Racławice Parafia Narodzenia NMP

Ogłoszenia

                                                                   

20.09.2020

 

Jest 25 niedziela zwykła obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jutro św. Mateusza, w środę św. o. Pio.

Młodzież z klas VIII  szk. podst. i I szk. śr. będzie mieć spotkania przygotowujące do bierzmowania co tydzień w poniedziałki o 18.30 w kaplicy, lub w piątki o 18.30 pod plebanią. Zapraszamy już od tego tygodnia.

Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie na plebanię we środę o 18.30.

Pięknie dziękujemy dzieciom z klas IV za udział w nabożeństwach „białego tygodnia”. Rodzicom dziękujemy za ofiarę daru ołtarza na potrzeby związane z odnową naszego kościoła.

Dziś jest składka inwestycyjna do kopert. Przypominamy również i gorąco prosimy aby każda rodzina uiściła raz na rok składkę na sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami w wysokości 20 zł. Na razie opłatę uiściła około połowa rodzin naszej parafii. Są też zaległości nawet z zeszłego roku. Wpłatę należy opisać wyraźnie na kopercie. Dobrze będą świadczyć o poczuciu odpowiedzialności za naszą parafię również wpłaty od kawalerów i panien po 25 roku życia. To już najwyższy czas by przestać się chować za plecami swoich rodziców.

Sołtysi naszych wiosek ogłaszają i zapraszają na spotkania wiejskie. Odbędą się one we środę o 17.00 w Remizie w Czubrowicach, a o 18.30 w Domu Kultury w Racławicach. Przypominamy o konieczności noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego.

13.09.2020

Jest 24. Niedziela zwykła. W naszej parafii mamy dziś uroczystość I Komunii św.  Za tydzień w niedzielę o 12.15 będzie Rocznica I Komunii św.

Przez siedem dni trwać będzie tzw. biały tydzień dla dzieci z klas IV, dlatego wszystkie Msze św. w tym tygodniu będą wieczorem o 17.00 w kościele i o 18.00 w kaplicy. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. Podobnie w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św.

Zarówno ks. Proboszcz jak i ks. Wikary są już od paru dni ozdrowieńcami, dlatego od poniedziałku powracają do normalnej posługi duszpasterskiej. Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej łączności z nami i przepraszamy za wszelkie niedogodności, które wiązały się z zaistniałą sytuacją.

Jutro święto Podwyższenia Krzyża św. we wtorek NMP Bolesnej, w środę św. Korneliusza i Cypriana, w piątek św. Stanisława Kostki.

Młodzież z klas VIII i I zapraszamy w piątek na godz. 17.00 do kościoła na rozpoczęcie tegorocznego przygotowania do przyjęcia bierzmowania.

Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Z poprzedniego miesiąca zebraliśmy na ten cel kwotę 10 650 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Wójt przypomina, że rozpoczął się spis rolny. Można go dokonać internetowo na www.spisrolny.gov.pl ,bądź telefonicznie 22 279 99 99. Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie terenowi i przeprowadzą wywiad bezpośredni.

Komunikat z Policji. Znów na terenie naszego powiatu uaktywnili się oszuści działający metodą „na wnuczka”. Policja apeluje o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, szczególnie takimi, które namawiają nas do wypłacenia i przekazania pieniędzy.

Prosimy zabrać sobie do domu do poczytania kolejny numer Dobrych Nowin, które wyłożone są w przedsionku kościoła.

06.09.2020

 

Mamy dziś uroczystość odpustową w naszej parafii. Suma będzie o godz. 11.00. Sama uroczystość Narodzenia NMP przypada we wtorek. Msze św. będą we wtorek o godz. 7.00, w Czubrowicach o 9.30, następnie o 11.00 oraz o 17.00.

Dzisiaj jest ostatni dzień kwarantanny dla wszystkich osób z bliskiego kontaktu z zarażonymi koronawirusem księżmi. Mamy nadzieję, że udało się nie przekazać zarażenia nikomu więcej.

Sołtysi z Racławic i Czubrowic będą w tym tygodniu przyjmować opłaty na podatek rolny i za wywóz śmieci. Bliższe informacje na tablicach ogłoszeń.

Pierwsza Komunia Święta.

Zbliża się 13 września – tego dnia zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, na Mszy Świętej o godzinie 12.15 grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Dzień wcześniej – w sobotę rano (godzina 8.00) przystąpią wraz ze swoimi rodzicami do pierwszej Spowiedzi.

Obecna sytuacja w naszej parafii powoduje u wielu z nas różne obawy. Zachowując jednak wszelkie środki bezpieczeństwa będziemy się do tego dnia przygotowywać. Niestety nie ma w tym czasie w szkole księdza Wikariusza, który będzie prowadził religię w klasach czwartych. Zapraszamy jednak dzieci z tych klas do kościoła na spotkanie przygotowujące do Uroczystości Pierwszej Komunii we środę 9 września na godzinę 15.30 (w razie potrzeby drugie spotkanie z dziećmi będzie w piątek 11 września). Spotkanie to poprowadzi Pan Katecheta.

Proszę wszystkich o modlitwę w intencji dzieci, ich rodzin jak również całej naszej parafii w tym trudnym dla nas czasie.

23.08.2020

 

Jest XXI niedziela zwykła. Jutro św. Bartłomieja, we wtorek św. Ludwika, w środę NMP Częstochowskiej, w czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna, w sobotę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

Od środy ks. Mirosław Kulesa będzie już oficjalnie wikariuszem naszej Parafii. Witamy go serdecznie wyrażając ogromną wdzięczność za dotychczasową pomoc w naszej parafii. Życzymy owocnej i satysfakcjonującej pracy  duszpasterskiej na niwie serc naszej społeczności racławskiej i czubrowickiej. Dodatkowo informuję, że dekretem z dnia wczorajszego zostałem odwołany z probostwa w Szklarach, które to otrzymało znów swojego proboszcza.

