Racławice Parafia Narodzenia NMP

Ogłoszenia

 

15.07.2018

 

Mamy XV niedzielę zwykłą.

 Jutro NMP z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej – odpust w Czernej. My natomiast udamy się pieszo do Czernej na pielgrzymkę Rodziny Szkaplerza św. w sobotę. Wychodzimy o 7.30 spod kaplicy i ok. 8.00 spod kościoła. Powrót autokarem pół godziny po skończonej Mszy św, która będzie o 11.00. Zapraszamy na pielgrzymi szlak w intencjach dziękczynnych i pokutnych. Prosimy chętnych o zapisy w zakrystii. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziecie dużo wiadomości o szkaplerzu karmelitańskim.

         Za tydzień rozpoczynamy tydzień modlitw do św. Krzysztofa o opiekę i bezpieczeństwo na naszych drogach. Po wszystkich Mszach św. będziemy poświęcać pojazdy, kierowców i podróżujących. Przy tej okazji zbierane będą ofiary na MIVA Polska – organizację, która zaopatruje polskich misjonarzy w środki transportu. Natomiast na zakończenie tego tygodnia czyli w niedzielę za dwa tygodnie 29 lipca na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy do poświęcenia kierowców zawodowych ze swymi wielkimi pojazdami: tirami, autobusami, ciągnikami, wywrotkami itd. Ogromny św. Krzysztof z naszego kościoła jest chyba szczególnym patronem dla kierowców tych ogromnych maszyn. 

W środę po Mszy św. będzie spotkanie Koła Biblijnego.

 W piątek o 19.00 Msza św. za Ojczyznę w ramach Nowenny miesięcy przed stuleciem odzyskania niepodległości.

 Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 131-140 oraz z Czubrowic 117-125.

 

08.07.2018

 Mamy XIV niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Jana z Dukli, we środę św. Benedykta – patrona Europy, w czwartek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w piątek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę św. Henryka.

W piątek 13 lipca zapraszamy na 19.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Wspólnie modlić się będziemy w intencjach, które przyniesiecie wypisane na kartkach. Podczas procesji różańcowej zaopiekują się figurką MB panowie z Róży św. Maksymiliana. Zapraszamy do licznego udziału. Tego dnia nie będzie Mszy św. w Czubrowicach – wszystkich zapraszamy do kościoła parafialnego.

W sobotę 21 lipca udamy się na pieszo do Czernej, by wziąć udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkaplerza św. Wyjście o 7.30 spod kaplicy w Czubrowicach i o 8.00 spod kościoła parafialnego. Uroczysta Eucharystia o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym. Powrót autokarem zaraz po zakończeniu Eucharystii czyli około 13.00, lub indywidualnie. Zachęcam do pielgrzymki wszystkich, którzy mają w tym roku szczególne powody do dziękczynienia lub w intencjach pokuty: młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania wraz z rodzicami, rodziców i dzieci, które przyjęły w tym roku Pierwszą Komunię św., rodziny i przyjaciół zmarłych w tym roku, obchodzących jubileusze i rocznice, młodzież, która w tym roku wkracza w dorosłość, tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów, nowożeńców i ogólnie wszystkich, którzy pragną schować się pod płaszcz Maryi zwany szkaplerzem. Zapisy w zakrystii. Naszych strażaków z Racławic i Czubrowic bardzo prosimy o opiekę nad nami podczas drogi.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać również nowożeńcom za kwiaty. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 121-130 i z Czubrowic 108-115.

Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Z poprzedniego miesiąca zebraliśmy 6 850 zł. Trwają prace w kaplicy w Czubrowicach nad wymianą płytek na schodach zewnętrznych od strony wschodniej i przygotowujemy się do wykończenia podziemi kaplicy do celów duszpasterskich. Na plebanii rozpoczęliśmy pracę nad wymianą drugiej części stropu.

