Racławice Parafia Narodzenia NMP

Ogłoszenia

 

18.11.2018

 

Jest 33 niedziela zwykła i wspomnienie bł. Karoliny Kózka. Dziś  obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich. Do puszek przed kościołem można złożyć datki na organizację centralnych uroczystości w Krakowie. W poniedziałek bł. Salomei, we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, w środę Ofiarowanie NMP, w czwartek św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, w sobotę św. męczenników wietnamskich a w niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 

Przypominamy, że dziś o 15.30 w Trzebini w kinie Sokół będzie przedstawienie pt: „Pogodynka”, na które rozprowadziliśmy 120 wejściówek w naszej parafii. Dojazd we własnym zakresie.

 

Tegoroczne obchody święta św. Cecylii, które przypadną w następną niedzielę tj. 25 listopada 2018 roku, organizowane są po raz XIV przez Stowarzyszenie „Mazureczek”. Rozpoczniemy je od wspólnej modlitwy na Mszy świętej o godz. 16:00, której oprawę wokalno - instrumentalną zapewni Młodzieżowy Zespół „MAZURECZEK”. Jak co roku nasze stowarzyszenie wydało na tę uroczystość okolicznościowy Kalendarz na 2019 rok, który będzie można otrzymać po każdej Mszy świętej przy kościele parafialnym w Racławicach oraz przy kaplicy w Czubrowicach. Już teraz dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas w tym pomyśle i przyczyniły się do zorganizowania obchodów w tej formie. Ewentualne środki finansowe pozyskane z kolportażu Kalendarza zostaną przeznaczone na dalszy rozwój naszych Młodych Talentów. Dziękujemy za życzliwość, z którą spotykamy się od początku istnienia. Prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy chętnych do pomocy w rozwoju Zespołów.  Zarząd Stowarzyszenia Mazureczek.

 

Dziś na Mszy św. o 12.15 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. W najbliższym tygodniu nasz organista rozpocznie roznoszenie opłatków:

 

-  we wtorek (20 listopada): Racławice od nr 2 – 50a,

 

-  w środę (21 listopada): Racławice od nr 51 – 100a,

 

-  w czwartek (22 listopada): Racławice od nr 101 – 150,

 

-  w piątek (23 listopada): Racławice od nr 151 - 201.

 

Zakład Kominiarski informuje, że w Racławicach i Czubrowicach będą czyszczone kominy w dniach 19 do 23 listopada.

 

Zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży z klas VIII i III gimnazjum w następną niedzielę po Mszy o 9.30 w Czubrowicach oraz po Mszy o 12.15 w Racławicach. Najlepiej żeby mogli być oboje rodzice.

 

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Za tydzień prosimy o te posługę parafian z Racławic 311-320  i z Czubrowic 6-10.

 

Mamy dziś składkę inwestycyjną.  Z poprzedniego miesiąca składka wyniosła 8430 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

11.11.2018 

Mamy 32. Niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Marcina z Tours, a w Polsce Narodowe Święto Niepodległości w 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości politycznej. Dziś o 12.00 wszyscy w całej Polsce odśpiewamy Hymn narodowy, podobne jak uczyły to dzieci i młodzież szkolna w piątek o godz. 11.11. Towarzyszyć nam będzie bicie dzwonów.

Na nasze parafialne obchody Święta Niepodległości zapraszamy wszystkich jutro na 17.00 do kościoła na Mszę za Ojczyznę a potem do Domu Kultury na prelekcję p. Kazimierza Tomczyka i przepiękne przedstawienie patriotyczne w wykonaniu dziecięcego zespołu teatralnego „Ale Heca”. Potem wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zapraszamy wszystkich. Wspólnie zamanifestujmy miłość do Niepodległej i troskę o jej los.

W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, we wtorek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna- pierwszych męczenników Polski, a w sobotę św. Elżbiety. Za tydzień w niedzielę bł. Karoliny Kózkówny oraz II Światowy Dzień Ubogich.

W każdą środę po Nowennie do MB Nieustającej Pomocy zapraszamy chętnych do Zagrody na plebanii na tzw. Dyskusyjny Klub Filmowy czyli na obejrzenie jakiegoś filmu religijnego i krótką dyskusję na jego temat. Zaczynamy już w tym tygodniu. Długie wieczory są najbardziej odpowiednią porą żeby tak spędzić środowe wieczory.

W piątek jako trzeci w miesiącu listopadzie będzie po Mszy św. Nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych wypominanych. Dlatego też spotkanie z młodzieżą klas III gimnazjum rozpoczniemy dopiero o 18.00.

Dziękujemy za troskę o nasz  kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o tę posługę parafian z Racławic 301-310 i z Czubrowic 216-220.

Piękne podziękowania dla wszystkich rodzin, które w minionych dniach gościły u siebie młodzież polską z dawnych kresów Rzeczpospolitej a obecnie na Białorusi. To konkretny przejaw patriotyzmu wobec tych, którzy z wolnej ojczyzny nie mogą się cieszyć u siebie.

Sołtys Racławic informuje, że IV rata podatku rolnego i za wywóz śmieci będą przyjmowane w sołtysówce w dniach 13-16 listopada w godz. 9.00-13.00 oraz po południu 16 listopada od 15.00 do 17.00.

Polecamy do poczytania Gościa Niedzielnego i Źródło oraz Małego Gościa dla dzieci. Można je sobie nabyć  w przedsionku naszego kościoła.

 

Jutro przed Mszą św. za Ojczyznę o 17.00 zostaną uroczyście wniesione flagi polskie jakie sołtysi Racławic i Czubrowic otrzymali od Prezydenta RP wraz z życzeniami: „Niech flaga Rzeczpospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości i państwowości oraz znak naszego przywiązania do Ojczyzny, którą współtworzą lokalne wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Niech w roku wielkiego jubileuszu biało-czerwona flaga ozdobi nasze domy i połączy nas wokół wspólnego celu, jakim jest pomyślność i dobro Polski”. Prezydent RP Andrzej Duda.

 

 

04.11.2018 

 

Mamy 31. niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Karola Boromeusza. W piątek będzie rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę św. Leona Wielkiego, w niedzielę św. Marcina z Tours, oraz Narodowe Święto Niepodległości.

 

Wójt naszej gminy zaprasza na Wieczór Niepodległości w 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w piątek 9 listopada 2018 roku w Chochołowym Dworze od godz. 18.00. Podczas uroczystości uczcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej. Dzięki temu, że pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. W programie koncerty oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 

Natomiast nasze parafialne obchody Święta Niepodległości świętować będziemy uroczyście w poniedziałek 12 listopada. Najpierw Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, a później w Domu Kultury krótka prelekcja pana Kazimierza Tomczyka i przedstawienie patriotyczne, które wykonają dzieci z teatrzyku „Ale heca”, oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Serdecznie zapraszamy na obchody. Rozpoczynamy w kościele o 17.00.

 

Od dziś wprowadzamy na okres jesienno-zimowy, aż do Wielkanocy, dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 12.15. Szczególnie zapraszamy na tę Mszę św. młodzież i dzieci szkolne z rodzicami.

 

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian Z Racławic 291-300     i z Czubrowic 210-215.