Uczestnicy pielgrzymki do Ziemi św z lutego tego roku mogą zgłaszać się w zakrystii po odbiór książeczki ze wspomnieniami z tego pielgrzymowania. Zapraszamy do zakrystii.

Wszystkim powracającym z urlopów życzymy bezpiecznej drogi, a dzieciom życzymy możliwości powrotu do ław szkolnych już od 1 września.

16.08.2020

 

Mamy 20. Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jest odpust w Szklarach ku czci św. Maksymiliana. Suma o 12.30. Zapraszamy do uświetnienia tej uroczystości.

         W kalendarzu liturgicznym dziś jest św. Stefana, jutro św. Jacka, w czwartek św. Piusa X , w sobotę NMP Królowej a w niedzielę św. Róży.

W trzeci piątek miesiąca o 18.30 nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Msza św. o 19.00 w intencji zbiorowej za naszych zmarłych.

Jutro o 15.00 będzie pogrzeb śp. Eugeniusza Nogi. Niech odpoczywa w pokoju.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie dzisiejszej niedzieli jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem. Bóg zapłać za dar serca.

09.08.2020

Jest 19. Niedziela zwykła. Jutro św. Wawrzyńca, we wtorek św. Klary, w czwartek NMP Kalwaryjskiej, w piątek św. Maksymiliana Kolbe, w sobotę MB Zielnej czyli Wniebowzięcie NMP, w niedzielę św. Stefana Węgierskiego. Za tydzień w Szklarach będzie odpust ku czci św. Maksymiliana. Suma o 12.30. Można wybrać się tam umajonymi wozami jak za dawnych czasów, tym bardziej, że sumę i kazanie będzie miał przyszły wikary Racławski ks. Mirosław Kulesa.

Dziś wyrusza pielgrzymka olkuska na Jasną Górę. Wszystkich dotychczasowych pielgrzymów zapraszamy na Mszę św. pielgrzymią w poniedziałek na 18.00 w Przeginii.

We wtorek 11 sierpnia nasza parafianka Ewelina Klich, która przyjęła zakonne imię siostra Fides złoży śluby zakonne w zgromadzeniu sióstr sercanek w Przemyślu. Otoczmy ją swoją modlitwą. W jej intencji właśnie tego dnia będzie odprawiona u nas Msza św. o godz. 7.00 rano.

W sobotę w święto MB Zielnej Msze św. będą jak w niedzielę. Przynosimy do poświęcenia zioła i kwiaty. Tego dnia przypada dokładnie 100 rocznica „Cudu nad Wisłą” czyli opatrznościowego uratowania Polski i całej Europy przed nawałą sowieckich komunistów. Niech MB i dzisiaj strzeże nas przed wrogimi nawałami obcych ideologii. W Diecezji Warszawsko-Praskiej podjęto modlitewną nowennę na wzór tej, która była odprawiana w stolicy w sierpniu 1920 roku. W jej programie przewidziana została adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia br. w intencjach Ojczyzny. Również my włączymy się w tę akcję modlitewnego szturmu. W piątek wieczorem aż do północy będziemy trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem i włączymy się w ten sposób do sztafety modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej. Zapraszamy do tego duchowego szturmu.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.

Zakończyliśmy pierwszy etap wymiany podłogi w kościele. Została jeszcze na wrzesień do wymiany podłoga w zakrystii, oraz posadzka kamienna w całym prezbiterium, na którą, po raz kolejny, będziemy składać wniosek o dofinansowanie. Wymianę drewnianej podłogi pokrywamy wyłącznie z własnych środków i  na pewno kilka składek inwestycyjnych będzie musiało pójść na spłatę tego zadania. Polecamy się waszej hojności. Boczne ołtarze Męki Pańskiej oraz św. Andrzeja zostaną przywrócone na swoje miejsca dopiero po renowacji, na którą również będziemy składać o dofinansowanie.

Właśnie za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Z miesiąca lipca wyniosła ona 8 720 zł plus 4000 zł od pewnej rodziny. Bóg zapłać za ofiary.

02.08.2020

Jest 18. Niedziela zwykła i pierwsza w miesiącu sierpniu. Dziś po Mszach św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś także można uzyskać w każdym kościele parafialnym odpust „Porcjunkuli”.

We wtorek będzie św. Jana Marii Vianney’a patrona kaplicy w Czubrowicach, gdzie dzisiaj z tej racji świętujemy odpust i dożynki. Sumę odpustową o 11.00 odprawi i wygłosi homilię ks. Mirosław Kulesa, który od 26 sierpnia będzie wikariuszem w naszej parafii.

W czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę św. Dominika a w niedzielę św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein). W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zarówno w czwartek jak i w piątek Msze św. będą o 18.00 w kaplicy i o 19.00 w kościele, a wcześniej pół godziny spowiedzi. Po Mszach stosowne nabożeństwa. Do chorych udamy się w piątek ale dopiero od 16.00. Proszę zapisywać chętnych w zakrystii.

Bardzo pięknie dziękujemy pewnej rodzinie z Czubrowic za ufundowanie nowego żyrandola do przedsionka kaplicy w Czubrowicach. W ten sposób mamy już w kaplicy wszystkie żyrandole z orłem w koronie w stylu księstwa warszawskiego.

Zaczęliśmy miesiąc sierpień – coroczny już miesiąc trzeźwości naszego narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji szczególnie w intencji Ojczyzny w 100 rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej z bolszewikami.

W niedzielę 9 sierpnia wyruszy pielgrzymka piesza z Olkusza na Jasną Górę, składająca się z samych tylko księży (ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce). Wszyscy dotychczasowi pielgrzymi z poprzednich lat oraz nowi będą mogli duchowo łączyć się z kapłanami  na trasie poprzez uczestnictwo duchowe. Chętni powinni zadeklarować swój udział przez zapisy u ks. Proboszcza, od którego otrzymają w cenie 5 zł  specjalny Przewodnik duchowego Pielgrzyma.