Mieszkańcy wsi Łazy , Rada Gminy, Sołtys z Radą Sołecką Łaz OSP i Koło Gospodyń w Łazach oraz Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia serdecznie zapraszają Parafian całymi Rodzinami do udziału w upamiętnieniu 75 rocznicy pacyfikacji wsi Łazy. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. przy pomniku w Łzach o godz. 15.00 w dniu 14 lipca 2018 r. czyli w najbliższą sobotę. Głównym przesłaniem uroczystości jest upamiętnienie wydarzeń jakie miały miejsce przed 75 laty w Łazach, a także oddanie hołdu i czci poległym i wszystkim mieszkańcom, którzy pamiętnego lipcowego dnia wykazali wyjątkowe męstwo i odwagę. Zapraszam wszystkich do udziału w uroczystościach.

Sołtys Racławic wraz z organizatorami zapraszają dziś już od 15.00 na Święto Baby.

 

24.06.2018 

Dziś jest uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek uroczystość św. Piotra i Pawła – Msze św. będą o 8.00, o 9.30 w kaplicy, oraz o 11.00 i wieczorna o 17.00. Składka z tego dnia idzie na świętopietrze.

 Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o tę posługę parafian z Racławic 101-110 i z Czubrowic 96-100.

 Dziś młodzież rozdaje przed kościołem wakacyjny numer „Dobrych Nowin” bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej. Do puszek można od czasu do czasu wrzucić jakiś grosz na kolportaż.

 Sołtys Racławic i Organizatorzy „Święta Baby” zapraszają do wzięcia udziału w Konkursie na najlepsze ciasto. Karty zgłoszeń dostępne będą u sołtysa w Racławicach. Każdy wypiek będzie nagrodzony. Termin zgłoszeń upływa 2 lipca. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu 8 lipca podczas „Święta Baby”.

 Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza w mury swojej uczelni, do samego serca Krakowa, proponując bogatą ofertę dydaktyczną i nowoczesne metody kształcenia. Rozpoczęła się rekrutacja na takie kierunki jak: teologia, turystyka religijna, filozofia, prawo kanoniczne,  historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, muzyka kościelna, archiwistyka, zarządzanie dokumentacją, dziennikarstwo, nauki o rodzinie i praca socjalna.

 Wójt naszej Gminy informuje, że w dniach 27 czerwca do 17 lipca 2018 r. w Urzędzie Gminy będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy. Dyskusja o projekcie odbędzie się 5 lipca o godz. 10.00.

 Kolenie letnie ze Związku Młodzieży Wiejskiej, z nauką żeglowania, dla dzieci od 8 do 17 roku życia  będą od 1 do 12 lipca w Janówce. Nie ma znaczenia gdzie ubezpieczeni są rodzice. Transport w cenie wypoczynku czyli 750 zł.. Informacje u p. Doroty Babiuch z Czubrowic.

 Życzymy wszystkim udanych wakacji i szczęśliwych powrotów do swoich domów.

 

17.06.2018 r.

Mamy XI niedzielę zwykłą. W czwartek będzie wspomnienie św. Alojzego Gonzagi a w niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W poniedziałek na 19.30 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, a więc wszystkich lektorów i ministrantów, młodszych i starszych -  jutro /w poniedziałek/ po wieczornej Mszy św. tak w Czubrowicach jak i w Racławicach – obecność obowiązkowa.

Już we środę  będzie spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego od 17.00 w kaplicy i od 18.00 w kościele. Msza św. na zakończenie roku będzie w piątek o 8.00 w kościele i o 9.00 w kaplicy.

Parafialna Pielgrzymka szlakiem św. Pawła do Grecji wyruszy w sobotę o 3.00 rano, dlatego Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki będzie już w piątek wieczorem o 19.00. Przypominamy o wyrobieniu sobie w NFZ karty EKUZ przed wyjazdem.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 91-100 i z Czubrowic 91-95.

