Racławice Parafia Narodzenia NMP

Ogłoszenia

 

 

21.07.2019

 

Jest 16. Niedziela zwykła, jutro św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy, w środę św. Kingi, w czwartek św. Jakuba i Krzysztofa, w piątek św. Joachima i Anny.

 

W niedzielę po każdej Mszy św. poświęcać będziemy pojazdy i kierowców z racji święta ich patrona. Przy okazji zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

Dziękujemy strażakom z Racławic i Czubrowic za opiekę nad naszą dwustuosobową grupą, na trasie wczorajszej pielgrzymki do Czernej. Bóg zapłać. Wszystkim dziękujemy za udział, szczególnie dziękujemy młodym rodzinom z małymi dzieciaczkami w wózkach. Było was wyjątkowo dużo. Wasza obecność sprawiła, że nasze pielgrzymowanie przerodziło się w parafialny Marsz dla życia i rodziny.

 

Natomiast piesza pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia (piątek-wtorek) jak zawsze z Olkusza- Grupa Błękitna. Zapisy po Mszach św. w Przegini oraz na organistówce na dwa dni przed wyruszeniem w godz. 18.00-20.00. Koszt 80 zł. Można się też zapisać na autokar powrotny w cenie  20 zł. Przewodnik ks. Marcin Warta zachęca też wszystkich, którzy nie mogą iść na pielgrzymkę, do duchowego wsparcia. Istnieje także możliwość zapisania się do duchowej pielgrzymki – podanie intencji w której będziemy się modlić podczas drogi na Jasną Górę – ofiara dobrowolna.

 

Mamy niedzielę składki inwestycyjnej. Jak widzicie trwają prace przy renowacji polichromii na ścianie północnej naszego kościoła, oraz na zewnątrz przy parkanie. W tym tygodnie zostało zdemontowane stare ogrodzenie, skute zostały popękane murki i rozpoczęto szalowanie i zbrojenie nowych murków fundamentowych, oraz wykonana została droga dojazdowa do budowy. Dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel. Bóg zapłać.

 

Za dwa tygodnie będzie odpust w kaplicy w Czubrowicach, dlatego w najbliższą sobotę na gruntowne sprzątanie kaplicy zaproszeni są mieszkańcy Czubrowic spod numerów 211-214 oraz  1-10.

 

Urząd Gminy informuje, że 28 lipca odbędą się wybory do Małopolskiej Izby Rolniczej. Głosowanie odbywać się będzie w godzinach 8.00 – 18.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Jerzmanowicach.

 

 

14.07.2019

      Mamy XV niedzielę zwykłą oraz wspomnienie św. Kamila i św. Henryka. Jutro św. Bonawentury, we wtorek NMP z Góry Karmel- odpust w Czernej.

      Za tydzień, w sobotę 20 lipca wyruszymy na pielgrzymi szlak do Czernej, by wziąć udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Rodziny Szkaplerza św. Wyruszymy o godz. 7.30 spod kaplicy w Czubrowicach. Pod kościołem będziemy około 8.00. Uroczysta Eucharystia o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym. Powrót autokarem pół godziny po zakończeniu Eucharystii, lub indywidualnie. Zachęcamy do pielgrzymki wszystkich, którzy mają w tym roku szczególne powody do dziękczynienia lub w intencjach pokuty: młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania wraz z rodzicami, rodziców i dzieci, które przyjęły w tym roku Pierwszą Komunię św., rodziny i przyjaciół zmarłych w tym roku, obchodzących jubileusze i rocznice, młodzież, która w tym roku wkracza w dorosłość, tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów, nowożeńców i ogólnie wszystkich, którzy pragną schować się pod płaszcz Maryi zwany szkaplerzem. Naszych strażaków z Racławic i Czubrowic bardzo prosimy o opiekę nad nami podczas drogi. W zakrystii zapisy dla pielgrzymów chcących wracać z Czernej autokarem.

      Świeżo wydany został album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej”. Tom pierwszy obejmuje zdjęcia z kościołów dekanatów: Babice, Bolechowice, Chrzanów, Krzeszowice, Libiąż, Trzebinia i Zator. Mamy trochę egzemplarzy wydrukowanych specjalnie dla nas z wkładką na pierwszej stronie z naszym ołtarzem ukrzyżowania, który akurat teraz jest zdemontowany, by odnowić polichromię na całej ścianie. W albumie są zdjęcia okolicznych kościołów naszej diecezji. Zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy zajmują cztery strony albumu. Album można przeglądnąć dziś przed kościołem. Można go również nabyć za cenę 80 zł.

     Od poniedziałku ruszamy z pracami przy renowacji parkanu wokół kościoła. Pierwszy etap prac będzie obejmował demontaż całości i wylanie nowych fundamentów.

      Zakończony został pierwszy etap renowacji polichromii na ścianie północnej. Odnowiona już jest faseta z wizerunkami Apostołów. Teraz rusztowanie jest przysunięte do samej ściany i trwają prace nad wizerunkami opowiadającymi o Męce Pańskiej.

      Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Bardzo dziękujemy za zrozumienie potrzeb przy pracach renowacyjnych. W czerwcu zostało zebrane na ten cel 14 270 zł. Bóg zapłać.

       Dziś  doroczne Święto Baby. W imieniu sołtysa i wszystkich organizatorów zapraszamy już od godziny 15.00 na boisko obok kościoła.

 

07.07.2019 

Mamy XIV niedzielę zwykłą. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca będzie dziś adoracja Najwiotszego Sakramentu. Jutro św. Jana z Dukli, w czwartek św. Benedykta, w piątek św. Brunona Bonifacego, w sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W niedziele św. Kamila i św. Henryka.

 Za dwa tygodnie, w sobotę 20 lipca wyruszymy na pielgrzymi szlak do Czernej, by wziąć udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Rodziny Szkaplerza św. Od dzisiaj w zakrystii zapisy dla pielgrzymów chcących wracać z Czernej autokarem.

 Dziś prosimy zabrać sobie do poczytania wakacyjny numer Dobrych Nowin, które rozdaje przed kościołem nasza młodzież.

 Chcemy poinformować, że aby zwiększyć bezpieczeństwo naszego kościoła, jak i nas wszystkich, został zainstalowany system monitoringu. Kamerki znajdują się zarówno wewnątrz kościoła, ale też obejmują swoim zasięgiem teren dookoła naszego kościoła.

 Bardzo prosimy, by zadbać o groby swoich bliskich. Wiele grobów jest całkowicie pozarastanych chaszczami. Okażmy swą troskę o zmarłych również w tym względzie.

 Świeżo wydany został album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej”. Tom pierwszy obejmuje zdjęcia z kościołów dekanatów: Babice, Bolechowice, Chrzanów, Krzeszowice, Libiąż, Trzebinia i Zator. Mamy trochę egzemplarzy wydrukowanych specjalnie dla nas z wkładką na pierwszej stronie z naszym ołtarzem ukrzyżowania, który akurat teraz jest zdemontowany, by odnowić polichromię na całej ścianie. W albumie są zdjęcia wszystkich okolicznych kościołów. Zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy zajmują cztery strony albumu. Album można przeglądnąć dziś przed kościołem. Można go również nabyć za cenę 80 zł.

 Już za tydzień doroczne Święto Baby. W imieniu sołtysa i wszystkich organizatorów zapraszamy w niedzielę już od godziny 15.00 na boisko obok kościoła.