26.07.2020

 

Mamy XVII niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Joachima i Anny- rodziców NMP

Z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców – błogosławimy dziś pojazdy, oraz podróżujących nimi, a zwłaszcza kierowców. Przy poświęceniu będzie można złożyć ofiarę na MIVA Polska – organizację, która zaopatruje polskich misjonarzy w środki transportu. Proszę przyjąć w zamian maleńki upominek, który przyda się na pewno w waszych samochodach.

         We środę będzie św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli, w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Czubrowicach świętować będziemy odpust  ku czci Patrona św. Jana Vianney’a, dlatego będzie zamiana godzin Mszy św: o 9.30 będzie Msza św. w kościele parafialnym, a o 11.00 będzie suma odpustowa w kaplicy w Czubrowicach. Uroczystość połączona będzie z dożynkami czyli dziękczynieniem za plony ziemi. Zapraszamy wszystkich chcących uzyskać odpust i uczcić św. Jana Vianney’a a szczególnie strażaków i górników w mundurach i ze sztandarami, członków Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosących feretrony, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, niosących światło.

Od soboty zaczniemy miesiąc sierpień – coroczny już miesiąc trzeźwości naszego narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji szczególnie w intencji Ojczyzny w 100 rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej z bolszewikami. W pierwszą sobotę Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00. Do niesienia figurki MB zapraszamy panie z Róży św. Faustyny. Proszę przynieść świece, oraz wypisane na kartkach prośby i podziękowania, w których sprawowana będzie Msza św. W tę sobotę nie będzie Mszy św. o 18.00 w Czubrowicach. Wszystkich zapraszamy na 19.00 do kościoła.

Dzisiaj dziękujemy ks. Ryszardowi Matuszykowi za siedem owocnych lat jego posługi w naszej parafii. Od 26 sierpnia swoją posługę kapłańską będzie pełnił w parafii Poręba-Żegoty. Dziękujemy za wszelkie łaski, które przez Jego kapłańskie ręce spłynęły na wszystkich naszych Parafian. Bóg zapłać i szczęść Boże na nowej placówce.

19.06.2020

Jest 16. Niedziela zwykła. W środę będzie św. Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidy, w piątek św. Kingi, w sobotę św. Jakuba Apostoła i Krzysztofa, w przyszłą niedzielę św. Joachima i Anny.

 Aktualnie trwa remont naszego kościoła polegający na wymianie podłogi w nawie głównej i przedsionku, dlatego Msze św. sprawujemy przy dobrej pogodzie przy ołtarzu polowym.

 Z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców - błogosławić będziemy pojazdy, oraz podróżujących nimi, a zwłaszcza kierowców w przyszłą niedzielę po Mszach św. Przy poświęceniu będzie można złożyć ofiarę na MIVA Polska – organizację, która zaopatruje polskich misjonarzy w środki transportu.

 Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19.30.

 Przyszła niedziela jest ostatnią, na której posługę wikariusza będzie pełnił w naszej parafii ks. Ryszard Matuszyk. Od 26 sierpnia swoją posługę kapłańską będzie pełnił w parafii Poręba-Żegoty. Serdecznie dziękujemy Mu za siedem owocnych lat jego posługi w naszej parafii. Dziękujemy za katechezą dzieci i młodzieży, za opiekę nad ministrantami, za troskę o liturgię, głębokie i trafiające do serca kazania i za wszelkie łaski, które przez Jego kapłańskie ręce spłynęły na wszystkich naszych Parafian. Bóg zapłać i szczęść Boże na nowej placówce.

 

 

 

                                                             12.07.2020.

Jest 15. Niedziela zwykła. Jutro św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, we wtorek św. Kamila i św. Henryka, w środę św. Bonawentury, w czwartek NMP Szkaplerznej – odpust w Czernej, poprzedzony nocą czuwania we wtorek od 21.00 do 2.00, w sobotę św. Szymona z Lipnicy, a w Czernej będzie wtedy XXII już Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00. Nie udamy się tam pieszo w tym roku, ale chętnych do udziału serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za pomoc powodzianom w zeszłą niedzielę. Do puszek przed kościołem zebraliśmy wtedy 2180 zł.

W następną niedzielę będziemy mieć składkę inwestycyjną do kopert. Z miesiąca czerwca wyniosła ona 12 610 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Od jutra zaczynamy prace przy wymianie drewnianej podłogi w nawie głównej. Na czas tych prac będziemy uczestniczyć w Mszach św. albo w samym prezbiterium, albo przy ołtarzu polowym, w zależności od pogody i ilości wiernych.

„Wzorem lat ubiegłych ogłoszony został konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego dla najlepszych organizacji pozarządowych Kryształ Soli oraz konkurs o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla osób działających na rzecz dobra innych Amicus Hominum. Przyznawane tytuły stanowią formę podziękowania dla społecznych liderów i osób, dzięki którym upowszechniane są postawy wzajemnej pomocy, wsparcia i poświęcenia dla potrzebujących. W sytuacji związanej ze stanem epidemii takich postaw tym bardziej nie brakuje, dlatego serdecznie zachęcamy do zgłaszania kandydatów do nagród. Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych w wymienionych konkursach mija 31 lipca br. Szczegóły oraz wzór zgłoszenia zostały udostępnione na stronie internetowej: www.malopolska.pl/ngo.”

Bardzo prosimy o wysłuchanie słowa naszego arcybiskupa odnośnie nowej formy Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy:

05.07.2020.

Jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w środę św. Jana z Dukli, w sobotę św. Benedykta.

Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na pomoc organizowaną przez Caritas dla poszkodowanych w ostatnich nawałnicach burzowych. Bóg zapłać za dar serca.

Serdecznie dziękujemy za kwiaty z Waszych ogrodów i za pomoc w dekoracji kościoła przed dzisiejszą uroczystością.