 

Od wtorku gościć będziemy grupę polskich dzieci z Białorusi. Poszukujemy jeszcze chętnych rodzin na przyjęcie 12 osób na noclegi od wtorku do soboty. Prosimy chętnych o zgłoszenie się w zakrystii.

 

Grupa teatralna Misterium z Trzebini zaprasza, jak co roku, na nowy spektakl pt: „Pogodynka”. Mamy ok. 100 bezpłatnych wejściówek na niedzielę 18 listopada o godz. 15.30, które można odebrać dziś w zakrystii. Dojazd we własnym zakresie.

 

Pani Dyrektor serdecznie zaprasza na oficjalne otwarcie  Podwórka Talentów Nivea znajdującego się przy szkole podstawowej w Racławicach dziś o godz.14.00. Na dzieci czeka słodki upominek, gadżety firmy Nivea i wspaniała zabawa na placu zabaw. Każdy będzie mile widziany. Czekamy na Was!!!

 

 

 

28.10.2018

Jest XXX Niedziela Zwykła, którą obchodzimy jako Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziś też czcimy św. Szymona i Judę Tadeusza. W czwartek Wszystkich Świętych, w piątek Dzień Zaduszny, w niedzielę św. Karola. Szczególnie pamiętamy dziś o Kościele prześladowanym i wspieramy organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Codziennie w dniach od 1 do 8 listopada będzie można uzyskać odpust zupełny ofiarowany za konkretnego zmarłego, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej. Dlatego wcześniej będziemy spowiadać w poniedziałek, wtorek i środę na pół godziny przed nabożeństwami czyli w Racławicach od 16.00 a w Czubrowicach od 17.30. Dodatkowo w środę spowiadać będziemy po nabożeństwach aż do ostatniego chętnego. W czwartek Msza św. na cmentarzu będzie tradycyjnie o 14.00, natomiast nie będzie Mszy św. o 16.00 w kościele. W dzień zaduszny Msze św. będą o 7.00, 17.00 w kościele i o 18.00 w kaplicy.

Od przyszłej niedzieli będzie w okresie jesienno-zimowym dodatkowa Msza św. w niedzielę o 12.15. Zapraszamy na nią szczególnie dzieci i młodzież szkolną wraz z rodzicami.

Tydzień temu, podczas liczenia wiernych, okazało się, że na Mszach św. było nas 957 osób, a do Komunii przystąpiło 327 osób.

Proszę zabrać sobie do domów i poczytać darmową gazetę ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”, które rozdaje dziś młodzież przed kościołem. 

Ofiarą do puszek możemy dziś wspomóc chrześcijan w Pakistanie. Można ich także wspomóc sms-owo o treści RATUJE na 72405 (2,50 zł).

Najpóźniej do poniedziałku dzieci mogą przynosić wyklejone i podpisane plansze z nabożeństw różańcowych. Drobne nagrody za wytrwałą modlitwę różańcową będą rozdawane w niedzielę za  tydzień na Mszy św. o 12.15.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania młodzież z klas VII w Czubrowicach w poniedziałek po różańcu a w Racławicach we wtorek po Mszy św.

Organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Chorwacji i Bośni w dniach 29.06. do 06.07.2019 roku. Nawiedzimy takie miejsca: Marija Bistrica, Nin, Zadar, Split, Trogir, Medjugorie, Mostar, Wodospady Kravica, Dubrownik, Veprice, Jeziora Plitvickie, Zagrzeb. Koszt 1950 zł. Pielgrzymkę przygotuje i poprowadzi biuro „Orlando” ze Skawiny. Chętnych prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

W każdą niedzielę listopada przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach trwać będzie festiwal Filmów Chrześcijańskich „ARKA 2018”. Seanse o 15.30 i o 17.30.

Intencje pogrzebowe

Jest taki piękny zwyczaj, że przy okazji pogrzebu zamawia się od konkretnych osób czy rodzin intencje Mszy św. za tego zmarłego, w którego pogrzebie uczestniczymy. Tych intencji jest na tyle dużo, że nie możemy ich wszystkich odprawić u siebie, bo nie zezwala na to Prawo Kanoniczne. Dlatego w większości odsyłaliśmy je innym księżom do odprawienia poza naszą parafią. W  ciągu ostatnich 12 miesięcy odesłaliśmy 540 takich intencji wraz z waszymi ofiarami w kwocie 27 000 zł. Nam pozostało pilnowanie ich, wypisywanie i odczytywanie co tydzień, na każdej Mszy św. niedzielnej, kiedy te Msze św. poza parafią będą odprawiane, oraz wspominanie tych zmarłych tego dnia w modlitwie powszechnej. A wy w większości i tak nie byliście z tego zadowoleni.

Dlatego proponujemy przyjąć zasadę:

  1. Tylko najwyżej 5 intencji od najbliższej rodziny będziemy się starać odprawić u nas w parafii.
  2. Będzie jednak możliwość dołączenia do intencji zbiorowej, odprawianej za kilku zmarłych jednocześnie, u nas w kościele na wieczornych Mszach św. w środę lub w piątek. W takim wypadku ofiara jest dowolna, a pełną listę ofiarodawców odczytamy podczas pogrzebu, natomiast w niedzielę przy ogłoszeniach parafialnych wyczytywać będziemy tylko nazwiska rodzin, które zamówiły te intencje  (a więc bez imion wszystkich skoligaconych), czyli np.: „od Iksińskich”, a nie : „od Stanisława Iksińskiego z żona Kunegundą, córkami Barbarą i Natalią z mężami Stanisławem i Ludwikiem z dziećmi z Czubrowic i Szklar”. Przecież chodzi o modlitwę za zmarłego a nie o promocję swojej rodziny na forum całej parafii.
  3. Ci, którzy nie chcą dołączać do intencji zbiorowych mogą zamówił Mszę św. tylko od siebie. Wyczytamy ją podczas pogrzebu i odeślemy  do odprawienia przez innych księży poza parafią, a my rezygnujemy już z informowania o tym kiedy i od kogo będą odprawiane. Można się o tym dowiedzieć ze strony internetowej, oraz w kancelarii parafialnej, ale już na pewno nie z niedzielnych ogłoszeń.

Myślę, że nie powinno być większych obiekcji z waszej strony co do tych Mszy św. zbiorowych, bo jak patrzymy na intencje, które zamawiacie normalnie, poza pogrzebami, to z reguły są one za kilku a nawet kilkunastu zmarłych, tak, że czasami podawanie intencji na początku Mszy św. przypomina odczytywanie wypominków. Można więc powiedzieć, że to u nas norma.

Zasadę tę, po konsultacjach z Radą Parafialną, przyjmujemy od pierwszego pogrzebu po Wszystkich Świętych 2018 roku.

 

21.10.2018

  

Niedzielą Misyjną rozpoczynamy cały tydzień modlitw w intencji misyjnej działalności Kościoła. Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II. Za tydzień w niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego  i święto św. Szymona i Judy Tadeusza.

Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 19.00.