  

23.06.2019

Mamy niedzielę w oktawie Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna o 15.30. Od poniedziałku do środy procesje będą o 17.30 w kaplicy i o 18.30 w kościele. Na zakończenie w czwartek nabożeństwo będzie tylko jedno w kościele parafialnym o 18.00. Szczególnie zapraszamy dzieci, które dzielnie posługiwały na procesjach w ciągu tego tygodnia.

Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie będzie obowiązywał post. W sobotę świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o  8.00, w kaplicy o 9.30, oraz o 17.00 w kościele. Będą jeszcze dwa śluby tego dnia o 15.00 i 16.00. Nie będzie Mszy niedzielnej o 18.00 w kaplicy.

Rad Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na 19.30.

         W piątek rano o 4.00 wyjeżdżamy na pielgrzymkę parafialną do Medjugorie i Chorwacji. Przypominamy o wyrobieniu sobie karty ubezpieczenia zdrowotnego. Są jeszcze dwa miejsca wolne, można się dopisać.

         Polecamy do poczytania prasę katolicką. Szczególnie wakacyjny numer Małego Gościa dla dzieci. Do kupienia pod schodami na chór.

         Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwych powrotów.

 

16.06.2019

 

Mamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy.  Jutro św. brata Alberta – patrona Caritasu. W środę zakończenie roku szkolnego. Msze św. dla dzieci, rodziców i nauczycieli będą o 8.00 zarówno w Racławicach jak  w Czubrowicach. Spowiedź przed zakończeniem roku od godz. 7.00. Życzymy satysfakcji z wyników nauki w tym roku, oraz dobrego i mądrego wypoczynku wakacyjnego. Czas może wam umilić nowy, wakacyjny numer Małego Gościa. Można go nabyć pod schodami na chór.

 

W czwartek Boże Ciało.  Ze względu na dokuczliwe upały, uwzględniając liczne sugestie Parafian, postanowiliśmy przenieść procesję na godziny wcześniejsze. I tak rozkład Mszy św tego dnia będzie wyglądał następująco:

 

         O 8.00 Msza św. w kościele, po której wyruszamy procesją do czterech ołtarzy w kierunku Czubrowic. Ołtarze będą w tych samych miejscach co zwykle. Prosimy o ich przygotowanie. Msza św. w kaplicy będzie po dotarciu na miejsce procesji czyli ok.10.00. Następna  Msza św. w tym dniu będzie dopiero o 16.00. Do udziału w procesji, która jest manifestacją naszej wiary zapraszamy wszystkich parafian i gości, szczególnie strażaków, górników, orkiestrę dętą, Koła Gospodyń, noszących feretrony i chorągwie, ministrantów i lektorów, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, dzieci w strojach I Komunii św. Krakowiaków i Górali w strojach regionalnych.

 

Przez osiem dni po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa tego święta z codziennym nabożeństwem  i procesją dookoła kościoła w Racławicach o 18.30 i kaplicy w Czubrowicach o 17.30. W niedzielę procesja Oktawy Bożego Ciała będzie o 15.30, oraz w Czubrowicach po Mszy św.

 

W budynku Domu Kultury koło kościoła trwa kurs dla seniorów 65+. W każdą środę o 14.00 można uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu w posługiwaniu się Internetem na tabletach. Po 15 szkolenia otrzymuje się tablet na własność. Warto skorzystać.

 

 

 

 

 

09.06.2019

Mamy Zielone Święta czyli Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. Od dziś zaczynamy tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa i młodych małżonków.  Zwieńczeniem tygodnia będzie Piknik Rodzinny pod oknem papieskim w Krakowie w sobotę od 14.30 do 19.30, oraz w niedzielę Marsz dla życia i rodziny od 10.00 z Placu Matejki aż do Parku Jordana. Niech wszystkie rodziny czują się zaproszone na te diecezjalne świętowanie chrześcijańskich rodzin.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt czyli NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o 7.00, w kaplicy o 9.30, a następne dopiero wieczorem o 17.00. Odpust w parafii w Brzeziu, dlatego nie będzie Mszy o 19.00.

We wtorek św. Barnaby, w środę bł. Piotra Dańkowskiego i jego towarzyszy. We czwartek  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dlatego Msze św. będą nie rano ale wieczorem  o 18.00 w kaplicy i o 19.00 w kościele.

W piątek bł. Michała Kozala, a w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

Za tydzień niedziela składki inwestycyjnej do kopert. Z miesiąca maja zebraliśmy na ten cel 7 950 zł. Bóg zapłać za ofiary. Można dołączyć również składkę całoroczną od każdej rodziny w wysokości 20 zł na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bardzo proszę wyraźnie to opisać na kopercie, gdyż dokładnie to księgujemy.

W tę środę gościliśmy na Nowennie i Mszy św. don Alejandro – salezjanina z Aleppo w Syrii. Razem modliliśmy się za chrześcijan w tym zniszczonym wojną mieście. Don Alejandro odprawiał Mszę św. za nas – parafian Racławickich, dziękując za pamięć i wsparcie modlitewne jak i materialne. Na jego ręce przekazaliśmy bezpośrednio kwotę 7 700 zł, czyli naszą składkę od zadeklarowanych Parafian za maj i czerwiec, oraz album o naszej Parafii z przeznaczeniem dla biblioteki w oratorium dla dzieci w Aleppo. Przypominamy, że 92 rodziny z naszej parafii zadeklarowało wsparcie na ten cel przez sześć miesięcy.

W związku z rozpoczętymi już pracami renowacyjnymi w naszym kościele prosimy, aby w miarę możliwości składać już teraz składkę inwestycyjną, gdyż potrzebujemy środków finansowych na tzw. wkład własny, konieczny przy dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy. Zwłaszcza rodziny, które lubią tę ofiarę składać jednorazowo pod koniec roku, prosimy aby uczyniły to już teraz.

Dziękujemy pewnej rodzinie z Czubrowic za dar nowego kielicha mszalnego do kaplicy, jako wotum wdzięczności za Boże łaski dla ich rodziny.

 

02.06.2019

 

Mamy 7. Niedzielę wielkanocną obchodzoną jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jutro św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

 

We środę gościć będziemy na Mszy św. księdza, który pracuje z młodzieżą w zniszczonym Aleppo, w oratorium, które będziemy wspierać przez najbliższe pół roku. Zapraszamy szczególnie zadeklarowanych darczyńców.

 

W czwartek św. Norberta i pierwszy czwartek miesiąca – spowiadamy od 17.30 w kaplicy i od 18.00 w kościele. W pierwszy piątek rano udamy się do chorych. Proszę zapisywać chętnych. Wieczorem spowiedź tak jak w czwartek od 17.30 w kaplicy i od 18.00 w kościele. W sobotę św. Jadwigi  królowej a w niedzielę Zesłanie Ducha Świętego czyli Zielone Święta.

 

W tym tygodniu na spotkania przyjdą uczniowie klas VII.

 

Polecamy do poczytania Małego Gościa dla dzieci i inne gazety. Można je sobie nabyć pod schodami na chór.

 

26.05.2019

Mamy 6 niedzielę wielkanocną i Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia zadowolenia i wdzięczności od swych pociech, niezależnie od tego ile już te pociechy mają lat. Niech Wam przewodzi najlepsza matka Maryja.

Wczoraj były święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu. Dzisiaj nowo wyświęceni księża odprawiają w swoich rodzinnych parafiach Mszę św. Prymicyjną. Pomódlmy się dla ich o odwagę bycia księdzem w tych trudnych czasach.