Dziś o 11.00 będziemy mieć Mszę św. za Ojczyznę, jako dziękczynienie za pierwszą kadencję pana Prezydenta Andrzeja Dudy, upraszając potrzebne łaski Boże dla Niego na obecną chwilę, oraz za wszystkich rządzących naszą Ojczyzną. Razem z nami modlić się będą rodzice pana Prezydenta oraz wielu zaproszonych gości.

Apel naszego Księdza Arcybiskupa: „W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzajmy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu. Niech nie słabnie modlitwa Kościoła w Polsce o pełne odpowiedzialności i poświęcenia postawy nas wszystkich wobec trudów oraz wyzwań współczesności.

W tym samym duchu bardzo Was proszę, aby w niedzielę 5 lipca br. po każdej Mszy świętej we wszystkich  kościołach został powtórzony „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”, którego 3 maja br. dokonał na Jasnej Górze Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki i który tego samego dnia uroczyście złożyłem w Katedrze na Wawelu. Wszystkim Wam, Drodzy Bracia, z serca błogosławię.

28.06.2020

Jest 13. Niedziela zwykła. Jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o 8.00, 17.00  w kościele, a w kaplicy o 9.30.Składka z tego dnia przeznaczona jest na świętopietrze. W piątek św. Tomasza, w sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca. Spowiedź od 17.30 w kaplicy i od 18.30 w kościele. Prosimy zgłaszać chorych na odwiedziny duszpasterskie z posługą sakramentalną.  W pierwszą sobotę nie będzie Mszy św. o 18.00 w Czubrowicach. Wszystkich zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie do kościoła na 19.00 na adorację, później Mszę św. i procesję ze świecami dookoła kościoła z modlitwą różańcową. Jedna z Mszy św. będzie sprawowana w intencji przyniesionych przez was próśb i podziękowań.

Za tydzień o 11.00 będziemy mogli uczestniczyć w naszym kościele w Mszy Świętej dziękczynnej za dar prezydentury obecnego pana Prezydenta i upraszającej u Pana Boga potrzebne obecnie  dary Boże oraz o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i sprawujących w Niej rządy. Zapraszamy do modlitwy.

W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi ks. arcybiskup poleca, aby w niedzielę, 5 lipca 2020 r. we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Prosimy zabrać sobie do poczytania nowy numer Dobrych Nowin. Życzymy owocnej lektury.

Cztery zaległe intencje mszalne za śp. Anielę Sarota zostaną odprawione w Szklarach w dniach od 1 do 4 lipca. To intencje od Glanowskich, od Kaniów, od Sołtysików i od brata Gienka.

Zapisanych na pielgrzymkę do Wilna zapraszam na spotkanie w poniedziałek o 19.30.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji z Bożym błogosławieństwem i opieką Matki Najświętszej.

21.06.2020

Jest 21. Niedziela zwykła. W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W piątek będzie zakończenie roku szkolnego. Ponieważ po odbiór świadectw dzieci będą się udawać do szkoły indywidualnie w ciągu całego dnia, dlatego Msza św. na zakończenie roku, dla wszystkich uważających za stosowne, będzie popołudniu o 17.00 w kościele. Wcześniej od 16.00 będzie możliwość spowiedzi.  W sobotę o 12.00 w kaplicy będzie I Komunia św. dwóch dziewczynek z Czubrowic.

Zakład Kominiarski informuje, że od wtorku 23.06. do piątku 26.06. w Racławicach i Czubrowicach będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.

         Za dwa tygodnie w niedzielę 5 lipca o godz. 11.00 będziemy mieć piękną uroczystość. Będziemy mogli uczestniczyć w naszym kościele w Mszy Świętej dziękczynnej za dar prezydentury pana Andrzeja Dudy i upraszającej u Pana Boga potrzebne obecnie Panu Prezydentowi  dary Boże oraz o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i sprawujących w Niej rządy.

Msze Święte w intencji pana Prezydenta Andrzeja Dudy zainicjowane zostały przed 5 laty  w Krakowie przez członków Akademickiego Klubu Obywatelskiego - Panią Celinę i Janusza Opiłów i były przez całą tę kadencję kontynuowane każdego miesiąca w różnych kościołach. Dzięki inicjatywie naszego rodaka ks. Józefa Pyrka i p. Jolanty Janus będziemy mogli nawiązać do tej pięknej tradycji nieustającej modlitwy za rządzących naszą Ojczyzną. Pozytywnie na zaproszenie na tę uroczystość odpowiedzieli też rodzice p. Prezydenta - pan prof.  Jan Duda i pani profesor Janina Milewska Duda. Będą naszymi honorowymi gośćmi, dlatego zapraszamy licznie naszych Parafian do wspólnej modlitwy.

 

Piękne podziękowania dla p. Stanisławy Noga za dar nowych szat liturgicznych. Dla naszego kościoła została sprezentowana kapa i ornat z Panem Jezusem Miłosiernym. Bóg zapłać.

 

Wczoraj ks. arcybiskup Marek Jędraszewski pobłogosławił pana Jarosława Piekarza, naszego katechetę,  do posługi  Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Proszę wysłuchać  specjalnego słowa ks. arcybiskupa do naszych parafian.

14.06.2020

Jest XI niedziela zwykła. Dziś procesja Oktawy Bożego Ciała o 15.30 a od poniedziałku aż do środy procesje będą o 17.30 w kaplicy i o 18.30 w kościele. Na zakończenie w czwartek nabożeństwo będzie tylko jedno w kościele parafialnym o 18.00 Msza św. z poświęceniem wianków i po niej procesja. Szczególnie zapraszamy dzieci, które dzielnie posługiwały na procesjach w ciągu tego tygodnia.

W środę św. brata Alberta Chmielowskiego, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie będzie obowiązywał post. W sobotę wspomnienie  Niepokalanego Serca NMP.

