Racławice Parafia Narodzenia NMP

Ogłoszenia

 

20.10.2020

 

Mamy XXIX niedzielę obchodzoną jako Niedzielę Misyjną. W poniedziałek bł. Jakuba Strzemię, we wtorek św. Jana Pawła II w środę św. Jana Kapistrana, w czwartek św. Antoniego Marii Clareta. W niedzielę symbolicznie będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

 

Rozpoczęliśmy w nadzwyczajnym miesiącu Różańca świętego tydzień misyjny. My też mamy być misjonarzami i głosić innym ewangelię, swoim świadectwem, czynem i modlitwą z tej racji zapraszamy wszystkich dorosłych, tych którzy nie mieli czasu czy też nie zdążyli jeszcze włączyć się w tą wielką modlitwę różańcową, szczególnie rodziców z dziećmi szkoły podstawowej:

 

- w poniedziałek te najmłodsze z klasy 1 i 2;

 

- we wtorek – klasa 3 i 4;

 

- w środę – klasa 5 i 6;

 

- w czwartek młodzież przygotowująca się do bierzmowania –klasa 7;

 

- w piątek klasa 8;

 

Katecheci przekażą więcej informacji dzieciom w szkole.

 

         Dziś przed kościołem będzie można wesprzeć Agnieszkę Gil z Kosmolowa w jej walce z o życie ze złośliwym glejakiem. Rodzina i przyjaciele chcą zdobyć pieniążki na leczenie sprzedając dziś pod kościołem smaczne ciasto. Włączmy się do tej szlachetnej akcji.

 

13.10.2019.

Jest XXVIII niedziela zwykła, obchodzona jako Dzień Papieski Jana Pawła II. Młodzież będzie przed kościołem zbierała ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli fundusz stypendialny dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Przy okazji rozdawać będą naklejki z Janem Pawłem II oraz obrazki z treścią Jego nauczania.

Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom i wychowawcom życzymy pełnego zadowolenia z wykonywanej pracy i godnych efektów swoich wysiłków.

W poniedziałek św. Małgorzaty, we wtorek św. Teresy, w środę św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek św. Ignacego, w piątek św. Łukasza Ewangelisty a w sobotę bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Niedziela za tydzień będzie obchodzona jako Niedziela Misyjna.

W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie Koła Biblijnego.

Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Z miesiąca września zostało złożone na ten cel 10 810 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Polecamy do poczytania Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze jest artykuł o tym, jakie podatki płacą księża i Kościół na rzecz państwa.

Przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Na wypominki roczne przyjmujemy ofiary w wysokości ofiary na zamawianą Mszę św. W ostatnich miesiącach średnie stypendium Mszalne wynosiło w naszej parafii ok. 75 zł. Proszę koniecznie zaznaczyć przed którą Mszą św. niedzielną należy je odczytać.  Wypominki jednorazowe będziemy odczytywać 1 i 2 listopada i przez tydzień po Wszystkich Świętych. Ofiara dobrowolna. Imiona zmarłych wpisujemy w mianowniku, czyli bez żadnej odmiany, tak, jak zostali ochrzczeni.

Sołtys Racławic zaprasza na zebranie wiejskie we środę 16 października 2019 o godz. 17.00 w Wiejskim Domu Kultury. W programie m/in informacja o rozpoczęciu prac, procedur związanych ze scaleniami w Racławicach. Obecny będzie dr Taszakowski z Krakowskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych, który to będzie prowadził scalenia w Racławicach. Punkt nr 2 to dokończenie zebrania wiejskiego z 15 września. Sołtys prosi o liczne przybycie. 

Przypominamy o patriotycznym obowiązku oddania swojego głosu w dzisiejszych wyborach do Sejmu i Senatu.

 

06.10.2019

Mamy 27 Niedzielę zwykłą. dziś odpust na św. Franciszka w Zabierzowie. W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej. Na nabożeństwo o 16.30 i potem na Mszę św. szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi Pierwszokomunijnymi  na uroczyste poświęcenie różańców. Na spotkanie organizacyjne zaprosimy Rodziców w niedzielę 20.10.2019 r po Mszy św. o godz. 11.00. 

 

Niedzielę za tydzień będziemy obchodzić jako Dzień Papieski Jana Pawła II. Zbierane wtedy będą datki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zapewniającą stypendia naukowe dla zdolnej a ubogiej młodzieży.

 

Chłopców ze starszych klas szkoły podstawowej, chcących dołączyć do grona ministrantów zapraszamy w sobotę na 11.00 na spotkanie organizacyjne.

 

Przypominamy i zapraszamy na codzienny różaniec w kościele o 16.30, oraz w kaplicy o 18.30.

 

Zaczynamy przyjmować na wypominki za zmarłych. Proszę zabrać sobie do domu specjalnie wydrukowane karteczki do wypisywania nazwisk swoich zmarłych. Na wypominki roczne przyjmujemy ofiary w wysokości ofiary na zamawianą Mszę św. W ostatnich miesiącach średnie stypendium Mszalne wynosiło w naszej parafii ok. 75 zł. Proszę koniecznie zaznaczyć przed którą Mszą św. niedzielną należy je odczytać.  Wypominki jednorazowe będziemy odczytywać 1 i 2 listopada i przez tydzień po Wszystkich Świętych. Ofiara dobrowolna. Imiona zmarłych wpisujemy w mianowniku, czyli bez żadnej odmiany, tak, jak zostali ochrzczeni.

 

29.09.2019

Jest XXVI niedziela zwykła. Dziś odpust w Przegini. W poniedziałek św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.

Przez cały miesiąc październik Msze św. w tygodniu będą tylko wieczorami o 17.00 w kościele oraz o 18.00 w kaplicy. Od wtorku zaczniemy nabożeństwa różańcowe, będą one pół godziny przed Mszą w kościele oraz w kaplicy po Mszy św. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie różańcowej mając głębokie przekonanie, że tą modlitwą można wyprosić u Boga wszystko za pośrednictwem Jego Matki. W tym roku będzie to nadzwyczajny miesiąc misyjny.  Dla dzieci przygotowaliśmy specjalne obrazki dla zachęty do gorliwego, codziennego uczestnictwa.

W tym tygodniu wypada też pierwszy czwartek, piątek i sobotą miesiąca. W piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii. Spowiedź w te dni od 16.oo w kościele i od 17.30 w kaplicy. W sobotę nie będzie różańca o 16.30 ani mszy o 17.00. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy o 19.00 adoracją Najśw. Sakr. Potem Msza św w intencjach przyniesionych przez was, wypisanych na kartkach. Około 20.00 wyjdziemy z figurką MB na zewnątrz ze świecami w rękach, by wokół kościoła odmawiać różaniec. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami. Do niesienia figurki MB Fatimskiej zgłosiły się panie z Róży św. Jana Pawła II z Czubrowic.