W  poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W środę św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych z procesją dookoła kościoła i kaplicy.

W sobotę św. Justyna, oraz pierwsza sobota miesiąca czerwca. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy o 19.00 adoracją potem Msza św. na którą przynosimy wypisane na kartkach intencje, a na zakończenie procesja różańcowa ze świecami dookoła kościoła. Figurkę Matki Bożej poniosą członkowie Róży św. Rity.

W najbliższą środę o 19.30 będzie spotkanie z przedstawicielem biura „Orlando” dla pielgrzymów wyjeżdżających za miesiąc do Medjugorie i Chorwacji. Na spotkaniu dokonamy też drugiej części wpłaty.

Zachęcamy, aby zabrać sobie do poczytania w domu kolejny numer Dobrych Nowin. Młodzież rozdawać je będzie przed kościołem. Jest też nowy numer Małego Gościa dla dzieci i Źródła.

Sołtys Czubrowic zwołuje zebranie wiejskie w dniu 2 czerwca o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej w Czubrowicach. Tematem będą: Podział rezerwy środków sołeckich, Powstanie Publicznej Szkoły w Czubrowicach, scalanie gruntów, Oświetlenie Drogi Chrzanowskiej na Nowej Wsi, Sprawy bieżące i wolne wnioski. Serdecznie zaprasza Józef Woźniak sołtys Czubrowic.

Zauważyliście, że przy stronie północnej nawy głównej stanęły rusztowania i zdemontowane zostały dwa ołtarze boczne. To znak, że zaczynamy prace konserwatorskie. Na odnowienie części polichromii, oraz na rozpoczęcie prac przy zewnętrznym parkanie otaczającym kościół udało się uzyskać z dwóch różnych źródeł prawie ćwierć miliona złotych dofinansowania, do wykorzystania w tym roku. Wymaga to oczywiście zaangażowania środków własnych średnio około 30 procent. Te pieniążki zbierać będziemy podczas składek inwestycyjnych.

Gościmy dziś księży salezjanów, którzy przywieźli ze sobą ikonę Męczenników Syryjskich wykonaną z przetopionego pocisku, jaki spadł na świetlicę dla dzieci w Aleppo. To znak zwycięstwa miłości nad nienawiścią. Dziękujemy 90. Rodzinom z naszej parafii, które zadeklarowały sześciomiesięczną pomoc finansową na prowadzenie tej świetlicy dla 800 dzieci i młodzieży w Aleppo. Zadeklarowana  przez nas kwota to prawie 4 000 zł. co miesiąc. Księża przybliżą nam teraz aktualną sytuację w Aleppo.

 

19.05.2019

 Dziś wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej naszego ks. wikarego Ryszarda Matuszyka. Jako społeczność całej Parafii modlić się będziemy w Jego intencji na Mszy św. o godz. 11.00.

 We wtorek na 17.30 jesteśmy zaproszeni do kina w Trzebini na film „Największy dar” mówiący o potrzebie wybaczania winowajcom. Bilety dostaliśmy po 14 zł. Jest jeszcze parę miejsc wolnych w autokarze. Zapisy w zakrystii.  Wyjazd o 16.30 z pierwszego przystanku w Czubrowicach od strony Przeginii. Można wsiadać na wszystkich przystankach.

 We czwartek o 19.30 będzie spotkanie Koła Biblijnego.

 Za tydzień gościć będziemy na wszystkich Mszach św. ikonę Męczenników Syryjskich wykonaną z odłamków pocisku, który spadł i wybuchnął w budynku świetlicy w Aleppo. Księża Salezjanie przybliżą też nam aktualną sytuację i położenie chrześcijan w Syrii. To wszystko w duchu wdzięczności za dar serca naszych Parafian, którzy zadeklarowali półroczną pomoc materialną młodzieży skupionej przy Oratorium Księży Salezjanów w samym Aleppo.

 Szkoła w Czubrowicach zaprasza na otwarcie boiska wielofunkcyjnego dziś o godz. 15.00. Po części oficjalnej będzie Święto Sportu CzubrowickieGo, z promocją sportów niszowych takich jak: speedball, crossminton, slackline, longboard, zośka, yoyo.

 Dziękujemy pewnej rodzinie z Racławic za dar nowego kompletu obrusów na wszystkie ołtarze w naszym kościele – Bogu na chwałę, ludziom ku pożytkowi. Bóg zapłać.

 Spotkanie z pracownikiem Biura Pielgrzymkowego Orlando dla wszystkich wybierających się w czerwcu do Medjugorie i innych miejsc w Chorwacji będzie w środę za tydzień, czyli 29 maja po Mszy wieczornej czyli ok. 19.30. Przyjmowana będzie wtedy również druga część wpłat na tej wyjazd. Mamy jeszcze dwa miejsca wolne. Można się zapisać.

 

12.05.2019

Mamy 4. Niedzielę Wielkanocną. Dziś w Krakowie doroczna procesja ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Jutro 102. rocznica objawień M.B. w Fatimie. We wtorek św. Macieja,  w czwartek św. Andrzeja Boboli.

We wtorek 14 maja przypada 25. rocznica święceń kapłańskich naszego ks. wikarego Ryszarda Matuszyka. Jako społeczność całej Parafii modlić się będziemy w Jego intencji na Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Będzie to święto wdzięczność za dar sakramentu kapłaństwa naszego ks. Wikarego.

Twórcy filmu „Ziemia Maryi” dają nam kolejny dokument pt.: „Największy dar” MÓWIĄCY O KONIECZNOŚCI PRZEBACZANIA I POJEDNANIA WŚRÓD LUDZI. „Jeżeli tyle filmów nauczyło nas nienawidzić, to zróbmy taki, który będzie uczył wybaczania” – taka myśl przyświecała twórcom, gdy objeżdżali najbardziej drażliwe miejsca na ziemi, okupione krwią niewinnych, i spotykali ludzi, którzy, aby normalnie żyć, musieli wznieść się na wyżyny wybaczenia oprawcom, a często byli to ich najbliżsi sąsiedzi. Na naszą specjalną prośbę ten film będzie wyświetlany jednorazowo w kinie Sokół w Trzebini we wtorek 21 maja o godz. 17.30. Zapraszamy. Mamy zamówione 60 miejsc w kinie w Trzebini. Bilety dostaliśmy po 14 zł. Można pojechać własnym transportem, albo wspólnie zamówionym autokarem. Zapisy uruchamiamy od nowa, gdyż nie wiadomo czy wszystkim wcześniej zapisanym będzie odpowiadał ten nowy termin.

Dziś w przedsionku kościoła można sobie nabyć do poczytania za symboliczną złotówkę gazetę „Chit”, a w niej przypomnienie wizyty Papieża w Polsce sprzed 40 lat, oraz o cudach eucharystycznych z przeszłości i współczesności, jakie dokonały się na ziemiach polskich. Ofiary wrzucamy do skarbony.