Polska młodzież z Białorusi przybędzie do nas w dniach poprzedzających setną rocznicę odzyskania niepodległości czyli od 6 do 10 listopada. Sto lat temu te ziemie, tak jak nasze, cieszyły się z wolności i leżały w granicach Polski, która odzyskała swój byt po 123 latach rozbiorów. Lecz oni mogli się cieszyć wolną Polską tylko przez 20 lat. Ich nawiedzenie Macierzy w tak ważnych dla nas dniach na pewno umocni w nich ducha polskości i rozbudzi patriotyzm. Poszukujemy rodzin, które zdecydują się przyjąć na noclegi na te cztery noce polskie dzieci do polskich domów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do dziś wieczorem.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 271-280 z Czubrowic 201-205

 

Dziękujemy za wsparcie funduszu stypendialnego Dzieła Nowego Tysiąclecia z ubiegłej niedzieli. Zebraliśmy i przekazaliśmy kwotę 1 041 zł.

 

Dziś mamy niedzielę składki inwestycyjnej. Z ubiegłego miesiąca na ten cel wpłynęło 10385 zł. Aktualnie trwają prace nad odwodnieniem i otynkowaniem sali duszpasterskiej w podziemiach kaplicy w Czubrowicach.

 

Dzisiaj w całej Polsce przeprowadzamy liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św.

 

Dzisiaj również są w naszej Ojczyźnie wybory samorządowe.

 

14.10.2018

Mamy 28. niedzielę zwykłą obchodzoną jako Dzień Papieski. Z tej racji dzisiaj po Mszach św. będziemy mogli włączyć w akcję dzieło Nowego Tysiąclecia składając do puszek przed kościołem datki na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. To żywy pomnik stawiany corocznie Wielkiemu Polakowi.

Jutro św. Teresy od Jezusa, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek św. Łukasza, w piątek Msza św. w intencji Ojczyzny, w sobotę św. Jana Kantego. Za tydzień niedziela misyjna, z której składka pójdzie na cele misyjne.

We wtorek  będzie uroczyste poświęcenie sztandaru naszej szkoły w Racławicach. Rozpoczniemy od Mszy św. w kościele o 10.00, potem przemarsz do szkoły, około 11.15 będzie ceremoniał wręczenia sztandaru i program artystyczny. To właśnie Maria Konopnicka – patronka naszej szkoły -  jest autorką słynnej Roty ze słowami : „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród… Tak nam dopomóż Bóg”. Świetnie ta uroczystość szkolna wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W imieniu dyrekcji zapraszamy wszystkich do uświetnienia tej uroczystości.

         Tego samego dnia wieczorem w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach rozpocznie się uroczyste świętowanie 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża. O 16.30 będzie uroczysta Eucharystia z Nuncjuszem Apostolskim i całym Episkopatem Polski oraz władz państwowych. O 20.00 pod oknem papieskim będzie odsłonięcie mozaiki z wizerunkiem Papieża, a od 20.30 na Rynku Głównym koncert artystów scen polskich. Wystąpią: Natalia Niemen, Mateo, Magda Steczkowska, Zakopower i inni.

W środę spotkanie Koła Biblijnego po Mszy św.

         Polska młodzież z Białorusi przybędzie do nas w dniach poprzedzających setną rocznicę odzyskania niepodległości czyli od 6 do 10 listopada. Sto lat temu te ziemie, tak jak nasze, cieszyły się z wolności i leżały w granicach Polski, która odzyskała swój byt po 123 latach rozbiorów. Lecz oni mogli się cieszyć wolną Polską tylko przez 20 lat. Ich nawiedzenie Macierzy w tak ważnych dla nas dniach na pewno umocni w nich ducha polskości i rozbudzi patriotyzm. Poszukujemy rodzin, które zdecydują się przyjąć na noclegi na te cztery noce polskie dzieci do polskich domów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do przyszłej niedzieli.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy i za dekorację kwiatami. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 261-271 z Czubrowic Górka.

Centrum rehabilitacyjne Vital-Med. W Jerzmanowicach zaprasza 19 i 20 X na bezpłatne badania i konsultacje ze specjalistami w godz. 9.00-15.00. Informacje na plakatach i stronie internetowej.

 

07.10.2018

Mamy XXVII niedzielę zwykłą, wspomnienie MB Różańcowej i pierwszą niedzielę miesiąca, dlatego dziś zamiast kazania będziemy mieć adorację Najśw. Sakramentu. Dziś nabożeństwo Różańcowe będzie o godz. 15.30. Codziennie zaś o 16.30 w kościele, oraz o 18.30 w kaplicy. Zapraszamy do wytrwałego, wspólnego  szturmowania nieba modlitwą różańcową. We wtorek wspominać będziemy bł. Wincentego Kadłubka, w sobotę bł. Honorata w niedzielę św. Małgorzaty.

Nasza parafia zaproszona jest do kaplicy Wieczystej Adoracji Najśw. Sakramentu w Łagiewnikach na poprowadzenie całonocnego czuwania z wtorku na środę w tym tygodniu. Wyjazd będzie we wtorek o 20.00 spod kościoła. Powrót wczesnym świtem. Chętnych do całonocnego czuwania prosimy o zapisy w zakrystii do końca dzisiejszego dnia.

W sobotę będzie ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. o 19.00 i po niej procesja różańcowa dookoła kościoła. Wszyscy przynosimy świece. Msza św.  będzie w intencji waszych próśb i podziękowań, jakie przyniesiecie wypisane na karteczkach.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania młodzież z klas VIII i III Gimnazjum w Czubrowicach w czwartek po różańcu, a w Racławicach w piątek klasy VIII bezpośrednio po szkole, a klasy III gimnazjum po Mszy św. czyli około 17.30.

Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 251-260 i z Czubrowic 196-200.

GOK organizuje koncert charytatywny dziś o 17.00 w Jerzmanowicach. Dochód z kiermaszu i z całego koncertu będzie na wsparcie drugiej operacji rączki Amelki Szymczyk – podopiecznej Fundacji „Się Pomaga”.

Nasz Wójt zaprasza na spotkanie informacyjne programu „Czyste powietrze” z udziałem specjalistów z Krakowa, które odbędzie się dnia 08.10.2018 czyli w poniedziałek o 18.00 w remizie OSP Jerzmanowice. Chodzi o dotacje na termoizolację budynków i wymianę starych pieców. Natomiast z przedstawicielami Gminy będą spotkania w poszczególnych wioskach: we wtorek w Racławicach o 17.00 obok kościoła i w środę w Czubrowicach o 19.00 w remizie.

30.09.2018

 

Mamy XXVI niedzielę zwykłą. W poniedziałek będziemy wspominać św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej.

 Przez cały miesiąc październik Msze św. w tygodniu będą tylko wieczorami o 17.00 w kościele oraz o 18.00 w kaplicy. Jutro zaczniemy nabożeństwa różańcowe, będą one pół godziny przed Mszą w kościele oraz w kaplicy po Mszy św. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie różańcowej mając głębokie przekonanie, że tą modlitwą można wyprosić u Boga wszystko za pośrednictwem Jego Matki. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalne obrazki dla zachęty do gorliwego, codziennego uczestnictwa.

