą Pracownią. Impreza dedykowana jest do wszystkich mieszkańców Małopolski i możemy się w tych dniach spodziewać wielu gości. Niektórzy będą przyjeżdżać całymi autokarami. Oby tylko nie zabrakło również naszych mieszkańców bo warto skorzystać. Zapraszamy.

 

06.05.2018

Jest pierwsza niedziela maja. Dziś zamiast kazania będziemy po Mszy św. adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dziś na dodatkowej Mszy św. o godz. 12.15 będziemy mieć uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z klas III z Racławic i z Czubrowic. Dziś Nabożeństwo majowe będzie o 15.30 a w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św. czyli o 17.30 w kaplicy i o 18.30 w kościele.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni  modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

Dziś wspominamy św. apostołów Filipa i Jakuba, we wtorek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, a w niedzielę za tydzień będzie Wniebowstąpienie Pańskie. Właśnie wtedy będzie w Krakowie doroczna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława. Tego dnia przypadnie też wspomnienie NMP Fatimskiej i uroczyste rozpoczęcie nabożeństw Fatimskich w naszej parafii. Specjalna Msza św. i procesja różańcowa dookoła kościoła będą o godz. 19.00. Nie będzie za to Mszy o 16.00. Prosimy by wszyscy przynieśli świece. Figurkę MB Fatimskiej będą niosły członkinie Róży św. Jana Pawła II, zel. p. Stanisławy Wadowskiej. Prosimy przynieść wypisane na kartkach intencje błagalne lub dziękczynne, w których sprawowana będzie jedna z Mszy św.

Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych. Za tydzień prosimy o tę posługę w kościele rodziców dzieci z klas IV, a w kaplicy z Czubrowic 51-65.

W tym roku przypada 30 rocznica poświęcenia kaplicy w Czubrowicach. Na tę uroczystość chcemy odmalować wnętrze kaplicy. We wtorek prosimy chętnych już od samego rana by przygotować kaplicę do tych prac. Od godz. 15.00 we wtorek, środę i czwartek prosimy o pomoc chętnych i pojętnych do malowania, a potem sprzątanie. W te dni nabożeństwa w Czubrowicach będą przy ołtarzu polowym.

Dziś majówka w kościele o 15.30, natomiast w terenie przy kapliczce w Czubrowicach obok państwa Stachowiczów o 17.00

W tym tygodniu uczniowie klas VII i II gimnazjum przyjdą na spotkania przed majówkami czyli w Czubrowicach w poniedziałek na 17.00 i w Racławicach w środę na 18.00.

Sołtys Racławic informuje, że podatek rolny II rata oraz opłaty za wywóz odpadów komunalnych będą przyjmowane w sołtysówce codziennie od 8 maja do 15 maja 2018 w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo popołudniu we wtorek 15 maja od 15.00-17.00

Msze św. w niedziele:


8.00,    11.00,   16.00

dodatkowo 12.15 od listopada do Wielkanocy


Kaplica w Czubrowicach:

sobota 18.00, niedziela 9.30

 

 

Dni powszednie:
             

W  Racławicach:

w poniedziałki, środy i piątki:
      17.00 (bądź 19.00)

(17.00 od września do Wielkanocy 

19.00 od Wielkanocy do sierpnia)

wtorki, czwartki i soboty:
       7.00 (przez cały rok)

 

KANCELARIA: czynna codziennie w dni powszednie, po Mszy św. w Racławicach

Wirtualny spacer