W ramach przesuniętego w czasie obchodu 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II dziś o godz. 16.00 polscy biskupi odprawią uroczystą Mszę św. w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie Łagiewnikach, w czasie której Słowo Boże wygłosi wieloletni osobisty papieski sekretarz kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski senior.  Archidiecezja Krakowska wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Instytutem Dialogu Międzykulturowego św. Jana Pawła II w Krakowie organizuje także jubileuszowy koncert. W górnym kościele papieskiego sanktuarium na Białych Morzach dziś o godz. 19.00 W programie koncertu zaplanowano m.in. utwory Mozarta, Bacha, Händla.

W poniedziałek 15 czerwca polscy biskupi pokłonią się Matce Bożej Płaczącej w kalwaryjskim sanktuarium Ojców Bernardynów i pobłogosławią aulę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. O godz. 10.00 Mszy św. w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach przewodniczył będzie abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Włączenie do grona ministrantów w naszej parafii będzie w czwartek na Mszy św. o 18.00. Spotkanie z kandydatami w środę (dzień wolny od zajęć, egzaminy klas VIII) o godz. 10.00 dla wszystkich w Racławicach.

Za tydzień będziemy mieć składkę inwestycyjną do kopert. Z miesiąca maja wyniosła ona 15 360 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Planowane prace nad wymianą podłogi w kościele będą musiały być jeszcze przesunięte w czasie o parę tygodni. Tymczasem chcę poinformować, że w wyniku ograniczeń spowodowanych pandemią składki niedzielne na tacę za dwa i pół miesiąca okazały się aż o 16 100 zł mniejsze niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.  Najważniejsze, że powoli wracamy już do płynności finansowej.

W najbliższą sobotę o 12.00 odbędzie się uroczystość błogosławienia nowych szafarzy Eucharystii. Wśród nich będzie nasz pan katecheta Jarosław Piekarz. Cieszymy się i życzymy radosnej i ochoczej posługi w naszej parafii. Jest też smutna wiadomość, że nie doczekał tej uroczystości tata pana Jarka. Jego pogrzeb będzie jutro o 15.00 w Przegini.

07.06.2020

 

Mamy 10. Niedzielę zwykłą obchodzoną jako uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to pierwsza niedziela miesiąca czerwca i po każdej Mszy św. zamiast kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Jutro św. Jadwigi Królowej, w piątek bł. Piotra Dańkowskiego, w sobotę św. Antoniego z Padwy, w przyszłą niedzielę bł. Michała Kozala.

We czwartek będzie uroczystość Bożego Ciała. Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski wydał wskazania w sprawie procesji Bożego Ciała: :Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami państwowymi zgromadzenia religijne mogą się odbywać niezależnie od liczby ich uczestników. Stwarza to możliwość zorganizowania tradycyjnych procesji eucharystycznych. Zachęcamu duszpasterzy, aby jak co roku organizowali procesje Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Wiernych natomiast gorąco zachęcam do włączenia się w przygotowania do procesji oraz licznego w nich udziału. Konieczne będzie przy tym zachowanie wymaganych wspomnianymi przepisami środków bezpieczeństwa, tj. utrzymanie odpowiednich odległości między uczestnikami procesji (minimum 2 metry) lub zasłanianie ust i nosa… Niech doświadczenie obecności Boga w sakramencie Eucharystii będzie dla nas wszystkich źródłem radości, pokoju i miłości, które jako wspólnota Kościoła możemy ofiarować światu.”

U nas w tym roku procesją wyjdzie po Mszy o 9.30 z kaplicy w Czubrowicach i przejdzie w stronę kościoła. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy i zadbanie o godny wygląd naszej procesji. Przez osiem dni po uroczystości będziemy mieć oktawę Bożego Ciała z codzienną procesją dookoła kościoła i kaplicy przed Mszami św. wieczornymi.

 

31.05.2020

Arcybiskup Krakowski odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej, której udzielił na początku stanu pandemii.

Jednocześnie Metropolita Krakowski ponownie udzielił dyspensy ale tylko dla:

   - osób w wieku 65 lat i więcej,

      - wiernych z objawami infekcji 

         - tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Dodał nadto: „Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.” Ponieważ w naszym małym kościele nie możliwe jest zachować dystans, dlatego prosimy wszystkich, w imię miłości bliźniego, o używanie maseczek wewnątrz kościoła.

         Dziś świętujemy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można dziś uzyskać odpust zupełny. Dziś ostatnie nabożeństwo majowe o 15.30. Dziś też przypada święto Nawiedzenia NMP. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt czyli NMP Matki Kościoła. Msze św. jutro będą o 7.00 i 19.00 w kościele, natomiast w kaplicy o 9.30 i o18.00.

W środę św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – pierwszy czwartek miesiąca. W następne dni będzie pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca.  Przez cały tydzień spowiadamy na pół godziny przed Mszą św. gdyż w najbliższą niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W czwartek, piątek spowiedź będzie od 17.00 w kaplicy i od 18.00 w kościele.

W pierwszą sobotę czerwca nie będzie Mszy św. o 18.00 w Czubrowicach. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie do kościoła na 19.00 na adorację, Mszę św. i procesję ze świecami dookoła kościoła z modlitwą różańcową.

Za tydzień w niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. 

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w kościele w poniedziałek o 19.30. Bardzo prosimy wszystkich o przybycie.

Cieszymy się, że powoli wracacie po pandemii do czynnego uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę. Na przywitanie prosimy zabrać sobie do domu do poczytania nowy numer Dobrych Nowin na czerwiec.

24.05.2020

 

Obchodzimy dziś Wniebowstąpienie Pańskie. Cały nadchodzący tydzień będzie przygotowaniem na przyjście Ducha Św. Pocieszyciela. Uroczystość Jego Zesłania będzie za tydzień. We wtorek będzie św. Filipa Nereusza, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej.