Są jeszcze do nabycia w zakrystii płytki z nagranym Misterium Drogi Krzyżowej z Wielkiego Piątku. Cena 35 zł.  Za tydzień będzie niedziela składki inwestycyjnej do kopert. Z ostatniego miesiąca zebrano 6 440 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Do kopert można dopisać i dodać jednoroczną składkę w  wysokości 20 zł. na sprzątanie i kwiaty w kościele, oraz rodziny, które zadeklarowały półroczną pomoc dzieciom w Aleppo, niech dołączą zadeklarowaną kwotę i dobrze to opiszą na kopercie. Będzie to dopiero pierwsza wpłata, dlatego ci, którzy wpłacili już w maju będą mieć teraz miesiąc przerwy. Zgłosiło się chętnych 90 rodzin z naszej parafii, a zadeklarowana przez was kwota jest w stanie pokryć prawie w całości koszt programu wspomagającego świetlicę dla dzieci w Aleppo prowadzoną przez Księży Salezjanów dla 800 dzieci i młodzieży. Niestety nie udało się naszemu parafianinowi p. Andrzejowi Muszyńskiemu wyjechać do Aleppo, gdyż po prostu nie chciano mu dać wizy do Syrii, ale dzięki jego kontaktom z Księżmi Salezjanami będziemy gościć u nas w kościele za dwa tygodnie ikonę Męczenników Syryjskich wykonaną z odłamków pocisku, który spadł i wybuchnął w budynku świetlicy w Aleppo. Księża Salezjanie przybliżą też nam aktualną sytuację i położenie chrześcijan w Syrii.

Do kaplicy w Czubrowicach zostały zakupione z pieniędzy od sprzątających kapa maryjna i welon do wystawienia Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Szkoła w Czubrowicach zaprasza na otwarcie boiska wielofunkcyjnego w niedzielę 19 maja o godz. 15.00. Po części oficjalnej będzie Święto Sportu CzubrowickieGo, z promocją sportów niszowych takich jak: speedball, crossminton, slackline, longboard, zośka, yoyo.

W dniach 14 do 17 maja 2019 będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe we wsiach Racławice i Czubrowice w budynkach mieszkalnych i innych obiektach budowlanych.

Sołtys Czubrowic ogłasza, że przyjmuje opłaty podatku rolnego i za śmieci w pomieszczeniu komunalnym w Szkole Podstawowej w Czubrowicach na I piętrze w poniedziałek 13 maja od 9.00-12.00 i od 15.00-19.00, oraz 14, 15 i 16 maja od 16.30- 19.00. Istnieje możliwość opłat kartą płatniczą.

 

05.05.2019 

 

Mamy pierwszą niedzielę miesiąca, dlatego po Mszach św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Jutro św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę św. Stanisława. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

 

Dziś na dodatkowej Mszy św. o 12.15 będziemy mieć uroczystość Pierwszej Komunii św dzieci z klas III. Za tydzień, również na dodatkowej Mszy św. o 12.15 będzie Rocznica I Komunii dzieci z klas IV.

 

Dziękujemy za bardzo gruntowne posprzątanie kościoła rodzicom dzieci z klas III. Za tydzień inicjatywa będzie należeć do rodziców dzieci z klas IV. Natomiast w kaplicy prosimy zadbać o porządek mieszkańców Czubrowic 156-160.

 

Przypominamy i zachęcamy do codziennych nabożeństw majowych w kaplicy o 17.30 a w kościele o 18.30.

 

03.05.2019

Mamy dziś Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. są w układzie niedzielnym. Nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz majowe będzie pół godziny przed popołudniową Mszą św. czyli o 15.30.

Dziś po Mszy św. o 16.00 będzie spotkanie rodziców i dzieci, które w niedzielę przystąpią do swojej Pierwszej Komunii św.

Również dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie młodzieży z klas VII z Racławic.

Od dziś można w zakrystii nabywać  kasety z nagranym tegorocznym Misterium Męki Pańskiej z Wielkiego Piątku na dróżkach naszej Czubrowickiej Kalwarii. Film jest półtoragodzinny z poprzedzającym go 5 minutowym spotem, który już od paru dni można oglądać na Facebooku i na naszej stronie parafialnej.  Cena 35 zł.

Jutro o 19.00 nabożeństwo rozpoczynające tegoroczną Fatimę. Od tego roku te nabożeństwa odprawiać będziemy w pierwsze soboty, a nie jak dotychczas 13 dnia miesiąca. Zapraszamy do licznego udziału, ze świecami. Przynosimy intencje próśb i podziękowań, w jakich będzie sprawowana ta Msza św.

Po miesięcznym wakacie, po rezygnacji p. Bronisława z posługi kościelnego, postanowiliśmy połączyć funkcję kościelnego z dbaniem o sprzątanie i dekorację kościoła kwiatami, które to czynności dotąd wykonywali nasi Parafianie z wyznaczanych co tydzień numerów domów. Nie będzie więc już tych dyżurów przy kościele w Racławicach, a na kwiaty i pracę przy sprzątaniu proponujemy, aby każda rodzina składała raz na rok kwotę 20 zł w opisanej kopercie. Do tych połączonych posług w zakrystii i przy kościele zgodziła się na czas miesięcznej próby pani Iwona Kordaszewska, którą serdecznie witamy dzisiaj w zakrystii i życzymy Bożego błogosławieństwa w wypełnianiu posługi.

Sołtys Racławic informuje mieszkańców, że II rata podatku i opłaty za wywóz odpadów komunalnych będą przyjmowane w sołtysówce w dniach 13 maja oraz od 15 maja do 17 maja w godzinach od 9.00 do 13.00, oraz dodatkowo po południu 17 maja (piątek) od 15.00 do 17.00. Jednocześnie informuje, że przyjmowane będą również opłaty bezgotówkowe tj. kartą płatniczą. 14 maja wpłaty nie będą przyjmowane. Zaprasza sołtys Racławic.

 

28.04.2019

 

Dziś mamy Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Składka dzisiejsza idzie na potrzeby Caritas. Odpust w sanktuarium w Łagiewnikach.

 

Jutro dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława. We wtorek św. Wojciecha głównego patrona Polski, przeniesione z Oktawy Wielkanocy.

 

We środę 1 maja procesjami dookoła kościoła rozpoczniemy nabożeństwa majowe w Czubrowicach o 17.30 a w Racławicach o 18.30. Bardzo prosimy, aby do sypania używać tylko i wyłącznie kwiatów, a nie pociętej bibuły. W maju wszystkie Msze św. będą tylko wieczorami a pół godziny wcześniej będziemy śpiewać majówki ku czci Matki Bożej.

 

W czwartek św. Atanazego, i to właśnie w czwartek zapraszamy na spowiedź przed pierwszym piątkiem w kaplicy od 17.00 a w kościele od 17.30. 

 

W piątek 3 maja w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i pamiątki uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na parkingu tzw. starej organistówki, po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się krótki koncert Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic upamiętniający te wydarzenia. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału wszystkie nasze organizacje, służby mundurowe wraz z przedstawicielami naszej gminy i wszystkich mieszkańców. Tego dnia Msze św. będą jak w niedziele.

 

W sobotę wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Specjalna Msza św. dla nich będzie o 17.00.

 

W tym roku zmieniamy terminy Nabożeństw Fatimskich. Nie będą one 13 dnia każdego miesiąca, ale w pierwsze soboty, czyli tak, jak tego chciała Matka Boża objawiająca się w Fatimie. Pierwsze takie nabożeństwo będzie w tę sobotę o 19.00. Najpierw Msza św. a później procesja różańcowa, na którą przynosimy świece z osłonkami.  Do niesienia figurki MB zapraszamy panie z Róży św. Franciszka zel. pani Moń.