Dzieci zachęcamy do nabycia wakacyjnego numeru Małego Gościa, z którym będziecie mogli poszukiwać i poznawać polskie NAJ… Dla starszych jest do poczytania świeży numer Gościa Niedzielnego. Polecamy. Jest do nabycia na wieszaku pod schodami na chór.

 

10.06.2018

 Jest X. niedziela zwykła. W poniedziałek wspomnienie św. Barnaby, we wtorek bł. męczenników Piotra Dańkowskiego i towarzyszy, w środę św. Antoniego z Padwy, w czwartek bł. Michała Kozala, w niedzielę św. Brata Alberta Chmielowskiego.

 We środę 13 czerwca będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową. Przynosimy wypisane na kartkach prośby i podziękowania do MB Fatimskiej. Nie będzie wtedy mszy św. w kaplicy. Wszystkich zapraszamy do kościoła na 19.00. Czekamy na zgłoszenie chętnej Róży do niesienia figurki.

 Krąg Biblijny w tym miesiącu wyjątkowo będzie w czwartek o 19.00.

 W piątek o 19.00 kolejna Msza św. w intencji Ojczyzny w ramach Nowenny miesięcy przed setną rocznicą odzyskania niepodległości. Po Mszy św. nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 81-90  i z Czubrowic 86-90.

 Wójt zaprasza na Noc Świętojańską w najbliższą sobotę na boisko w Jerzmanowicach. Imprezie towarzyszyć będą I Gminne Dni Odnawialnych Źródeł Energii z warsztatami ekologicznymi, na których można będzie otrzymać sadzonki roślin pochłaniających zanieczyszczenia, oraz III Gminny Dzień Seniora z bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi. Gościć też będziemy polską młodzież z Białorusi, Ukrainy oraz Litwy, która kultywuję polskie tradycje. Pokaz sztucznych ogni o godz. 22.00.

 Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Z poprzedniego miesiąca wyniosła ona 6 985 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 W niedzielę za tydzień w Krakowie odbędzie się VI Marsz dla życia i rodziny by zamanifestować przywiązanie do rodziny i poszanowania życia. Hasło: „Niepodległa za życiem”. Początek o 10.00 z Placu Matejki potem Brama i ulica Floriańska- Rynek- Franciszkańska- Piłsudskiego- Park Jordana. Na zakończenie piknik rodzinny w Parku Jordana z zabawami i koncertem Józefa Brody z dziećmi, muzyki szkockiej i pokaz musztry orkiestry Dragonów Gwardii z Kadetami ze Szkocji.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Męskie Oblężenie Jasnej Góry – mężczyźni u tronu Królowej w sobotę 23.06. od 14.00 do 21.00

03.06.2018

 Mamy niedzielę w oktawie Bożego Ciała. Dziś procesja w kaplicy po Mszy św, natomiast w kościele o 15.30. W poniedziałek, wtorek i środę procesje oktawy Bożego Ciała będą o 17.30 w kaplicy i o 18.30 w kościele. W czwartek  zakończenie oktawy będzie wspólne dla Czubrowic i Racławic w kościele. Najpierw będzie Msza św. o 18.00 i poświęcenie wianków, a o 18.30 ostatnia procesja dookoła kościoła. Po procesji zapraszamy wszystkich na boisko  by uwielbiać Pana tańcem i śpiewem, który animować będą Wodzireje z Krakowa. Rada Rodziców będzie sprzedawać kiełbaski z grilla wiec można przyjść bez kolacji. Wtedy też będą rozdane nagrody za uczestnictwo w nabożeństwach majowych, oraz słodycze dla dzieci. Ostatecznie do poniedziałku można przynosić plansze z majówek.

W piątek będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie będzie obowiązywał post od pokarmów mięsnych. W sobotę Niepokalanego Serca NMP.

Dziękujemy 19 dziewczynkom ze szkoły w Racławicach, które w tym tygodniu oddały swoje piękne warkocze na peruki dla dzieci chorujących na raka. Jesteśmy z was dumni i dlatego dla nas jesteście teraz jeszcze piękniejsze. Przypominamy również o codziennym oddawaniu głosów na podwórko NIVEA dla szkoły w Racławicach.  