Za dwa tygodnie, w niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej nakazanej specjalnym przykazaniem kościelnym. Do spowiedzi można przystąpić codziennie na pół godziny przed nabożeństwem majowym czyli w kaplicy od 17.00 a w kościele od 18.00.

Dzisiaj nie będzie niestety transmisji internetowej z naszej sumy parafialnej. Pozostających w domach prosimy o skorzystanie z transmisji z innych kościołów. Wewnątrz kościoła w dalszym ciągu obowiązują limity ilości obecnych tu osób. Limit wynosi 1 osobę na 10 metrów kwadratowych, za to na zewnątrz kościoła obowiązuje tylko zachowanie bezpiecznego dystansu.

Pozdrawiamy wszystkich Parafian i liczymy na szybką możliwość wspólnej modlitwy wewnątrz naszego pięknego kościółka.

17.05.2020

 

Mamy 6 niedzielę wielkanocną. Od poniedziałku przez trzy dni cały Kościół modli się o urodzaje i za kraje głodujące.

W poniedziałek wypada dokładnie setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II.    Zapraszamy do odbycia spaceru multimedialnego po muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, mieszczącego się między innymi w pomieszczeniach, gdzie mieszkała rodzina Wojtyłów. Tutaj podajemy adres do tego spaceru: http://domjp2.pl/wirtualny-spacer/.   Bardzo prosimy zabrać sobie do domu do poczytania aktualny numer Dobrych Nowin poświęcony osobie Papieża św. Jana Pawła II. 

W piątek wspomnienie św. Rity z Cascia. W następną niedzielę świętować będziemy Wniebowstąpienie Pańskie.

Przypominamy, że trwa miesiąc maj. Od tej niedzieli będzie nas mogło przebywać w naszym kościele aż 15 osób. Dlatego przypominamy o starej tradycji modlitwy Litanią Loretańską przy kapliczkach na świeżym powietrzu. Można również uczestniczyć w majówkach na zewnątrz kościoła, zachowując dozwolone odległości między sobą. Majówki są w kaplicy o 17.30 a w kościele o 18.30.

Pięknie dziękujemy p. Grażynie Skotnicznej za ufundowanie nowego żyrandola do kaplicy, z orłem w koronie w stylu Księstwa Warszawskiego, podobnie jak te wiszące w centralnej części kaplicy. Żyrandol zawisnął z tyłu kaplicy tuż obok płaskorzeźby Ostatniej Wieczerzy.  Dziękujemy również innym ofiarodawcom za nowy komplet obrusów maryjnych do kaplicy. Bóg zapłać również wszystkim   ofiarodawcom na cele inwestycyjne z ubiegłego miesiąca. Większość wpłat była przelewem bankowym na konto naszej parafii i o takie przelewy prosimy również w tym miesiącu. Numer konta parafii: 45 8589 0006 0150 0000 0273 0002 dostępny jest na naszej stronie:   www.raclawiceparafia.pl    w zakładce „Kontakt”.                  

 

10.05.2020

Mamy piątą niedzielę wielkanocną. Nadal ogromna większość wierzących nie ma możliwości osobistego udziału we Mszy św. niedzielnej z powodu pandemii koronawirusa. Dzisiaj nasza Msza św. parafialna o godz. 11.00 będzie transmitowana w internecie, a będzie to Msza św. w 25 lecie posługi zakonnej siostry Nikoli, naszej parafianki, która aktualnie przebywa na placówce w Stanach Zjednoczonych. Pandemia uniemożliwiła jej przyjazd do Polski na te uroczystości, ale będzie się z nami łączyć za pomocą przekazu internetowego, chociaż u niej będzie to dopiero blady świt.

W tym tygodniu w piątek będzie św. Zofii, a od wtorku tzw. trzech zimnych ogrodników. Po zimnej Zośce pożegnamy się ( mamy nadzieję) ostatecznie z nocnymi przymrozkami. W środę 13 maja wspomnienie NMP z Fatimy, w czwartek św. Macieja apostoła, w sobotę św. Andrzeja Boboli.

Przeciwności, z którymi w ostatnich miesiącach zmaga się społeczność światowa, dotykają boleśnie wszystkich bez względu na pochodzenie i wyznawaną religię. Tym samym jednak owe trudne okoliczności tworzą niezwykłą okazję do zjednoczenia się mimo różnic w pomocy pokrzywdzonym i modlitwie o ustanie epidemii.

W związku z tym Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.

Sołtys Czubrowic informuje, że opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz podatek rolny za II kwartał 2020 r. przyjmuje w Szkole w Czubrowicach w dniach od 11 do 16 maja w godz. 17.00-19.00 i w sobotę od 10.00-13.00

 

Za tydzień będziemy mieć składkę inwestycyjną do kopert. W ubiegłym miesiącu, nie tyle z kopert, co z wpłat na konto, zebraliśmy sumę 6690 zł. Dziękujemy i informujemy, że jeszcze w maju planujemy rozpocząć wymianę drewnianej podłogi w naszym kościele.

 

 

                                                                        03.05.2020

Dziś 3 maja mamy 4 Niedzielę Wielkanocną. Wczoraj czciliśmy Matkę Bożą Królową Polski. Nabożeństwo majowe będzie dziś pół godziny przed popołudniową Mszą św. czyli o 15.30. W ciągu tygodnia o 17.30 w kaplicy i o 18.30 w kościele.

Jutro św. Floriana – na Mszy św. o 19.00 modlić się będziemy za naszych strażaków, w duchu wdzięczności za ich posługę dla naszej społeczności. We wtorek św. Stanisława Kazimierczyka, w środę św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek św. Stanisława – głównego patrona Polski i naszej archidiecezji (post nie obowiązuje).