 W tym tygodniu wypada też pierwszy czwartek, piątek i sobotą miesiąca. W piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii. Spowiedź w te dni od 16.oo w kościele i od 17.30 w kaplicy. W sobotę nabożeństwo rozpoczniemy już o 16.15. Będzie to czas na 15 minutowe rozważanie przed Najświętszym Sakramentem treści tajemnic różańcowych.

 Uczniowie klas 7, 8, oraz III gim. przyjdą  w Czubrowicach w czwartek 4 października na 18.00, a wcześniej na spowiedź pierwszego czwartku miesiąca. W Racławicach przyjdą w piątek 5 października na 16.30 (wcześniej możliwość spowiedzi). Przypominamy o konieczności podpisywania indeksów u księdza za udział w Mszy św. niedzielnej.

 Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 241-250 i z Czubrowic 191-195.Dziś jest odpust w Przegini ku czci Chrystusa Odkupiciela człowieka.

 Dzisiaj można sobie zabrać z rąk młodzieży kolejny numer „Dobrych Nowin”. Jest to bezpłatna gazeta ewangelizacyjna. Od czasu do czasu można wrzucić za nią ofiarę na koszty kolportażu. Życzymy miłej lektury.

 

16.09.2018

Mamy 24 niedzielę zwykłą. We wtorek święto św. Stanisława Kostki –patrona młodzieży polskiej. Tego dnia całą młodzież naszej parafii zapraszamy na 18.00 do kościoła by uczcić swego patrona. Szczególnie zapraszamy młodzież szkolną i studentów, oraz przygotowujących się do bierzmowania z klas 7, 8 i III gim. Dla chcących się włączyć tego dnia w śpiew scholii próba będzie o 16.00 w salce na plebanii.

W najbliższą sobotę dla młodzieży będzie w Krakowie u św. Jana Pawła II „SMAK” - czyli Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Już od 14.00 rozpoczęcie, potem radosne i pobożne świętowanie aż do 21.00. Zapraszamy chętnych.

W poniedziałek o 19.00 będzie spotkanie Rady Parafialnej.

W środę po nabożeństwie spotkanie Koła Biblijnego.

W piątek, jako trzeci w miesiącu wrześniu, będzie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o 17.00, w ramach Nowenny przed setną rocznicą odzyskania niepodległości. Zapraszamy do wytrwałej i wdzięcznej modlitwy.

Za tydzień w niedzielę będzie spotkanie z rodzicami dzieci Pierwszokomunijnymi po Mszy św. o godz. 11.00. Poruszane będą ważne sprawy organizacyjne, dlatego prosimy o niezawodne przybycie.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 221-230 i z Czubrowic 181-185.

 

09.09.2018

 

 Jest XXIII niedziela zwykła u nas obchodzona jako uroczystość odpustowa ku czci narodzenia NMP. Suma odpustowa będzie o 11.30. Przewodniczyć jej będzie ks. dr Szymon Tracz - Diecezjalny Konserwator Zabytków i Sztuki Sakralnej Diecezji Bielsko-Żywieckiej, znany nam z rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii w bieżącym roku. Dziękujemy za uświetnienie uroczystości wszystkim przybyłym, a szczególnie władzom samorządowym z panem Wójtem, strażakom i górnikom w mundurach i ze sztandarami, członkom Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosącym feretrony, Jurajskiej Orkiestrze Dętej, dzieciom  sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych, ministrantom i lektorom, szafarzom Eucharystii, niosącym  światło i baldachim.

 

W czwartek będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Tego dnia nie będzie Mszy św. w Czubrowicach. Wszystkich zapraszamy do kościoła parafialnego na godz. 19.00. Na Mszę św. przynosimy świece oraz wypisane na karteczkach prośby i podziękowania do Matki Bożej. W tych intencjach będzie sprawowana zbiorowa Msza św. tego dnia. Do niesienia figurki M.B. zapraszamy Koło Gospodyń z Racławic.

 

W piątek 14 września w święto Podwyższenia Krzyża św. wyruszamy na pielgrzymkę pod krzyż na Giewoncie. Wyjazd o 5.30 spod kościoła a powrót około 20.00. Koszt 35 zł za przejazd i wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego prosimy wpłacać jako potwierdzenie swojego udziału w pielgrzymce. Jest jeszcze kila wolnych miejsc w drugim autokarze.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 211-220 oraz z Czubrowic 176-180.

 

Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Aktualnie trwa remont podziemia kaplicy w Czubrowicach, by je można było wykorzystywać do celów duszpasterskich. Z miesiąca sierpnia wyniosła ona 6120 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

Spotkanie organizacyjne wszystkich ministrantów i lektorów oraz starszych sympatyków Liturgicznej Służby Ołtarza - odbędzie się w czwartek w Racławicach o godz. 16.30, a w Czubrowicach w sobotę o 11.00 – zainteresowanych rodziców prosimy o przypomnieni,e bo ta obecność na rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest obowiązkowa.  

 

Wszystkich chłopców z klasy 4, 5, 6 - a może i starszych - którzy chcieliby zostać pomocnikami księdza to znaczy ministrantami, ks. wikariusz Ryszard zaprasza na spotkanie organizacyjne może być wraz z rodzicami, w tą sobotę o  godz. 930 w kościele w Racławicach.

 

Przypominamy o zebraniach wiejskich w następną niedzielę w Czubrowicach o 10.30 i w Racławicach o 12.00.

 

02.09.2018

Mamy XXII niedzielę zwykłą i pierwszą we wrześniu, dlatego zamiast kazania po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Jutro wspomnienie św. Grzegorza oraz rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży będzie o 8.00 w Racławicach oraz o 9.00 w Czubrowicach. Informacja dla uczniów gimnazjum: Autobus do Przegini odjeżdża z ostatniego w Racławicach przystanku o 7.25. Uczniom i nauczycielom życzymy ochoty i zdolności w zdobywaniu wiedzy i mądrości życiowej oraz obfitych darów Ducha Świętego.

Od poniedziałku Msze św. wieczorne w kościele parafialnym czyli w poniedziałki, środy i piątki będą nie o 19.00 jak dotychczas, lecz o 17.00. Środowa Nowenna będzie po Mszy św. czyli około 17.30. W sobotę 8 września wypada święto Narodzenia NMP czyli patronalne święto naszej parafii. Tego dnia Msze św. będą przed południem w układzie niedzielnym, a po południu o 15.00 i 16.00 będą Msze św. ślubne. Następnie spowiedź przed odpustem od 17.00 i Msza św. już z niedzieli o 18.00 ale wyjątkowo nie w kaplicy lecz w kościele.

Natomiast w niedzielę świętować będziemy odpust parafialny i święto plonów. Suma będzie pół godziny później czyli o 11.30. Odprawi ją i wygłosi kazanie ks. dr Szymon Tracz z Krakowa. Zapraszamy wszystkich chcących uzyskać odpust a szczególnie strażaków i górników w mundurach i ze sztandarami, członków Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosących feretrony, Jurajską Orkiestrę Dętą, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, ministrantów i lektorów, szafarzy Eucharystii, niosących światło.  Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w pierwszy czwartek i piątek od 16.00 oraz w sobotę od 17.00.