Uczniowie klas 7, 8, oraz III gim. przyjdą  w Czubrowicach w czwartek na 18.00. W Racławicach przyjdą w piątek 5 października na 16.30 (wcześniej możliwość spowiedzi). Przypominamy o konieczności podpisywania w zakrystii indeksów  za udział w Mszy św. niedzielnej.

W poniedziałek o 15.00 będzie pogrzeb śp. Jana Jochymczyka z Czubrowic.

Jest do nabycia nowy numer Małego Gościa dla dzieci i młodzieży. Prosimy zabrać sobie również do poczytania kolejny numer Dobrych Nowin, któr młodzież będzie rozdawała przed kościołem.

 

22.09.2019

 

Mamy 25 niedzielę zwykłą i wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej. Jutro św. o. Pio, w piątek św. Wincentego a Paulo, w sobotę św. Wacława, w niedzielę św. Archaniołów Michała i Rafała. Ostatnia niedziela września to również dzień odpustu w sąsiedniej Przegini.

 

Koło Biblijne będzie w poniedziałek o 18.00.

 

Spotkanie Rady Parafialnej będzie w czwartek o 18.00. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

 

We czwartek młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Dziękujemy im za piękne przygotowanie kościoła i obejścia do tego święta a rodzicom dziękujemy za dar ołtarza w wysokości 6100 zł. przeznaczonych na nasz udział własny w odnawianiu polichromii na ścianie północnej naszego kościoła.

 

Przypominamy i zapraszamy w każdą środę na 16.30 na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy z odczytywaniem próśb i podziękowań, jakie przynosicie na to nabożeństwo. W czasie kazania cyklicznie odczytujemy poszczególne rozdziały książki „Czas przeczytać Biblię” zachęcającej, by wziąć do ręki naszą Księgę Życia.

 

Sołtys Czubrowic informuje, że 29 września (niedziela) o godz. 10.30 odbędzie się zebranie wiejskie w Szkole. Tematem będzie: remont dróg rolniczych i podział środków funduszu sołeckiego na 2020 rok. Natomiast w imieniu Starostwa Powiatowego w Krakowie zaprasza na spotkanie dotyczące scaleń gruntów w Czubrowicach w dniu 24 września (wtorek) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej.

 

15.09.2019

Mamy trzecią niedzielę miesiąca – Dzień Środków Masowego Przekazu. Wspominamy również NMP Bolesną. Jutro św. Korneliusza i Cypriana, w środę św. Stanisława Kostki, w piątek św. Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang, w sobotę św. Mateusza. Dziś mamy składkę inwestycyjną do kopert.

W najbliższe trzy dni poniedziałek, wtorek i środę trwać będzie Triduum dla młodzieży przed świętem św. Stanisława, ich Patrona. Dla młodzieży z klas I szkół średnich będzie to bezpośrednie przygotowanie modlitewne do przyjęcia sakramentu bierzmowania już w najbliższy czwartek. Dla nich obecność jest obowiązkowa. Dla młodszych z klas VII i VIII będzie to rozpoczęcie tegorocznego cyklu dorastania do przyjęcia w przyszłości sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Spotkania modlitewne będą w kościele o 19.00 przez te trzy dni. Samo Bierzmowanie będzie w czwartek na Mszy św. o godz. 17.00. Udzieli go naszej młodzieży ks. bp. Janusz Mastalski. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków będzie we wtorek od 18.00 oraz po spotkaniu.

W tym tygodniu wypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy św o 17.00 zapraszamy na modlitwy do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się wczoraj w akcję „Polska pod krzyżem” trwając przy krzyżu jako korzeniu naszej tożsamości. Niech nam Pan pozwoli wytrwać w Jego łasce. - Dziękujemy za wczorajszą modlitwę, zarówno w Zakopanem jak i liczne uczestnictwo w czasie popołudniowego nabożeństwa liturgicznego przy krzyżu misyjnym i w kościele na Mszy św. Jest jednak bardzo niepokojące i zastanawiające, że pomimo zachęty i prośby do wszystkich,  NIKT, słownie ani jeden ministrant  i lektor z całej parafii nie pojawił się na nabożeństwie, a po nim na zapowiedzianym spotkaniu liturgicznym. Czy są jeszcze chętni do posługi ministranci z Racławic ???              Po przemyśleniach i głębokim zastanowieniu się chłopców  oraz ich rodziców – ks. katecheta zaprasza OBOWIĄZKOWO tych Rodziców i chłopców z Racławic na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. Ministranci i lektorzy z Czubrowic mają swoje spotkanie w kaplicy w sobotę o godz. 11.00.

 

08.09.2019

Mamy dziś święto Narodzenia NMP, które obchodzimy jako odpust w naszej parafii. Uroczystą sumę odprawi o 11.30 ks. Krzysztof Kozioł z Balina. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do uświetnienia tego wydarzenia.

W poniedziałek bł. Anieli Salawy, w piątek św. Jana Chryzostoma, w sobotę święto Podwyższenia Krzyża św. a w niedzielę MB Bolesnej.

Dwa lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży, a po 22 sierpnia także stwierdzenie, że Krzyż zabija. Dlatego właśnie zapraszamy Was wszystkich na kolejne wydarzenie „Polska pod Krzyżem” w sobotę 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Oto zaproszenie naszego ks. arcybiskupa: (przeczytać zaproszenie).

W sobotę 14 września  wyruszamy na pielgrzymkę pod krzyż na Giewoncie. Wyjazd o 5.30 spod kościoła w Racławicach a powrót około 20.00. Kwotę 40 zł za przejazd, ubezpieczenie i wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego zbierać będziemy w autokarze.

 Wszystkich, którzy nie będą mogli udać się na te wydarzenia zapraszamy do łączności w modlitwie tego dnia. Zgromadźmy się o 15.00 przy krzyżu misyjnym,  by wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego a następnie odprawić Drogę Krzyżową i ucałować krzyż naszego Pana. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, Wróćmy do podstaw, do korzeni - do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe. Odwagi! Sursum Corda!  W Górę Serca.

W tym roku szkolnym wracamy do rozdawania dzieciom szkolnym aż do 6 klasy ziarenek, jako potwierdzenie ich udziału w niedzielnej Mszy św. Należy je wklejać do specjalnych zeszytów, założonych przez każde dziecko. Na lekcjach religii katecheci poinformują jak to zrobić najlepiej. Dziś otrzymujemy ziarenko nr 1 i nr 2.

Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Z sierpnia zebraliśmy na ten cel 8760 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Młodzież bierzmowana ma możliwość uzupełnienia wszelkich braków w poniedziałek o 16.00 w Racławicach oraz o 18.30 w Czubrowicach, natomiast ich rodziców zapraszamy na spotkanie w niedziele po Mszy o 11.00.