 

Za tydzień będziemy mieć Uroczystość Pierwszej Komunii dzieci z klas III. Próby będą w poniedziałek o 15.30 oraz w piątek o 17.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę o 9.00. Do Pierwszej Komunii dzieci przystąpią na dodatkowej Mszy św. o 12.15.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą kościół przygotują rodzice dzieci z klas III, a w kaplicy parafianie z Czubrowic 151-155.

 

Bardzo prosimy zabrać sobie do poczytania nowy numer „Dobrych Nowin”.

 

GOK organizuje koncert Chóru Liceum Polonijnego z Warszawy we wtorek o godz. 18.00 w siedzibie GOK w Jerzmanowicach. Członkowie chóru to potomkowie Polaków zmuszonych do życia poza granicami Polski, a którzy, pomimo to, zachowali polską kulturę i tożsamość. Teraz ich wnuki wracają do Polski by się uczyć na polskich uczelniach, a następnie często zostają u nas na stałe. Na koncert zaprasza p. dyrektor GOK-u.

 

 

Wielkanoc 21.04.2018

Dziękujemy za wszelkie dobro jakie w minionym tygodniu działo się w naszej parafii. Za piękne palmy sprzed tygodnia, za liczny udział w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty, za waszą obecność podczas adoracji nocnych i w ciągu dnia, członkom Róż Różańcowych za podjęcie wyznaczonego czuwania, pani reżyser i aktorom za trud przygotowania i przedstawienia przepięknego misterium Męki Pańskiej na naszej Czubrowickiej Kalwarii. Uczestniczyło w nich ponad dwa tysiące osób. Za trwanie przy grobie Chrystusa, ks. Wikaremu za przygotowanie liturgii, a ministrantom i lektorom za posługę przy ołtarzu, p. Kościelnemu za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego, p. Organiście i p. Katechecie za prowadzenie śpiewów i w kościele i w terenie, strażakom za podjęcie straży przy grobie, dziękuję za dekorację kwiatami.

Dziękuję wszystkim którzy włączyli się w uświetnienie naszej procesji Rezurekcyjnej, niosącym światła, feretrony, chorągwie i baldachim, orkiestrze ze swym dyrygentem, górnikom, pocztom sztandarowym, członkom Kół Gospodyń, dzieciom, szafarzom Eucharystii i wszystkim za udział w wielkiej radości Zmartwychwstania Pana.

Przez cały tydzień trwać będzie Oktawa Zmartwychwstania. Jutro Msze św. będą w układzie niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o 16.00, której nie będzie. W ten piątek nie będzie obowiązywał post. Za tydzień w niedzielę będziemy mieli Święto Miłosierdzia Bożego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny będziemy odmawiać dziś po Mszy o 11.00 czyli o 12.00, jutro podobnie, a w dni powszednie po Mszach św. ( w środę na nowennie).

Od następnej niedzieli nie będzie już Mszy św. o 12.15 przez cały okres wiosenno-letni aż do listopada.

Od tego tygodnia Msze św. wieczorne w ciągu tygodnia czyli w poniedziałki, środy i piątki będziemy odprawiać o 19.00

W sezonie wiosenno-letnim środowe Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będą przed Mszą czyli o godz. 18.30,

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Przed następną niedzielą prosimy o tę posługę parafian z Czubrowic 201-210 oraz przy kaplicy z Czubrowic 146-150.

Życzymy głębokiej wiary, byśmy wszyscy potrafili żyć pod okiem Pana Jezusa, stale pamiętając o Jego obecności, potrafiąc Go dostrzec w ludziach potrzebujących naszej pomocy. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

14.05.2019

 

Mamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Okazja do spowiedzi codziennie na pół godziny przed nabożeństwami oraz we środę od 18.00 do 20.00.

 

W wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę nabożeństwa będą o 18.00.  W piątek obowiązuje post ścisły, a w sobotę post jest jedynie zalecany. W sobotę na obchód Wigilii Paschalnej należy przynieść świece. Błogosławieństwo pokarmów w sobotę o 10.00, 11.00, i 12.00 w kościele oraz o 10.30 w kaplicy i o 11.30 na Polesiu. Bardzo prosimy stosować się do rozpisanych godzin adoracji w ciemnicy i przy grobie Pańskim, według programów dostarczonych do waszych domów. Dzieci szkolne niech przyjdą na adorację po święceniu pokarmów o 10.00. W piątek Droga Krzyżowa w kościele i w kaplicy o 15.00 natomiast Misterium Pasyjne w terenie rozpoczniemy o 21.00 przy polowym ołtarzu.

 

Jak co roku zapraszamy strażaków i innych mundurowych do pełnienia straży przy Grobie Pańskim. Msza św. Rezurekcyjna w niedzielę o 6.00. Nie będzie za to Mszy św. o 8.00. Pozostałe Msze św. bez zmian. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uświetnienia tej największej w roku uroczystości.

 

Dziś niedziela składki inwestycyjnej do kopert. Z ostatniego miesiąca zostało złożone na ten cel 8335 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

Spotkanie z Radą Parafialną będzie w poniedziałek o godz. 19.00.

 

Młodzież bierzmowana będzie uczestniczyć w czwartek, piątek i sobotę w nabożeństwach Triduum Paschalnego o 18.00.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. W Wielką Sobotę po liturgii prosimy o przygotowanie kościoła do Świąt parafian z Czubrowic 191-200 i przy kaplicy Czubrowice 131-140.

 

Pogrzeb śp. Salomei Mitka będzie w poniedziałek o godz. 14.00.

 

Dziękujemy strażakom z OSP Racławice za umycie terenu obok kościół. Sołtysowi z Radą Sołecką dziękujemy za drugi sanitariat przy kościele w miejscu starego, zniszczonego przez rodzimych wandali.

 

07.04.2019

Jest piąta niedziela wielkopostna. Dziś zamiast kazania mamy po Mszy św. adorację Najświętszego Sakramentu.

Wyjazd na misterium Męki Pańskiej do Myślenic dziś popołudniu o 16.30 z ostatniego przystanku od strony Paczółtowic. Zbierać będziemy uczestników z każdego przystanku. Prosimy się nie spóźnić.

Wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę będzie w poniedziałek wieczorem o 19.00, ale wszyscy, zarówno z Racławic jak i z Czubrowic, wyjeżdżamy razem spod kościoła.

Najprawdopodobniej będziemy mieć możliwość obejrzenia wspaniałego filmu o mocy przebaczania pt.: „Największy dar”, w godzinach popołudniowych w tygodniu przed Świętem Miłosierdzia, czyli w środę po świętach Wielkanocnych w kinie Sokół w Trzebini. Bilety będą po 12 zł. Można się już zapisywać, bądź na wspólny wyjazd autokarem, bądź na wyjazd swoimi autami. Seans będzie około 17.00. Czekamy jeszcze na potwierdzenie tych informacji.

W tym tygodniu z piątku na sobotę wyruszamy na Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Zapisy w Przegini.

Za tydzień Niedziela Palmowa.  Poświęcenie palm  na każdej Mszy św. natomiast przed Mszą o 12.15 będzie uroczyste święcenie palm przy ołtarzu polowym z procesją dookoła kościoła. Po Mszy św. konkurs z nagrodami na najwyższą i na najładniejszą palmę. Zapraszamy do udziału.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o tę posługę parafian z Czubrowic181-190 przy kościele i z Czubrowic 116-130 przy kaplicy.