Sołtys Racławic informuje mieszkańców, że podatek rolny oraz opłaty za wywóz śmieci będą przyjmowane w sołtysówce codziennie od 10 do 14 września w godz. 9.00-13.00 oraz po południu w piątek 14 września od 15.00 do 17.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 201-210 oraz z Czubrowic 171-175.

Polecamy do poczytania Gościa Niedzielnego oraz Źródło. Jest też nowy numer Małego Gościa dla dzieci z kalendarzem szkolnym na cały rok w środku. Polecamy tę wartościową lekturę.

Organizujemy autokar dla chętnych, by wziąć udział w pielgrzymce z kościoła Krzyża św. w Zakopanem na Giewont w sam dzień Podwyższenia Krzyża św. czyli 14 września w piątek. Prosimy o zapisy w zakrystii.

Od września rusza ponownie linia busowa Paczółtowice – Kraków przez Racławice i Czubrowice. Ulotki z rozkładem jazdy można zabrać sobie z przedsionka kościoła.

Dziś dożynki powiatowo-gminne w Sąspowie. Rozpocznie je Msza św. przy kościele o 12.00. O godz. 18.00 wystąpi zespół Trebunie Tutki, od godz. 20.00 zaplanowana jest zabawa.

 

26.08.2018 

Mamy XXI niedzielę obchodzoną jako Uroczystość MB. Częstochowskiej. W poniedziałek św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, w środę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek Narodowy Dzień Solidarności i Wolności, w sobotę bł. Bronisławy. Będzie to pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego od 17.00 zarówno w Czubrowicach jak i w Racławicach. Nabożeństwo różańcowe z pierwszej soboty o 18.30 i Msza św. z niedzieli ok. 19.00. 

W środę jak zwykle Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.30. Potem spotkanie Koła Biblijnego. Zapraszamy chętnych. 

Dziś przed kościołem młodzież rozprowadza kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Tam też można poczytać o ciekawej inicjatywie postawienia stumetrowego krzyża na stulecie odzyskania niepodległości. Tymczasem będziemy mogli zdobyć Giewont i stanąć u stóp krzyża mierzącego tylko 17,5 metra wysokości. Organizujemy autokar dla chętnych, by wziąć udział w pielgrzymce z kościoła Krzyża św. w Zakopanem na Giewont w sam dzień Podwyższenia Krzyża św. czyli 14 września w piątek. Prosimy o zapisy w zakrystii. 

Od września rusza ponownie linia busowa Paczółtowice – Kraków przez Racławice i Czubrowice. Ulotki z rozkładem jazdy można zabrać sobie z przedsionka kościoła. 

Starosta Powiatu Krakowskiego oraz Wójt naszej gminy zapraszają na Dożynki powiatowo-gminne, które odbędą się 2 września w Sąspowie. Rozpocznie je Msza św. przy kościele o 12.00, następnie przemarsz na boisko sportowe, gdzie będzie tradycyjny obrzęd dożynkowy. O godz. 18.00 wystąpi zespół Trebunie Tutki, od godz. 20.00 zaplanowana jest zabawa. Będą też atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Podczas dożynek będzie jeszcze możliwość wsparcia Amelki Szymczyk, która czeka na operację rekonstrukcji rączki. 

Wesprzyjmy modlitwą trwające w Dublinie w Irlandii Światowe Spotkanie Rodzin z Papieżem Franciszkiem. Módlmy się za nasze rodziny, by były Bogiem silne i nie dały się zlaicyzować. 

Wszystkim życzymy szczęśliwych powrotów z wakacji.

 

19.08.2018

 Mamy XX niedzielę zwykłą. Jutro św. bernarda, we wtorek św. Piusa X, w środę NMP Królowej, w piątek św. Bartłomieja Apostoła, a za tydzień w niedzielę NMP Częstochowskiej.

Dziś mamy składkę inwestycyjną do kopert. Z poprzedniego miesiąca zostało zebrane 7730 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy a nowożeńcom za dekorację kwiatami. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 181-190 i z Czubrowic 161-165.

Jak zwykle zapraszamy we środę na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Przynosimy swoje prośby i podziękowania do odczytania podczas nabożeństwa.

Wspierajmy modlitwą wszystkich, którzy na serio wzięli apel biskupów o 100 dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości. Oby nasz naród był wolny od zniewoleń nałogami.

 

05.08.2018

 

 Mamy XVIII niedzielę zwykłą i pierwszą w sierpniu,  po Mszach św. będzie adoracja Najśw. Sakr.

 

W Czubrowicach odpust ku czci św. Jana Vianney’a - suma  o 11.00 połączona z uroczystością dziękczynienia za plony czyli dożynkami. Sumie przewodniczyć będzie ks. dr Szymon Tracz,  Diecezjalny Konserwator Zabytków i Sztuki Sakralnej Diecezji Bielsko-Żywieckiej, znany nam z rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii w bieżącym roku. Po uroczystościach kościelnych świętować będziemy na placu przed remizą. W godz. od 13.00 do 16.00 włodarz naszej Gminy zapewnia wszystkim dzieciom  darmowe lody dla ochłody i zabawne malowanie twarzy. Zapraszamy.

 

Jutro święto Przemienienia Pańskiego, w środę św. Dominika, w czwartek św. Teresy Benedykty od Krzyża, w piątek św. Wawrzyńca, w sobotę św. Klary.

 

Za tydzień w niedzielę odpust w Szklarach na św. Maksymiliana. Suma będzie o 12.00.

 

Rodzice małej Amelki z Olkusza serdecznie dziękują za pomoc finansową na rzecz operacji rekonstrukcji rączki jej córeczki. Tydzień temu zebraliśmy na ten cel  2827 zł. Rodzina Amelki urządza jeszcze dziś kwestę w Czubrowicach po sumie odpustowej.

 

Na organizację MIVA Polska przekazaliśmy z kwesty przy poświęceniu pojazdów na św. Krzysztofa kwotę 1504 zł. To fundusze na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 161-170 i z Czubrowic 151-155.

 

Na najbliższe Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy do niesienia figurki Matki Bożej panów z Róży św. Jana Vianney’a z Czubrowic. 

 

Zapisy na pielgrzymkę pieszą z Olkusza do Częstochowy będą w parafii w Przegini na Organistówce we wtorek 7.08.2018 w godz. 18.00-20.00 oraz w środę 8.08.2018 z zostawianiem bagażu w godz. 18.00-21.00. Bardzo prosimy by przestrzegać tych godzin. Koszt 70 zł. od osoby + 20 zł. na autokar powrotny. Wyjście  pielgrzymki rozpocznie Msza św. w kolegiacie św. Andrzeja w Olkuszu 9.08 2018 o godz. 8.00 rano. Zachęcamy tych wszystkich, którzy nie mogą z różnych względów iść na pielgrzymkę o duchowe wsparcie.