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Przed następną niedzielą prosimy o to parafian z Racławic 71-80 i z Czubrowic 81-85

Od soboty wracamy do normalnych godzin Mszy św. ciągu tygodnia czyli we wtorki, czwartki i soboty o 7.00 rano a w pozostałe dni wieczorem.

W niedzielę na Mszy o 8.00 modlić się będziemy za naszego rodaka ks. Norberta Sarotę, który obchodzi 15 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Trzeba, żebyśmy zawsze pamiętali o wzajemnej modlitwie za siebie. Z tej okazji ks. Norbert ufundował dla parafii dwa ornaty: jeden eucharystyczny dla kaplicy i drugi z Matką Boską Fatimską na nabożeństwa Fatimskie do kościoła. Składamy Bóg zapłać. Życzymy dalszej ofiarnej  skutecznej posługi kapłańskiej i przeświadczenia o właściwej drodze życia, na którą powołał Cię nasz Pan.

Zmarła Mama ks. Jana Molandy. Pogrzeb będzie we wtorek w Barcicach koło Starego Sącza o godz. 10.00. Chętnych do wyjazdu prosimy o zapisy w zakrystii.

Spotkania bierzmowanych będą w poniedziałek o 17.00 w kaplicy i w środę o 18.00 w kościele.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na „Męskie oblężenie Jasnej Góry” – mężczyźni u tronu Królowej. Odbędzie się ono 23.06.2018 od 14.00 do Apelu o 21.00.

I Ogólnopolska  Pielgrzymka Rodzin dziecka Utraconego pod patronatem abpa Marka Jędraszewskiego będzie u Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w tę sobotę.

 

27.05.2018

 

Mamy uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

We czwartek będzie Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą w układzie niedzielnym. Procesja wyruszy tego roku po Mszy św. w kaplicy o 9.30 w stronę kościoła. Zamiast 11.00 Msza św. w kościele będzie dopiero po dotarciu procesji do kościoła. Ołtarze będą w tych samych miejscach co zwykle. Prosimy o ich przygotowanie. Pozostałe Msze św. w tym dniu będą o 8.00 i 16.00. Do udziału w procesji, która jest manifestacją naszej wiary zapraszamy wszystkich parafian i gości, szczególnie strażaków, górników, orkiestrę dętą, Koła Gospodyń, noszących feretrony i chorągwie, ministrantów i lektorów, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, dzieci w strojach I Komunii św. Krakowiaków i Górali w strojach regionalnych. Przez osiem dni po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa tego święta z codziennym nabożeństwem  i procesją dookoła kościoła w Racławicach o 18.30 i kaplicy w Czubrowicach o 17.30. W niedzielę procesja Oktawy Bożego Ciała będzie o 15.30, oraz w Czubrowicach po Mszy św.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy, Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 61-70 oraz z Czubrowic 76-80.

 

W tym tygodniu przypadnie też pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy już w środę przed Bożym Ciałem przed Mszami oraz wieczorem od 19.30 do 20.00. W piątek od 17.00 w kaplicy i od 18.00 w kościele. Do chorych udamy się w piątek rano. Prosimy zgłaszać chętnych w zakrystii. Nabożeństwo pierwszej soboty rozpoczniemy już o 18.00, potem dopiero procesja oktawy Bożego Ciała i Msza św. z niedzieli.

 

        Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 

Młodzież bierzmowana będzie miała spotkania dopiero w następnym tygodniu.

 

Prosimy zabrać sobie do domów kolejny numer darmowej gazety ewangeli- zacyjnej „Dobre Nowiny.” Można złożyć jakiś grosz do puszek na kolportaż, natomiast wydawcy zapraszają chętnych do współudziału w wydawaniu tej bezpłatnej gazety. Obecny numer ma aż 210 000 egzemplarzy. Jeśli będziesz chciał pomóc w dalszym wydawaniu tej gazety, znajdziesz sposób podany w obecnym numerze.