Niedziela Palmowa to co roku Światowy Dzień Młodzieży obchodzony w wymiarze diecezjalnym. Ksiądz arcybiskup zaprasza młodzież do Krakowa na Forum Młodych już od piątku aż do niedzieli. Informacje w zakrystii.

W sobotę o godz. 14.00 po wszystkich dodatkowych zajęciach ministrantów i lektorów – spotkanie, zbiórka Służby Liturgicznej Ołtarza w kościele parafialnym odnośnie posługi Triduum Paschalnego – OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!!

 

31.03.2019

 Mamy czwartą niedzielę wielkiego postu, którą rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je dla nas ks. Krzysztof Kozioł - proboszcz parafii Balin. Nauki rekolekcyjne będą podczas każdej Mszy św, ale szczególnie dla dzieci na Mszy o 12.15, a dla młodzieży na Mszy popołudniowej po Gorzkich Żalach. Plan rekolekcji dostarczyliśmy do każdego domu, oraz dostępny jest na naszej stronie internetowej, oraz w gablocie. W poniedziałek, wtorek i środę są do wyboru trzy godziny Mszy św. z naukami: o 7.30, o 9.00 w kaplicy, oraz o 18.00. Do chorych, niewychodzących z domu, pojedziemy z posługą we wtorek od 15.00. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii, natomiast Msza św. dla chorych w kościele z Namaszczeniem Chorych będzie w środę o 16.00. Uczniowie szkół podstawowych z Racławic i Czubrowic będą mieć wspólne nauki w kościele bądź o 10.30 - młodsi, bądź o 11.30 starsi. Spowiedź będzie w środę. Módlmy się za ks. Rekolekcjonistę i za wszystkich nas o dobre owoce rekolekcji. 

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 171-180 przy kościele i z Czubrowic 111-115 przy kaplicy. 

Pan Bronisław Babiuch kończy po osiemnastu latach swą posługę kościelnego w naszej parafii, z powodów osobistych oraz rodzinnych. Bardzo dziękujemy za wieloletni i ofiarny trud tej posługi, połączonej również z posługą nadzwyczajnego szafarza Eucharystii. Niech dobry Bóg wynagrodzi poświęcenie i troskę o naszą piękną świątynię, swoim błogosławieństwem i opieką nad całą rodziną. Bóg zapłać. Nasz arcybiskup Marek Jędraszewski nadał panu Bronisławowi srebrny Medal Ojca Świętego Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej, życząc: Niech Pan Bóg hojnie obdarza swym błogosławieństwem. 

W tym tygodniu na Mszę św. i spotkania w czwartek i piątek przyjdą uczniowie klas VII. W pierwszy czwartek w kaplicy modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Vianney’a. W pierwszą sobotę nabożeństwo o 16.15 a po nim Msza św. o 17.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych na comiesięczną zmiankę różańcową w I sobotę. 

Dziś w budynku Szkoły w Czubrowicach odbędą się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Czubrowice. Lokal będzie otwarty dla wyborców w godzinach 8.00 – 16.00. 

Wójt zaprasza na spotkania informacyjne o programie „Czyste powietrze”. Chodzi o możliwość otrzymania dotacji na ocieplanie budynków, wymianę okien oraz starych pieców i kotłów. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych. Spotkania z przedstawicielami fundacji Dom-Energia będą w środę o 17.00 w remizie w Przegini oraz za tydzień w środę o 17.00 w remizie w Jerzmanowicach. 

Dziś przed kościołem młodzież będzie rozdawać nowy numer „Dobrych Nowin” – bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej. Ewentualne ofiary idą na pokrycie kosztów kolportażu.

 Jutro w naszej przychodni będzie bezpłatne badanie oczu przez firmę Opto-med.

 

24.03.2019.

Mamy trzecią niedzielę wielkiego postu.

Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Msze św będą jutro o 7.00 rano, o 11.00 , wieczorem o 17.00 i w Czubrowicach o 18.00. Na Mszy o 17.00 będzie poświęcenie książeczek dzieciom z klas III. Również na tej Mszy św będzie uroczyste podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje przystąpienia do tej adopcji można już dziś zabrać sobie z przedsionka kościoła, a wypełnioną deklarację złożymy uroczyście w poniedziałek na Mszy św. wieczornej.

Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne będą podczas każdej Mszy św, ale szczególnie dla dzieci na Mszy o 12.15, a dla młodzieży na Mszy popołudniowej po Gorzkich Żalach. Plan rekolekcji dostarczymy w tym tygodniu do każdego domu, natomiast już dziś jest dostępny na naszej stronie internetowej, oraz w goblocie.

Zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie w czwartek o 18.00, dlatego bierzmowani z Czubrowic przyjdą już na 17.00.

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 161-170 przy kościele i z Czubrowic 106-110 przy kaplicy.

Od dziś aż do niedzieli Palmowej można składać wypełnione deklaracje półrocznego wsparcia, określoną kwotą, Oratorium dla dzieci i młodzieży w zrujnowanym Aleppo, w Syrii, prowadzonego przez księży Salezjanów dla grupy 800 osób. Natomiast dziś będzie przed kościołem zbiórka do puszek na zakup piłek, gier planszowych i innych gadżetów, które wprost od naszej parafii zawiezie do Aleppo na początku maja nasz parafianin p. Andrzej Muszyński z Zaskala.

Ogłaszamy zapisy na nocne czuwanie przed wizerunkiem Matki Boskiej na Jasnej Górze, od Apelu o 21.00 do około 4.00 nad ranem. Szczególnie zaproszeni są kończący w tym roku szkołę podstawową czy gimnazjum. Mile widziani będą też maturzyści, oraz każdy chętny. Czuwanie będzie z poniedziałku na wtorek z 8 na 9 kwietnia. Wyjazd byłby o 19.00 z Racławic.  Zapisy w zakrystii.

Wójt informuje, że 31 marca 2019 r. czyli w następną niedzielę w budynku Szkoły w Czubrowicach odbędą się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Czubrowice. Lokal będzie otwarty dla wyborców w godzinach 8.00 – 16.00.

Przypominamy, że za tydzień będzie przejście na czas letni, więc wstaniemy godzinę wcześniej.

 

17.03.2019

 

Mamy drugą niedzielę wielkiego postu i wspomnienie św. Patryka. We wtorek uroczystość św. Józefa.

 

Jednym z elementów czasu jaki przeżywamy,  obok modlitwy i postu jest jałmużna. Dlatego chcielibyśmy ponownie zaproponować wam przystąpienie do programu pomocy dzieciom z Aleppo, tym razem przez wspieranie funkcjonowania Oratorium prowadzonego dla 800 dzieci przez Księży Salezjanów w samym Aleppo. Od kwietnia przez 6 miesięcy wspomagać będziemy materialnie obecnych tam Księży Salezjanów, którzy nie opuścili tego miejsca i dzieci im powierzonych, nawet w czasach straszliwej zawieruchy wojennej. Dziś przed kościołem będą rozdawane deklaracje przystąpienia do tego programu. Bardzo prosimy zabrać je do domu i w spokoju zastanowić się na ile stać nas materialnie i duchowo by przystąpić do tej akcji. Wypełnione deklaracje będzie można wrzucać aż do Niedzieli Palmowej do skarbony w przedsionku kościoła, lub do koszyczka na składkę. Chcielibyśmy, aby nasze nowe deklaracje wsparcia zawiózł bezpośrednio do Aleppo nasz parafianin pan Andrzej Muszyński, znany podróżnik i autor książek podróżniczych, który do Aleppo wybiera się w weekend majowy. Będzie chciał odnaleźć rodziny, które wspieraliśmy dotychczas przez program Rodzina-Rodzinie, nawiązać z nimi kontakt, zrobić zdjęcia i nakręcić reportaż z aktualnej sytuacji z miasta, które obecnie przypomina zburzoną po wojnie Warszawę. Oprócz nowych deklaracji wsparcia, dobrze byłoby aby od naszej społeczności mógł zawieźć osobiście prezenty i podarunki dla wszystkich dzieciaków w postaci piłek, gier planszowych, gum do skakania i innych gadżetów, które osłodzą trochę dzieciństwo wśród gruzów zrujnowanego miasta. Na ten cel będzie składka do puszek w przyszłą niedzielę.