Sołtys Czubrowic informuje że opłaty podatku rolnego i za gospodarowanie odpadami za III kwartał przyjmuje w pomieszczeniu komunalnym w Szkole Podstawowej w Czubrowicach: 9 września (pon)  od 15.00 do 19.00, od 10 do 13 września i 16 września od 17.00 do 19.00 oraz w sobotę 14 września od 11.00 do 13.00. Istnieje możliwość opłat kartą płatniczą.

Sołtys Racławic informuje i zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 15 września (niedziela) o godz. 12.00 w Wiejskim Domu Kultury. Prosi o liczne przybycie.

01.09.2019

 

Mamy 22 niedzielę zwykłą. We wtorek św. Grzegorza Wielkiego – papieża. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msze św. na rozpoczęcie zarówno w Racławicach jak w Czubrowicach będą o 9.00. Pół godziny wcześniej można skorzystać ze spowiedzi.

 

Od tego miesiąca przez cały sezon jesienno-zimowy aż do Wielkanocy wieczorne Msze św. w kościele będą nie o 19.00, ale o 17.00. Wyjątkiem jest nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę, które rozpoczniemy  dopiero o 19.00. Do niesienia figury matki Bożej zapraszamy młodzież, która w tym miesiącu przystąpi do bierzmowania.

 

Na spotkanie z kandydatami do bierzmowania, które będzie u nas 19 września, zapraszamy już w poniedziałek na 16.00 w Racławicach oraz na 18.30 w Czubrowicach.

 

W środę o 17.30 będzie spotkanie osób zapisanych na pielgrzymkę do Ziemi św. Należy przynieść paszport i dolary na przedpłatę.

 

Można się jeszcze dopisać do listy pielgrzymów pod krzyż na Giewoncie w sam dzień Podwyższenia Krzyża św. czyli w sobotę 14 września. Przy zapisach podajemy numer PESEL do ubezpieczenia.

 

W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni spowiadamy pół godziny przed Mszami św. Dodatkowo w piątek spowiedź będzie po Mszy aż do 19.00, tak by można się było wyspowiadać przed odpustem, który mamy w najbliższą niedzielę. Suma Odpustowa będzie o 11.30 czyli pół godziny później niż w normalną niedzielę. Sumie będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Kozioł – proboszcz z parafii Balin, który miał u nas rekolekcje wielkopostne w tym roku. Zapraszamy wszystkich chcących uzyskać odpust a szczególnie strażaków i górników w mundurach i ze sztandarami, członków Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosących feretrony, Jurajską Orkiestrę Dętą, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, ministrantów i lektorów, szafarzy Eucharystii, niosących światło. Godnie uczcijmy naszą Matkę.

 

Sołtys Racławic informuje, że III rata podatku rolnego i opłaty za wywóz odpadów będą przyjmowane w sołtysówce od 9 do 16 września codziennie w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo po południu 13 września od 15.00 do 17.00. Będzie można opłacać kartą płatniczą.

 

Urząd naszej Gminy informuje, iż od 2 września 2019 roku nastąpi uruchomienie dodatkowych linii komunikacyjnych od poniedziałku do piątku z miejscowości: Racławice, Szklary, Łazy i Sąspów. Szczegółowe informacje o godzinach odjazdów zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na Facebooku. Projekt jest dofinansowany w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

 

Władze naszej gminy serdecznie zapraszają na Gminne Dożynki dziś w Szklarach. O 15.00 przy kościele będzie Msza św, potem korowód i obrzęd dożynkowy z dzieleniem się chlebem.

 

 

 

25.08.2019

Jest 21. Niedziela zwykła. Jutro uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek św. Moniki, w środę św. Augustyna, w czwartek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

Prosimy zabrać sobie do domów kolejny numer Dobrych Nowin – bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej. W obecnym numerze znajdziesz też zaproszenie Organizatorów akcji „Polska pod krzyżem”. Oto ono  w wielkim skróce:

„14 września w uroczystość Podwyższenia Krzyża św. w Kruszynie koło Włocławka odbędzie się akcja modlitewna „Polska pod krzyżem”. Każdy będzie mógł włączyć się do niej  w swoim miejscu zamieszkania – przy krzyżu misyjnym, przydrożnym czy kapliczce. Akcja jest odpowiedzią na narastające ataki na katolików. Weź udział w wydarzeniu „Polska pod krzyżem” i bądź częścią wielkiej modlitewnej wspólnoty. Wymadlaj łaski dla siebie, twoich bliskich i całego narodu. Przepraszajmy Pana Boga za wszystkie występki. Przekaż tę wiadomość w świat. Niech ludzie poznają jaką moc ma PAN.”

Modlimy się za ofiary strasznej burzy nad Tatrami w miniony czwartek, gdzie zginęło aż 5 osób a ponad setka doznała obrażeń. Na dzień dzisiejszy szlak z Przełęczy Kondrackiej na sam szczyt Giewontu jest zamknięty. Nie rezygnujemy jednak z planów stanięcia pod krzyżem w dniu 14 września. Dojdziemy dokąd będzie można. Naszą modlitwą uszanujemy też i wesprzemy w cierpieniu rodziny osób, które ucierpiały od pioruna. Od dzisiaj chętni mogą się zapisywać podając swój numer PESEL do ubezpieczenia.

Władze naszej gminy serdecznie zapraszają na Gminne Dożynki 1 września w Szklarach. O 15.00 przy kościele będzie Msza św, potem korowód i obrzęd dożynkowy z dzieleniem się chlebem. Towarzyszyć będą temu świętu liczne atrakcje dla całych rodzin: dmuchane zamki, występy artystyczne. Radosne świętowanie końca zbiorów i wyrażenie wdzięczności za błogosławieństwo plonów i ciężką pracę rolników niech się stanie wspólnym świętem całej społeczności Gminy Jerzmanowice-Przeginia.

 

18.08.2019

  Mamy XX niedzielę zwykłą. Dzisiaj jest odpust w Szklarach ku czci św. Maksymiliana. We wtorek św. Bernarda, w środę św. Piusa X, w czwartek NMP Królowej, w sobotę św. Bartłomieja.

 Mamy już pełną listę chętnych na wyjazd na pielgrzymkę w lutym do Ziemi św. Spotkanie z organizatorem czyli biurem pielgrzymkowym Orlando będzie  w środę 4 września o 17.30 na plebanii. Wtedy będzie trzeba potwierdzić swoją decyzję wpłatą 300 dolarów.

 Organizatorzy akcji „Różaniec do granic” sprzed dwóch lat, zachęcają do wzięcia udziału w wielkiej modlitwie narodowej pt: „Polska pod krzyżem”. Chodzi o sobotę 14 września w samo święto Podwyższenia Krzyża św. Celem akcji jest ożywienie wiary oraz odpowiedź na profanacje krzyża i świętych obrazów w naszej Ojczyźnie. Centralna modlitwa będzie wtedy miała miejsce na lotnisku we Włocławku, tam gdzie odprawiał Mszę św. Jan Paweł II w 1991 roku. My natomiast udamy się tego dnia pod krzyż na Giewoncie i weźmiemy udział, w drodze krzyżowej odprawianej na szlaku turystycznym wiodącym na ten szczyt. Więcej na temat tej akcji można poczytać w dzisiejszym numerze Chit-u – gazety ewangelizacyjnej, którą można sobie kupić za 1 zł w przedsionku kościoła.