 

Dzieciom polecamy czerwcowy numer Małego Gościa dostępny na wieszaku pod schodami na chór.

 

20.05.2018

Mamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w liturgii. Dziś można uzyskać odpust za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt czyli święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o 8.00, w Czubrowicach o 9.30, potem o 11.00 oraz wieczorem o 17.00. Majówka jutro o 16.30.

We wtorek św. Rity, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Filipa Nereusza. W sobotę w katedrze na Wawelu odbędą się święcenia kapłańskie. W niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 51-60 przy kościele i z Czubrowic 71-75 przy kaplicy.

Pani Dyrektor szkoły w Racławicach przypomina, że nasza szkoła walczy o Podwórko Talentów Nivea. Jest to plac zabaw wyposażony w wiele urządzeń rozwijających dziecięce zainteresowania. Aby go zdobyć trzeba każdego dnia, aż do 21 czerwca, oddawać na naszą szkołę głosy. Wchodzimy na www.podworko.nivea.pl rejestrujemy się, wyszukujemy w przeglądarce Racławice w powiecie krakowskim i oddajemy głos. Można i trzeba głosować codziennie aby przelicytować konkurencję. Prosimy o mobilizację w tej sprawie.

 

13.05.2018

 

Dziś świętujemy Wniebowstąpienie Pańskie. O godz. 9.00 wyrusza z Wawelu na Skałkę procesją ku czci św. Stanisława. Dziś przypada również 101 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziś nie będzie Mszy popołudniowej o 16.00 ani majówki o 15.30. Za to wieczorem rozpoczniemy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie Mszą św. o godz. 19.00 i procesją różańcową wokół kościoła. Pół godziny wcześniej czyli już o 18.30 odśpiewamy majówkę.

 

Od poniedziałku zaczniemy modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W poniedziałek będzie  św. Macieja Apostoła, we wtorek św. Zofii, w środę św. Andrzeja Boboli. Za tydzień w niedzielę Zielone Święta, które zakończą okres wielkanocny.

 

We środę po Mszy św. spotkanie Koła Biblijnego. Zapraszamy chętnych.

 

W piątek, jako trzeci w miesiącu Msza św. za Ojczyznę będzie o 19.00, natomiast adoracja w intencji naszej niepodległej Ojczyzny będzie połączona z majówką pół godziny wcześniej.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o to parafian z Racławic 41-50 przy kościele i z Czubrowic 66-70 przy kaplicy. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w pomoc przy malowaniu  ścian kaplicy i wyposażenia, oraz wszystkim sprzątającym. Bóg zapłać.

 

Dzieci I Komunijne podzieliły się swymi prezentami z dziećmi na misjach i zebrały na ich cel kwotę 745 zł i 1 euro. Rodzice dzieci przekazali w darze ołtarza kwotę dwóch tysięcy zł na troskę o nasz kościół parafialny. Bóg zapłać wszystkim.

 

Zakład Kominiarski zawiadamia mieszkańców Racławic i Czubrowic, że w dniach 16-19 maja będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.

 

Pani Dyrektor informuje, że nasza szkoła walczy o Podwórko Talentów Nivea. Jest to plac zabaw wyposażony w wiele urządzeń rozwijających dziecięce zainteresowania. Aby go zdobyć trzeba każdego dnia, aż do 21 czerwca, oddawać na naszą szkołę głosy. Wchodzimy na www.powdworko.nivea.pl rejestrujemy się, wyszukujemy w przeglądarce Racławice w gminie Jerzmanowice-Przeginia i oddajemy głos. Można i trzeba głosować codziennie aby przelicytować konkurencję. Proszę zabrać sobie ulotki na ten temat

 