 

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 151-160 przy kościele i z Czubrowic 101-105 przy kaplicy.

 

W czwartek na 18.00 zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego, dlatego dla bierzmowanych w Czubrowicach spotkanie będzie o 17.00.

 

Na wyjazd do Myślenic na misterium mamy już pełny skład 50 osobowy.

 

Pomimo licznych apeli ostrzegających przed oszustami. Policja nadal odnotowuje przypadki przekazywania przestępcom przez osoby starsze swoich oszczędności. Pamiętajcie: Policja nigdy nie prosi o zaangażowanie własnych pieniędzy w działanie policyjne, a tym bardziej przekazanie ich poprzez pośrednika np. w celu uniknięcia konsekwencji prawnych za popełnienie przestępstwa przez kogoś z rodziny. W przypadku, gdy ktoś podaje się za członka waszej rodziny, upewnijcie się czy jest to ta osoba, za którą się podaje, a jeśli nie macie pewności, kto do was dzwoni, nie podejmujcie rozmowy i nie przekazujcie żadnych informacji o sobie. W razie podejrzeń dzwonimy na numer alarmowy 112.

 

10.03.2019

Mamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach tradycyjnie przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w poniedziałki o 16.00, natomiast dla dorosłych w piątki o 16.30 w kościele oraz o 17.30 w kaplicy. Plenerowa Droga Krzyżowa na Czubrowickiej Kalwarii w każdy piątek o 19.00.

Parafialne rekolekcje wielkopostne będą u nas od 31 marca do 3 kwietnia. Wygłosi je do nas ks. Krzysztof Kozioł – proboszcz z parafii Balin.

Mamy 50 wejściówek na Misterium Męki Pańskiej, które wystawiane będzie na scenie Domu Katolickiego w Myślenicach w niedzielę 7 kwietnia o 18.15. Organizujemy wspólny przejazd autokarem. Wyjazd o 16.30 z ostatniego przystanku od strony Paczółtowic. Koszt za przejazd około 15-20 zł w zależności od ilości chętnych. Zapisy od dziś w zakrystii.

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to mieszkańców Czubrowic 141-150 przy kościele i Czubrowic 96-100 przy kaplicy.

Za tydzień będziemy mieć składkę inwestycyjną do kopert.  Z lutego ta składka wyniosła 6 925 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

We czwartek o 18.00 spotkanie grupy turystyczno-survivalowej. Młodzież bierzmowana przyjdzie w Czubrowicach na spotkanie godzinę wcześniej czyli na 17.00. W Racławicach w piątek bez zmian, a następnie wezmą udział w Drodze Krzyżowej na Skałach.

W trzeci piątek miesiąca będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej zapraszamy na spotkanie Rodziców wraz z wszystkimi lektorami i ministrantami w bardzo ważnym celu omówienia przyszłości służby liturgicznej w naszej parafii. Bardzo prosimy o niezawodne przybycie.

Sołtys informuje i zaprasza mieszkańców Racławic na zebranie wiejskie, które odbędzie się 17 marca czyli w niedzielę za tydzień o godz. 13.15. w Wiejskim Domu Kultury. Proszę o liczne przybycie.

W poniedziałek 11 marca w Czubrowicach od 9.30 do 12.00 zapraszamy rodziców z dziećmi na Dzień Otwarty do Przedszkola, podczas którego będą mogli Państwo zapoznać się z naszą ofertą, obejrzeć placówkę, a dzieci będą mogły przekonać się jak wygląda dzień w przedszkolu.

03.03.2019

 

Mamy VIII niedzielę zwykłą. Dziś rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne dla uproszenia dobrych owoców Wielkiego Postu, który zaczniemy w środę.

Bezpośrednio po Mszy rannej do 10.00 prosimy róże św. Maksymiliana i św. Faustyny (p. Mariana Mitki i p. Marii Patyk), od 10.00 róże św. Bernadety i św. Franciszka (p. Heleny Mirek i p. Krystyny Moń), od 11.45 do 12.15  Róże św. Rity, św. brata Alberta i bł Chiary Luce, od 13.15 Róża MB Różańcowej (p. Zofii Skotnicznej), od 14.00  róża św. Dzieci z Fatimy i św. Jadwigi (p. Janiny Krzynówek i p.  Zofii Kudła) i od 15.00 do 16.00 bł. Anieli Salawy (p. Marianny Skotnicznej).

W Czubrowicach od 10.30 róża św. Jana Vianney’a (p. Floriana Babiucha), od 11.30 róża św. Jana Pawła II (p. Stanisławy Wadowskie)j i od 12.30 do 13.30 róże św. Rafała Kalinowskiego i św. Teresy (p. Jolanty Heleny Mirek i p. Ireny Chochół).

W poniedziałek od 17.30 do 18.00 zapraszamy na trwanie na modlitwie przed Panem Jezusem kobiety (w kaplicy od 18.30 do 19.00). We wtorek od 7.30 do 8.00 zapraszamy mężczyzn (w kaplicy od 8.00do 8.30).

Jutro św. Kazimierza – patrona naszej diecezji.

W środę Popielcem rozpoczynamy wielki post. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą o 8.00, potem w Czubrowicach o 9.30, następnie o 11.00 i po południu o 17.00 oraz dodatkowo o 18.00 w Czubrowicach.

W pierwszy czwartek miesiąca Msze św. będą wieczorem. Szczególnie zapraszamy do kaplicy na modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Marii Vianney’a. Kandydaci do bierzmowania w Czubrowicach przyjdą już na 18.00.

Drogi Krzyżowe będą w piątki o 16.30 w kościele, o 17.30 w kaplicy i o 19.00 na skałach w Czubrowicach. Dzieci szkolne będą miały Drogę Krzyżową w poniedziałki o 16.00 w kościele. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o 15.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic  131-140 przy kościele i z Czubrowic  91-95 przy kaplicy.

Za symboliczną złotówkę można sobie nabyć gazetę „Chit”. Cały numer poświęcony jest tematyce Wielkiego Postu. Jest też dobre przygotowanie do spowiedzi wielkanocnej.

 

24.02.2019

Jest 7. Niedziela zwykła. Jutro na 19.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

W tym tygodnie będzie pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni spowiadamy od 16.00. Zgłoszenia chorych na odwiedziny duszpasterskie przyjmujemy w zakrystii. W sobotę nabożeństwo będzie przed Mszą św, czyli o 16.15. Połączone będzie ze zmianką tajemnic różańcowych. Liczymy na obecność wszystkich członków Żywego Różańca. Potem Msza św. już z niedzieli.