 

11.08.2019

 

Jest 19. Niedziela zwykła. We wtorek NMP Kalwaryjskiej, w środę św. Maksymiliana, w czwartek  uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli MB Zielnej- będziemy poświęcać kwiaty i zioła, w piątek św. Stefana, w sobotę św. Jacka. W najbliższą niedzielę będzie odpust w parafii w Szklarach.

Mamy już 30 chętnych na pielgrzymkę do Ziemi św. w lutym 2020 roku. W dalszym ciągu można się jeszcze zapisać.

Kończymy prace przy ogrodzeniu kościoła. W tym roku zaplanowaliśmy rozebrać i zlikwidować stary parkan, skuć i wywieźć stare spękane fundamenty, zrobić drogę dojazdową na plac budowy, zabezpieczyć korzenie drzew i przejścia kanalizacji wody deszczowej oraz wylać fundamenty pod przyszłe ogrodzenie. Następne prace planujemy w przyszłych latach, czyli obłożenie murków kamieniem, postawienie drewnianego parkanu i przykrycie go gontem. Na razie ogrodzeniem będzie siatka zabezpieczająca plac budowy. Natomiast aż do kńcca października trwać będą prace nad odnowieniem polichromii na ścianie północnej wewnątrz naszego kościoła.

Sołtys Racławic zaprasza na „Rodzinne Święto Pieczonego Ziemniaka” w dniu 15 sierpnia od godz. 15.00 na boisko sportowe. Zapraszamy do wspólnego świętowania przy pieczeniu ziemniaków i kiełbasek, po którym nastąpi wspólne śpiewanie pieśni biesiadnych  patriotycznych. Ziemniaki pieczone będą gratis. Organizatorami są; Sołtys z Radą Sołecką, Wójt i Radni z Racławic, Klub Seniora, Koło gospodyń Wiejskich, Komitet Inicjatyw Społecznych, GOK i OSP Racławice

 

04.08.2019

 

Jest 18. Niedziela zwykła i pierwsza w miesiącu sierpniu. Dziś po Mszach św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. W Czubrowicach uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Marii Vianney’a. Suma o 11.00 w kaplicy.

We wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek św. Dominika, w piątek św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), w sobotę św. Wawrzyńca.

Dziś mamy uroczystość odpustową w kaplicy w Czubrowicach, połączoną z dożynkami czyli dziękczynieniem za plony ziemi.  Sumę odprawi i wygłosi kazanie ks. Grzegorz Masny – proboszcz parafii św. Rodziny z Chrzanowa. Zapraszamy wszystkich chcących uzyskać odpust i uczcić św. Jana Vianney’a a szczególnie strażaków i górników w mundurach i ze sztandarami, członków Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosących feretrony, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, niosących światło.

W drugim tygodniu ferii zimowych czyli od 3 do 10  lutego 2020 r.  organizujemy pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w cenie 970 USD. Prosimy chętnych o zgłaszanie się w zakrystii. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300 USD. W ciągu tego tygodnia zgłosiło się już 19 chętnych. Czekamy na następnych.

Sołtys Czubrowic zaprasza mieszkańców w dniu 11 sierpnia o godz. 10.30 na spotkanie w Szkole Podstawowej. Tematem będzie omówienie zadania scaleń sołectwa Czubrowice przez przedstawicieli Powiatu Krakowskiego.

 

28.07.2019

 

Jest 17. Niedziela zwykła. W poniedziałek będzie wspomnienie św. Marty, we wtorek  św. Piotra Chryzologa, w środę św. Ignacego z Loyoli, w czwartek św. Alfonsa, w piątek św. Euzebiusza.

Od czwartku zaczniemy miesiąc sierpień – coroczny już miesiąc trzeźwości naszego narodu. Spowiedź w pierwszy czwartek i piątek od 17.30 w kaplicy i od 18.30 w kościele. W czwartek w kaplicy kolejne modlitwy o powołania za wstawiennictwem św. Jana Vianney’a oraz kolejna dawka informacji o życiu świętego Patrona. W piątek rano udamy się z posługą do chorych. Proszę zgłaszać chętnych w zakrystii. W pierwszą sobotę Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00. Do niesienia figurki MB zapraszamy panów należących do Róży św. Maksymiliana.

Za tydzień będzie odpust w kaplicy w Czubrowicach ku czci Patrona św. Jana Vianney’a, dlatego będzie zamiana godzin Mszy św: o 9.30 będzie Msza św. w kościele parafialnym, a o 11.00 będzie suma odpustowa w kaplicy w Czubrowicach. Uroczystość połączona będzie z dożynkami czyli dziękczynieniem za plony ziemi.  Sumę odprawi i wygłosi kazanie ks. Grzegorz Masny – proboszcz parafii św. Rodziny z Chrzanowa. Zapraszamy wszystkich chcących uzyskać odpust i uczcić św. Jana Vianney’a a szczególnie strażaków i górników w mundurach i ze sztandarami, członków Kół Gospodyń i grup śpiewaczych w strojach regionalnych i z wieńcami dożynkowymi, niosących feretrony, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, niosących światło.

W drugim tygodniu ferii zimowych czyli od 3 do 10  lutego 2020 r.  organizujemy pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w cenie 970 USD. Prosimy chętnych o zgłaszanie się w zakrystii. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300 USD.

Dziś będzie możliwość poświęcenia pojazdów, kierowców i pasażerów naszych aut, przyzywając opieki patrona kierowców św. Krzysztofa. Przy tej okazji zbierane będą ofiary na MIVA Polska, która wyposaża polskich misjonarzy w środki transportu na terenach misyjnych. Bóg zapłać za datki na ten cel.

21.07.2019

 

Jest 16. Niedziela zwykła, jutro św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy, w środę św. Kingi, w czwartek św. Jakuba i Krzysztofa, w piątek św. Joachima i Anny.

 

W niedzielę po każdej Mszy św. poświęcać będziemy pojazdy i kierowców z racji święta ich patrona. Przy okazji zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

Dziękujemy strażakom z Racławic i Czubrowic za opiekę nad naszą dwustuosobową grupą, na trasie wczorajszej pielgrzymki do Czernej. Bóg zapłać. Wszystkim dziękujemy za udział, szczególnie dziękujemy młodym rodzinom z małymi dzieciaczkami w wózkach. Było was wyjątkowo dużo. Wasza obecność sprawiła, że nasze pielgrzymowanie przerodziło się w parafialny Marsz dla życia i rodziny.