Dziś mieliśmy mieć Pierwszą Komunię w naszej parafii. Za tydzień miała być procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława, a u nas Rocznica dla dzieci z klas IV. W piątek miały być święcenia diakonatu w katedrze na Wawelu. Wszystko jest poprzesuwane ze względu na restrykcje związane z pandemią. Wszyscy oczekujemy złagodzenia restrykcji i modlimy się o rychłe ustanie pandemii.

Młodzież informujemy, że 3 maja ruszają 33-dniowe rekolekcje dla młodzieży z całej Polski - w ramach przygotowania do Lednicy. Od dziś każdego dnia będą się ukazywały filmiki rekolekcyjne na kanale LEDNICA 2000:  https://www.youtube.com/user/lednica2000/videos    Wszystkich zachęcamy do tych rekolekcji a młodzież przygotowującą się do bierzmowania zobowiązujemy do  oglądania i przeżywania tych rekolekcji.

Sołtys Racławic informuje mieszkańców, że II rata podatku i opłaty za wywóz odpadów komunalnych będą przyjmowane w sołtysówce w dniach 11 do 16 maja  w godzinach od 9.00 do 13.00, oraz dodatkowo po południu 15 maja (piątek) od 15.00 do 17.00. Jednocześnie informuje, że przyjmowane będą również opłaty bezgotówkowe tj. kartą płatniczą.

26.04.2020

Trzecia Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Biblijną rozpoczynającą cały tydzień biblijny. Dziś będzie Narodowe czytanie Pisma św. Tego roku wybrana została do czytania Ewangelia św. Mateusza. Warto się przyłączyć.

W środę św. Katarzyny ze Sieny, w piątek św. Józefa rzemieślnika (jest dyspensa od naszego arcybiskupa), w sobotę liturgiczny obchód uroczystości MB Królowej Polski. Za tydzień 3 maja będzie czwarta niedziela wielkanocna obchodzona jako Dzień Modlitw o Powołania. W tym tygodniu będzie pierwszy piątek i sobotą miesiąca, a w piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Będą one o 17.30 w kaplicy i o 18.30 w kościele. W sobotę zamiast „fatimy”  będzie zwykłe nabożeństwo pierwszej soboty po Mszy św. o godz. 19.00. Prosimy zgłaszać chorych chętnych do spowiedzi w pierwszy piątek.

Według ostatnich ustaleń rządowych w kościołach może przebywać 1 osoba na 15 m2. Tak więc  w naszym kościele parafialnym może przebywać wewnątrz tylko 10 osób, a w kaplicy tylko 7. Wszyscy mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Jedynie ksiądz przy ołtarzu jest zwolniony z tego obowiązku.

Idąc za wytycznymi Archidiecezji krakowskiej i Wydziału Katechetycznego - Pierwsza Komunia dzieci klas trzecich w roku szkolnym 2019/2020 w naszej parafii zostaje przeniesiona z 3 maja na 13 września 2020, godz. 12.15 (takie były wspólne ustalenia na rozmowach z „Trójkami klasowymi” z obu szkół w marcu, że jeżeli dzieci miałyby nie wrócić do szkoły po świętach, to uroczystość będzie w  terminie wrześniowym).

Do odmawiania w maju różańca o uwolnienie świata od pandemii koronawirusa zachęcił papież wiernych, kierując do wszystkich specjalny list:

Drodzy bracia i siostry,

Zbliża się maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, „zmusiły” nas ograniczenia pandemii.

Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu. Można to uczynić razem lub samemu, zadecydujcie w zależności od sytuacji, doceniając obie możliwości. Ale w każdym przypadku jest pewien sekret, aby to uczynić: prostota.

Rzym, u świętego Jana na Lateranie, 25 kwietnia 2020 r.

19.04.2020

 

Mamy Drugą Niedzielę Wielkanocną czyli święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się dziś w krakowskich Łagiewnikach i zachęcamy dziś wszystkich Parafian do udziału w transmisjach Mszy św. z tego sanktuarium o 7.00 lub o 10.00. Szczególnie dziś zachęcamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania pandemii koronawirusa na świecie.

W tym tygodniu w czwartek będzie św. Wojciecha – głównego patrona Polski, w piątek św. Jerzego, a w sobotę św. Marka Ewangelisty – patrona naszego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

W niedzielę za tydzień zapraszamy do wspólnej modlitwy za pomocą transmisji internetowej Mszy św. o godz. 11.00 z naszego kościoła.

W tę niedzielę przypada składka inwestycyjna do kopert. Z ostatniego miesiąca udało się zebrać z kopert 1210 zł plus  500 zł od jednego darczyńcy indywidualnego. Wiemy, że możliwości składania kopert na ten cel są niewielkie, dlatego prosimy o wpłaty przelewem na konto parafialne, które zawsze jest dostępne w zakładce „Kontakt”.

Oto numer konta Rzymskokatolickiej Parafii Narodzenia NMP w Racławicach:           45 8589 0006 0150 0000 0273 0002. Bardzo prosimy o zastrzyk finansowy, gdyż na połowę maja mamy zaplanowane prace przy wymianie i  wypoziomowaniu podłogi w nawie głównej naszego kościoła i w przedsionku.

„Jezu ufam Tobie”. Bezgraniczną ufność w Boże Miłosierdzie ożywiajmy dziś w naszych sercach. Niech Jezus cichy i pokornego serca uczyni nasze serca według Serca Swego.

Wielkanoc 2020

Dziękuję wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć te dni w łączności z Kościołem i liturgią sprawowaną w naszym parafialnym kościele. Szczególne podziękowania i dozgonna wdzięczność naszej Parafii należy się panu Grzegorzowi Pakule, który zapewnił nam bezpośredni przekaz internetowy nabożeństw Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem You Tube.  Wiem, że dzięki temu licznie byliście z nami, a świadomość Waszej obecności sprawiała, że fizycznie pusty nasz kościół wypełniał się duchowo Wami wszystkimi, którzyście włączali na odległość swoje modlitwy do naszej wspólnotowej liturgii.