W tym tygodniu na spotkania przyjdą uczniowie klas siódmych: w Czubrowicach na 18.00 w czwartek, w Racławicach w piątek na spowiedź, Mszę św. i spotkanie.

W niedzielę zaczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne w celu uproszenia dobrych owoców czekającego nas wielkiego postu. Bezpośrednio po Mszy rannej do 10.00 prosimy róże św. Maksymiliana i św. Faustyny (p. Mariana Mitki i p. Marii Patyk), od 10.00 róże św. Bernadety i św. Franciszka (p. Heleny Mirek i p. Krystyny Moń), od 11.45 do 12.15  Róże św. Rity, św. brata Alberta i bł Chiary Luce, od 13.15 Róża MB Różańcowej (p. Zofii Skotnicznej), od 14.00  róża św. Dzieci z Fatimy i św. Jadwigi (p. Janiny Krzynówek i p.  Zofii Kudła) i od 15.00 do 16.00 bł. Anieli Salawy (p. Marianny Skotnicznej).

W Czubrowicach od 10.30 róża św. Jana Vianney’a (p. Floriana Babiucha), od 11.30 róża św. Jana Pawła II (p. Stanisławy Wadowskie)j i od 12.30 do 13.30 róże św. Rafała Kalinowskiego i św. Teresy (p. Jolanty Heleny Mirek i p. Ireny Chochół).

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o tę troskę parafian z Czubrowic  121-130 przy kościele i z Czubrowic 86-90 przy kaplicy.

Dziś przed kościołem młodzież rozprowadza kolejny numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Sołtys Racławic informuje, że podatek rolny i opłaty za śmieci będą przyjmowane w sołtysówce codziennie od 4 marca do 15 marca w godz. 9.00-13.00 oraz po południu w czwartek 7 marca i w piątek 15 marca od 15.00 do 17.00.

17.02.2019

 

Mamy 6 niedzielę zwykłą. W piątek będzie święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w sobotę św. Polikarpa.

 

Mamy dziś niedzielę składki inwestycyjnej. Z miesiąca stycznia zostało zebrane na ten cel 5 120 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

Radę Parafialną zapraszam na spotkanie za tydzień w poniedziałek 25 lutego na 19.00.

 

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 111-120 przy kościele i z Czubrowic 81-85 przy kaplicy.

 

W środę po nabożeństwie będzie spotkanie Koła Biblijnego, w czwartek o 18.00 spotkanie grupy survivalowo- turystycznej z podróżnikiem p. Andrzejem Muszyńskim. Zapraszamy chętnych.

 

W sobotę o 6.30 wyjeżdżamy spod kościoła na spartakiadę zimową organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Kasinie Wielkiej na stokach Śnieżnicy. Opłata za przejazd 25 zł. Zapisy jeszcze trwają w zakrystii.

 

Wójt zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące programu „Czyste powietrze” , które odbędą się 20.02. o 17.00 w OSP Jerzmanowice, oraz 01.03. o 17.00 w OSP Przeginia. Program dotyczy możliwości uzyskania dotacji na termomodernizację i wymianę starych pieców.

 

Wójt zaprasza również rolników na szkolenie w zakresie „Zasad wypełniania wniosku o przyznanie płatności  w ramach wsparcia bezpośredniego w formie elektronicznej (eWniosekPlus) oraz „Rolniczy handel detaliczny”, które odbędzie się 20 lutego o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

 

10.02.2019

Mamy 5. Niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Scholastyki. Jutro NMP z Lourdes, w czwartek św. Cyryla i Metodego.

W piątek, jako trzeci w miesiącu lutym, będzie po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką przed Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 101-110 przy kościele i z Czubrowic 76-80 przy kaplicy.

Jak co roku, organizujemy wspólny wyjazd na spartakiadę zimową organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, tym razem w Kasinie Wielkiej, w sobotę 23 lutego 2019 r. Można wystąpić w slalomie na nartach, na snowboardzie, w zjeździe na byle czym oraz w konkurencjach dla rodzin, albo po prostu pojeździć sobie dla przyjemności.  Przy zapisach podajemy PESEL, miejsce zamieszkania i kategorię zawodów. Zapisy w zakrystii.

Wójt i Radni Czubrowic zapraszają rodziców i wszystkich, którym leży na sercu przyszłość szkoły w Czubrowicach na spotkanie dziś  na 16.00 do remizy OSP. Sprawa dotyczy realizacji obietnic przedwyborczych w sprawie powrotu szkoły pod jurysdykcję Gminy. Ważne jest, aby przybyć licznie na to spotkanie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Bardzo ciekawy jest numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży. Jest też Źródło i duży Gość. Wszystko to znajduje się w wieszaku pod schodami na chór. Na najniższej półce zawsze znajdują się czasopisma, które można zabrać sobie za darmo, a za pozostałe proszę składać pieniążki do skarbonki, która znajduje się obok, na oknie.

 

03.02.2019

 

Mamy 4. Niedzielę zwykłą i pierwszą w lutym dlatego dziś zamiast kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. 

We wtorek św. Agaty, w środę  św. Pawła Miki i Towarzyszy, w niedzielę św. Scholastyki. 

W tym tygodniu przyjdą na spotkania uczniowie klas VIII i I Gim. W czwartek w Czubrowicach na 18.00 oraz w piątek w Racławicach. 

Dzisiaj po Mszy św popołudniowej czyli około 17.00 będzie w naszym kościele przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z teatrzyku „Ale heca” ze szkoły w Racławicach. Serdecznie zapraszamy. 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Czubrowic 91-100 przy kościele i z Czubrowic 71-75 przy kaplicy. 

Pielgrzymów wybierających się w czerwcu do Medjugorie i Chorwacji zapraszamy na spotkanie w środę po Nowennie czyli około 18.00 na plebanię. Proszę przynieść dowody osobiste lub paszporty. 

Jak co roku , organizujemy wspólny wyjazd na spartakiadę zimową organizowaną przez KSM, tym razem w Kasinie Wielkiej w sobotę 23 lutego 2019 r. Można wystąpić w slalomie na nartach, na snowboardzie, w zjeździe na byle czym oraz w konkurencjach dla rodzin. Przy zapisach podajemy PESEL, miejsce zamieszkania i kategorię zawodów. Zapisy w zakrystii.

 

Wczoraj poświęciliśmy nowe szaty liturgiczne do naszego kościoła. Pewna rodzina z Racławic ufundowała ornat i kapę z wizerunkiem naszej MB Racławickiej, jako podziękowanie za opiekę przez wszystkie lata pracy, natomiast z ofiar od sprzątających kościół zakupiono ornat ślubny i maryjny do koncelebry oraz komplet obrusów na święta. Bóg zapłać. 

Wójt i Radni Czubrowic zapraszają rodziców i wszystkich, którym leży na sercu przyszłość szkoły w Czubrowicach na spotkanie za tydzień w niedziel

Msze św. w niedziele:


8.00,    11.00,   16.00

dodatkowo 12.15 od listopada do Wielkanocy


Kaplica w Czubrowicach:

sobota 18.00, niedziela 9.30

 

 

Dni powszednie:
             

W  Racławicach:

w poniedziałki, środy i piątki:
      17.00 (bądź 19.00)

(17.00 od września do Wielkanocy 

19.00 od Wielkanocy do sierpnia)

wtorki, czwartki i soboty:
       7.00 (przez cały rok)

 

KANCELARIA: czynna codziennie w dni powszednie, po Mszy św. w Racławicach

Wirtualny spacer