 

Natomiast piesza pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia (piątek-wtorek) jak zawsze z Olkusza- Grupa Błękitna. Zapisy po Mszach św. w Przegini oraz na organistówce na dwa dni przed wyruszeniem w godz. 18.00-20.00. Koszt 80 zł. Można się też zapisać na autokar powrotny w cenie  20 zł. Przewodnik ks. Marcin Warta zachęca też wszystkich, którzy nie mogą iść na pielgrzymkę, do duchowego wsparcia. Istnieje także możliwość zapisania się do duchowej pielgrzymki – podanie intencji w której będziemy się modlić podczas drogi na Jasną Górę – ofiara dobrowolna.

 

Mamy niedzielę składki inwestycyjnej. Jak widzicie trwają prace przy renowacji polichromii na ścianie północnej naszego kościoła, oraz na zewnątrz przy parkanie. W tym tygodnie zostało zdemontowane stare ogrodzenie, skute zostały popękane murki i rozpoczęto szalowanie i zbrojenie nowych murków fundamentowych, oraz wykonana została droga dojazdowa do budowy. Dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel. Bóg zapłać.

 

Za dwa tygodnie będzie odpust w kaplicy w Czubrowicach, dlatego w najbliższą sobotę na gruntowne sprzątanie kaplicy zaproszeni są mieszkańcy Czubrowic spod numerów 211-214 oraz  1-10.

 

Urząd Gminy informuje, że 28 lipca odbędą się wybory do Małopolskiej Izby Rolniczej. Głosowanie odbywać się będzie w godzinach 8.00 – 18.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Jerzmanowicach.

 

 

14.07.2019

      Mamy XV niedzielę zwykłą oraz wspomnienie św. Kamila i św. Henryka. Jutro św. Bonawentury, we wtorek NMP z Góry Karmel- odpust w Czernej.

      Za tydzień, w sobotę 20 lipca wyruszymy na pielgrzymi szlak do Czernej, by wziąć udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Rodziny Szkaplerza św. Wyruszymy o godz. 7.30 spod kaplicy w Czubrowicach. Pod kościołem będziemy około 8.00. Uroczysta Eucharystia o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym. Powrót autokarem pół godziny po zakończeniu Eucharystii, lub indywidualnie. Zachęcamy do pielgrzymki wszystkich, którzy mają w tym roku szczególne powody do dziękczynienia lub w intencjach pokuty: młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania wraz z rodzicami, rodziców i dzieci, które przyjęły w tym roku Pierwszą Komunię św., rodziny i przyjaciół zmarłych w tym roku, obchodzących jubileusze i rocznice, młodzież, która w tym roku wkracza w dorosłość, tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów, nowożeńców i ogólnie wszystkich, którzy pragną schować się pod płaszcz Maryi zwany szkaplerzem. Naszych strażaków z Racławic i Czubrowic bardzo prosimy o opiekę nad nami podczas drogi. W zakrystii zapisy dla pielgrzymów chcących wracać z Czernej autokarem.

      Świeżo wydany został album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej”. Tom pierwszy obejmuje zdjęcia z kościołów dekanatów: Babice, Bolechowice, Chrzanów, Krzeszowice, Libiąż, Trzebinia i Zator. Mamy trochę egzemplarzy wydrukowanych specjalnie dla nas z wkładką na pierwszej stronie z naszym ołtarzem ukrzyżowania, który akurat teraz jest zdemontowany, by odnowić polichromię na całej ścianie. W albumie są zdjęcia okolicznych kościołów naszej diecezji. Zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy zajmują cztery strony albumu. Album można przeglądnąć dziś przed kościołem. Można go również nabyć za cenę 80 zł.

     Od poniedziałku ruszamy z pracami przy renowacji parkanu wokół kościoła. Pierwszy etap prac będzie obejmował demontaż całości i wylanie nowych fundamentów.

      Zakończony został pierwszy etap renowacji polichromii na ścianie północnej. Odnowiona już jest faseta z wizerunkami Apostołów. Teraz rusztowanie jest przysunięte do samej ściany i trwają prace nad wizerunkami opowiadającymi o Męce Pańskiej.

      Za tydzień będzie składka inwestycyjna do kopert. Bardzo dziękujemy za zrozumienie potrzeb przy pracach renowacyjnych. W czerwcu zostało zebrane na ten cel 14 270 zł. Bóg zapłać.

       Dziś  doroczne Święto Baby. W imieniu sołtysa i wszystkich organizatorów zapraszamy już od godziny 15.00 na boisko obok kościoła.

 

07.07.2019 

Mamy XIV niedzielę zwykłą. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca będzie dziś adoracja Najwiotszego Sakramentu. Jutro św. Jana z Dukli, w czwartek św. Benedykta, w piątek św. Brunona Bonifacego, w sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W niedziele św. Kamila i św. Henryka.

 Za dwa tygodnie, w sobotę 20 lipca wyruszymy na pielgrzymi szlak do Czernej, by wziąć udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Rodziny Szkaplerza św. Od dzisiaj w zakrystii zapisy dla pielgrzymów chcących wracać z Czernej autokarem.

 Dziś prosimy zabrać sobie do poczytania wakacyjny numer Dobrych Nowin, które rozdaje przed kościołem nasza młodzież.

 Chcemy poinformować, że aby zwiększyć bezpieczeństwo naszego kościoła, jak i nas wszystkich, został zainstalowany system monitoringu. Kamerki znajdują się zarówno wewnątrz kościoła, ale też obejmują swoim zasięgiem teren dookoła naszego kościoła.

 Bardzo prosimy, by zadbać o groby swoich bliskich. Wiele grobów jest całkowicie pozarastanych chaszczami. Okażmy swą troskę o zmarłych również w tym względzie.

 Świeżo wydany został album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej”. Tom pierwszy obejmuje zdjęcia z kościołów dekanatów: Babice, Bolechowice, Chrzanów, Krzeszowice, Libiąż, Trzebinia i Zator. Mamy trochę egzemplarzy wydrukowanych specjalnie dla nas z wkładką na pierwszej stronie z naszym ołtarzem ukrzyżowania, który akurat teraz jest zdemontowany, by odnowić polichromię na całej ścianie. W albumie są zdjęcia wszystkich okolicznych kościołów. Zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy zajmują cztery strony albumu. Album można przeglądnąć dziś przed kościołem. Można go również nabyć za cenę 80 zł.

 Już za tydzień doroczne Święto Baby. W imieniu sołtysa i wszystkich organizatorów zapraszamy w niedzielę już od godziny 15.00 na boisko obok kościoła.

  

23.06.2019

Mamy niedzielę w oktawie Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna o 15.30. Od poniedziałku do środy procesje będą o 17.30 w kaplicy i o 18.30 w kościele. Na zakończenie w czwartek nabożeństwo będzie tylko jedno w kościele parafialnym o 18.00. Szczególnie zapraszamy dzieci, które dzielnie posługiwały na procesjach w ciągu tego tygodnia.

Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie będzie obowiązywał post. W sobotę świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o  8.00, w kaplicy o 9.30, oraz o 17.00 w kościele. Będą jeszcze dwa śluby tego dnia o 15.00 i 16.00. Nie będzie Mszy niedzielnej o 18.00 w kaplicy.

Rad Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na 19.30.

         W piątek rano o 4.00 wyjeżdżamy na pielgrzymkę parafialną do Medjugorie i Chorwacji. Przypominamy o wyrobieniu sobie karty ubezpieczenia zdrowotnego. Są jeszcze dwa miejsca wolne, można się dopisać.

         Polecamy do poczytania prasę katolicką. Szczególnie wakacyjny numer Małego Gościa dla dzieci. Do kupienia pod schodami na chór.

         Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwych powrotów.

 

16.06.2019

 

Mamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy.  Jutro św. brata Alberta – patrona Caritasu. W środę zakończenie roku szkolnego. Msze św. dla dzieci, rodziców i nauczycieli będą o 8.00 zarówno w Racławicach jak  w Czubrowicach. Spowiedź przed zakończeniem roku od godz. 7.00. Życzymy satysfakcji z wyników nauki w tym roku, oraz dobrego i mądrego wypoczynku wakacyjnego. Czas może wam umilić nowy, wakacyjny numer Małego Gościa. Można go nabyć pod schodami na chór.

 

W czwartek Boże Ciało.  Ze względu na dokuczliwe upały, uwzględniając liczne sugestie Parafian, postanowiliśmy przenieść procesję na godziny wcześniejsze. I tak rozkład Mszy św tego dnia będzie wyglądał następująco:

 

         O 8.00 Msza św. w kościele, po której wyruszamy procesją do czterech ołtarzy w kierunku Czubrowic. Ołtarze będą w tych samych miejscach co zwykle. Prosimy o ich przygotowanie. Msza św. w kaplicy będzie po dotarciu na miejsce procesji czyli ok.10.00. Następna  Msza św. w tym dniu będzie dopiero o 16.00. Do udziału w procesji, która jest manifestacją naszej wiary zapraszamy wszystkich parafian i gości, szczególnie strażaków, górników, orkiestrę dętą, Koła Gospodyń, noszących feretrony i chorągwie, ministrantów i lektorów, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, dzieci w strojach I Komunii św. Krakowiaków i Górali w strojach regionalnych.

 

Przez osiem dni po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa tego święta z codziennym nabożeństwem  i procesją dookoła kościoła w Racławicach o 18.30 i kaplicy w Czubrowicach o 17.30. W niedzielę procesja Oktawy Bożego Ciała będzie o 15.30, oraz w Czubrowicach po Mszy św.

 

W budynku Domu Kultury koło kościoła trwa kurs dla seniorów 65+. W każdą środę o 14.00 można uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu w posługiwaniu się Internetem na tabletach. Po 15 szkolenia otrzymuje się tablet na własność. Warto skorzystać.

 

 

 

 

 

09.06.2019

Mamy Zielone Święta czyli Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. Od dziś zaczynamy tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa i młodych małżonków.  Zwieńczeniem tygodnia będzie Piknik Rodzinny pod oknem papieskim w Krakowie w sobotę od 14.30 do 19.30, oraz w niedzielę Marsz dla życia i rodziny od 10.00 z Placu Matejki aż do Parku Jordana. Niech wszystkie rodziny czują się zaproszone na te diecezjalne świętowanie chrześcijańskich rodzin.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt czyli NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o 7.00, w kaplicy o 9.30, a następne dopiero wieczorem o 17.00. Odpust w parafii w Brzeziu, dlatego nie będzie Mszy o 19.00.

We wtorek św. Barnaby, w środę bł. Piotra Dańkowskiego i jego towarzyszy. We czwartek  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dlatego Msze św. będą nie rano ale wieczorem  o 18.00 w kaplicy i o 19.00 w kościele.

W piątek bł. Michała Kozala, a w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

Za tydzień niedziela składki inwestycyjnej do kopert. Z miesiąca maja zebraliśmy na ten cel 7 950 zł. Bóg zapłać za ofiary. Można dołączyć również składkę całoroczną od każdej rodziny w wysokości 20 zł na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bardzo proszę wyraźnie to opisać na kopercie, gdyż dokładnie to księgujemy.

W tę środę gościliśmy na Nowennie i Mszy św. don Alejandro – salezjanina z Aleppo w Syrii. Razem modliliśmy się za chrześcijan w tym zniszczonym wojną mieście. Don Alejandro odprawiał Mszę św. za nas – parafian Racławickich, dziękując za pamięć i wsparcie modlitewne jak i materialne. Na jego ręce przekazaliśmy bezpośrednio kwotę 7 700 zł, czyli naszą składkę od zadeklarowanych Parafian za maj i czerwiec, oraz album o naszej Parafii z przeznaczeniem dla biblioteki w oratorium dla dzieci w Aleppo. Przypominamy, że 92 rodziny z naszej parafii zadeklarowało wsparcie na ten cel przez sześć miesięcy.

W związku z rozpoczętymi już pracami renowacyjnymi w naszym kościele prosimy, aby w miarę możliwości składać już teraz składkę inwestycyjną, gdyż potrzebujemy środków finansowych na tzw. wkład własny, konieczny przy dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy. Zwłaszcza rodziny, które lubią tę ofiarę składać jednorazowo pod koniec roku, prosimy aby uczyniły to już teraz.

Dziękujemy pewnej rodzinie z Czubrowic za dar nowego kielicha mszalnego do kaplicy, jako wotum wdzięczności za Boże łaski dla ich rodziny.

 

02.06.2019

 

Mamy 7. Niedzielę wielkanocną obchodzoną jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jutro św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

 

We środę gościć będziemy na Mszy św. księdza, który pracuje z młodzieżą w zniszczonym Aleppo, w oratorium, które będziemy wspierać przez najbliższe pół roku. Zapraszamy szczególnie zadeklarowanych darczyńców.

 

W czwartek św. Norberta i pierwszy czwartek miesiąca – spowiadamy od 17.30 w kaplicy i od 18.00 w kościele. W pierwszy piątek rano udamy się do chorych. Proszę zapisywać chętnych. Wieczorem spowiedź tak jak w czwartek od 17.30 w kaplicy i od 18.00 w kościele. W sobotę św. Jadwigi  królowej a w niedzielę Zesłanie Ducha Świętego czyli Zielone Święta.

 

W tym tygodniu na spotkania przyjdą uczniowie klas VII.

 

Polecamy do poczytania Małego Gościa dla dzieci i inne gazety. Można je sobie nabyć pod schodami na chór.

 

26.05.2019

Mamy 6 niedzielę wielkanocną i Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia zadowolenia i wdzięczności od swych pociech, niezależnie od tego ile już te pociechy mają lat. Niech Wam przewodzi najlepsza matka Maryja.