 

Co roku prosimy o przeżycie sierpnia bez alkoholu. Jednak w tym jubileuszowym roku chcemy zaprosić Polaków do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji. Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wolność kosztowała życie tak wielu Polaków. My dzisiaj nie musimy za Polskę umierać. Ale by chronić wolność i wspierać rozwój Polski i Polaków, musimy sobie wyznaczać ambitne cele. Jednym z nich jest właśnie ochrona trzeźwości. Św. Jan Paweł II mówił nam, że „prawdziwy egzamin z wolności jest dopiero przed nami". To prawda. Nie możemy zawieść w tej tak ważnej sprawie. Dlatego podejmijmy to wezwanie: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. To jest naprawdę egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny! Musimy zrozumieć, że dla nas wybiła godzina zmagań o wolność. Że znajdujemy się w szczególnym czasie, że od krzewienia trzeźwości zależeć będzie przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny. Przez bezinteresowny dar abstynencji wielu do trzeźwości wszystkich!  Prośmy Maryję, Królową Polski, aby wspierała nas w naszych szlachetnych postanowieniach dobrowolnej abstynencji, podejmowanej z miłości do bliźnich i do naszej Ojczyzny. Niech Polska będzie narodem ludzi trzeźwych, prawdziwie wolnych, dla których hasło: „Bóg. Honor. Ojczyzna" będzie wielkim wyzwaniem w codziennej pracy dla dobra polskich rodzin, Kościoła i całej umiłowanej Ojczyzny.

 

 

29.07.2018

 Mamy 17 Niedzielę Zwykłą i wspomnienie św. Marty. We wtorek św. Ignacego Loyoli, w środę św. Alfonsa Liguori, w czwartek odpust Porcjunkuli, w sobotę św. Jana Vianney’a – patrona kaplicy w Czubrowicach.

 Wójt naszej gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Fundacja INCANTO i Fundacja KOLEGIUM WIGIERSKIE zapraszają dziś na koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu PERFUGIUM. Na Mszy św. o 11.00 będą mieć oprawę muzyczną, po niej dadzą koncert.

 Z racji św. Krzysztofa na specjalną Mszę św. w intencji kierowców zawodowych zapraszamy dziś na godz. 16.00 a później będziemy poświęcać autobusy, tiry, wywrotki, ciągniki i inne samochody dostawcze oraz pracujących na nich kierowców. Mszę św. odprawimy przy bocznym ołtarzu u podnóża wielkiej postaci św. Krzysztofa namalowanej na ścianie naszego kościoła.

 Dziś po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć rodziców malutkiej Amelki Szymczyk z Olkusza, którzy rozpaczliwie proszą o pomoc w sfinansowaniu operacji i rekonstrukcji dłoni swojej 11 miesięcznej córeczki. Koszt takiej operacji, która może być wykonana tylko w USA to 380 tys. zł. Bliższe informacje można znaleźć na www.siepomaga.pl/amelia-szymczyk. To na konto tej organizacji z imiennym wskazaniem ich przeznaczenia będziemy wpłacać nasze ofiary. Rodzice z góry dziękują za okazaną pomoc.

 W pierwszy czwartek, piątek i sobotę spowiedź będzie od 17.00 w kaplicy i od 18.30 w kościele. W czwartek w kaplicy kolejne modlitwy o powołania za wstawiennictwem św. Jana Vianney’a oraz kolejna dawka informacji o życiu świętego Patrona. W sobotę o 18.30 nabożeństwo, do którego wzywała MB w Fatimie, a potem Msza św. o 19.00  rozpoczynająca już obchód Niedzieli.

 A w niedzielę odpust ku czci św. Jana Marii Vianney’a w kaplicy, dlatego suma będzie w Czubrowicach o 11.00, a Msza św. o 9.30 będzie w kościele.  Sumę odprawi i wygłosi kazanie ks. Szymon Tracz. Który prowadził u nas rekolekcje wielkopostne w tym roku. Zapraszamy wszystkich chcących uzyskać odpust i uczcić św. Jana Vianney’a a szczególnie strażaków i górników w mundurach i ze sztandarami, członków Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosących feretrony, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, niosących światło.

 Dziękujemy za troskę o nasz kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Przed następną niezielą prosimy o to parafian z Racławic 151-160 i z Czubrowic 133-145. 

 Zakończyliśmy drugą edycję programu Caritas pt: „Rodzina-rodzinie” w którym przychodziliśmy z pomocą konkretnym rodzinom w Syrii, umożliwiając im przeżycie ciężkich dni bez uciekania za granicę. Ustaloną kwotą 510 zł. miesięcznie wspieraliśmy 8 rodzin przez pierwsze pół roku oraz 7 rodzin przez następne pół roku. W I edycji brało udział 105 rodzin naszej parafii, a w drugiej 95 rodzin. Rodziny składały się co miesiąc po ile kto zadeklarował (od 10 zł. do 150 zł.). Razem jako parafia przekazaliśmy w ciągu 12 miesięcy niebagatelną kwotę 45 900 zł. Dziękujemy wszystkim członkom tego programu. Kto jeszcze nie wpłacił wszystkich zadeklarowanych rat na pewno uczyni to w najbliższym czasie. Bóg zapłać.

 

22.07.2018

Mamy XVI niedzielę zwykłą.  i wspomnienie św. Marii Magdaleny. Jutro św. Brygidy, we wtorek św. Kingi, w środę św. Jakuba Apostoła, w czwartek św. Joachima i Anny rodziców NMP, w niedzielę św. Marty.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki pieszej do Czernej, by uczcić MB. Szkaplerzną. Szło nas bez mała 200 osób. Niech Matka Najświętsza wynagrodzi wam opieką i wsparciem wasz trud i poświęcenie. Szczególne podziękowania dla naszych strażaków z Racławic i Czubrowic, panu organiście i niosącym krzyż i tubę. Bóg zapłać.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 14-159 i z Czubrowic 126-130.

Dzisiaj z racji rozpoczętego tygodnia modlitw o bezpieczeństwo na naszych drogach będziemy poświęcać samochody i inne środki transportu, polecając podróżujących opiece św. Krzysztofa. Natomiast za tydzień na specjalną Mszę św. w intencji kierowców zawodowych zapraszamy na godz. 16.00 a później będziemy poświęcać autobusy, tiry, wywrotki, ciągniki i inne samochody dostawcze oraz pracujących na nich kierowców. Mszę św. odprawimy przy bocznym ołtarzu u podnóża wielkiej postaci św. Krzysztofa namalowanej na ścianie naszego kościoła.

Za tydzień po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć rodziców malutkiej Amelki Szymczyk z Olkusza, którzy rozpaczliwie proszą o pomoc w sfinansowaniu operacji i rekonstrukcji dłoni swojej 11 miesięcznej córeczki. Koszt takiej operacji, która może być wykonana tylko w USA to 380 tys. zł. Bliższe informacje można znaleźć na www.siepomaga.pl/amelia-szymczyk. To na konto tej organizacji z imiennym wskazaniem ich przeznaczenia będziemy wpłacać nasze ofiary. Rodzice z góry dziękują za okazaną pomoc.

Wójt naszej gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Fundacja INCANTO i Fundacja KOLEGIUM WIGIERSKIE zapraszają na koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu PERFUGIUM za tydzień w niedzielę 29 lipca. Na Mszy św. o 11.00 będą mieć oprawę muzyczną, po niej dadzą koncert a na zakończenie będzie zwiedzanie naszego kościoła.