W sobotę i w niedzielę czeka nas wielkie wydarzenie kulturalne. Nasz kościół został włączony do programu XX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego organizowanych przez Małopolski Instytut Kultury z Krakowa. Będą profesjonalne oprowadzania po naszym kościele, na zewnątrz wystawa planszowa pt: „Na granicy zaborów”, stoisko Geo-His: „Na tropie lokalnej historii”, kiermasz lokalnych przysmaków, oraz dla dzieci w sobotę od 11.00 do 14.00 bardzo ciekawe warsztaty budowania drewnianych samolotów z ŻyWą Pracownią. Impreza dedykowana jest do wszystkich mieszkańców Małopolski i możemy się w tych dniach spodziewać wielu gości. Niektórzy będą przyjeżdżać całymi autokarami. Oby tylko nie zabrakło również naszych mieszkańców bo warto skorzystać. Zapraszamy.

 

06.05.2018

Jest pierwsza niedziela maja. Dziś zamiast kazania będziemy po Mszy św. adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dziś na dodatkowej Mszy św. o godz. 12.15 będziemy mieć uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z klas III z Racławic i z Czubrowic. Dziś Nabożeństwo majowe będzie o 15.30 a w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św. czyli o 17.30 w kaplicy i o 18.30 w kościele.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni  modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

Dziś wspominamy św. apostołów Filipa i Jakuba, we wtorek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, a w niedzielę za tydzień będzie Wniebowstąpienie Pańskie. Właśnie wtedy będzie w Krakowie doroczna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława. Tego dnia przypadnie też wspomnienie NMP Fatimskiej i uroczyste rozpoczęcie nabożeństw Fatimskich w naszej parafii. Specjalna Msza św. i procesja różańcowa dookoła kościoła będą o godz. 19.00. Nie będzie za to Mszy o 16.00. Prosimy by wszyscy przynieśli świece. Figurkę MB Fatimskiej będą niosły członkinie Róży św. Jana Pawła II, zel. p. Stanisławy Wadowskiej. Prosimy przynieść wypisane na kartkach intencje błagalne lub dziękczynne, w których sprawowana będzie jedna z Mszy św.

Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych. Za tydzień prosimy o tę posługę w kościele rodziców dzieci z klas IV, a w kaplicy z Czubrowic 51-65.

W tym roku przypada 30 rocznica poświęcenia kaplicy w Czubrowicach. Na tę uroczystość chcemy odmalować wnętrze kaplicy. We wtorek prosimy chętnych już od samego rana by przygotować kaplicę do tych prac. Od godz. 15.00 we wtorek, środę i czwartek prosimy o pomoc chętnych i pojętnych do malowania, a potem sprzątanie. W te dni nabożeństwa w Czubrowicach będą przy ołtarzu polowym.

Dziś majówka w kościele o 15.30, natomiast w terenie przy kapliczce w Czubrowicach obok państwa Stachowiczów o 17.00

W tym tygodniu uczniowie klas VII i II gimnazjum przyjdą na spotkania przed majówkami czyli w Czubrowicach w poniedziałek na 17.00 i w Racławicach w środę na 18.00.

Sołtys Racławic informuje, że podatek rolny II rata oraz opłaty za wywóz odpadów komunalnych będą przyjmowane w sołtysówce codziennie od 8 maja do 15 maja 2018 w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo popołudniu we wtorek 15 maja od 15.00-17.00

Msze św. w niedziele:


8.00,    11.00,   16.00

dodatkowo 12.15 od listopada do Wielkanocy


Kaplica w Czubrowicach:

sobota 18.00, niedziela 9.30

 

 

Dni powszednie:
             

W  Racławicach:

w poniedziałki, środy i piątki:
      17.00 (bądź 19.00)

(17.00 od września do Wielkanocy 

19.00 od Wielkanocy do sierpnia)

wtorki, czwartki i soboty:
       7.00 (przez cały rok)

 

KANCELARIA: czynna codziennie w dni powszednie, po Mszy św. w Racławicach

Wirtualny spacer