Racławice Parafia Narodzenia NMP

Ogłoszenia

20.05.2018

Mamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w liturgii. Dziś można uzyskać odpust za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt czyli święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o 8.00, w Czubrowicach o 9.30, potem o 11.00 oraz wieczorem o 17.00. Majówka jutro o 16.30.

We wtorek św. Rity, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Filipa Nereusza. W sobotę w katedrze na Wawelu odbędą się święcenia kapłańskie. W niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 51-60 przy kościele i z Czubrowic 71-75 przy kaplicy.

Pani Dyrektor szkoły w Racławicach przypomina, że nasza szkoła walczy o Podwórko Talentów Nivea. Jest to plac zabaw wyposażony w wiele urządzeń rozwijających dziecięce zainteresowania. Aby go zdobyć trzeba każdego dnia, aż do 21 czerwca, oddawać na naszą szkołę głosy. Wchodzimy na www.podworko.nivea.pl rejestrujemy się, wyszukujemy w przeglądarce Racławice w powiecie krakowskim i oddajemy głos. Można i trzeba głosować codziennie aby przelicytować konkurencję. Prosimy o mobilizację w tej sprawie.

 

13.05.2018

 

Dziś świętujemy Wniebowstąpienie Pańskie. O godz. 9.00 wyrusza z Wawelu na Skałkę procesją ku czci św. Stanisława. Dziś przypada również 101 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziś nie będzie Mszy popołudniowej o 16.00 ani majówki o 15.30. Za to wieczorem rozpoczniemy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie Mszą św. o godz. 19.00 i procesją różańcową wokół kościoła. Pół godziny wcześniej czyli już o 18.30 odśpiewamy majówkę.

 

Od poniedziałku zaczniemy modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W poniedziałek będzie  św. Macieja Apostoła, we wtorek św. Zofii, w środę św. Andrzeja Boboli. Za tydzień w niedzielę Zielone Święta, które zakończą okres wielkanocny.

 

We środę po Mszy św. spotkanie Koła Biblijnego. Zapraszamy chętnych.

 

W piątek, jako trzeci w miesiącu Msza św. za Ojczyznę będzie o 19.00, natomiast adoracja w intencji naszej niepodległej Ojczyzny będzie połączona z majówką pół godziny wcześniej.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 41-50 przy kościele i z Czubrowic 66-70 przy kaplicy. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w pomoc przy malowaniu  ścian kaplicy i wyposażenia, oraz wszystkim sprzątającym. Bóg zapłać.

 

Dzieci I Komunijne podzieliły się swymi prezentami z dziećmi na misjach i zebrały na ich cel kwotę 745 zł i 1 euro. Rodzice dzieci przekazali w darze ołtarza kwotę dwóch tysięcy zł na troskę o nasz kościół parafialny. Bóg zapłać wszystkim.

 

Zakład Kominiarski zawiadamia mieszkańców Racławic i Czubrowic, że w dniach 16-19 maja będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.

 

Pani Dyrektor informuje, że nasza szkoła walczy o Podwórko Talentów Nivea. Jest to plac zabaw wyposażony w wiele urządzeń rozwijających dziecięce zainteresowania. Aby go zdobyć trzeba każdego dnia, aż do 21 czerwca, oddawać na naszą szkołę głosy. Wchodzimy na www.powdworko.nivea.pl rejestrujemy się, wyszukujemy w przeglądarce Racławice w gminie Jerzmanowice-Przeginia i oddajemy głos. Można i trzeba głosować codziennie aby przelicytować konkurencję. Proszę zabrać sobie ulotki na ten temat

 

W sobotę i w niedzielę czeka nas wielkie wydarzenie kulturalne. Nasz kościół został włączony do programu XX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego organizowanych przez Małopolski Instytut Kultury z Krakowa. Będą profesjonalne oprowadzania po naszym kościele, na zewnątrz wystawa planszowa pt: „Na granicy zaborów”, stoisko Geo-His: „Na tropie lokalnej historii”, kiermasz lokalnych przysmaków, oraz dla dzieci w sobotę od 11.00 do 14.00 bardzo ciekawe warsztaty budowania drewnianych samolotów z ŻyWą Pracownią. Impreza dedykowana jest do wszystkich mieszkańców Małopolski i możemy się w tych dniach spodziewać wielu gości. Niektórzy będą przyjeżdżać całymi autokarami. Oby tylko nie zabrakło również naszych mieszkańców bo warto skorzystać. Zapraszamy.

 

06.05.2018

Jest pierwsza niedziela maja. Dziś zamiast kazania będziemy po Mszy św. adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dziś na dodatkowej Mszy św. o godz. 12.15 będziemy mieć uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z klas III z Racławic i z Czubrowic. Dziś Nabożeństwo majowe będzie o 15.30 a w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św. czyli o 17.30 w kaplicy i o 18.30 w kościele.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni  modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

Dziś wspominamy św. apostołów Filipa i Jakuba, we wtorek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, a w niedzielę za tydzień będzie Wniebowstąpienie Pańskie. Właśnie wtedy będzie w Krakowie doroczna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława. Tego dnia przypadnie też wspomnienie NMP Fatimskiej i uroczyste rozpoczęcie nabożeństw Fatimskich w naszej parafii. Specjalna Msza św. i procesja różańcowa dookoła kościoła będą o godz. 19.00. Nie będzie za to Mszy o 16.00. Prosimy by wszyscy przynieśli świece. Figurkę MB Fatimskiej będą niosły członkinie Róży św. Jana Pawła II, zel. p. Stanisławy Wadowskiej. Prosimy przynieść wypisane na kartkach intencje błagalne lub dziękczynne, w których sprawowana będzie jedna z Mszy św.

Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych. Za tydzień prosimy o tę posługę w kościele rodziców dzieci z klas IV, a w kaplicy z Czubrowic 51-65.

W tym roku przypada 30 rocznica poświęcenia kaplicy w Czubrowicach. Na tę uroczystość chcemy odmalować wnętrze kaplicy. We wtorek prosimy chętnych już od samego rana by przygotować kaplicę do tych prac. Od godz. 15.00 we wtorek, środę i czwartek prosimy o pomoc chętnych i pojętnych do malowania, a potem sprzątanie. W te dni nabożeństwa w Czubrowicach będą przy ołtarzu polowym.

Dziś majówka w kościele o 15.30, natomiast w terenie przy kapliczce w Czubrowicach obok państwa Stachowiczów o 17.00

W tym tygodniu uczniowie klas VII i II gimnazjum przyjdą na spotkania przed majówkami czyli w Czubrowicach w poniedziałek na 17.00 i w Racławicach w środę na 18.00.

Sołtys Racławic informuje, że podatek rolny II rata oraz opłaty za wywóz odpadów komunalnych będą przyjmowane w sołtysówce codziennie od 8 maja do 15 maja 2018 w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo popołudniu we wtorek 15 maja od 15.00-17.00

Msze św. w niedziele:


8.00,    11.00,   16.00

dodatkowo 12.15 od listopada do Wielkanocy


Kaplica w Czubrowicach:

sobota 18.00, niedziela 9.30

 

 

Dni powszednie:
             

W  Racławicach:

w poniedziałki, środy i piątki:
      17.00 (bądź 19.00)

(17.00 od września do Wielkanocy 

19.00 od Wielkanocy do sierpnia)

wtorki, czwartki i soboty:
       7.00 (przez cały rok)

 

KANCELARIA: czynna codziennie w dni powszednie, po Mszy św. w Racławicach

Wirtualny spacer