Zapisy na pielgrzymkę pieszą z Olkusza do Częstochowy będą w parafii w Przegini na Organistówce we wtorek 7.08.2018 w godz. 18.00-20.00 oraz w środę 8.08.2018 z zostawianiem bagażu w godz. 18.00-21.00. Bardzo prosimy by przestrzegać tych godzin. Koszt 70 zł. od osoby + 20 zł. na autokar powrotny. Wyjście  pielgrzymki rozpocznie Msza św. w kolegiacie św. Andrzeja w Olkuszu 9.08 2018 o godz. 8.00 rano. Zachęcamy tych wszystkich, którzy nie mogą z różnych względów iść na pielgrzymkę o duchowe wsparcie. Istnieje możliwość zapisania się do duchowej pielgrzymki – podanie intencji w której będziemy się codziennie modlić podczas drogi na Jasną Górę – ofiara dobrowolna. Prosimy o modlitwę, aby tegoroczne pielgrzymowanie było jak najbardziej owocne i odbyło się bez przeszkód. Zachęca i informuje przewodnik Grupy Przegińskiej ks. Marcin Warta.

 

15.07.2018

Mamy XV niedzielę zwykłą.  Jutro NMP z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej – odpust w Czernej. My natomiast udamy się pieszo do Czernej na pielgrzymkę Rodziny Szkaplerza św. w sobotę. Wychodzimy o 7.30 spod kaplicy i ok. 8.00 spod kościoła. Powrót autokarem pół godziny po skończonej Mszy św, która będzie o 11.00. Zapraszamy na pielgrzymi szlak w intencjach dziękczynnych i pokutnych. Prosimy chętnych o zapisy w zakrystii. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziecie dużo wiadomości o szkaplerzu karmelitańskim.

         Za tydzień rozpoczynamy tydzień modlitw do św. Krzysztofa o opiekę i bezpieczeństwo na naszych drogach. Po wszystkich Mszach św. będziemy poświęcać pojazdy, kierowców i podróżujących. Przy tej okazji zbierane będą ofiary na MIVA Polska – organizację, która zaopatruje polskich misjonarzy w środki transportu. Natomiast na zakończenie tego tygodnia czyli w niedzielę za dwa tygodnie 29 lipca na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy do poświęcenia kierowców zawodowych ze swymi wielkimi pojazdami: tirami, autobusami, ciągnikami, wywrotkami itd. Ogromny św. Krzysztof z naszego kościoła jest chyba szczególnym patronem dla kierowców tych ogromnych maszyn. 

W środę po Mszy św. będzie spotkanie Koła Biblijnego.

 W piątek o 19.00 Msza św. za Ojczyznę w ramach Nowenny miesięcy przed stuleciem odzyskania niepodległości.

 Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 131-140 oraz z Czubrowic 117-125.

 

08.07.2018

 Mamy XIV niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Jana z Dukli, we środę św. Benedykta – patrona Europy, w czwartek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w piątek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę św. Henryka.

W piątek 13 lipca zapraszamy na 19.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Wspólnie modlić się będziemy w intencjach, które przyniesiecie wypisane na kartkach. Podczas procesji różańcowej zaopiekują się figurką MB panowie z Róży św. Maksymiliana. Zapraszamy do licznego udziału. Tego dnia nie będzie Mszy św. w Czubrowicach – wszystkich zapraszamy do kościoła parafialnego.

W sobotę 21 lipca udamy się na pieszo do Czernej, by wziąć udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkaplerza św. Wyjście o 7.30 spod kaplicy w Czubrowicach i o 8.00 spod kościoła parafialnego. Uroczysta Eucharystia o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym. Powrót autokarem zaraz po zakończeniu Eucharystii czyli około 13.00, lub indywidualnie. Zachęcam do pielgrzymki wszystkich, którzy mają w tym roku szczególne powody do dziękczynienia lub w intencjach pokuty: młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania wraz z rodzicami, rodziców i dzieci, które przyjęły w tym roku Pierwszą Komunię św., rodziny i przyjaciół zmarłych w tym roku, obchodzących jubileusze i rocznice, młodzież, która w tym roku wkracza w dorosłość, tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów, nowożeńców i ogólnie wszystkich, którzy pragną schować się pod płaszcz Maryi zwany szkaplerzem. Zapisy w zakrystii. Naszych strażaków z Racławic i Czubrowic bardzo prosimy o opiekę nad nami podczas drogi.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać również nowożeńcom za kwiaty. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 121-130 i z Czubrowic 108-115.

Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Z poprzedniego miesiąca zebraliśmy 6 850 zł. Trwają prace w kaplicy w Czubrowicach nad wymianą płytek na schodach zewnętrznych od strony wschodniej i przygotowujemy się do wykończenia podziemi kaplicy do celów duszpasterskich. Na plebanii rozpoczęliśmy pracę nad wymianą drugiej części stropu.

Mieszkańcy wsi Łazy , Rada Gminy, Sołtys z Radą Sołecką Łaz OSP i Koło Gospodyń w Łazach oraz Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia serdecznie zapraszają Parafian całymi Rodzinami do udziału w upamiętnieniu 75 rocznicy pacyfikacji wsi Łazy. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. przy pomniku w Łzach o godz. 15.00 w dniu 14 lipca 2018 r. czyli w najbliższą sobotę. Głównym przesłaniem uroczystości jest upamiętnienie wydarzeń jakie miały miejsce przed 75 laty w Łazach, a także oddanie hołdu i czci poległym i wszystkim mieszkańcom, którzy pamiętnego lipcowego dnia wykazali wyjątkowe męstwo i odwagę. Zapraszam wszystkich do udziału w uroczystościach.

Sołtys Racławic wraz z organizatorami zapraszają dziś już od 15.00 na Święto Baby.

 

24.06.2018 

Dziś jest uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek uroczystość św. Piotra i Pawła – Msze św. będą o 8.00, o 9.30 w kaplicy, oraz o 11.00 i wieczorna o 17.00. Składka z tego dnia idzie na świętopietrze.

 Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o tę posługę parafian z Racławic 101-110 i z Czubrowic 96-100.

 Dziś młodzież rozdaje przed kościołem wakacyjny numer „Dobrych Nowin” bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej. Do puszek można od czasu do czasu wrzucić jakiś grosz na kolportaż.

 Sołtys Racławic i Organizatorzy „Święta Baby” zapraszają do wzięcia udziału w Konkursie na najlepsze ciasto. Karty zgłoszeń dostępne będą u sołtysa w Racławicach. Każdy wypiek będzie nagrodzony. Termin zgłoszeń upływa 2 lipca. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu 8 lipca podczas „Święta Baby”.

 Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza w mury swojej uczelni, do samego serca Krakowa, proponując bogatą ofertę dydaktyczną i nowoczesne metody kształcenia. Rozpoczęła się rekrutacja na takie kierunki jak: teologia, turystyka religijna, filozofia, prawo kanoniczne,  historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, muzyka kościelna, archiwistyka, zarządzanie dokumentacją, dziennikarstwo, nauki o rodzinie i praca socjalna.

 Wójt naszej Gminy informuje, że w dniach 27 czerwca do 17 lipca 2018 r. w Urzędzie Gminy będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy. Dyskusja o projekcie odbędzie się 5 lipca o godz. 10.00.