Wczoraj były święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu. Dzisiaj nowo wyświęceni księża odprawiają w swoich rodzinnych parafiach Mszę św. Prymicyjną. Pomódlmy się dla ich o odwagę bycia księdzem w tych trudnych czasach.

W  poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W środę św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych z procesją dookoła kościoła i kaplicy.

W sobotę św. Justyna, oraz pierwsza sobota miesiąca czerwca. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy o 19.00 adoracją potem Msza św. na którą przynosimy wypisane na kartkach intencje, a na zakończenie procesja różańcowa ze świecami dookoła kościoła. Figurkę Matki Bożej poniosą członkowie Róży św. Rity.

W najbliższą środę o 19.30 będzie spotkanie z przedstawicielem biura „Orlando” dla pielgrzymów wyjeżdżających za miesiąc do Medjugorie i Chorwacji. Na spotkaniu dokonamy też drugiej części wpłaty.

Zachęcamy, aby zabrać sobie do poczytania w domu kolejny numer Dobrych Nowin. Młodzież rozdawać je będzie przed kościołem. Jest też nowy numer Małego Gościa dla dzieci i Źródła.

Sołtys Czubrowic zwołuje zebranie wiejskie w dniu 2 czerwca o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej w Czubrowicach. Tematem będą: Podział rezerwy środków sołeckich, Powstanie Publicznej Szkoły w Czubrowicach, scalanie gruntów, Oświetlenie Drogi Chrzanowskiej na Nowej Wsi, Sprawy bieżące i wolne wnioski. Serdecznie zaprasza Józef Woźniak sołtys Czubrowic.

Zauważyliście, że przy stronie północnej nawy głównej stanęły rusztowania i zdemontowane zostały dwa ołtarze boczne. To znak, że zaczynamy prace konserwatorskie. Na odnowienie części polichromii, oraz na rozpoczęcie prac przy zewnętrznym parkanie otaczającym kościół udało się uzyskać z dwóch różnych źródeł prawie ćwierć miliona złotych dofinansowania, do wykorzystania w tym roku. Wymaga to oczywiście zaangażowania środków własnych średnio około 30 procent. Te pieniążki zbierać będziemy podczas składek inwestycyjnych.

Gościmy dziś księży salezjanów, którzy przywieźli ze sobą ikonę Męczenników Syryjskich wykonaną z przetopionego pocisku, jaki spadł na świetlicę dla dzieci w Aleppo. To znak zwycięstwa miłości nad nienawiścią. Dziękujemy 90. Rodzinom z naszej parafii, które zadeklarowały sześciomiesięczną pomoc finansową na prowadzenie tej świetlicy dla 800 dzieci i młodzieży w Aleppo. Zadeklarowana  przez nas kwota to prawie 4 000 zł. co miesiąc. Księża przybliżą nam teraz aktualną sytuację w Aleppo.

 

19.05.2019

 Dziś wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej naszego ks. wikarego Ryszarda Matuszyka. Jako społeczność całej Parafii modlić się będziemy w Jego intencji na Mszy św. o godz. 11.00.

 We wtorek na 17.30 jesteśmy zaproszeni do kina w Trzebini na film „Największy dar” mówiący o potrzebie wybaczania winowajcom. Bilety dostaliśmy po 14 zł. Jest jeszcze parę miejsc wolnych w autokarze. Zapisy w zakrystii.  Wyjazd o 16.30 z pierwszego przystanku w Czubrowicach od strony Przeginii. Można wsiadać na wszystkich przystankach.

 We czwartek o 19.30 będzie spotkanie Koła Biblijnego.

 Za tydzień gościć będziemy na wszystkich Mszach św. ikonę Męczenników Syryjskich wykonaną z odłamków pocisku, który spadł i wybuchnął w budynku świetlicy w Aleppo. Księża Salezjanie przybliżą też nam aktualną sytuację i położenie chrześcijan w Syrii. To wszystko w duchu wdzięczności za dar serca naszych Parafian, którzy zadeklarowali półroczną pomoc materialną młodzieży skupionej przy Oratorium Księży Salezjanów w samym Aleppo.

 Szkoła w Czubrowicach zaprasza na otwarcie boiska wielofunkcyjnego dziś o godz. 15.00. Po części oficjalnej będzie Święto Sportu CzubrowickieGo, z promocją sportów niszowych takich jak: speedball, crossminton, slackline, longboard, zośka, yoyo.

 Dziękujemy pewnej rodzinie z Racławic za dar nowego kompletu obrusów na wszystkie ołtarze w naszym kościele – Bogu na chwałę, ludziom ku pożytkowi. Bóg zapłać.

 Spotkanie z pracownikiem Biura Pielgrzymkowego Orlando dla wszystkich wybierających się w czerwcu do Medjugorie i innych miejsc w Chorwacji będzie w środę za tydzień, czyli 29 maja po Mszy wieczornej czyli ok. 19.30. Przyjmowana będzie wtedy również druga część wpłat na tej wyjazd. Mamy jeszcze dwa miejsca wolne. Można się zapisać.

 

12.05.2019

Mamy 4. Niedzielę Wielkanocną. Dziś w Krakowie doroczna procesja ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Jutro 102. rocznica objawień M.B. w Fatimie. We wtorek św. Macieja,  w czwartek św. Andrzeja Boboli.

We wtorek 14 maja przypada 25. rocznica święceń kapłańskich naszego ks. wikarego Ryszarda Matuszyka. Jako społeczność całej Parafii modlić się będziemy w Jego intencji na Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Będzie to święto wdzięczność za dar sakramentu kapłaństwa naszego ks. Wikarego.

Twórcy filmu „Ziemia Maryi” dają nam kolejny dokument pt.: „Największy dar” MÓWIĄCY O KONIECZNOŚCI PRZEBACZANIA I POJEDNANIA WŚRÓD LUDZI. „Jeżeli tyle filmów nauczyło nas nienawidzić, to zróbmy taki, który będzie uczył wybaczania” – taka myśl przyświecała twórcom, gdy objeżdżali najbardziej drażliwe miejsca na ziemi, okupione krwią niewinnych, i spotykali ludzi, którzy, aby normalnie żyć, musieli wznieść się na wyżyny wybaczenia oprawcom, a często byli to ich najbliżsi sąsiedzi. Na naszą specjalną prośbę ten film będzie wyświetlany jednorazowo w kinie Sokół w Trzebini we wtorek 21 maja o godz. 17.30. Zapraszamy. Mamy zamówione 60 miejsc w kinie w Trzebini. Bilety dostaliśmy po 14 zł. Można pojechać własnym transportem, albo wspólnie zamówionym autokarem. Zapisy uruchamiamy od nowa, gdyż nie wiadomo czy wszystkim wcześniej zapisanym będzie odpowiadał ten nowy termin.