Dziękuję ks. Wikariuszowi za dzielne dyżurowanie wraz ze mną przy ołtarzu polowym, aby służyć spowiedzią i Komunią św. tym wszystkim, którzy zdołali się zapisać telefonicznie na 20 minutowe okresy 5 osobowych adoracji przy ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Dziękuję p. Iwonie z rodziną za ciemnicę, Grób Pański i piękną dekorację świąteczną naszego kościoła. Panu Organiście za muzyczną stronę naszej liturgii. Panu kaplicznemu z Czubrowic wraz z rodziną za przedświąteczne porządki w kaplicy. Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli.

Przez cały tydzień trwać będzie Oktawa Zmartwychwstania. Jutro Msze św. będą w układzie niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o 16.00, której nie będzie. W ten piątek nie będzie obowiązywał post.

Za tydzień w niedzielę będziemy mieli Święto Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej tego dnia z Łagiewnik, gdzie będą główne, światowe uroczystości obchodu tego święta. Zachęcamy do odmawiania codziennie Koronki do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed tym świętem.

Od następnej niedzieli nie będzie już Mszy św. o 12.15 przez cały okres wiosenno-letni aż do listopada.

Od tego tygodnia Msze św. wieczorne w ciągu tygodnia czyli w poniedziałki, środy i piątki będziemy odprawiać o 19.00

W sezonie wiosenno-letnim środowe Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będą przed Mszą czyli o godz. 18.30,

Tegoroczne kartki z  życzeniami świątecznymi przedstawiają chustę Weroniki z odnowionej północnej ściany naszego kościoła. Zawsze dostarczaliśmy je Wam do domów. Obecnie będą czekać na lepsze czasy w przedsionku kościoła. Gdy ustanie stan zagrożenia niech każdy zabierze je sobie do domu i niech będą pamiątką tych, jakże szczególnych i wyjątkowych Świąt Wielkanocnych.

Nasze życzenia zaczerpnięte są wprost z Księgi Liczb:

„Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”. (Lb 6,24-26)

                                                             

 Zapisy na czuwanie w ciemnicy i przy Grobie Pańskim

 

09.04.2020 Wielki Czwartek

 

18.00          Msza św. Wieczerzy Pańskiej

 

                                           numer domu                               ile osób

19.00-19.20                  R. 58a + R.303 + R.196                   4 + 1 osoby

19.20-19.40                  Cz 39 + R.20                                    5 osób

19.40-20.00                  Cz. 58 + R.327                                 5 osób

   20.00-20.20               Cz. 5 + Cz. 152                      3 + 2 osoby

   20.20-20.40               R. 2 + R.261                           3 +2 osoby     

   20.40-21.00               R. 370                                    5 osób

21.00-21.20                  R. 344                                    5 osób

21.20-21.40                  R. 63                                      5 osób

21.40-22.00                  Cz 50                                      5 osób

 

10.04.2020 Wielki Piątek

 

18.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej       

    19.00-19.20     R. 182 + R. 216            4 + 1 osoby

    19.20-19.40     R. 28A  +  R. 20           5 osób

    19.40-20.00     Cz. 121 + R 12              5 osób

20.00-20.20         R. 77                             5 osób

20.20-20.40         Cz 229A                        5 osób

20.40-21.00         R 148                            5 osób

    21.00-21.20     R. 334                           5 osób

    21.20-21.40     Cz 35A                         4 + 1 osób

    21.40-22.00     R 152                            5 osób

22.00-22.20          R. 63                             5 osób

22.20-22.40          R. 63                             4 + 1 osób

22.40-23.00         R. 299                           5 osób

   23.00-23.20      R. 206+Cz.144+ R.66   2+2+1 osób

   23.20-23.40      Cz 175 + Cz.43            4 osób   + 1    

   23.40-24.00      Cz 177 + R. 303           2+2+1 osób

 

11.04.2020 Wielka Sobota

   07.00-07.20      R. 188A + R.261      2 + 3 osoby     

   07.20-07.40      Cz. 164                   4 + 1 osoby

   07.40-08.00      R. 63  + Cz.43        4 + 1 osoby

08.00-08.20         Cz 194A+ R.240    2 + 2 os.

08.20-08.40         R. 66 + Cz. 95       1+4 osób

08.40-9.00           R. 63                     5 osób

   9.00-9.20          R. 129A                 5 osób       

   9.20-9.40          Cz. 45 + R.20       4+1  

   9.40-10.00       R. 160A                 5 os

10.00-10.20         R.156 + Cz.22      3 +2 os.

10.20-10.40         R. 165 + Cz.22     3 + 2 os.

10.40-11.00         Cz. 11                  4 + 1 os

   11.00-11.20      R. 327+ R.190     2+2+ 1 osoby

   11.20-11.40      Cz. 160                4 + 1

   11.40-12.00      Cz. 49                  3 + 2 osoby

12.00-12.20          R. 335 + R.299    1+4 osoby

12.20-12.40         Cz. 153                5 osób

12.40-13.00          R.217                  5 osób

   13.00-13.20      Cz. 182                4 osoby

   13.20-13.40      Cz.152                 5 os.

   13.40-14.00      R.319+Cz. 165    4 + 1 os.

14.00-14.20         R. 5                 &nb

Msze św. w niedziele:


8.00,    11.00,   16.00

dodatkowo 12.15 od listopada do Wielkanocy


Kaplica w Czubrowicach:

sobota 18.00, niedziela 9.30

 

 

Dni powszednie:
             

W  Racławicach:

w poniedziałki, środy i piątki:
      17.00 (bądź 19.00)

(17.00 od września do Wielkanocy 

19.00 od Wielkanocy do sierpnia)

wtorki, czwartki i soboty:
       7.00 (przez cały rok)

 

KANCELARIA: czynna codziennie w dni powszednie, po Mszy św. w Racławicach

Wirtualny spacer