 Kolenie letnie ze Związku Młodzieży Wiejskiej, z nauką żeglowania, dla dzieci od 8 do 17 roku życia  będą od 1 do 12 lipca w Janówce. Nie ma znaczenia gdzie ubezpieczeni są rodzice. Transport w cenie wypoczynku czyli 750 zł.. Informacje u p. Doroty Babiuch z Czubrowic.

 Życzymy wszystkim udanych wakacji i szczęśliwych powrotów do swoich domów.

 

17.06.2018 r.

Mamy XI niedzielę zwykłą. W czwartek będzie wspomnienie św. Alojzego Gonzagi a w niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W poniedziałek na 19.30 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, a więc wszystkich lektorów i ministrantów, młodszych i starszych -  jutro /w poniedziałek/ po wieczornej Mszy św. tak w Czubrowicach jak i w Racławicach – obecność obowiązkowa.

Już we środę  będzie spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego od 17.00 w kaplicy i od 18.00 w kościele. Msza św. na zakończenie roku będzie w piątek o 8.00 w kościele i o 9.00 w kaplicy.

Parafialna Pielgrzymka szlakiem św. Pawła do Grecji wyruszy w sobotę o 3.00 rano, dlatego Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki będzie już w piątek wieczorem o 19.00. Przypominamy o wyrobieniu sobie w NFZ karty EKUZ przed wyjazdem.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 91-100 i z Czubrowic 91-95.

Dzieci zachęcamy do nabycia wakacyjnego numeru Małego Gościa, z którym będziecie mogli poszukiwać i poznawać polskie NAJ… Dla starszych jest do poczytania świeży numer Gościa Niedzielnego. Polecamy. Jest do nabycia na wieszaku pod schodami na chór.

 

10.06.2018

 Jest X. niedziela zwykła. W poniedziałek wspomnienie św. Barnaby, we wtorek bł. męczenników Piotra Dańkowskiego i towarzyszy, w środę św. Antoniego z Padwy, w czwartek bł. Michała Kozala, w niedzielę św. Brata Alberta Chmielowskiego.

 We środę 13 czerwca będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową. Przynosimy wypisane na kartkach prośby i podziękowania do MB Fatimskiej. Nie będzie wtedy mszy św. w kaplicy. Wszystkich zapraszamy do kościoła na 19.00. Czekamy na zgłoszenie chętnej Róży do niesienia figurki.

 Krąg Biblijny w tym miesiącu wyjątkowo będzie w czwartek o 19.00.

 W piątek o 19.00 kolejna Msza św. w intencji Ojczyzny w ramach Nowenny miesięcy przed setną rocznicą odzyskania niepodległości. Po Mszy św. nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 81-90  i z Czubrowic 86-90.

 Wójt zaprasza na Noc Świętojańską w najbliższą sobotę na boisko w Jerzmanowicach. Imprezie towarzyszyć będą I Gminne Dni Odnawialnych Źródeł Energii z warsztatami ekologicznymi, na których można będzie otrzymać sadzonki roślin pochłaniających zanieczyszczenia, oraz III Gminny Dzień Seniora z bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi. Gościć też będziemy polską młodzież z Białorusi, Ukrainy oraz Litwy, która kultywuję polskie tradycje. Pokaz sztucznych ogni o godz. 22.00.

 Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Z poprzedniego miesiąca wyniosła ona 6 985 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 W niedzielę za tydzień w Krakowie odbędzie się VI Marsz dla życia i rodziny by zamanifestować przywiązanie do rodziny i poszanowania życia. Hasło: „Niepodległa za życiem”. Początek o 10.00 z Placu Matejki potem Brama i ulica Floriańska- Rynek- Franciszkańska- Piłsudskiego- Park Jordana. Na zakończenie piknik rodzinny w Parku Jordana z zabawami i koncertem Józefa Brody z dziećmi, muzyki szkockiej i pokaz musztry orkiestry Dragonów Gwardii z Kadetami ze Szkocji.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Męskie Oblężenie Jasnej Góry – mężczyźni u tronu Królowej w sobotę 23.06. od 14.00 do 21.00

03.06.2018

 Mamy niedzielę w oktawie Bożego Ciała. Dziś procesja w kaplicy po Mszy św, natomiast w kościele o 15.30. W poniedziałek, wtorek i środę procesje oktawy Bożego Ciała będą o 17.30 w kaplicy i o 18.30 w kościele. W czwartek  zakończenie oktawy będzie wspólne dla Czubrowic i Racławic w kościele. Najpierw będzie Msza św. o 18.00 i poświęcenie wianków, a o 18.30 ostatnia procesja dookoła kościoła. Po procesji zapraszamy wszystkich na boisko  by uwielbiać Pana tańcem i śpiewem, który animować będą Wodzireje z Krakowa. Rada Rodziców będzie sprzedawać kiełbaski z grilla wiec można przyjść bez kolacji. Wtedy też będą rozdane nagrody za uczestnictwo w nabożeństwach majowych, oraz słodycze dla dzieci. Ostatecznie do poniedziałku można przynosić plansze z majówek.

W piątek będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie będzie obowiązywał post od pokarmów mięsnych. W sobotę Niepokalanego Serca NMP.

Dziękujemy 19 dziewczynkom ze szkoły w Racławicach, które w tym tygodniu oddały swoje piękne warkocze na peruki dla dzieci chorujących na raka. Jesteśmy z was dumni i dlatego dla nas jesteście teraz jeszcze piękniejsze. Przypominamy również o codziennym oddawaniu głosów na podwórko NIVEA dla szkoły w Racławicach.  

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 71-80 i z Czubrowic 81-85

Od soboty wracamy do normalnych godzin Mszy św. ciągu tygodnia czyli we wtorki, czwartki i soboty o 7.00 rano a w pozostałe dni wieczorem.

W niedzielę na Mszy o 8.00 modlić się będziemy za naszego rodaka ks. Norberta Sarotę, który obchodzi 15 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Trzeba, żebyśmy zawsze pamiętali o wzajemnej modlitwie za siebie. Z tej okazji ks. Norbert ufundował dla parafii dwa ornaty: jeden eucharystyczny dla kaplicy i drugi z Matką Boską Fatimską na nabożeństwa Fatimskie do kościoła. Składamy Bóg zapłać. Życzymy dalszej ofiarnej  skutecznej posługi kapłańskiej i przeświadczenia o właściwej drodze życia, na którą powołał Cię nasz Pan.

Zmarła Mama ks. Jana Molandy. Pogrzeb będzie we wtorek w

Msze św. w niedziele:


8.00,    11.00,   16.00

dodatkowo 12.15 od listopada do Wielkanocy


Kaplica w Czubrowicach:

sobota 18.00, niedziela 9.30

 

 

Dni powszednie:
             

W  Racławicach:

w poniedziałki, środy i piątki:
      17.00 (bądź 19.00)

(17.00 od września do Wielkanocy 

19.00 od Wielkanocy do sierpnia)

wtorki, czwartki i soboty:
       7.00 (przez cały rok)

 

KANCELARIA: czynna codziennie w dni powszednie, po Mszy św. w Racławicach

Wirtualny spacer