Dziś w przedsionku kościoła można sobie nabyć do poczytania za symboliczną złotówkę gazetę „Chit”, a w niej przypomnienie wizyty Papieża w Polsce sprzed 40 lat, oraz o cudach eucharystycznych z przeszłości i współczesności, jakie dokonały się na ziemiach polskich. Ofiary wrzucamy do skarbony.

Są jeszcze do nabycia w zakrystii płytki z nagranym Misterium Drogi Krzyżowej z Wielkiego Piątku. Cena 35 zł.  Za tydzień będzie niedziela składki inwestycyjnej do kopert. Z ostatniego miesiąca zebrano 6 440 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Do kopert można dopisać i dodać jednoroczną składkę w  wysokości 20 zł. na sprzątanie i kwiaty w kościele, oraz rodziny, które zadeklarowały półroczną pomoc dzieciom w Aleppo, niech dołączą zadeklarowaną kwotę i dobrze to opiszą na kopercie. Będzie to dopiero pierwsza wpłata, dlatego ci, którzy wpłacili już w maju będą mieć teraz miesiąc przerwy. Zgłosiło się chętnych 90 rodzin z naszej parafii, a zadeklarowana przez was kwota jest w stanie pokryć prawie w całości koszt programu wspomagającego świetlicę dla dzieci w Aleppo prowadzoną przez Księży Salezjanów dla 800 dzieci i młodzieży. Niestety nie udało się naszemu parafianinowi p. Andrzejowi Muszyńskiemu wyjechać do Aleppo, gdyż po prostu nie chciano mu dać wizy do Syrii, ale dzięki jego kontaktom z Księżmi Salezjanami będziemy gościć u nas w kościele za dwa tygodnie ikonę Męczenników Syryjskich wykonaną z odłamków pocisku, który spadł i wybuchnął w budynku świetlicy w Aleppo. Księża Salezjanie przybliżą też nam aktualną sytuację i położenie chrześcijan w Syrii.

Do kaplicy w Czubrowicach zostały zakupione z pieniędzy od sprzątających kapa maryjna i welon do wystawienia Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Szkoła w Czubrowicach zaprasza na otwarcie boiska wielofunkcyjnego w niedzielę 19 maja o godz. 15.00. Po części oficjalnej będzie Święto Sportu CzubrowickieGo, z promocją sportów niszowych takich jak: speedball, crossminton, slackline, longboard, zośka, yoyo.

W dniach 14 do 17 maja 2019 będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe we wsiach Racławice i Czubrowice w budynkach mieszkalnych i innych obiektach budowlanych.

Sołtys Czubrowic ogłasza, że przyjmuje opłaty podatku rolnego i za śmieci w pomieszczeniu komunalnym w Szkole Podstawowej w Czubrowicach na I piętrze w poniedziałek 13 maja od 9.00-12.00 i od 15.00-19.00, oraz 14, 15 i 16 maja od 16.30- 19.00. Istnieje możliwość opłat kartą płatniczą.

 

05.05.2019 

 

Mamy pierwszą niedzielę miesiąca, dlatego po Mszach św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Jutro św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę św. Stanisława. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

 

Dziś na dodatkowej Mszy św. o 12.15 będziemy mieć uroczystość Pierwszej Komunii św dzieci z klas III. Za tydzień, również na dodatkowej Mszy św. o 12.15 będzie Rocznica I Komunii dzieci z klas IV.

 

Dziękujemy za bardzo gruntowne posprzątanie kościoła rodzicom dzieci z klas III. Za tydzień inicjatywa będzie należeć do rodziców dzieci z klas IV. Natomiast w kaplicy prosimy zadbać o porządek mieszkańców Czubrowic 156-160.

 

Przypominamy i zachęcamy do codziennych nabożeństw majowych w kaplicy o 17.30 a w kościele o 18.30.

 

03.05.2019

Mamy dziś Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. są w układzie niedzielnym. Nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz majowe będzie pół godziny przed popołudniową Mszą św. czyli o 15.30.

Dziś po Mszy św. o 16.00 będzie spotkanie rodziców i dzieci, które w niedzielę przystąpią do swojej Pierwszej Komunii św.

Również dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie młodzieży z klas VII z Racławic.

Od dziś można w zakrystii nabywać  kasety z nagranym tegorocznym Misterium Męki Pańskiej z Wielkiego Piątku na dróżkach naszej Czubrowickiej Kalwarii. Film jest półtoragodzinny z poprzedzającym go 5 minutowym spotem, który już od paru dni można oglądać na Facebooku i na naszej stronie parafialnej.  Cena 35 zł.

Jutro o 19.00 nabożeństwo rozpoczynające tegoroczną Fatimę. Od tego roku te nabożeństwa odprawiać będziemy w pierwsze soboty, a nie jak dotychczas 13 dnia miesiąca. Zapraszamy do licznego udziału, ze świecami. Przynosimy intencje próśb i podziękowań, w jakich będzie sprawowana ta Msza św.

Po miesięcznym wakacie, po rezygnacji p. Bronisława z posługi kościelnego, postanowiliśmy połączyć funkcję kościelnego z dbaniem o sprzątanie i dekorację kościoła kwiatami, które to czynności dotąd wykonywali nasi Parafianie z wyznaczanych co tydzień numerów domów. Nie będzie więc już tych dyżurów przy kościele w Racławicach, a na kwiaty i pracę przy sprzątaniu proponujemy, aby każda rodzina składała raz na rok kwotę 20 zł w opisanej kopercie. Do tych połączonych posług w zakrystii i przy kościele zgodziła się na czas miesięcznej próby pani Iwona Kordaszewska, którą serdecznie witamy dzisiaj w zakrystii i życzymy Bożego błogosławieństwa w wypełnianiu posługi.

Sołtys Racławic informuje mieszkańców, że II rata podatku i opłaty za wywóz odpadów komunalnych będą przyjmowane w sołtysówce w dniach 13 maja oraz od 15 maja do 17 maja w godzinach od 9.00 do 13.00, oraz dodatkowo po południu 17 maja (piątek) od 15.00 do 17.00. Jednocześnie informuje, że przyjmowane będą również opłaty bezgotówkowe tj. kartą płatniczą. 14 maja wpłaty nie będą przyjmowane. Zaprasza sołtys Racławic.

 

28.04.2019

 

Dziś mamy Święto Miłosierdzia Bożego,

Msze św. w niedziele:


8.00,    11.00,   16.00

dodatkowo 12.15 od listopada do Wielkanocy


Kaplica w Czubrowicach:

sobota 18.00, niedziela 9.30

 

 

Dni powszednie:
             

W  Racławicach:

w poniedziałki, środy i piątki:
      17.00 (bądź 19.00)

(17.00 od września do Wielkanocy 

19.00 od Wielkanocy do sierpnia)

wtorki, czwartki i soboty:
       7.00 (przez cały rok)

 

KANCELARIA: czynna codziennie w dni powszednie, po Mszy św. w Racławicach

Wirtualny spacer